Zobrazenie výsledkov ankety: Máte vo svojom vozidle ESP?

Hlasujúcich
100. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno

44 44,00%
  • Nie - nebol v ponuke

29 29,00%
  • Nie - bol príliš drahý

10 10,00%
  • Nie - nepovažujem ho za potrebný

12 12,00%
  • Nie - iný dôvod (napíšte aký)

5 5,00%
Strana 5 z 8 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 80

Téma: ESP - áno alebo nie?

Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Niečo na tom bude. Asi som príliš detailista.
    Len nechápem prečo teda tam má svoju kolónku ABS
    Suzuki Splash 1.2 GS

Veď práve. Policajti na to pri vyplňovaní kašlú. Ale na STK by na to isto nekašlali. Veď s ABS či bez sa to ma správať na stolici inak..
    Ak si ABS nemal zapísané, nemusela STK vyžadovať jeho funkčnosť. Čo nie je na papieri podľa úradov neexistuje..
    Suzuki Splash 1.2 GS

Lokalita
    Rajecké Teplice

Citácia Pôvodne odoslal Sances
    Veď práve. Policajti na to pri vyplňovaní kašlú. Ale na STK by na to isto nekašlali. Veď s ABS či bez sa to ma správať na stolici inak..
    Ak si ABS nemal zapísané, nemusela STK vyžadovať jeho funkčnosť. Čo nie je na papieri podľa úradov neexistuje..
    na stolici sa ABS neskúša, či áno? Pri tak pomalej rýchlosti predsa ABS ešte nieje v činnosti?
    Suzuki Splash 1,2 GS AC SUNLIGHT COPPER

Lokalita
    Veľké Rovné.okr.Bytča
    Moje Suzuki
    Splash 1,2 GLX

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Tak dôležitá.... ako sa to vezme.... 100 rokov sa jazdilo bez a jazdilo sa.... ale určite je to super vec pre zvyšenie vlastnej bezpečnosti, aj keď jazdiš opatrne.
    Ja som napr. 2 roky dozadu sa dostal do hodín na ujazdenom snehu pri rýchlosti 20 km/h a keby nebolo ESP tak vybozkavam zvodidla len taka radosť. ESP ma vratilo pekne do priameho smeru, keď som bol už otočený o 90 stupňov na smer jazdy, ani som nestihol na pedal brzdy šlapnúť alebo urobiť kontru volantom.... takže tak.
    Zažil som taku istu situaciu aj ja na snehu (asi tri roky). V práci mame auta s ESP a je to super, škoda že sa mi nepodarilo kúpiť (pre peniaze) Spleshika s ESP
    Splash 1,2 GLX Bright Red (2008)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

A kdy se dočkáme standardní montáže tohoto systému? V USA bude povinný od modelového roku 2012. Legislativa EU jej předepisuje pro všechny nové modely počínaje listopadem 2011, všechny nově zaregistrované automobily jej pak budou muset používat od listopadu 2014.

Zdroj: Povinné ESP pro všechny nové automobily v Evropě, USA a Austrálii nejpozději v roce 2014

Esp ano, ale len na korigovanie smyku, nie s trakcnou kontrolou. Mne osobne by vadilo keby mi pri rozjazde pribrzdilo kolesa. U nas maju autobusy problem vyjst jemne zasnezeny kopec, kedze im prave pre preklzujuce kolesa trakcia pribrzduje, na pocudovanie tie stare bez akejkolvek pomoci to vyjdu. Niekedy prave preklzovanie kolies vie pomoct. Ale vela ludi si mysli ze ked ma esp tak sa to da hnat zatackach co to da, ved ma esp, to pomoze, lenze malo by sa viac prizvukovat ze v ramci normy a fyzikalnych zakonov ano pomoze, ale mimo nich zazraky zatial robi asi len Boh. Ale nech je uplne vypinatelne, nie ako teraz ze to aj po vypnuti stale kontroluje. Ved urcite kazdy z nas sa rad ide posmykat niekde na parkovisko, pripadne (co ale nie je pripad Slovenska) na okruh, kde nikoho tym neohozuje. To je moj nazor.
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

A co tak povinne radsej staly pohon 4x4 systemom troch diferakov?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Na Jimny nemám a asi sa to ani nedá. Ale mal som xsaru picasso a mala ho. Párkrát mi pomohla v kritických situáciach a raz...... až ma zamrazilo. Ak by som ju nemal, neviem neviem. Teraz mám iný citrón a nemám ESP pretože sa nepochopiteľne ponúkal až s vyššou výbavou a to už išlo do riadnych euráčoch.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Celkom zaujimavý článok.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	05022010256.jpg‎ 
Zobrazení:	142 
Veľkosť:	103,9 KB 
ID:	1200  

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Diskusiu som si vsimol az teraz. Necital som ju celu, no hned na uvod rad pripomeniem a poopravim (mozno sa tak stalo uz v priebehu diskusie niekym inym, v tom pripade pardon za duplicitu):

1.) Splash: Splash nema vypinatelne ESP! Vypinatelny je iba TCSS (trakcna kontrola - protipreklzovy system).

2.) ESP bolo jednym z najdolezitejsich prvkov, kvoli ktorym som sa rozhodol pre kupu Splash-u (Citroen C1 s ESP zozeniete napr. v Rakusku, v SR, CR vsak nie). ESP nenahradzuje ani v kritickej situacii vodicove schopnosti, len mu sekunduje, kontroluje a pomoze, ked to nezvlada. Driftovat v normalnej premavke chce len blazon. ESP sa mi na Splashi, teraz v zime, v poriadnej nadielke snehu, spusta pomerne casto, neda sa povedat, ze ma zachranilo, no zaroven nijak neobmedzilo. Autu dovoluje znacne vychýlenie zo stopy, no ma iste hranice, za ktorymi je jeho pomoc nie neprijemna a iduc v 20cm snehu dolu serpentinami, rychlostou len takou, aku si tato situacia vyzaduje, je fajn vediet, ze keby nieco, je tu aj ESP. Vypinatelnym ESP je pomaly koniec, upusta sa od toho. Na santenie na letisku (teda nie to, na co je auto primarne urcene) staci vybrat nejake tie poistky...

Strana 5 z 8 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •