Zobrazenie výsledkov 1 až 6 z 6

Téma: Riedenie nemrznúcej zmesy do chladiča

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Riedenie nemrznúcej zmesy do chladiča

Přátelé jsem sice trochu mimo toto téma, ale rád bych znal váš názor na tato dvě tvrzení.

1) Pro naředění směsi do chladiče je potřeba použít destilovanou vodu a koncentrát (při výměně směsi)

nebo

2) Měkou nebo dešťovou vodu a koncentrát. Destilovanou vodu nikdy nepoužívat, neboť její účinek při výměně je pro chladič škodlivý.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Predvolené Re: Riedenie nemrznúcej zmesy do chladiča

Aj keby si dal nemrzn.zmes s obyčajnou vodou, tak ani po 20-ročnej prevádzke chladiču nič nehrozi (napr.zanesenie vodným kameňom.) A už vôbec by som nesúhlasil s tým, že destil voda pri výmene je pre chladič škodlivá.
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Praha CZ

Destilovaná voda je nenasycená (hladová) kapalina, která nejenom rozpustí všechny usazeniny a kysličníky v chladícím roztoku, ale naruší funkci inhibitorů koroze ve směsi. To způsobí, hlavně u starších soustav netěsnost a prolínání chladiče.
    Toto jsem slyšel nejenom od několika techniků, ale i od jednoho obchodního zástupce fy Shell při koupi antifreezu.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Suzuki nie su ziadne 30 rocne auta do ktorych sa leje voda z vodovodu. Normalne destilka + nemrzka.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Praha CZ

Nejslabší místo chladící soustavy z hlediska těsnosti je radiátor chladiče v místech, kde jsou hliníkové chladící trubky zalisovány přes těsnění do bočních plastových komor. Tento spoj časem ztratí těsnost vlivem vibrací a stárnutí materiálu. Jelikož je soustava částečně zanesená sajrajtem ze soustavy tak se v podstatě nic neděje, neb toto působí jako utěsňovací prostředek. Ale jen do té doby než se někdo třeba po 8 letech rozhodne vyměnit kapalinu a použít pro naředění destilku, Ač do této doby chladič fungoval dobře, najednou se začne ztrácet kapalinu. Sice málo třeba půl litru za měsíc, ale přece. Dotyčný majitel to dáva na vrub stáří chladiče, ale to by se nestalo kdyby použil obyčejnou vodu z kohoutku. Destilovaná voda se chová agresivně a do chladiče při výměně nepatří. Je zajímavé jak je zakořeněn opak. Já sám vlastním destilační přístroj a spousta lidí si ke mně chodí tvrdošíjně pro destilovanou vodu. Ale já sám ji používám výhradně jen do baterie a do akvária ve kterém pěstuji terčovce. Nikdy ne do chladiče. Pradávný původ zvyku používat destilku zřejmě vznikl v dobách, kdy si servisy masově pořídily destilační přístroje na vodu a za každou cenu je chtěly využít.
    Kdo nevěří, může experimentovat.
    Naposledy upravil Beaumont; 06-02-2010 o 07:01

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Nejslabší místo chladící soustavy z hlediska těsnosti je radiátor chladiče v místech, kde jsou hliníkové chladící trubky zalisovány přes těsnění do bočních plastových komor. Tento spoj časem ztratí těsnost vlivem vibrací a stárnutí materiálu. Jelikož je soustava částečně zanesená sajrajtem ze soustavy tak se v podstatě nic neděje, neb toto působí jako utěsňovací prostředek. Ale jen do té doby než se někdo třeba po 8 letech rozhodne vyměnit kapalinu a použít pro naředění destilku, Ač do této doby chladič fungoval dobře, najednou se začne ztrácet kapalinu. Sice málo třeba půl litru za měsíc, ale přece. Dotyčný majitel to dáva na vrub stáří chladiče, ale to by se nestalo kdyby použil obyčejnou vodu z kohoutku. Destilovaná voda se chová agresivně a do chladiče při výměně nepatří. Je zajímavé jak je zakořeněn opak. Já sám vlastním destilační přístroj a spousta lidí si ke mně chodí tvrdošíjně pro destilovanou vodu. Ale já sám ji používám výhradně jen do baterie a do akvária ve kterém pěstuji terčovce. Nikdy ne do chladiče. Pradávný původ zvyku používat destilku zřejmě vznikl v dobách, kdy si servisy masově pořídily destilační přístroje na vodu a za každou cenu je chtěly využít.
    Kdo nevěří, může experimentovat.
    Plne súhlasim
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •