Zobrazenie výsledkov ankety: Máte vo svojom vozidle ESP?

Hlasujúcich
100. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno

44 44,00%
  • Nie - nebol v ponuke

29 29,00%
  • Nie - bol príliš drahý

10 10,00%
  • Nie - nepovažujem ho za potrebný

12 12,00%
  • Nie - iný dôvod (napíšte aký)

5 5,00%
Strana 6 z 8 PrváPrvá ... 45678 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 80

Téma: ESP - áno alebo nie?

1. Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    No ale k veci. Zial, moj Ignis ma ABS, ktore je podla mna velmi nestastne, pretoze sa aktivuje uz aj pri najmensom naznaku razantneho brzdenia. No ale pre fanusikov elektroniky tu mam jeden priklad o ABS z praxe:

Najdite si cast cesty, alebo dacoho podobneho, kde sa bude dat ist tak, ze jednou stranou auta pojdete po pevnej ceste, najlepsie normalnej asfaltke, a druhou stranou pojdete po lade, snehu, strku. Prudko zabrzdite. A? Hehe, stara skodovka zastane skor ako auto s ABS.
    Jazdím od svojich cca dvanástich rokov (moped, pionier, moskvič .....Swift SX4 s ABS a ESP). Mám nejaké skúsenosti so šmýkaním. Práve preto som si počkal na SX4 s ESP. Keď už ja nebudem stíhať (nie kvôli vlastnej blbosti lebo mám pud sebazáchovy) tak viem že tam ešte čučí elektronika ktorá to ešte môže korigovať.
    K uvedenému príkladu. Skúšal som to. Uvedená škodovka, vďaka rozdielnemu brzdnému koeficientu, skončí v šmyku do strany kde sú kolesá na lepšom podklade.
    Ďalšia vec je, že ABS sa aktivuje v momente keď kolo zostáva stáť. (Bolo to tu už popísané), takže tomu trochu nerozumiem (...aktivuje uz aj pri najmensom naznaku razantneho brzdenia.). Len ak by to bolo tak že systém zaregistruje rychlé zošliapnutie pedálu brzdy (panické brzdenie; brzdný asistent). Vtedy systém zvýši tlak v brzdnom systéme a následkom toho majú kolá snahu blokovať a preto ABS začne úradovať.
    Dúfam že sa nemýlim

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Nuz, urcite si nezamienajme bzdneho asistenta (BAS) a antiblokovaci system (ABS). To prve nam pomoze, aby sme uz skor brzdili maximalne, to druhe vsetci pozname. A teraz k tej starej skodovke. Ak sa bavime o ABS v kombinacii s letnymi pneu, tak ano, brzdenie smykom (bez ABS)a vznikajuci klin snehu pred kolesom nam zastavia auto skor, ako s pomocou ABS (nevznika snehova prekazka, klin).

Tak ako su ludia, ktorym netreba bezpecnostny pas, lebo maju airbag, rovnako existuju ludia, ktorym netreba zimne pneu, lebo maju ABS... :-/

Citácia Pôvodne odoslal lorenzlubos Zobraziť príspevok
    je fajn vediet, ze keby nieco, je tu aj ESP.
    Citácia Pôvodne odoslal Maroavip
    Keď už ja nebudem stíhať tak viem že tam ešte čučí elektronika ktorá to ešte môže korigovať.
    Vytrhnem z kontexu, a tým zmením pôvodný charakter príspevkov - práve kvôli takýmto názorom vzniká kopec zbytočných nehôd.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Praha CZ

Nejlepší bezpečnostní prvek automobilu je opatrnost, disciplína, předvídavost. Volná místa na hřbitovech plní většinou ti, co měli ABS i ESP.

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    ...práve kvôli takýmto názorom vzniká kopec zbytočných nehôd.
    Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Volná místa na hřbitovech plní většinou ti, co měli ABS i ESP.
    Presne ste to pomenovali. Kruta pravda dnesnej doby, ktoru si len malokto uvedomi.
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

6. Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

ESP určite áno, určite vypínateľný.

7. Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Nejlepší bezpečnostní prvek automobilu je opatrnost, disciplína, předvídavost. Volná místa na hřbitovech plní většinou ti, co měli ABS i ESP.
    Sorry panstvo a damstvo, ale toto je silná káva.

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

- toto je ukazka absolutne neprofesionalneho pristupu k statistike. Ano, je to tak, ako vravis. No vobec to nevypoveda o vodicoch, ktori v tychto autach sedeli. Dokonca najmenej nehod v poslednych rokoch zapricinili auta z konca 19. storocia. Menej ich sposobili uz len lietajuce taniere....

Kto nejazdi, nebura. A ak ma napr. vo Svedsku 97% novo predanych aut aj ESP, tak niet divu, ze sa to zobrazi aj na tej ucelovej statistike. Moje predchadzajuce auto bola Skoda Favorit. Jazdil som na nej omnoho rychlejsie, ako na Splashi. Nie pre jeho bezpecnost, ale preto, ze som ho menej setril.

Podla istej statistiky, najviac nehod v SR (alebo CR?) zaprinuju vodici znacky Audi. Tie maju ESP prevazne v seriovej vybave, no pochybujem, ze si tuto znacku vybrali ich vodici prave preto (ESP dostanete lacnejsie v inych autach, napriek tomu, ze si tam zan musite priplatit). Takze by som skor porovnal nehodovost vodicov aut, do ktorych sa za ESP priplaca. A tu som presvedcený, ze sa statistika obrati, nakolko za ESP si priplacaju ludia, ktorym na bezpecnosti zalezi. A vobec by som sa nedivil, ak by najviac burali auta tuningovane, s foliami, subwooferom.... A urcite by som to nedal za vinu tymto (pre mna nepritazlivym) doplnkom....

Napisat sa da kadeco. Ale k debate na urovni hluposti nepatria.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Nejlepší bezpečnostní prvek automobilu je opatrnost, disciplína, předvídavost.
    Ja suhlasim s touto prvou castou. Ak je totiz vodic hlupak bez discipliny, opatrnosti a predvidavosti, tak mu nepomoze ziadny dalsi bezpecnostny prvok v aute...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

10. Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

mam vypinatelne ESP,
    teraz v zime je vsak velmi napomocna trakcna kontrola

Strana 6 z 8 PrváPrvá ... 45678 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •