Zobrazenie výsledkov ankety: Máte vo svojom vozidle ESP?

Hlasujúcich
100. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno

44 44,00%
  • Nie - nebol v ponuke

29 29,00%
  • Nie - bol príliš drahý

10 10,00%
  • Nie - nepovažujem ho za potrebný

12 12,00%
  • Nie - iný dôvod (napíšte aký)

5 5,00%
Strana 2 z 8 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 80

Téma: ESP - áno alebo nie?

Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Po tom, ako som v dlhej 90 stupňovej zákrute v 100km/h dostal šmyk a vyletel z cesty , povedal som si že keď nové/ďalšie auto tak jedine s ESP.
    2003-2007 Citroen C2 VTR; 2007 - SX4 4x4 GS benzin

2. Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Možno nebudete súhlasiť, no osobne odmietam čokoľvek, čo by mi malo nahradiť nohy, ruky a oči pri šoférovaní. Potrebujem mať s autom normálny kontakt, a nie nechať si do toho "kecať" nejakou elektronikou. Takže nechcel som a ani nemám žiadne ABS, ESP a podobné veci. Možno ten, čo to má, prefrčí okolo mňa na poľadovici stovkou, hoci ja idem päťdesiat, no ja viem, že to mám celé pod kontrolou, kdežto jeho auto kontroluje možno na slabých 50% on a na ďalších 50% aj "niečo" iné. Uvediem príklad: keď mi do kufra zaparkoval neznámy dobrodinec na Xsare, prvá jeho veta po vystúpení bola: "skur...né ABS!". Takže asi tak. Iná vec je, keď si to po takej poľadovici šinie stovkou aj nejaký pako, ktorý nemá ABS a ESP no to sa už potom nebavíme o šoférovi, ale o debilovi

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal senior Ignác
    Možno nebudete súhlasiť, no osobne odmietam čokoľvek, čo by mi malo nahradiť nohy, ruky a oči pri šoférovaní. Potrebujem mať s autom normálny kontakt, a nie nechať si do toho "kecať" nejakou elektronikou. Takže nechcel som a ani nemám žiadne ABS, ESP a podobné veci. Možno ten, čo to má, prefrčí okolo mňa na poľadovici stovkou, hoci ja idem päťdesiat, no ja viem, že to mám celé pod kontrolou, kdežto jeho auto kontroluje možno na slabých 50% on a na ďalších 50% aj "niečo" iné. Uvediem príklad: keď mi do kufra zaparkoval neznámy dobrodinec na Xsare, prvá jeho veta po vystúpení bola: "skur...né ABS!". Takže asi tak. Iná vec je, keď si to po takej poľadovici šinie stovkou aj nejaký pako, ktorý nemá ABS a ESP no to sa už potom nebavíme o šoférovi, ale o debilovi
    Veru s tebou nemôžem súhlasiť.
    Je jasné, že elektronika nie je všemocná a napr. že za určitých okolností dokonca ABS predĺži brzdnú dráhu. Ale je nespochybniteľné, že zvyšuje bezpečnosť na cestách a aj preto je ABS v nových autách už predsa povinné.

Ale hlavné čo je, elektronika ti pomôže práve v momente, keď stratiš kontrolu nad vozidlom, ale musíš byť normálny. To znamená, že v 150-tke na ľade ti pomôže jedine zázrak a nie ABS, ESP, TCS, ASR...., ale za "normálnych" okolností to vie zázraky.
    Keď je niekto pako, ako si spomenul, nepomôže mu žiadna elektornika... resp. je jedno či má alebo nemá elektroniku.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Bez ESP sa este da jazdit, ak to clovek vie a ma cit. Ale ABS v dnesnej premavke, kde sa kazdu chvilu "panicky" brzdi je viac ako dolezite. Ani nie tak kvoli dlzke brzdnej drahy mozno, ale kvoli tomu, ze auto sa da po celu dobu brzdenia bez problemov ovladat a vyhnut sa kolizii, co pri smyku uz nie je mozne.
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

Lokalita
    Rajecké Teplice

človek je tvor pohodlný a preto už chyba iba autopilot!
    Suzuki Splash 1,2 GS AC SUNLIGHT COPPER

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Celkom dobrá vec na dvojkolkach s predným pohonom. Netreba sa vždy spoliehať na elektoniku ani ona nieje všemocná a je lepšie aj trochu predvídať. Ale v pohode s rozumom sa to dá aj bez ESP.
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Lokalita
    Rajecké Teplice

Mam možnosť jazdiť na rovnakých autách s aj bez ESP a keď mam pravdu povedať, tak dá sa jazdiť bez ESP, ale elektronika je niekedy citlivejšia ako človek a preto skôr zareaguje!

Lokalita
    Rajecké Teplice

A presne to je ten najväčší problém problém dnešných vodičov, "však mam ESP, tak čo sa bojíš"

Moj nazor je asi zo starej skoly socializmu - cim menej elektroniky v aute, tym lepsie. Nejak mam take skusenosti. Napr. aj so splynovacmi - na karburatorovych supravach si uplne lubovolne prepnes LPG / benzin, ako uznas za vhodne, ked mas dobry stroj, tak kludne startujes aj pri -15 aj pri -20 na LPG. Pri novych systemoch, najma s priamym vstrekom to uz mozne nie je a auto ta nuti pouzivat aj benzin, pricom na to nie su ziadne nutne okolnosti (napr. teplota prostredia alebo teplota motora).

No ale k veci. Zial, moj Ignis ma ABS, ktore je podla mna velmi nestastne, pretoze sa aktivuje uz aj pri najmensom naznaku razantneho brzdenia. No ale pre fanusikov elektroniky tu mam jeden priklad o ABS z praxe:

Najdite si cast cesty, alebo dacoho podobneho, kde sa bude dat ist tak, ze jednou stranou auta pojdete po pevnej ceste, najlepsie normalnej asfaltke, a druhou stranou pojdete po lade, snehu, strku. Prudko zabrzdite. A? Hehe, stara skodovka zastane skor ako auto s ABS.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

10. Predvolené Re: ESP - áno alebo nie?

Užívateľ príspevok zmazal.

Auto s ESP - neviem, neskúšal som, no z teórie predpokladám, že by to malo dosiahnuť ešte lepší výsledok, ako ABS a držať jazdu "v stope".

Suuzuukii

Strana 2 z 8 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •