Strana 8 z 8 PrváPrvá ... 678
Zobrazenie výsledkov 71 až 77 z 77

Téma: Kúpa novej Grand Vitary

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

Citácia Pôvodne odoslal shark79 Zobraziť príspevok
    Ja sedlám GV s automatom a tvrdím, že manuál je páka chudobných
    Tá 4-stupňová katastrofa je teda výhra. S tým musíš žrať aj trávu pri ceste...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,0 TD AUTOMAT

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Tá 4-stupňová katastrofa je teda výhra. S tým musíš žrať aj trávu pri ceste...
    Ináč je to 3-stupne + OD a čo ja viem. Je také príslovie, kto chce mať kravu, musí mať na seno . Momentálne obúvam Yokohamy GE012 A/T-S a spotreba je vyššia asik o pol litra až liter na 100 km, ale nemenil by som. O jazde v teréne ani nerozprávam tam sa blížim spotrebou k americkým 6 litrom .

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Tak mne tiež chýba do penzie pár dekád, ale ak niekto jazdí na dôchodku ako pako tak za mlady to bolo len horšie . Na ceste mám vždy radšej opatrného dôchodcu ako mladého burana .
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Podľa mňa je prevodovka trochu slabinou Grand Vitary II (r.v. 2005 až 2014) - mám na mysli to, že v manuálnom prevedení má 5 rýchlostných stupňov a automat má 4 rýchlostné stupne (automat pre 3,2 VVTi model má 5 rýchlostný automat, ale tento model sa už nevyrába).
    Považujem tento problém za konkurenčnú nevýhodu a hlavne sa to míňa zameraniu vozidla poslednej generácie, ktoré je oveľa viac orientované na cestu ako do terénu a zaradilo sa ozaj do segmentu SUV. Zrejme je ta 5 rýchlostná skriňa daňou za to, že vozidlo disponuje redukčnou prevodovkou hoci Land Cruiser má 6 rýchlostnú skriňu a aj redukciu, ale to sa bavíme o vozidle inej kategórie a hlavne na nespevnené cesty. Ono by sa ten 6-ty stupeň hodil ozaj len na diaľnicu aby sa pri rovnomernej rýchlosti šetrilo palivo. A navyše by museli pomeniť prevodové pomery aj pre ostatné stupne (ak by pridali k existujúcej prevodovke 6-ty stupeň tak by to tie motory čo sú v tomto aute mali veľmi ťažké) čo by mne ozaj nevadilo, keďže mi príde príliš veľký skok medzi 1 a 2 stupňom - mám 2,4VVTi.

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal satanokky Zobraziť príspevok
    Podľa mňa je prevodovka trochu slabinou Grand Vitary II (r.v. 2005 až 2014) - mám na mysli to, že v manuálnom prevedení má 5 rýchlostných stupňov a automat má 4 rýchlostné stupne (automat pre 3,2 VVTi model má 5 rýchlostný automat, ale tento model sa už nevyrába).
    Považujem tento problém za konkurenčnú nevýhodu a hlavne sa to míňa zameraniu vozidla poslednej generácie, ktoré je oveľa viac orientované na cestu ako do terénu a zaradilo sa ozaj do segmentu SUV. Zrejme je ta 5 rýchlostná skriňa daňou za to, že vozidlo disponuje redukčnou prevodovkou hoci Land Cruiser má 6 rýchlostnú skriňu a aj redukciu, ale to sa bavíme o vozidle inej kategórie a hlavne na nespevnené cesty. Ono by sa ten 6-ty stupeň hodil ozaj len na diaľnicu aby sa pri rovnomernej rýchlosti šetrilo palivo. A navyše by museli pomeniť prevodové pomery aj pre ostatné stupne (ak by pridali k existujúcej prevodovke 6-ty stupeň tak by to tie motory čo sú v tomto aute mali veľmi ťažké) čo by mne ozaj nevadilo, keďže mi príde príliš veľký skok medzi 1 a 2 stupňom - mám 2,4VVTi.
    Že vraj Land Cruiser - blbý som. Mal som na mysli Land Rover Defender.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Ono je každé auto (v konečnom dôsledku) kompromisom, proste - absolútny "univerzál" nejestvuje.
    Aj stará GV má len 5 kvaltov, čo ju dosť obmedzuje. Pri rýchlosti 110 km/h točím 3500 rpm - a to je sakra dosť. Nie, žeby to japonský benzíňak nezvládal, ale spotreba sa potom zdvíha zákerne hore: pri 140 km/h to už prekročí 12 l/100 km (otáčky už ani radšej nepíšem...).
    Nakoľko je stará GV taká aká je, tak ju treba aj tak brať - na diaľnici 100 km/h a na okreskách 80 km/h - a hotovo! Ja si však neviem (do terénu) vynachváliť plnú redukciu (na všetky kvalty), bez redukcie by totiž bola GV pre mňa len úplne bezvýznamná ozdoba.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Ono je každé auto (v konečnom dôsledku) kompromisom, proste - absolútny "univerzál" nejestvuje.
    Aj stará GV má len 5 kvaltov, čo ju dosť obmedzuje. Pri rýchlosti 110 km/h točím 3500 rpm - a to je sakra dosť. Nie, žeby to japonský benzíňak nezvládal, ale spotreba sa potom zdvíha zákerne hore: pri 140 km/h to už prekročí 12 l/100 km (otáčky už ani radšej nepíšem...).
    Nakoľko je stará GV taká aká je, tak ju treba aj tak brať - na diaľnici 100 km/h a na okreskách 80 km/h - a hotovo! Ja si však neviem (do terénu) vynachváliť plnú redukciu (na všetky kvalty), bez redukcie by totiž bola GV pre mňa len úplne bezvýznamná ozdoba.
    No ja som sa zámerne vyjadroval k sprevodovaniu Grand Vitary poslednej generácie (2005 až 2014), pretože ju vlastním a pretože už oproti predchádzajúcej verzii prišla o to off roadove - rebrinový rám, pevná zadná náprava, minimum plastov ktoré odtrhneš v teréne.
    Pri predchádzajúcej verzii (1998 až 2005) je podľa mňa 5 rýchlostných stupňov dosť - vzhľadom na zameranie vozidla (neviem síce ako sú odstupňované jednotlivé stupne).
    Mne na mojom druhom aute (Nissan Pick Up D22, r.v. 2003) tiež chýba 6-ty rýchlostný stupeň (úspora paliva a trochu hluk vo vyšších rýchlostiach) ale vzhľadom k tomu načo je to vozidlo konštruované je jeho sprevodovanie úplne košér.

Strana 8 z 8 PrváPrvá ... 678

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •