Strana 1 z 9 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 84

Téma: Športové pružiny - zníženie - vplyv na životnosť sériových tlmičov

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Športové pružiny - zníženie - vplyv na životnosť sériových tlmičov

Zaujímala by ma jedna vec, a to, skrátí sa životnosť sériových tlmičov, ak sa vymenia sériové pružiny za športové, v tomto prípade za H&R na Splashi, ktoré "spôsobia" zníženie svetlej výšky o cca 30 mm?

Má o tom niekto relevantné vedomosti? Ak to skráti ich život, tak cca o koľko a prečo? Lebo nejak mi to hlava neberie

A druhá vec, na aké hodnoty nastaviť geometriu? Ako na sériovkách?

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Predvolené Re: Športové pružiny - zníženie - vplyv na životnosť sériových tlmičov

Niekoho chytil autoslalom...o koľko sa skráti, to netuším. Ale je to preto, že pri znížených pružinách sú tlmiče stále akoby v záťaži...stále zatlačené. Ako keby si mal stále plne naložené auto, tiež by ti nevydržali tlmiče dlho

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Športové pružiny - zníženie - vplyv na životnosť sériových tlmičov

Citácia Pôvodne odoslal scorpio13 Zobraziť príspevok
    ....Ale je to preto, že pri znížených pružinách sú tlmiče stále akoby v záťaži...stále zatlačené. Ako keby si mal stále plne naložené auto,...
    To by som netvrdil, pretože zaťažený tlmič musí tú záťaž aj "riešiť". Pri výmene pružín síce tlmič "klesne", ale nerieši ako keby konštantnú záťaž.
    Ale už mi to bolo vysvetlené - skráti sa dĺžka pracovného zdvihu nakoľko športová pružina je tvrdšia.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

... pozor na znižovanie. Na slalomy je to síce fajn, ale rodinu do toho už nenaložíš, resp. pôjdeš na dorazoch, čo určite nemá dobrý vplyv na zvyšné časti podvozku.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

tak tak, ak vymenis len pruziny tak tlmice su ovela viac namahane preto, lebo su konstruovane na pracovnu dlzku celej jeho drahy, teda od uplne vysunuteho tlmica az po jeho prepruzenie. ak mu ty sportovou pruzinou skratis jeho drahu tak uz nebude pracovat tak ako bol navrhnuty, ale len polovicne a tym sa skracuje jeho zivotnost. o kolko to je tazko povedat, vsetko to zavisi hlavne od povrchu po ktorom sa jazdi... teda ak su cesty nekvalitne, pripadne casto chodis do lesa, po poli atd je to ine akoby si autom cisto len slalomoval na krasnej rovnej ceste.
    dalsia vec su potom aj ine casti podvozku ktore trpia, kedze tlmice netlmia vacsie razy tak ako maju.. a to rozne ulozenia, capy, atd.. ked tam zase das extrem sportovy podvozok nastavitelny a neupravis ostatne casti, odidu Ti zasa tie.. rozhrkas cele auto.. preto je dobre zvolit akysi stred vhodny aj na bezne jazdenie ale aj nesklame pri prejazdoch ostrejsimi zakrutami.. ja som napr. na swifte vymenil cely podvozok zo swift sport. nie je makky, ani moc tvrdy, robeny aj do mesta aj na zabavu. auto sadlo len cca 1,5cm, no sedi omnoho lepsie. dalsim problemom znizenia je v beznej premavke problemom aj parkovanie na obrubniku, prejazd mensich nerovnosti atd.. to vsetko treba zvazit..

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Kulinecko Zobraziť príspevok
    ....ja som napr. na swifte vymenil cely podvozok zo swift sport. nie je makky, ani moc tvrdy, robeny aj do mesta aj na zabavu. auto sadlo len cca 1,5cm, no sedi omnoho lepsie...
    Presne nad tým premýšlam aj ja, dať komplet tlmiče aj pružiny zo Swift Sporta

Tie "praktické" veci ako parkovanie, vozenie rodiny a podobne, to je jasné, ale to neriešim

Odkiaľ si bral ty ten podvozok? Lebo pozerám na AutoKelly a ak to je fakt presne to, čo montujú vo fabrike, tak potom sa mi cena páči predok plyno-kvapalinový MONROE MO G7273(4) za 70.-€ a zadný plyno-kvapalinový MONROE MO G1062 za 58.-€ kus.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

... máš overené, že to sadne presne zo Swifta Sporta na Splasha? Swift Sport váži podľa papierov 1070 kg, Splash 990 kg. Ja som musel športové pružiny vyhodiť najmä kvôli váhe LPG (50 kg) nádrže - zadok pružil tak max. 3 cm .
    V tvojom prípade skôr môže byť problém, že ti bude auto podskakovať po ceste, lebo podvozok bude navrhnutý na väčšiu váhu.
    Ináč, keď chceš stabilnejší podvozok, stačí dať lepšie tlmiče. Mám to tak na Ignise - pružiny pôvodné, tlmiče KYB ExcelG. Oproti pôvodným tlmičom to podstatne lepšie sedí a môžem naložiť aj svokru s príslušenstvom
    LPG Stag

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Neviem odkiaľ máš tú váhu, ale môj váži podľa papierov 1065 kg, plus asfaltové vytlmenie, tak nakoniec je možno aj ťažší ako Sport Podvozky sú podľa katalógov Monroe aj H&R identické.

Nejaké iné "lepšie" tlmiče je tiež riešenie, ale osobne si myslím, že sériový Swift Sport podvozok, je ku konkrétnemu autu lepšie odladený ako keď daš "čo-človek-nájde-v-katalógu" a vzhľadom na identickosť podvozkov asi najlepšie riešenie. Podvozkové plošiny sú rovnaké, rozdiel medzi Sportom a Splashom je len v rázvore 20mm a rozchod je identický.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	hr_comp.jpg‎ 
Zobrazení:	251 
Veľkosť:	64,3 KB 
ID:	5110  

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Technické údaje SUZUKI SPLASH 1,2 GS

Technické údaje SUZUKI SWIFT 1,6 3dv. SPORT

... už logika hovorí, že 1,6 motor bude ťažší ako 1,2
    Mne napríklad tých 50 kg spravilo doosť. Tie pružiny čo som mal ja boli perfektné, ale len v prípade, že v aute nebol nikdo len vodič a nič iné. Tak boli asi navrhnuté
    LPG Stag

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Deezel Zobraziť príspevok
    ... už logika hovorí, že 1,6 motor bude ťažší ako 1,2...
    Motor je len tak asi desatina hmotnosti auta, takže v celkovej hmotnosti táto logika nemusí platiť. Koniec koncov nie je problém dať autá reálne zvážiť na váhu.

Strana 1 z 9 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •