Strana 5 z 8 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 77

Téma: Kúpa novej Grand Vitary

1. Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

to durell: teraz stoji nova 26.000 a uz nemusis chodit do znackoveho servisu
    Naposledy upravil melo; 15-07-2011 o 23:29

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

Ak kupis nove auto, tak zaruka 3 roky ti naozaj z penazenky nic nevyberie, vacsina zavad na GV su "muchy", ktore ma kazde auto. Ak ich vychytas, tak okrem predpisanych garancnych prehliadok nemusis absolvovat nic. Taka je moja skusenost. Ak sa vsak vykasles na kontroly v autorizovanom servise, tak napriklad pri predlzeni zaruky ti mozu jednoducho povedat: prepacte, ale nie...

Ak by som ja kupovala jazdenku, tak by som musela poznat kompletnu historiu a bola by som radsej, keby tam bola napriklad aj predlzena zaruka...

Apropo: Kazde auto, ktore vyjde z predajne uz straca na svojej hodnote, aj to z autobazaru...
    Naposledy upravil nadineh; 16-07-2011 o 00:41

Lokalita
    Kysuce
    Moje Suzuki
    1,9 DDiS, 3.dver.model 2010, čierne,

3-dver. som kúpil v Nemecku, komplet s doplnkami 22ooo /nové/, 5 dverak tam mali predvádzacie cca 15OOO, treba pozriet nemeckych importérov, /lepšie výbavy/ k Tvojim úvaham: ak pôjdeš tymto smerom kúpiš aj za 3000 euro, ale aké, ak trváš na jazdenke tak len overenej a 1 majiteľ /známa historia/

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Niekedy 1. majiteľ a známa história vozidla nie sú zárukou dobrej kúpy "jazdenky". Mám suseda, od ktorého by som už po mesiaci nekúpil ani bicykel "UKRAJINA", lebo ten za týždeň rozkmáše aj traktor.

Trochu takéto situácie poznám, lebo do firmy sme kupovali nielen nové, ale viaceré aj ojazdené autá. Lepšie je kupovať u pôvodného majiteľa, ale chce to cielený psychologický "výcvik" na komunikáciu s majiteľom, aby ste z neho vytiahli aj tie informácie, ktoré Vám pôvodne vôbec nechcel prezradiť. No je to vždy lepšie ako bazár.

V bazároch (tak, ako v každej firme - sa musia "točiť" peniaze) je to horšie so získaním dostatku podrobnejších informácií o aute, ale niekedy je lepšie, keď predávajúci nemá osobný vzťah k autu. Auto však chcú rýchlejšie predať, tak tomu podriaďujú taktiku predaja. Najhoršie je, keď Vám veľmi zúčastnene predajca tvrdí, že práve toto auto vôbec nejazdilo v teréne. Skôr je pravdou opak, že 9 z 10-tich terénnych áut riadne jazdilo v teréne (nemám na mysli nakysnuté SUV leštenky). To ako keby tvrdil, že auto nemá takmer žiadnu spotrebu a palivo do nádrže nebolo potrebné dolievať od výroby.

Vždy však treba zbystriť pozornosť, keď sa pripravovaná kúpa javí veľmi výhodná. Často v tom býva nejaký "háčik". Nikto nikdy nepredáva dobré jazdené terénne auto lacno, len aby potešil kupujúceho. Rozhodnutie je vždy na kupujúcom...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Kysuce
    Moje Suzuki
    1,9 DDiS, 3.dver.model 2010, čierne,

súhlas, lepšie je kúpiť nové a radšej splácať ako staršie a vrážať do opráv, ako sa oň postaráš také ho máš, aby si nedopadol takto, a to viem o čom hovorím teda píšem

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Kúpil som za 15000 nová stála 33000 - 2,75 roka 53000 km, úspora 18 000 €

Za 3 roky sú náklady na servis cca 3100 €.

AJ celý motor kúpim za 1500 €.

Čo sa mi môže pokaziť aby sa mi to neoplatilo.

Pôvodná majiteľka 70 rokov (zadzobaná rodinka) kupované na slovensku, servisované v jednom servise.

To sa nedalo nekúpiť. Internet som sondoval skoro 3/4 roka.

Odjazdil som už vyše 40000 km a nič sa nepokazilo. (ak nerátam žiarovky)

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Durell, preboha - co myslis naklady 3100 eur na servis???

To som na tom teda lepsie ako ty, za tri roky som neplatila viac nez povinne garancne prehliadky a aj ked k tomu pripocitam skladovanie a vymenu pneu priamo v servise plus zaplatenu predlzenu zaruku, tak tuto cenu zdaleka nedosahujem... Vsetky zavady, mi boli odstranene v ramci zaruky - zadarmo.

8. Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

to nadineh:
    aj ty si platila za garancky podobne ako aj durel, akurat ten ich nazval nakladmi za servis, takze na tom nie si lepsie. zatial stale vedie durell, pretoze v loterii s nazvom 'kupa terennej jazdenky', vyhral

ale ja aj tak zvazujem radsej kupu novej. cena novych klesla, cize ten cenovy rozdiel oproti jazdenke je znacne mensi. potom sa asi nemozem spoliehat na zazobanych dochodcov, ktori by mi radi predali svoje zanovne tretie auto v rodine a este mam tak zlu skusenost s jazdenkami (jazda s vypnutym autoradiom, pretoze som uz musel pocuvat, co sa s tym autom deje), ze mi ten pocit, ze ma to s vysokou pravdepodobnostou nikde nenecha a ze mi to nebude stat po servisoch a ze prvykrat som do sedacky prdol ja, za to stoji. obzvlast ak plati ten moj vypocet, ktory som tu prezentoval a ku ktoremu nikto nenapisal, ze by som niekde spravil zasadnu chybu.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

3100 € sú len garančky pre 105 000 km za 3 roky jazdenia.

Ono sa to zdá, ale to sa uzbiera. Samozrejme na firmu to mám o 20 % lacnejšie, ale to nemá každý.

A v neautorizovanom servise platím neporovnateľne menej a materiál si určím sám. Pri 75 a 150 kKm to mám cca za polovicu ako pri garančke v suzuki. a už sa netrasem o záruku, lebo s autom zaobchádzam ako s koňom, dám mu ovsa, cukru, starám sa oň s láskou a on sa mi odmení dobrou prácou. Jednému gazdovi zdochne skôr a druhému ešte ťahá, lebo má viac ovsa a cukru ako biča. Plný potenciál auta využijem vtedy keď to naozaj treba a nie na každej križovatke. Na ceste jazdím s pocitom, že stačí len chcieť - výkon tam je.

Potom auto vydrží a nepýta servis na rozbité diely. Na rozbíjanie má UVAZ - kde na opravu stačí kladivo a základovka.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Samozrejme nová kára je nová kára, ale ja ten rozdiel radšej investujem do trvalejších hodnôt ako auto (rodina, chata, zážitky)

Strana 5 z 8 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •