PDA

Zobraziť plnú verziu : Zaseknuté zadné dvere

TRUDO
04-06-2008, 12:40
V minule som cestoval aj s malým synom autom a zabudol som zaistit dvere detskou poistkou tak som zamkol auto z vnútra. Len čo pri vystupovaní malý potiahol páčku otvarania dverí a ja som odomkol auto, takže jeho dvere ostali aj tak zatvorené tak šikovný odistil dvere ručným prepínačom ale to nemal robiť. Dvere ostali zablokované tak že štandardným postupom nešli otvoriť aj prepínač dverí ostal zaseknutý až po hodine skúšania som skúsil potiahnúť páčku otvarania dverí a troška silnejšie som zatlačil zaistenie dverí až potom sa dvere konečne otvorili.

green-ignis
04-06-2008, 13:43
Niečo podobné sa stalo aj mne, ale vždy pomohlo zamknuť a znova odomknúť auto diaľkovým a problém bol tým odstranený.

TRUDO
04-06-2008, 13:50
No mne to vôbec take niečo nepomáhalo už som si myslel že pojdem s tým do servisu ale ako som vyššie popísal tak som to tak odstranil.

K2-Blade
18-03-2013, 16:15
Zdravím, stala sa mi taká nepríjemnosť.
Odomykal som auto a zároveň známy potiahol za kľučku dverí. Pravé zadne dvere ako keby sa zasekli a od vtedy sa nedajú otvoriť, zamknúť, ani odomknúť, vôbec na nič nereagujú. Bol som s tým dneska v servise a povedali mi, že zámok sa zasekol a treba kúpiť new. New stoji cca 93€ a povedali, že dvere bude treba vyraziť.
Máte s tým skúsenosti ? :-(

Suuzuukii
18-03-2013, 16:44
Nereaguje to na tlačidlo Lock/Unlock čo máš vnútri na vodičovych dverách?
Mne sa často stane, že niekto pri odomykaní potiahne za kľučku skôr ako sa auto odomkne a dvere ostanú zamknuté, ale vždy po stlačení tlačidla Lock/Unlock sa odomknú.

Shrek
18-03-2013, 17:22
Nereaguje to na tlačidlo Lock/Unlock čo máš vnútri na vodičovych dverách?
Mne sa často stane, že niekto pri odomykaní potiahne za kľučku skôr ako sa auto odomkne a dvere ostanú zamknuté, ale vždy po stlačení tlačidla Lock/Unlock sa odomknú.
Presne tak. Stalo sa mi to mnohokrat na Swifte aj na GV. Vzdy mi slo alebo rucne odistit dvere zvnutra, alebo centralom zamknut/odomknut a potom to vzdy fungovalo dalej normalne. Neviem si predstavit co by sa tam mechanicky malo tak znicit, ze by trebalo novy zamok. Aj ked sa mozno vzajomne vzpriecili nejake tiahla (co si neviem moc dobre predstavit ale dajme tomu), po rozobrani dveri to musi ist uvolnit a musi to fungovat dalej. Ziaden novy zamok.
To ti v ktorom servise povedali ze treba novy zamok?

vedek
18-03-2013, 19:28
Shrek:arrow:..presne tak mne na SX4 sa stalo tiez, ze niekto otvoril dvere skor nez som dal unlock ...stacilo dat lock a zase unlock a bolo po probleme. Snad to nema Suzuki ako bug, ze sa nieco popiiip, ked sa to urobi sucasne..to by bol fail :nono:

K2-Blade
18-03-2013, 19:33
áno, nereaguje no vôbec na nič. V servise skúšali všetko čo sa len dalo a tak isto aj rozobrali dvere, no otvoriť/odomknúť sa im to nepodarilo. :-(
V Suzuki POPRAD (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=96).

Suuzuukii
18-03-2013, 20:11
Nechápem, čo sa na tomto môže zaseknúť tak, že je to potrebné vymeniť:

K2-Blade
18-03-2013, 20:21
Nechápem, čo sa na tomto môže zaseknúť tak, že je to potrebné vymeniť:

Neviem ti povedať, mňa to tiež dosť zaskočilo, rátal som s tým, že mi to opravia na mieste.
Je pravda, že pár krát sa mi to už stalo, ale pomohlo Lock/Unlock, no pre tento prípad už nepomohlo nič....

Suuzuukii
18-03-2013, 20:22
Navyše o výmene zámku sa ani v manuále nič nehovorí (že by preto, že sa na ňom fakt nemá čo pokaziť?):

K2-Blade
18-03-2013, 20:39
Navyše o výmene zámku sa ani v manuále nič nehovorí (že by preto, že sa na ňom fakt nemá čo pokaziť?):

Tak toto je už príliš aj na mňa. Tak kde v prdeli je to zaseknuté?

Suuzuukii
18-03-2013, 22:27
To ti budú meniť na záruku, alebo to platíš?
Ak platíš, tak starý diel ti musia dať. Potom ľahko zistíš či a čo bolo zaseknuté. Ak ti ho dať nebudú chcieť, tak potom to je jasné.

K2-Blade
18-03-2013, 22:32
Ano platím si to už sám, už mám po záruke. Tak budem žiadať aby som bol pri výmene, nenechám so sebou Vy**bať 8-) lebo tiež mi to nejde do hlavy ako sa to mohlo tak neskutočne zaseknúť....

Beaumont
19-03-2013, 08:20
Zdravím, stala sa mi taká nepríjemnosť.
Odomykal som auto a zároveň známy potiahol za kľučku dverí. Pravé zadne dvere ako keby sa zasekli a od vtedy sa nedajú otvoriť, zamknúť, ani odomknúť, vôbec na nič nereagujú. Bol som s tým dneska v servise a povedali mi, že zámok sa zasekol a treba kúpiť new. New stoji cca 93€ a povedali, že dvere bude treba vyraziť.
Máte s tým skúsenosti ? :-(

Ty lidi co lomcují klikou ještě dříve, než stačím auto odemknou dálkou, znám. Pokaždé mně popadá zuřivost.
Tady je těžko radit, pokud se zaseklý zámek neumoudří ani po vícečetném dálkovém povelu, bude třeba dveře rozebrat zevnitř a zrevidovat zavírací mechanismus.
Jednu radu ti ale dám. Od mechanika, co by chtěl ty dveře "vyrazit" utíkej jako o život, jako Forrest Gump.

P.S. Možná by pomohlo vyrazit klinec klincom. Zkus vzít za kliku a dát současně dálkový povel. Možná to obnoví funkčnost.

Shrek
19-03-2013, 09:30
Pred vymenou skus urcite este iny servis. Nemusi byt znackovy, stacia sikovni mechanici.
Ak si z Popradu, poznam tam jeden dobry servis, bol som v nom osobne: http://www.autocentrum66.sk/ Chod tam nech sa ti na to pozru, neverim ze nepridu na to ako to opravit. V najhorsom pripade ti potvrdia ze to nejde inak ako vymenou nejakeho dielu.
Pripadne skus iny znackovy servis Suzuki, napr. vo Zvolene (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1038) mam referencie ze su dobri.

Pepin
19-03-2013, 19:35
Ty lidi co lomcují klikou ještě dříve, než stačím auto odemknou dálkou, znám. Pokaždé mně popadá zuřivost.
Tady je těžko radit, pokud se zaseklý zámek neumoudří ani po vícečetném dálkovém povelu, bude třeba dveře rozebrat zevnitř a zrevidovat zavírací mechanismus.
Jednu radu ti ale dám. Od mechanika, co by chtěl ty dveře "vyrazit" utíkej jako o život, jako Forrest Gump.

P.S. Možná by pomohlo vyrazit klinec klincom. Zkus vzít za kliku a dát současně dálkový povel. Možná to obnoví funkčnost.

Píši to od stolu, aniž bych věděl kam až zasahuje přesně stáhlé okno a kde je klika, ale skusil bych stáhnout okno a ohnutým drátkem, tak jak se dříve vyháčkovávaly staré Škodovky 120, potahat táhla u kliky dveří. Samozřejmě opatrně, protože člověk nikdy neví za co může tahat.
Hodně by pomohlo schéma servisního obrázku dveří, kde co, + - je.
Také škoda, že okno nesjede až úplně dolů.
A ještě, možná trapný dotaz, zkoušel jsi přecvaknout tu "pojistku" co je u kličky na otevření dveří?

Suuzuukii
19-03-2013, 19:48
Nech sa páči:

Beaumont
19-03-2013, 20:09
...Hodně by pomohlo schéma servisního obrázku dveří, kde co, + - je...

Jak vidíš, tak všechno máme a se vším si poradíme. Tím se lišíme od pracovníků autoservisů.

Suuzuukii
19-03-2013, 20:10
:joke: :thumbright: :mrgreen:

K2-Blade
20-03-2013, 21:25
Píši to od stolu, aniž bych věděl kam až zasahuje přesně stáhlé okno a kde je klika, ale skusil bych stáhnout okno a ohnutým drátkem, tak jak se dříve vyháčkovávaly staré Škodovky 120, potahat táhla u kliky dveří. Samozřejmě opatrně, protože člověk nikdy neví za co může tahat.
Také škoda, že okno nesjede až úplně dolů.
A ještě, možná trapný dotaz, zkoušel jsi přecvaknout tu "pojistku" co je u kličky na otevření dveří?

áno skúšal som, ale je tak isto zaseknutá.

K2-Blade
20-03-2013, 21:27
ĎAKUJEM veľmi pekne za rady a návrhy čo ďalej s mojím problémom. Ked sa mi podarí dvere dať do kopy, tak sa ozvem ako to dopadlo ;)