Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 11

Téma: Samoobslužná umývarka - skúsenosti

1. Predvolené Samoobslužná umývarka - skúsenosti

chcel by som Vás poprosiť o Vaše skúsenosti so samoobslužnými autoumývarkami a to hlavne bezkontaktové verzus kontaktové umývanie (šampón+kefa) a takisto o Vaše postrehy s nanášaním vosku cez tú tlakovú pištoľ (wapku).
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Predvolené Re: Samoobslužná umývarka - skúsenosti

Moja skúsenosť s bezdotykovým umývaním zatiaľ len pozitívna, auto čisté, lesklé, samozrejme, že nejaké tie mušky treba ručne umyť. Síce objektívne to porovnať neviem lebo na kefách som ešte nebol, proste neverím im, nechcem zničiť lak.
    SX4 1.9DDiS GS 4x4 2007

Umyvam auta jedine rucne wapkou, kefy uz nikdy. Klasika, auto dokladne oplachnut (po zime hlavne podbehy a ramena, kde mozu byt kamienky a sol), potom vo vedre rozrobeny sampon s voskom, nejaka mäkka hubka resp spongia a nasamponovat a splachnut. Ak nestaci a auto sa menej leskne, odporucam (hlavne pred zimou) naniest este vosk na auto. Odporucam nano sampon aj nano vosk, auto ked sa zaspini ide jednoducho oplachnut a na laku stale vosk drzi. Niekedy davnejsie som chodil na rucnu autoumyvarku (hadzes mince a mozes umyvat), pretoze mali tam moznost "aplikacia horuceho vosku" (islo to priamo z wapky) a uz to nebolo treba dodatocne lestit a neostavali na laku mapy po vode a vydrzal asi 10 dazdov. No posledne tam urobili zmeny a uz to nie je ono, po jednom dazdi fuc.

Na umyvarke s kefami som bol raz, nie s mojim autom, ale na poziadanie sefa firemnym, auto bolo umyte ako tak, na vypuklejsich miestach bol lak poskriabany ako keby pieskom, je pravda ze voskom sa to potom ako tak korigovalo ale ostalo to tam. Nehovoriac ze auto nebolo umyte zo spodu a zo zadu ostavali spinave mapy.
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

4. Predvolené Re: Samoobslužná umývarka - skúsenosti

nemyslel som klasickú kefovú linku ale samoobslužnú čo si sám prebehneš tou wapkovou kefou s pridávaním šampónu.
    jpp. že vraj bezkontaktové umývanie (chémia ide priamo do vysokého tlaku) je dosť agresívne a že rozožiera lak
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

ja taktiez na wapke len ostriekam auto a potom rucne hubkou umyvam auto a nasledne oplachnem.. otec vsak chodi s druhym autom na kefy a dosial nebol problem..

Robin13: myslel si wapku pri byvalom Car-Shope? .. lebo tam to po zmenach dost zanedbali a uz to nie je co byvalo..
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Citácia Pôvodne odoslal BHG Zobraziť príspevok
    Robin13: myslel si wapku pri byvalom Car-Shope? .. lebo tam to po zmenach dost zanedbali a uz to nie je co byvalo..
    Ano presne tu, pred tym to bolo super a ten horuci vosk aj fungoval, teraz uz nie.

A Jozin77 niet nad vlastnu rucnu pracu, vies co si dal, vies ako si to urobil a povedzme nic neposkodil a v konecnom dosledku, ak je clovek sikovny tak aj usetril. Kefam by som neveril.
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

Ja jedine Wap sam. Nikdy nie kefy automatika, zbytocne doskriabat lak netreba. Kefy nicia lak, jedina umyvarka s kefami ktora /vraj / je super a nenici lak je v BA vo volkswagene /vraj/

ja umyvam auto iba sporadicky, umyvarku vyberam podla toho kde je prave najmensia sora, kupujem vzdy najlacnejsi program. Zatial mi ziadna umyvacia linka nenarobila take skody na laku ako urobia kamienky za jednu zimu, tak nevidim dovod to nejak prezivat.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    SX4 1,5

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    ja umyvam auto iba sporadicky, umyvarku vyberam podla toho kde je prave najmensia sora, kupujem vzdy najlacnejsi program. Zatial mi ziadna umyvacia linka nenarobila take skody na laku ako urobia kamienky za jednu zimu, tak nevidim dovod to nejak prezivat.
    ...tiež si myslím, akurát pred zimou si pár krát navoskujem lak. A keď mi z auta zlezie topiaci sa sneh, mám najčistejšie auto na ulici.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ja dávam auto len do ručnej umývarky, za 10€ urobia nakompletku celú karosériu, aj keď výsledok je ovplyvnený usilovnosťou umývača Niekedy je to umyté ako sa patrí, niekedy radšej len mávnem rukou a neriešim
    V lete keď sa mi chce, kýbel, špongia, voda, šampon, Turtle vosk a hodinka roboty

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •