Zobrazenie výsledkov 1 až 5 z 5

Téma: Test Fiat Sedici 2,0 MultiJet 4x4

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Test Fiat Sedici 2,0 MultiJet 4x4

No konečne nejaky test SX4-ky s novým 2-litrom

Test Fiat Sedici 2,0 MultiJet 4x4

To podstatné, o novom motore, vyberám:

"Jen pro pořádek si připomeňme starý turbodiesel 1,9 JTD a jeho účinkování pod kapotou Sedici. Motor obtěžoval cestující na současné poměry poměrně silným hlukem pronikajícím do interiéru prakticky za všech podmínek. Jeho sladění s šestistupňovou manuální převodovkou nebylo příliš šťastné a především při rozjezdu vyvolával dojem, že není schopen automobil utáhnout. Vynikal v podstatě pouze hospodárným zacházením s palivem.

Nyní jeho místo zaujal nový agregát 2,0 JTD a na neduhy spojované s předchozím motorem můžete zapomenout. Odhlučnění pohonné jednotky je na zcela jiné úrovni a Sedici je nyní i při jízdě po dálnici při rychlostech okolo 110 až 120 km/h příjemně tichým vozem. Hluk od motoru začne k posádce pronikat až při rychlostech nad 130 km/h. Podobné je to i s hlukem od kol. Ten do interiéru proniká ve větší míře jen při vyšších rychlostech na nekvalitním povrchu nebo v lehkém terénu.

Reakce na sešlápnutí akcelerátoru připomínaly u starého provedení s motorem 1,9 JTD pomalý malotraktor, zatímco modernizovaný Sedici s novým agregátem 2,0 JTD vyráží nadšeně kupředu. Nová pohonná jednotka je konečně důstojným partnerem pro šestistupňovou manuální převodovku.

Nový dvoulitrový turbodiesel vedle výrazné dynamiky nabízí i velmi slušné zacházení s palivem. Při jízdě ustálenou rychlostí 100 km/h na šestý rychlostní stupeň hlásí otáčkoměr 1950 min-1 a při rychlosti 130 km/h točí motor přibližně jen 2300 min-1. Sedici si v těchto režimech řekne o 4,8 l na 100 km, resp. 7,8 l nafty na 100 km. Průměrná spotřeba po týdenním testu byla 5,4 l/100 km, což shodou okolností odpovídá údaji, který výrobce uvádí pro kombinovaný provoz."

Predvolené Re: Test Fiat Sedici 2,0 MultiJet 4x4

trochu mi nesedi ten udaj o spotrebe pri rychlosti 130km/hod. Moja 1,9-ka zere cca 7 l/100km pri 130-ke. Ten dvojliter by mal byt us****ejsi.

Môžem potvrdiť tú spotrebu, no tak to by som ho chcel vyskúsať, keď ho tak vychválili a ten náš tak sprdli len, aby bol aj spoľahlivý, my aspoň máme časom overený motor, samozrejme nič proti tej 2.0 JTD určite je lepší o tom sa nehádam , ale s tým malotraktorom to prehnali, neviem ako Vám páni, ale mne šlape na 1čku čo sa výkonu týka.
    Naposledy upravil retro; 16-02-2010 o 20:19
    SX4 1.9DDiS GS 4x4 2007

No ja mám 1.9 a to je celkom dobré žihadlo. Keď chodím normálne a ho nevytáčam, tak spotreba je okolo 5,7 l.

Citácia Pôvodne odoslal **** Zobraziť príspevok
    No ja mám 1.9 a to je celkom dobré žihadlo. Keď chodím normálne a ho nevytáčam, tak spotreba je okolo 5,7 l.
    no ja teda neviem, ale my doma nasu SX4-ku obcas volame aj traktor a mne sa ten motor vobec nezda zihadlo, urcite sa z krizovatky rozbehnem rychlejsie na litrovej corse ako na SX4-ke. Dokonca isty cas som mal pocity, ze mi odislo turbo. Mozno ze to auto casom zlenivelo, lebo prevazne s nim jazdi zena. Vcera som ho prevetral a priemerka bola 6,4 na trase PO-Litmanova-PO a to som isiel tak polovicato, miestami 140 a miestami v kolone 80. Sila tohoto motora sa najviac prejavi vo vyssich rychlostiach pri predbiehani, vtedy ma fakt navrch, takisto v kopci nespomali, len si viac zapyta.
    Urcite to bol dobry tah zo strany suzuki dat do sx4-ky ten 16V 2-liter namiesto 1,9, v podstate za nezmenenu cenu a este v kombinacii s automatickou klimou. Uz sa tu o tom motore diskutovalo, mozno sa do dnes nedava do ziadneho fiatu urceneho pre slovensky trh (vlastne okrem sedici).
    Este sa vratim k tej 1,9-ke, vobec sa mi nezda zeby ma hlukom obtazovala a uz vobec nie pri rychlosti 130Km/hod, kedy toci iba o trosku viac ako ten dvojliter.
    Trochu ma este mrzi, ze novinari tak nakydali na starsi motor, lebo uz je nieco lepsie, mali byt machri ked pisali recenziu na 1,9-ku a v nej tak nakydat, ale to by im uz ten dvojliter na test nikto nedal.
    Naposledy upravil profiter; 18-02-2010 o 12:43

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •