PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 - Garančka 3 roky / 45000 km

Peco
28-01-2010, 21:54
Ja som vcera absolvoval 3. prehliadku (45 000 km)

cena 260 eur. plus este potrebujem dotiahnut rucnu brzdu (zabudol som povedat-robia iba po 15 000) a ako reklamaciu mi uznali nefungujuce podsvietenie vyhrievania sedacky.
Samozrejme moje "oblubene" brzdy su uz len na cca 5 000 km - zakazal som im to vymenit, s tym ze si prinesiem nejake ine platnicky, lebo tie suzuki stoja evidentne za ....

Beaumont
29-01-2010, 07:54
Co ti tam všechno dělali? A kolik si počítali za výměnu převodového oleje?

Peco
29-01-2010, 11:44
Co ti tam všechno dělali? A kolik si počítali za výměnu převodového oleje?

olej CASTROL profesional 5W-40, 4L........74,73
olejovy filter 1ks....................................9,64
tesnenie 1ks.........................................1,19
Chladiaca kvapalina 4L..........................29,51
Prevodovy olej castrol TAF-X 3ks...........81,40
Pelovy filter 1ks.....................................8,93
Vzduchovy filter 1ks ............................17,02
Servisne prace 1,2 nH...........................37,93

SPOLU............................................. ..260,35

STAV KM: 45 556
SERVIS: AUTO-IDEAL, Vajnorska 97/A Bratislava

objednavany telefonicky 25.1.2010 o cca 9,00 hod (odhad ceny 300 Eur)
auto odovzdane 27.1.2010 o 13.00 hod
auto prevzane 27.1.2010 o cca 16.40 hod

celkovo som spokojny.

Beaumont
29-01-2010, 11:48
Ceny podobné jako v Česku.

profiter
24-08-2010, 08:32
Takisto to uz mam za sebou. Prehliadku som absolvoval v Roadexe v PP. Celkom iny pristup ako v PO, kde som auto kupoval, takze urcite aj na dalsiu prehliadku pojdem tam.
- motorovy olej 5l + olejovy filter
- prevodovy olej
- vzduchovy filter
- pelovy filter
- predne brzdove dosticky
- praca (servisna prehliadka, vymena brzdovych dosticiek)
Cena: 325,- €

Podla pocitaca som este olej menit nemusel, degradacia bola 52% a dalsi mozny najazd 26t km, ale do takeho extremu to hnat nebudem. S vymenou brzdovych dosticiek som akosi neratal, ale uz by vydrzali cca 5000km, tak som to dal vymenit.
Avsak neobislo sa to bez komplikacii, ako som uz naznacil v teme "Tecie olej" (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1162&page=6) , ale uz to je poriesene a servis je v tom naozaj nevinne, cely cas som bol pri aute, jednoducho pricina je "Fiat" - Suzukiho oblubena znacka :).
Este som skoro zabudol, uz mi vrzgala sedacka, takze mi poriesili aj toto.

Suuzuukii
24-08-2010, 08:37
...Avsak neobislo sa to bez komplikacii, ako som uz naznacil v teme "Tecie olej" (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1162&page=6) , ale uz to je poriesene a servis je v tom naozaj nevinne, cely cas som bol pri aute, jednoducho pricina je "Fiat" - Suzukiho oblubena znacka :).....

:mrgreen: :thumbright:

jaro550
16-03-2011, 17:08
Ja som vcera absolvoval 3. prehliadku (45 000 km)

cena 260 eur. plus este potrebujem dotiahnut rucnu brzdu (zabudol som povedat-robia iba po 15 000) a ako reklamaciu mi uznali nefungujuce podsvietenie vyhrievania sedacky.
Samozrejme moje "oblubene" brzdy su uz len na cca 5 000 km - zakazal som im to vymenit, s tym ze si prinesiem nejake ine platnicky, lebo tie suzuki stoja evidentne za ....
kolkokrat si uz menil brzdy, dosticky..? je to prva vymena..? ja sa uz chystam na 3 servisnu prehliadku

jaro550
16-03-2011, 17:33
Takisto to uz mam za sebou. Prehliadku som absolvoval v Roadexe v PP. Celkom iny pristup ako v PO, kde som auto kupoval, takze urcite aj na dalsiu prehliadku pojdem tam.
- motorovy olej 5l + olejovy filter
- prevodovy olej
- vzduchovy filter
- pelovy filter
- predne brzdove dosticky
- praca (servisna prehliadka, vymena brzdovych dosticiek)
Cena: 325,- €

Podla pocitaca som este olej menit nemusel, degradacia bola 52% a dalsi mozny najazd 26t km, ale do takeho extremu to hnat nebudem. S vymenou brzdovych dosticiek som akosi neratal, ale uz by vydrzali cca 5000km, tak som to dal vymenit.
Avsak neobislo sa to bez komplikacii, ako som uz naznacil v teme "Tecie olej" (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1162&page=6) , ale uz to je poriesene a servis je v tom naozaj nevinne, cely cas som bol pri aute, jednoducho pricina je "Fiat" - Suzukiho oblubena znacka :).
Este som skoro zabudol, uz mi vrzgala sedacka, takze mi poriesili aj toto.
brzdove dosticky si menil prvykrat, ci uz sa stalo, ja tiez nemam dobre skusenosti s presovom, len brat peniaze a robota na hovno

marcelko
20-04-2011, 15:13
Chodievam do Ela Car PN vždy som bol spokojný, chcem sa spýtať. Na mojej sx4 mam najazdené cosi okolo len 22 tis km. Nie je zbytocné ako pozeram do rozpisu menenie napr. prevodovkového oleja a niektorých iných vecí, peloveho filtra. Auto je viac v garaži kedze som mimo sk.

kuko SX4 DDiS
06-10-2011, 20:32
Nemá niekto info ako to funguje ak chcem isť do servisu do Maďarska??? Vraj zaruka platí, ale ceny sa nedaju porovnat :o!!!
Som pred 3 prehliadkou a tym pádom aj koniec záruky... :rolleyes: S mojim servisom som max. nespokojný a ten maďarský mam tak isto
daleko len iným smerom.....
Najazdene mam 27.000 km a olej sa menil 2 krat. Treba aj teraz ak auto velmi nebehá a asi na buduci rok urobí cca 3000 km??????

Suuzuukii
06-10-2011, 20:35
Nemá niekto info ako to funguje ak chcem isť do servisu do Maďarska???

:arrow: Prehliadka v Maďarsku (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=837) :study: :study: :study:

mimach
28-01-2012, 22:39
Garančka po 3roku/36000 km

kuko SX4 DDiS
27-02-2012, 20:35
Tak mňa to vyšlo u susedov HU a podstatne lacnejšie ako cena v mojom servise podla ich cenníku :shock:...
Prístup aj robota bez problemu, akurat mam problem, ktorý som objavil len asi pred tyždnom a to hrdza (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=242) na leme na otvore zadných dverí!! Mal už niekto taký problém??? :-(
Ta prehliadka ma vyšla na necelych 80 eur v prepočte. ;-)

wawik
24-05-2012, 01:31
:)neviete niekto koľko litrov alebo presný objem prevodového oleja sa dáva do SX4 1,5 glx urban line 2007 ročník..vdakaaa..
:D

Suuzuukii
24-05-2012, 07:28
:)neviete niekto koľko litrov alebo presný objem prevodového oleja sa dáva do SX4 1,5 glx urban line 2007 ročník..vdakaaa..
:D

Viď :arrow: SX4 - Garančná prehliadka 4 roky / 60000km (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1585) :study: 2,5 litra ;)

wawik
24-05-2012, 09:28
Viď :arrow: SX4 - Garančná prehliadka 4 roky / 60000km (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1585) :study: 2,5 litra ;)
dzienkujem bárdzo šumne...:)

wawik
01-06-2012, 15:44
dzienkujem bárdzo šumne...:)

No dnes servisované auto u kamoša mechanika a náhradné diely zohnané cez neho. cena len materiál.

Prevodový olej 27eur 3 l
Vzduchový filter K&N napustený olejom zvýšenie výkonu motora 4 konské sily 54,30eur
Vymenené rameno s čapom vodičová strana 55eur
Výmena brzdových doštičiek cena 31eur
Vysústruženie brzdových kotúčov 20eur
Vymenený peľový filter vetrania + vystriekanie antib.sprejom 13 eur

a robota?? tu cenu radšej ani nepíšem..ale spokojnosť ako keby bolo auto v servise. pokial chce niekto kontakt není problem...:hurra::)

Pepin
27-07-2012, 15:13
Tak dneska jsem i já absolvoval kontrolu po 45tis. km. Měnili všechny oleje (motor, převodovka, diferák), olejový filtr, motorový olej, vzduchový filtr, dezinfekce klimatizace a vyšlo mě to na 9250,- Kč.
A ještě me promazali panty dveří :D.
Já teda na nějakou stovku nehledím, ale tohle se mě zdá krapet dost:(.

Suuzuukii
27-07-2012, 15:20
....a vyšlo mě to na 9250,- Kč.
.... ale tohle se mě zdá krapet dost:(.
Však to je 350.-€ :shock: To čo vynásobili konečnú sumu číslom 2? :bang:

Hoď sem faktúru, by ma fakt zaujímali jednotlive položky :o

Pepin
27-07-2012, 16:41
Garanční prohlídka 2750,-
Drobný materiál 100,-
Filtr vzduchový 600,-
Filtr olejový 289,-
Castrol SLX 5W/40 motorový 4,5l 1850,-
Castrol TAF-XS 75-W90 převodový 2,5l 1303,-
Castrol SAF-XJ 75W-140 diferenciál 1,5l 818,-
7710,- + DPH = 9252,- Kč.

Suuzuukii
27-07-2012, 16:59
Garanční prohlídka 2750,-
Drobný materiál 100,-
Filtr vzduchový 600,-
Filtr olejový 289,-
Castrol SLX 5W/40 motorový 4,5l 1850,-
Castrol TAF-XS 75-W90 převodový 2,5l 1303,-
Castrol SAF-XJ 75W-140 diferenciál 1,5l 818,-
7710,- + DPH = 9252,- Kč.
Pekná zlodejina, nehovoriac o tom, že by som chcel vidieť kde naliali 4,5 litra motorového oleja a 1,5 do diferáku, keď náplne sú 3,9 a 0,8.
A tiež prečo dali do diferáku 75W-140, keď predpísaný je 80W-90. Aby to nedopadlo ako na durellovej GV. (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1772&page=2&p=22405#post22405)

duhetelo
27-10-2012, 13:13
..Dobry den, som tu novy a rad by som sa spytal co vsetko sa meni pri 3 garancke..Volal som do servisu A-auto suzuki zilina a predpokladana cena je 250 eur...uff.. zarucna doba po 3 rokoch skoncila, tak tie veci si radsej objednam sam a dam to povymienat poctivemu a kval.mechanikovi... Len by som rad vedel co vsetko treba menit a ak ma niekto skusenosti kde nakupoval na webe nahradne, nove veci na suzuki...

PS: mam SX 4, 1,5, 73kw rok vyroby 2009..

..dik moc za info...s pozdravom riso

Suuzuukii
27-10-2012, 13:21
Máš užívateľský manuál k autu? Je tam komplet rozpis "prác" pre jednotlivé intervaly km/mesiace :idea:

Beaumont
27-10-2012, 13:34
..Dobry den, som tu novy a rad by som sa spytal co vsetko sa meni pri 3 garancke.. Volal som do servisu A-auto suzuki zilina a predpokladana cena je 250 eur...uff..zarucna doba po 3 rokoch skoncila tak tie veci si radsej objednam sam a dam to povymienat poctivemu a kval.mechanikovi...Len by som rad vedel co vsetko treba menit a ak ma niekto skusenosti kde nakupoval na webe nahradne, nove veci na suzuki...

Ps:mam SX 4, 1,5, 73kw rok vyroby 2009..

..dik moc za info...s pozdravom riso

Těch 250 € ve značkovém servisu odpovídá (ale co opravdu udělají je velká neznámá)
Mimo značkový servis to vyjde tak na polovinu, když na internetu v Heurece porovnáš ceny olejů a náplní.
Po těch 45 000 se mění:
Motorový olej cca 4 litry (nejlépe SAE 5W-40) plus filtr
Převodový olej cca 2,5 litru
Náplň do chladiče (cca 3,5 l koncentrátu ředit 1:1)
Brzdová kapalina (vyměnit DOT 4)
Vzduchový filtr
Kabinový filtr

ostatní věci podle potřeby (např brzdové destičky a kotouče)

je toho dost...

duhetelo
27-10-2012, 16:56
..dik za info..na druhej garancke som si doniesol svoj olej tak ako mi povedali aky druh
a je to SHELL ULTRA EXTRA 5W 30...viaceri tu spominaju 5W-40...je medzi nimi rozdiel??

Beaumont
27-10-2012, 18:31
5W-30 je řidší a proto má menší ztráty třením za běžných teplot (tzv. lehkoběžný), údajně to vede k o něco nižší spotřebě (zanedbatelné). Naproti tomu 5W-40 má příznivější výkonový parametr při zvýšeném teplotním namáhání, ať už vlivem venkovní teploty a nebo přehřátím motoru. Já osobně preferuji 5W-40.

autospravca
28-10-2012, 09:23
Kľudne môžeš vynechať výmenu chl.zmesy v chladiči (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=313) a oleja v prevodovke (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1342) (bez problémov ďaľšich 45000 km). Kotúče a predné brzdové doštičky priebežne kontroluj. V priemere prvá výmena doštičiek vpredu po 65 000 km.

Beaumont
28-10-2012, 11:34
Kľudne môžeš vynechať výmenu chl.zmesy v chladiči (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=313) a oleja v prevodovke (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1342) (bez problémov ďaľšich 45000 km). Kotúče a predné brzdové doštičky priebežne kontroluj. V priemere prvá výmena doštičiek vpredu po 65 000 km.

No, chladič a převodovka se sice dá ojebat, ale ten chladič bych nepodceňoval. Nejde o bod mrznutí, ten vyhoví vždy, ale důležitý je vliv na korozi kovů a chemickou reakci s gumou a těsněním. Udávaná životnost inhibitorů je tam 2-3 roky (směsí s prodlouženou životností 5-7 let, čemuž moc nevěřím).
U té převodovky mně připadá, že po výměně je vždy lepší funkce synchronů oproti stavu před výměnou. Též vycházím z předpokladu, že převodovka nemá filtr jako motorový olej. I když na zátce je magnet, tak tam nějaké ty piliny mohou být. Cena za 2,5 litru není tak velká, takže jde jen o tu práci s ohledem na mizernou přístupnost.
U těch destiček bych s tou průměrnou životností souhlasil. Jsou sekáči, co najedou na jedny desky 100 000, ale jiní "sekáči" zase jen třeba 15 000. Takže je otázka, jaký případ se týká těch 45 000 km.

Suuzuukii
28-10-2012, 11:36
No, chladič a převodovka se sice dá ojebat, ale ten chladič bych nepodceňoval. Nejde o bod mrznutí, ten vyhoví vždy, ale důležitý je vliv na korozi kovů a chemickou reakci s gumou a těsněním. Udávaná životnost inhibitorů je tam 2-3 roky (směsí s prodlouženou životností 5-7 let, čemuž moc nevěřím).
U té převodovky mně připadá, že po výměně je vždy lepší funkce synchronů oproti stavu před výměnou. Též vycházím z předpokladu, že převodovka nemá filtr jako motorový olej. I když na zátce je magnet, tak tam nějaké ty piliny mohou být. Cena za 2,5 litru není tak velká, takže jde jen o tu práci s ohledem na mizernou přístupnost.

:iagree: :thumbright:

autospravca
28-10-2012, 14:32
Skôr by som povedal, že vymenená chl.zmes je agresívnejšia oproti tej pôvodnej-staršej. Mal som niekoľko prípadov, keď po výmene chl.zm. začalo tiecť čerpadlo a pod. (platí to u starších autom.).

Beaumont
28-10-2012, 15:33
Skôr by som povedal, že vymenená chl.zmes je agresívnejšia oproti tej pôvodnej-staršej. Mal som niekoľko prípadov, keď po výmene chl.zm.začalo tiecť čerpadlo a pod. (platí to u starších autom.).

O tom se tady již diskutovalo (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=313&page=3&p=18836#post18836), ale "agresor" není ten nový koncentrát ve směsi, nýbrž destilovaná voda do této směsi neuváženě použitá !!! Nový antifreeze nemá najmenší důvod být jakkoliv agresivnější než ten starý. Destilovaná voda se může použít na naředění směsi pouze u nového chladícího systému, pak už pouze obyčejná měkká. Potom to téct nebude.

autospravca
28-10-2012, 15:58
To mi je jasné. Destilovanú vodu nepoužívam (okrem akumulátora). Dosť často je prax a teória o niečom inom.

Beaumont
28-10-2012, 16:21
To mi je jasné. Destilovanú vodu nepoužívam (okrem akumulátora). Dosť často je prax a teória o niečom inom.

Jedna teorie je také příčinou, proč používám při výměně zásadně koncentrát (Castrol Antifreeze NF) a vodu z vodovodu, nikoliv již hotový naředěný roztok z fabriky. Mám podezření, že je pro jeho výrobu použita destilka. To sice u nového auta nevadí, horší je to při výměně u staršího systému. Kdyby chladiče byly mosazné letované a ucpávky v čerpadlech bronzové, tak by to asi tolik nevadilo, ale dnes je vše jinak.
To co dokáže destilka lze vyzkoušet porovnáním umytí špinavých rukou v obyčejné vodě a destilované.

Bohumil32
11-03-2013, 20:39
Prvýkrát som absolvoval 3 prehliadku v inom autorizovanom servise ako doteraz a jednotlivé ceny boli bez DPH:
prehliadka - 50 EUR
zlava - 25 EUR
tesnenie - 1,61 EUR
vzduch. filter - 20,16 EUR
olej. filter - 8,55 EUR
75W90 syntrax uni. plus - 37,71 EUR
Castrol profesional 5W30 - 66,49 EUR
pel. filter - 9,19 EUR
celkom: 202,45 EUR s 20 % DPH
Na ďalšiu prehliadku som obdržal kupón na 30 EUR zľavu :).
Pri tejto prehliadke som si zároveň predĺžil záruku o ďalšie 2 roky.

Beaumont
12-03-2013, 10:25
...Pri tejto prehliadke som si zároveň predĺžil záruku o ďalšie 2 roky.

...a nešlo se tomu ubránit?

p.s.
Poskytnutí prodloužené záruky majiteli automobilu ze strany značkového autoservisu je totéž co poskytnutí "ochrany" majiteli hospody ze strany "renomovaných ochránců". Obojí je za "výpalné", přičemž ta sleva 30€ je v obou případech možná, ale žádná sleva obvykle nebývá zadarmo.

Bohumil32
12-03-2013, 11:42
...a nešlo se tomu ubránit?

Bránenie nepomohlo :(, ja som to v podstate ani veľmi nepotreboval, len polovička bola za - čiže pre pokoj v rodine ;).

sx4man
09-04-2013, 06:14
Zaujímavé je, že podla knižky sa má pri prehliadke 3R/45000km meniť chladiaca zmes (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1365) ale vačšine čo tu píšu to nerobili :confused: Som si to všimol aj u seba kedže sa chystám urobiť 4R/60000KM sám a pozeral som papiere z predošlých prehliadok, či mi to účtovali a nič:-( ...že by to tiež odsúvali na neskôr???

Beaumont
09-04-2013, 06:56
Ono se jim to moc nechce dělat, asi to není pro ně příliš finančně zajímavé.
Výměna je ale dost důležitá. Chladící směs sice neztrácí svojí mrazuvzdornost, ale jsou vyčerpány inhibitory koroze v ní obsažené. Udávaná životnost směsi je 2-3 roky.
Každopádně platí zásada:
každý rok motorový olej a filtr
každé dva roky brzdová kapalina
každé tři roky chladící směs

Vše ostatní už tak důležité není, např. to jaký druh oleje se použije

sx4man
09-04-2013, 22:02
:confused:
:mad:...no to sme dopadli, že robia len to čo sa oplatí:swear"...to ma trošku napálilo lebo keby som sa teraz riadil knižkou, tak chladiacu zmes pri 4prehliadke nemením vrr. to nevravím, že mam ročník 2008 tým pádom tam je tá stará chladiaca zmes už 5ty rok. Darmo čo si sám neurobíš to nemáš :)

Shrek
10-04-2013, 09:37
Neviem kam chodite na servis, ale v Sporte mi menili chladiacu zmes v Auto Ideali pekne po 2 rokoch. Sa mi nechce verit, ze by toto nejaky znackovy servis odflakol. :shock: :roll: Keby som toto zistil ze mi nespravili, tak tam spravim riadny vietor. Za co chcu tie peniaze ked nie za kvalitu a garanciu ze auto dostalo vsetko co malo dostat?
Po 4 rokoch som doniesol svoju zmes G12+ a ta si udrzi pozadovane antikorozivne ucinky 5 rokov (upozornil som aj noveho majitela).

sx4man
10-04-2013, 21:03
Neviem kam chodite na servis, ale v Sporte mi menili chladiacu zmes v Auto Ideali pekne po 2 rokoch. Sa mi nechce verit, ze by toto nejaky znackovy servis odflakol. :shock: :roll: Keby som toto zistil ze mi nespravili, tak tam spravim riadny vietor. Za co chcu tie peniaze ked nie za kvalitu a garanciu ze auto dostalo vsetko co malo dostat?
Po 4 rokoch som doniesol svoju zmes G12+ a ta si udrzi pozadovane antikorozivne ucinky 5 rokov (upozornil som aj noveho majitela).
...no ja osobne všetky tri prehliadky v suzuki proAuto banská Bystrica, inak ja som sa ani moc nezaujímal čo všetkom robia. proste som tam auto odniesol a potom prevzal a zaplatil s vedomím, že asi všetko urobili ako má byť a ja môžem dalej jazdiť. To až teraz ked sa chystám 4 kontrolu urobiť sám som začal kontrolovať čo všetko sa má robiť ...a malo... a tak som na to prišiel:lol:

nadineh
10-04-2013, 21:43
...no ja osobne všetky tri prehliadky v suzuki proAuto banská Bystrica, inak ja som sa ani moc nezaujímal čo všetkom robia. proste som tam auto odniesol a potom prevzal a zaplatil s vedomím, že asi všetko urobili ako má byť a ja môžem dalej jazdiť. To až teraz ked sa chystám 4 kontrolu urobiť sám som začal kontrolovať čo všetko sa má robiť ...a malo... a tak som na to prišiel:lol:

Mal by si dostat odovzdavaci protokol, kde su vsetky ukony rozpisane presne podla jednotlivych garancnych prehliadok, to je pre tvoju kontrolu. Ja mam kazdy jeden, pretoze to sluzi aj mne na ochranu, keby sa nieco stalo. Ako pisal Shrek, aj ja chodim do Auto-Ideal BA a som velmi spokojna - tot nedavno mi menili rozvody, komplet rozpis, vysvetlili co a ako, skontrolovali, a ak by sa predpokladana cena navysila okamzite volaju.

Suuzuukii
10-04-2013, 22:04
Odovzdávací protokol je síce pekná vec, ale sám o sebe nemá význam, pretože ak ani netušíš čo má byť v rámci tej ktorej prehliadky vykonané, tak sa z neho aj tak nič nedozvieš.... resp. dozvieš sa čo reálne urobili (alebo čo tvrdia že reálne urobili, keďže pri nich nestojíš), ale čo sa malo urobiť sa dozvieš jedine zo servisnej knižky. A keď sa do nej nepozrieš, tak ani len netušíš.

nadineh
10-04-2013, 23:03
Ja neviem, ci som z inej planety, ale jedno s druhym suvisi, vsak v odovzdavacom protokole je jasny rozpis ukonov pri jednotlivych garanckach na zaklade doporucenia vyrobcu, ci sa mylim? Alebo si este nevidel protokol s oznacenim k- kontrola, v - vymena atd., pouzity olej - znacka a rozpis prac pri jednotlivych garanckach? Lebo ak nie, tak by som si hladala iny servis...

sx4man
11-04-2013, 06:13
Ja neviem, ci som z inej planety, ale jedno s druhym suvisi, vsak v odovzdavacom protokole je jasny rozpis ukonov pri jednotlivych garanckach na zaklade doporucenia vyrobcu, ci sa mylim? Alebo si este nevidel protokol s oznacenim k- kontrola, v - vymena atd., pouzity olej - znacka a rozpis prac pri jednotlivych garanckach? Lebo ak nie, tak by som si hladala iny servis...
suuzuukii má pravdu. Inak mne žiaden odovzdávací protokol nikdy nedali, mám iba "zákazkový list" a rekapituláciu zákazky, kde sa vždy píše iba ...prehliadka po...15000km/1R...30000km/2R..45000km/3R ...a vydaný material (olej, filter, tesnenie, brzd.kvap. atd.) čo som si vždy prečítal a teda ok. Ale ked nepozrieš do servisnej knižky nemáš šajnu, že pri 45000/3R je pri položke chladiaca zmes-V teda vymeniť. No tak či onak, vymením si ju teraz sám a budem vedieť na čom som. Chcel som len podotknúť že väčšina čo tu píše rozpis prác a materialu s cenou, tam nemá tiež napísané chladiaca zmes.

Suuzuukii
11-04-2013, 07:26
Ja neviem, ci som z inej planety, ale jedno s druhym suvisi, vsak v odovzdavacom protokole je jasny rozpis ukonov pri jednotlivych garanckach na zaklade doporucenia vyrobcu, ci sa mylim? Alebo si este nevidel protokol s oznacenim k- kontrola, v - vymena atd., pouzity olej - znacka a rozpis prac pri jednotlivych garanckach?

Videl som už kadeaké odovzdávacie protokoly, ale ani jeden nebol urobený tak, aby z neho bolo presne jasné, že na konkrétnom modele vozidla s konkrétnou motorizáciou a r.v. sa majú urobiť tie ktoré úkony, t.j. rozumej na žiadnom z nich to nebolo tak detailne a jednoznačne jasne rozpísané ako v servisnej knižke. A človek neznalý sa asi ani z jednoho nedozvie to, čo zo servisnej knižky.

Lebo ak nie, tak by som si hladala iny servis...
Preto si už robím servis sám. Výmenu olejov, filtrov zvládne opica za banán a rozvody a podobné mechanicky náročnejšie operácie dve opice, čo vedia čítať.

Shrek
11-04-2013, 09:09
Videl som už kadeaké odovzdávacie protokoly, ale ani jeden nebol urobený tak, aby z neho bolo presne jasné, že na konkrétnom modele vozidla s konkrétnou motorizáciou a r.v. sa majú urobiť tie ktoré úkony, t.j. rozumej na žiadnom z nich to nebolo tak detailne a jednoznačne jasne rozpísané ako v servisnej knižke. A človek neznalý sa asi ani z jednoho nedozvie to, čo zo servisnej knižky.
Presne toto ti daju v Auto Ideal. ;)

Maxell
11-04-2013, 10:23
Aj mne to vzdy dali, v MI.
Ak bolo nieco na povazenie, napr. brzdova, alebo chladiaca podla poctu rokov, vzdy sme to menili po dohode s ohladom na rocny najazd a obdobie.
Samozrejme vsetko poznacili aj do knizky. :rolleyes:

stanleyhp
11-04-2013, 18:45
Odovzdávací protokol je síce pekná vec, ale sám o sebe nemá význam, pretože ak ani netušíš čo má byť v rámci tej ktorej prehliadky vykonané, tak sa z neho aj tak nič nedozvieš.... resp. dozvieš sa čo reálne urobili (alebo čo tvrdia že reálne urobili, keďže pri nich nestojíš), ale čo sa malo urobiť sa dozvieš jedine zo servisnej knižky. A keď sa do nej nepozrieš, tak ani len netušíš.
v ZA tiež dávajú len rekapituláciu zákazky. Ale ako píšeš, dôležitejšie je to čo spravili a nie čo odškrtli na odovzdávacom protokole

Suuzuukii
12-04-2013, 07:03
Presne toto ti daju v Auto Ideal. ;)

To by chcelo foto :cool:

Shrek
12-04-2013, 09:24
Neviem, ci som to po predaji auta nevyhodil. Ked nezabudnem a budem to mat este doma, tak to sem dam.

Beaumont
14-04-2013, 07:35
Ja neviem, ci som z inej planety...

Jak tak dlouhodobě sleduji tvé příspěvky, týkající se servisních záležitostí a administrativy kolem nich, nabývám tohoto dojmu :

Určitě nepocházíš z jiné planety, ale buď jseš bezmezně důvěřivá jako rodilá japonka, nebo jsi právě přijela z Ameriky

nadineh
14-04-2013, 18:10
Jak tak dlouhodobě sleduji tvé příspěvky, týkající se servisních záležitostí a administrativy kolem nich, nabývám tohoto dojmu :

Určitě nepocházíš z jiné planety, ale buď jseš bezmezně důvěřivá jako rodilá japonka, nebo jsi právě přijela z Ameriky

...alebo pracujem v automobilovej sfere, alebo mam znamych na tych pravych miestach, alebo pracujem v mediach, alebo len mam jednoducho stastie na ferovych ludi okolo seba...;)

Beaumont
14-04-2013, 20:12
...alebo pracujem v automobilovej sfere, alebo mam znamych na tych pravych miestach, alebo pracujem v mediach, alebo len mam jednoducho stastie na ferovych ludi okolo seba...;)

Redaktorka motoristické redakce v TV, pracující v mladém, sportovním, dynamickém kolektivu, která má konexe až mezi ministry, a co jezdí výhradně v džípu nebo na motocyklu.... tím se to vysvětlilo.

Shrek
14-04-2013, 21:18
Beaumont, Nadineh, prerusim vam toto romanticke vyznavanie si vzajomnych sympatii... :mrgreen:

Nasiel som doma ten formular, tak ho prikladam. Bolo to k prehliadke Swifta Sport po 75 tis km alebo po 5 rokoch. Pod prekrytou castou sa nachadzaju udaje o majitelovi a vozidle (VIN, ECV, ...).
7845

Suuzuukii
14-04-2013, 21:46
Shrek, palec hore za námahu, ale nevidím na tej fotke ani prd :D

Beaumont
14-04-2013, 21:57

No já bych řekl, že je to nějaké lejstro, akorát nevím, k čemu je dobré takové lejstro.

Shrek
15-04-2013, 11:44
No já bych řekl, že je to nějaké lejstro, akorát nevím, k čemu je dobré takové lejstro.
odpoviem ti citaciou od Suuzuukiiho:

Shrek
15-04-2013, 11:51
Fotene narychlo fotakom v telefone, nebol cas. Ked si este raz spomeniem, skusim to niekde normalne nascanovat. Ale to nebude asi tak skoro. Ale je mi divne ze tam nic nevidis, ja to viem precitat.

V skratke - nalavo su pod sebou popisane ukony (rozdelene po funkcnych celkoch), ktore su naparovane na jednotlive prehliadky po 15, 30, 45... tis km s vyznacenim, ci ma byt robena kontrola alebo vymena daneho prvku/skupiny. Napravo je poznamka, ako sa dana skupina riesila, dolu podpis mechanika.

To ze tam je zaznacene napr. "olej vymeneny", nie je samozrejme 100% zarukou ze naozaj bol vymeneny (100% je ked to vidis nazivo). Ale pokial sa pod to konkretny mechanik podpise, nesie si za to aj zodpovednost a to uz len tak niekto riskovat nebude. Takyto servis ma u mna velke plus, pretoze sa niekto svojim podpisom zarucuje, ze spravil to co deklaruje a zakaznik ma o tom preukazatelny doklad. A to je uz potom aj osobna zodpovednost mechanika, nielen vseobecna zodpovednost servisu ako takeho a najst vinnika sa mnohokrat neda.

Beaumont
15-04-2013, 12:16
Velmi často platí, že čím ničemnější úřad, tím honosnější lejstro.

V případě "značkových", neboli tzv. "autorizovaných" servisů je hlavní problém v tom, že jejich zaměstnanci jsou většinou mizerně placeni a proto jsou to v převážně mladí začínající mechanici, kteří potřebují pouze získat potřebnou praxi než dosáhnou na vlastní živnostenský list a udělají se pro sebe, nebo ti neschopní starší "líhani", kteří by se sami jinak neuživili.

Ten kdo něco opravdu umí, se nezahrabe ve firmě, za kterou kolikrát stojí mafián, který před rokem 89´ leda tak veksloval, nýbrž bude mít vlastní dílnu a bude odvádět kvalitní práci a o té nemusí vypovídat lejstro s hlavičkou a nóbl logem.

A hlavně papír unese všechno, i podpis, a názor, že se přece nikdo nepodepíše pod něco co ve skutečnosti měl udělat a neudělal, je pouze velice naivní. Už proto, že existuje více stupňů (ne jen udělat-neudělat), ale lze to udělat polovičatě, odfláknout, nebo rovnou zkurvit. Ale když je na to lejstro (předávací protokol)..... tak je možná pro někoho vše v pořádku!!

nadineh
15-04-2013, 12:51
Fotene narychlo fotakom v telefone, nebol cas. Ked si este raz spomeniem, skusim to niekde normalne nascanovat. Ale to nebude asi tak skoro. Ale je mi divne ze tam nic nevidis, ja to viem precitat.

V skratke - nalavo su pod sebou popisane ukony (rozdelene po funkcnych celkoch), ktore su naparovane na jednotlive prehliadky po 15, 30, 45... tis km s vyznacenim, ci ma byt robena kontrola alebo vymena daneho prvku/skupiny. Napravo je poznamka, ako sa dana skupina riesila, dolu podpis mechanika.

To ze tam je zaznacene napr. "olej vymeneny", nie je samozrejme 100% zarukou ze naozaj bol vymeneny (100% je ked to vidis nazivo). Ale pokial sa pod to konkretny mechanik podpise, nesie si za to aj zodpovednost a to uz len tak niekto riskovat nebude. Takyto servis ma u mna velke plus, pretoze sa niekto svojim podpisom zarucuje, ze spravil to co deklaruje a zakaznik ma o tom preukazatelny doklad. A to je uz potom aj osobna zodpovednost mechanika, nielen vseobecna zodpovednost servisu ako takeho a najst vinnika sa mnohokrat neda.

Tak, tak...

Shrek
15-04-2013, 13:00
Beaumont, urcite mas v mnohych pripadoch (znackovych servisoch) pravdu. Mne tiez trvalo hodnu chvilu, kym som nasiel servis, ktoremu verim a kde bez obav necham auto bez dozoru. Nie preto, lebo mi daju lajstro. Ale preto, lebo si u mna dlhodobo vybudovali doveru (trvalo to min. 3 roky), ktoru si mozem u nich kedykolvek preverit a oni sa tomu nebrania (napr. byt pri aute pocas ukonov ked si to prajem, samozrejme za dodrzania bezpecnostnych pravidiel a pod.).
Ludi, co robia v spominanom servise (mechanici, elektrikari, prijimaci technici, veduci servisu) poznam ako zakaznik uz viac ako 6 rokov. Netvrdim ze su neomylni a nerobia chyby (ved aj u mna spravili nejaky ten kix), ale ako jedni z mala sa fakt snazia. A to ti poviem, ze sa v brandzi pohybujem dost dlho a poznam kopec servisov, znackovych aj neznackovych.
Ale myslim, ze sme uz riadne mimo temu... :offtopic:

Suuzuukii
16-04-2013, 12:53
Ešte sa k tomu vrátim, aj keď sme už fakt dosť :offtopic:, ale nedá mi to.
Kameň úrazu nie je ani tak to akým spôsobom vymenia to čo treba (pre zjednodušenie situácie povedzme, že budem optimista a budem veriť, že existuje len stav vymeniť celú náplň, alebo nevymeniť vôbec). Oveľa väčší problém sú podľa mňa úkony kontroly, t.j. náplne a diely, ktoré sa majú len skontrolovať a v prípade potreby vymeniť. Neverím, že túto činnosť robia v nejakom servise naozaj reálne poctivo a všetkým, bez ohľadu na lajstro aké kde vypíšu.
Rovnako neverím, že sa takto poctivo vykonáva predpredajná kontrola náplní a celého vozidla (o tom prečo neverím, to by bolo na ďalšiu diskusiu).

To či vymenili motorový olej (alebo aspoň jeho väčšiu časť) si dokáže zákazník ako tak poväčšinou bezprostredne po servise skontrolovať. Ale to, či niekto reálne vykonal kontrolu náplne diferáku, rozvodovky, prevodovky a podobne nijak neodkontrolujem, pokiaľ si to neurobím sám.
Verí niekto, že pri 1.serviske na 4-kole mu otvorili diferák, rozvodovku a skontrolovali náplň? Verí niekto, že v predpísaných intervaloch vykonávaju reálne kontrolu rozvodov a kontrolu vôle ventilov (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=815)? Atď.? A je to predpísaný úkon podľa servisnej knižky? Je. A nachádza sa táto položka na tom najdokonalejšom odovzdávacom protokole s X podpismi? Asi áno. Neverím ani, že tieto úkony kontroly prevádzaju na prezidentovej limuzíne a ten má známych na tých pravých miestach.
A tu hrozí oveľa reálnejšie nebezpečenstvo budúcich problémov ako pri nejakej čiastočnej (ne)výmene motorového oleja alebo chladiacej zmesy.

Maxell
16-04-2013, 13:38
nebudem za nikoho davat ruku do ohna, ale tvrdim, ze v MI mi ventily rozhodne kontrolovali.
Jednak kazda z 2 prehliadok kde mi to robili (45tis, 90tis) trvala podstatne dlhsie, pricom len samotna vymena prevodoveho oleja to nemohla sposobit.
Dovod predlzenia bolo vychladnutie motora pre spravne nastavenie vole ventilov, kedze do MI som to mal asi 50-60km.
Takisto na kryte hlavy a skrutkach bolo vidno, ze nimi bolo manipulovane, zoskrabnuta spina, pochybujem ze by to niekto skrabal len na oko...
Nemohlo to byt ani kvoli svieckam, tie su az pri 105k.
:cool:

Beaumont
16-04-2013, 13:56
nebudem za nikoho davat ruku do ohna, ale tvrdim, ze v MI mi ventily rozhodne kontrolovali.....

Jestli ti opravdu kontrolovali ventily (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=815) poznáš velice snadno a sice podle toho, jestli v tom slavném "předávacím protokolu" bylo zaúčtováno nové těsnění víka hlavy, které se při kontrole ventilů musí použít nové. Pokud tomu tak nebylo, tak ti kontrolovali hovno...

Beaumont
16-04-2013, 14:50
....na kryte hlavy a skrutkach bolo vidno, ze nimi bolo manipulovane, zoskrabnuta spina....

Jenom aby bylo jasno, ty skrutky co máš na mysli upevňují pouze vrchní kryt. Teprve po demontáži sestavy vzduchového filtru a tohoto vrchního krytu se dostaneš k zapalovací soupravě a po její demontáži teprve ke skutečnému víku hlavy válců. Ten je upevněn pomocí sedmi šroubů, které je nutno při zpětné montáži utahovat v předepsaném pořadí.
Teprve sejmutím tohoto krytu se dostaneš k oběma vačkovým hřídelům a můžeš kontrolovat ty vůle.

Ten mechanik, který by tohle dělal, aniž by při tom vyměnil za dlouhý peníz alespoň pár podložek, nebo rovnou ty svíčky by musel mít svatozář nad hlavou.

A jak jsem již psal při zpětné montáži se musí použít nové těsnění pod toto víko, dále 4 ks nových těsnících kroužků kolem svíček a ještě ve stanovených bodech těsnící tmel. Pokud toto není provedeno, může docházet k prolínání oleje kolem motoru a do vysokonapěťových zapalovačů.

Pepin
16-04-2013, 19:30
Nevím jak to v kterém značkovém servisu chodí, ale když mě oslovila Zákaznická linka Škodovky, kdy půjde naše auto (Fabia 30000 km) + - na servis a zdali by mohli provést kvalitu prováděného servisu, docela jsem čučel.
Přijel chlap, prolezl u nás před barákem na parkovišti auto, sepsal "závady" některé i naaranžoval, dal mě škodovácké reklamní předměty a odjel.
Manželka ráno odjela na servis.

Beaumont
18-04-2013, 08:54
....Přijel chlap, prolezl u nás před barákem na parkovišti auto, sepsal "závady" některé i naaranžoval.....

? ? ?

...jelikož jsem člověk pevný ve svých zásadách s širším rozhledem, tak všechny podomní obchodníky s jejich pochybným zbožím, všechny obchodní zástupce nabízející různé bizardní produkty, agenty s teplou vodou a jiné "unterwasermany" ženu od svých dveří plamenem !!!

Suuzuukii
05-05-2014, 14:50
Za 3 týždne idem spraviť 3.servisku, do limitu km bude chýbať síce ešte cca 4000, ale keďže sa blíži dovolenka, nemienim to riešiť na poslednú chvíľu. Aj tak je dobrá polovica nabehaná v meste.
Oleje klasika ako vždy Shell, Helix Ultra AG 5W-30, Spirax S4 G 75W-90 a Spirax S3 AX 80W-90, plus chladiaca zmes, plus všetky filtre, plus predné brzdové dosky.

sklamany_zo_suzuki
10-05-2014, 14:50
"...plus predné brzdové dosky...." Preboha, to jazdíš ako prasa, alebo ide len o trestuhodnú prevenciu? Ja mám na svojom 75kilo a originálnym doštičkám nič nechýba k ďalšiemu používaniu. Nevymeníš preventívne aj motor za nový?
:p

Beaumont
10-05-2014, 16:42
"...plus predné brzdové dosky...." Ja mám na svojom 75kilo a originálnym doštičkám nič nechýba k ďalšiemu používaniu....

Jenomže ty máš model 2008 nikoliv 2012. Porovnej si prodejní ceny těchto modelů ve srovnatelné výbavě. Po faceliftu došlo evidentně k šetření na kvalitě materiálů, ale 45 000 km na desky při sportovním stylu jízdy (8,2 l/100km) není tak málo i když na jedny kvalitní desky se dá opravdu najet v pohodě 120 000 km.

Suuzuukii
10-05-2014, 17:46
"...plus predné brzdové dosky...." Preboha, to jazdíš ako prasa, alebo ide len o trestuhodnú prevenciu? Ja mám na svojom 75kilo a originálnym doštičkám nič nechýba k ďalšiemu používaniu. Nevymeníš preventívne aj motor za nový?

Ja hovorím, že nejazdím ako dôchodca :p
Motor pôjde pri 90.000 :-)

Beaumont
10-05-2014, 18:31
...Motor pôjde pri 90.000 :-)

...a nový bude nejspíš Subaru :hurra:

vedek
12-05-2014, 11:53
Ja mam 3. garancku na stredu v AI...penazenka tras sa :roll::angel:

vedek
14-05-2014, 17:12
Garancka absolvovana v AI BA:
cena v EURO bez DPH

Olej. filter 6,33 E
Tesnenie pod vyp. skrutku 1,83 E
Olej 59,68 E
Chladiaca kv. 23,48 E
Pel. filter 11 E
Vzd. filter 18 E
Cistic 1,65 E
Mech. prace 29,22 E

bez DPH 151,19 E
s DPH 181,43 E

Opat super pristup :)

Suuzuukii
26-05-2014, 12:40
Za 3 týždne idem spraviť 3.servisku, do limitu km bude chýbať síce ešte cca 4000, ale keďže sa blíži dovolenka, nemienim to riešiť na poslednú chvíľu. Aj tak je dobrá polovica nabehaná v meste.
Oleje klasika ako vždy Shell, Helix Ultra AG 5W-30, Spirax S4 G 75W-90 a Spirax S3 AX 80W-90, plus chladiaca zmes, plus všetky filtre, plus predné brzdové dosky.
Hotovo :banana:

Stav: 40.062km

Materiál:

motorový olej 4 litre Shell Helix Ultra AG 5W-30 :arrow: 32,32.-
prevodový olej 3 litre Shell Spirax S4 G 75W-90 :arrow: 27,00.-
olej rozvodovky + zad.dif. 2 litre Shell Spirax S3 AX 80W-90 :arrow: 11,98.-
filter olejový, vzduchový, kabínový :arrow: 21,80.-
chladiaca kvapalina G11 3 litre :arrow: 9,00.-
predné brzdové platničky TRW :arrow: 60,00.-

Mechanická práca 1,5 hod :arrow: 25,20.-

Trinkgeld :arrow: 4,00.-

SUMA SUMÁRUM: 191,30.-€ (vrátane DPH)

Poznámka: Olej z prevodovky (po 40.000 km) a z rozvodovky (po 25.000km) celkom OK. Olej zo zadného diferenciálu (po 25.000km) slušne čierny, ale čistý (na magnete žiadny oter).

Prístup ako vždy super :)

P.S.: Keď odrátam cenu brzdových dosiek (60.-), oleju do diferáku a rozvodovky (ktorý v autorizáku nemenia, ale vraj kontrolujú) (38,98.-), prípadne aj cenu chladiacej zmesy (ktorú tiež zvyčajne v autorizáku pri tejto prehliadke nemenia) (9.-), tak sa dostávam na zaujímavú sumu (83,32) :D
...a keď ešte odrátam trinkgeld :joke: tak na fantastických 79,32.- :D ...a kebyže ešte odrátam DPH... :D

stanleyhp
28-07-2014, 20:07
3 prehliadka 45000km

olej motorový- 4litre shell helix ultra ag 5w-30 32,32€
olej prevodový 3 litre shell spirax S4 G 75W-90 27€
filter olejový 8,78€
filter vzduchový 13,69€
filter pelový 11,39€
tesnenie pod vyp.skrutku 0,3€
chladiaca kvapalina 3 litre 12€
spolu 105,48€
praca svojpomocne
pocit z dobre vykonanej prace na nezaplatenie:lol:

Maňano
20-08-2014, 08:49
Včera absolvovaná 3. prehliadka (po 45000 km) v AI BA, cena s vernostnou zľavou 125 EUR (filtre, chladiaca zmes, tesnenie pod skrutku, sada na opravu poškodeného laku po kamienkoch - jazdím často kopce, kde sa nesolí, ale sype "šotolina"), oleje TOTAL vlastné (motorový, prevodový) 50 EUR, spolu cca 175 EUR, opäť veľká spokojnosť a super prístup