Strana 2 z 8 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 77

Téma: Kúpa novej Grand Vitary

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4

Cool Re: Kúpa novej Grand Vitary

Citácia Pôvodne odoslal horvi Zobraziť príspevok
    Momentalne mam uz 75tis. KM a na diesli... Ziaden problem co sa tyka motoru, problem, len nezodpovedne servisne prehliadky, ze nieco zabudli a nezodpovedne jazdenie... Zaruka je do 100tis, takze nieje problem

takze ta caka vymena rozvodov za nejakych 1000 €.

2. Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

nazdar kup benzin 2,4 a daj si do toho LPG, tento motor uz ma dostatok konskych sil na taketo tazke a velke auto ako grandka je. tento model presiel inovaciou a ako tak na nom japonci vychytali chyby ktorych sa dopustili na predchadzajucich modeloch. Najlepsie ked si skocis do najblizsej predajne Suzuki a vyskusas si to na skusobnej jazde ked ovsem tam gandku budu mat na predvadzacke, vela uspechov a stastnu ruku pri kupe.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

Len dve otázky :

Tých 1000€ za rozvody - to je nejaký vtip?

Vážne by som sa rád dozvedel o tých chybách, lebo sa tiež chystám kúpiť GV 2007 a novšie.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2,4

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Len dve otázky :

Tých 1000€ za rozvody - to je nejaký vtip?

Vážne by som sa rád dozvedel o tých chybách, lebo sa tiež chystám kúpiť GV 2007 a novšie.
    no vtip to nie je. teraz v aprili som kupoval novu grandku a pozeral som ceny garanciek. a pri diesel bolo po 75000 km cena okolo 1000 €. takze dalsi z dovodov preco som sa rozhodol pre benzin. ved skus si zavolat do nejakeho suzuki servisu

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Tie rozvody su pozlátené?
    V poslednom čase mám taký dojem, že pokles cien áut je kompenzovaný zvýšením cien servisu.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

6. Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

Ceny servisnych oprav su fakt prehnane ja som si kupil ojazdenku mala nabehane 45000 km takze som snou isiel so Suzuki servisu nech to preklepnu vymenia olej myslel som si ze to napoja aspon na pocitac no to som sa velmy mylil.Vymenily olej,fyltre a olej v prevodovke a este tam spustil dva lytre chladiacej kvapaliny a nalial dva lytre novej popozeral tak zbezne okom zospodu brzdy a bolo pocelej servisnej prehliadke po 45000 km a nakoniec to najlepsie trvalo to asi hodinku a zacvakal som 285 ečiek.Takze na buduce dovidenia Grandka tam pojde uz len vtedy ked ju tam budem musiet odtiahnut a take bezne veci ako je vymena oleja a filtrov si budem robit sam nebudem platit take nekrestanske peniaze nejakemu nenžranemu zbohatlikovy ktory je majitelom servisu a uctuje si za hodinu prace 22 eur.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Preveril som tie rozvody. Z ceny prehliadky tvoria cca 820 €.

V ELITE som ich našiel cca 230-260€ a treba už len mechanika čo to vie.
    Bolo mi povedané, že podľa kódu motora sa dajú objednávať ako pre renault a interval aj 120000 km. No pozor 1 hod v teréne (môže byť aj do 5 km) môže vydať aj za 200, 300 km volným tempom po diaľnici.
    Benzín má rozvodovú reťaz (bez údržbová). Mechanik mi povedal, že menil len 1xpri 230000 km na XL7 hydraulický napínač reťaze - tiež nie maličkosť že cca 300€.

Prosím napíšte svoje spotreby. Uľahčuje to rozhodovanie B/D - Lebo spotreba nieje všetko, ale vie aj potešiť.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Blizim sa k druhej garancke. Spotreba je rozdielna v zime - priemer okolo 8,6 - teraz ustalenych 7,4 l.
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

9. Predvolené Re: Kúpa novej Grand Vitary

Na benzine sa da ujazdit aj na 9 litrov podla cesty a tazkej nohy, ja mam okolo 10 l a na plyne to vychadza okolo 10,5 az 11l tak pocitaj pri cene plynu okolo 48 centov za liter to vychadza ako keby si jazdil na benzine 100 km na 5,5 l, ked jazdis vela tak sa ti cena za montaz plynu vrati cca po najazdeni 30000 km a nezabudaj ze pri dizlovom motore to nie su len rozvody ale aj palivove cerpadlo, turbo, zotrovacnik, zhavice, striky atd. Najdi si Autobazar EU tam mas testy a vo fore sa da docitat vela zaujimaveho aj od tych co tie auta dennodenne opravuju v servisoch

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Ale vráťme sa k pôvodnej téme: či kúpiť novú alebo jazdenú GV?
    A potom otázka: či diesel alebo benzín?

(alebo tému uzavrime, lebo spotreba sa podrobne rieši v inom vlákne)
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Strana 2 z 8 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •