Strana 4 z 8 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 77

Téma: Kúpa novej Grand Vitary

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

Citácia Pôvodne odoslal branog Zobraziť príspevok
    pozdravujem vsetkych a zaroven prosim o rady.
    som tu novy a rozmyslam o kupe grand vitary 1.9 DDiS od roku 2005 vyssie.

viete mi prosim povedat aky je to auto, ci je spolahlive, mozne poruchy a tiez ake su interaly navstevy servisu a kedy je aka vymena za aky peniaz......zaujima ma ci ma to auto nezruinuje

a ak budete mat vela casu a chut odpovedat, tak na ake veci by som si mal dat pozor pri kupe, kedze chcem to auto doviezt spoza hranic.

vopred vam velmi pekne dakujem za rady a vas cas.
    dakujem

brano
    Kupovat jazdeny "terenak" je riziko, pokial nepoznas jeho historiu. Ale tym ta, nechcem odradit...

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal branog Zobraziť príspevok
    pozdravujem vsetkych a zaroven prosim o rady.
    som tu novy a rozmyslam o kupe grand vitary 1.9 DDiS od roku 2005 vyssie.

viete mi prosim povedat aky je to auto, ci je spolahlive, mozne poruchy a tiez ake su interaly navstevy servisu a kedy je aka vymena za aky peniaz......zaujima ma ci ma to auto nezruinuje

a ak budete mat vela casu a chut odpovedat, tak na ake veci by som si mal dat pozor pri kupe, kedze chcem to auto doviezt spoza hranic.

vopred vam velmi pekne dakujem za rady a vas cas.
    dakujem

brano

Auto je celkom v pohode, pokiaľ vieš čo ideš kupovať - a za akým účelom ho ideš kupovať a kde s ním budeš jazdiť a kolko. Tieto otázky je potrebné zodpovedať.

Lokalita
    Kysuce
    Moje Suzuki
    1,9 DDiS, 3.dver.model 2010, čierne,

Kúpil som v Nemecku 1,9 ddis 3 dverovú cca 22000 E nový model, najazdil som 7000km zatiaľ bez závad, môžem ako auto odporúčať, samozrejme záleží na čo sa bude využívať, na naše cesty a terén je vhodné, predtým som mal jimny 8 rokov tiež OK, ale GV je fajn

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Citácia Pôvodne odoslal ranger Zobraziť príspevok
    ..., na naše cesty a terén je vhodné, predtým som mal jimny 8 rokov tiež OK, ale GV je fajn
    Vitaj v klube!
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Question Re: Kúpa novej Grand Vitary

V rámci mojich prednákupných úvah otvorím aj túto tému

Dostal som možnosť v cene auto dovybaviť ťažným alebo defend-lockom. Aké máte skúsenosti s havarijnou poistkou? Viem že väčšina poisťovní vyžaduje dvojité zabezpečenie t.j. imobilizér + alarm, alebo imobilizér + mechanické (defendlock). V popise výbavy GV som našiel len imobilizér, takže predpokladám, že sériovo vybavená alarmom nie je, je to tak?

Ako ste to ako súčasní majitelia riešili vy? Ja som doteraz vo všetkých autách mal iba imobilizér a alarm, keďže išlo o málo kradnuté značky (GV v tomto asi nebude výnimkou - nie je to VW ani Škoda), vždy som riešil iba to čo bolo od poisťovňe vyžadované, a nad defendlockom som ani neuvažoval.

Ťažné som doteraz nevyužil, ale v rodine máme príves, takže by sa občas mohlo hodiť. Teoreticky by sa možno dalo použiť aj na nosič bicyklov na guľu (namiesto strešného) ale neviem či sa takýto na GV dá vôbec použiť vďaka rezervnej pneu na zadných dverách - máte prípadne niekto skúsenosť?

Opäť vopred ďakujem za pomoc!
    Som Rado ale nedovolilo mi pri registrácii použiť taký nick

Lokalita
    Kysuce
    Moje Suzuki

RE: fotograf

Ďakujem

Lokalita
    Kysuce
    Moje Suzuki

Radio,
    v sérií alarm nie je, tiež som auto poisťoval ale stačil mi imobilizér a namiesto mech. Ti
    stačí páka na volant, nerobili problém, mám aj ťažné ak treba niečo odviezť je to fajn, zatiaľ som montoval na každé auto a nebanoval som

8. Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

Uz som mal davno jazdit na GV, ale zmenili sa mi trochu financne toky a tak musim s kupou este pockat. Chcem ju kupit novu (maximalne nejaku predvadzacku). Preco novu a nie jazdenku (napriek tomu, ze vacsinou ludia vravia, ze je to blbost a vyhadzovanie penazi von oknom, pretoze prve roky strati najviac na hodnote) som si zdovodnil touto uvahou.

Napriklad nova (teda 2011) GV s dieslom sa da kupit za zhruba 26.000eur. GV rocnik 2008 sa predava zhruba okolo 15.000eur. Rocnik 2004 za zhruba okolo 7.000eur (podla autobazar.eu). Cena auta je nakupna cena minus predajna cena a minus servisne naklady. Ak teda kupim novu a do 4 rokov ju predam, bude ma to stat asi 9.000eur. Ak kupim stvorrocnu a do 4 rokov ju predam, prerobim zhruba 8.000eur plus nejake naklady na opravu, ktorych sa pri takomto veku vyskytne urcite viac a auto uz ani nebude v zaruke. Ked si prepocitam riziko pri kupe z druhej ruky, preprdene sedacky a pocit noveho auta, nenachadzam vlastne dovod, preco by som mal kupovat jazdenku.
    V mojom pripade zavazi aj fakt, ze som platca dph a jazdeniek s moznostou odpoctu dph vela nie je a ak su, tak je tu problem s deliacou mrezou.

Ak som niekde spravil logicku chybu, tak ma prosim opravte. Teraz sa mi to zda celkom logicke, ale je mozne, ze som nieco podstatne prehliadol.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Ja som kúpil GV 2007 1,9 DDiS za 15 000 nová stála 33 000. A bola ešte v záruke .
    Najazdil som už 40 000 ( 92 000 tacho ) a zatial som nezaplatil na neplánovaný servis ani cent.
    Keď som ju bral tak bola v stave ako nová.
    Prvé 3 roky ťa výde servis aj o 40% drahšie lebo nemôžeš íst kde chceš do servisu.

Je to veľmi závislé od konkrétneho kusu

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Zalezi aku jazdenku kupujes. Je to loteria, v ktorej bud sliapnes vedla alebo vyhras...

Strana 4 z 8 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •