PDA

Zobraziť plnú verziu : Strešné nosiče na Suzuki SX4 sedan 1.6 GS

Jusufs
06-01-2010, 20:30
Dobry den.
Prosim o radu, ake zakladne nosice a patky sa hodia na model s "dierami" na "rakvu"
V Thule som nepochodil. Ak ma niekto info, kde ich v Ba kupit a za kolko. Predajca mi ponuka originalne Suzuki za cca. 150 eur.
Dakujem za pomoc.

tomasi
06-01-2010, 20:36
Predpokladam ze mas sedan a na streche 4 otvory zakryte ciernym krytom. To by malo byt na upevnenie na strešný nosič na ktory sa musi dat upevnit kazda truhla. Ked budem kupovat nosic ja, asi len u predajcu. Neviem si nosice su kompatibilne na vsetky typy aut.

mimach
07-01-2010, 09:39
Pred rokom mi v predajni ponukli origoš nosič za 9000 sk. Kúpil som Thule za 7 a vyzerá dokonalejšie. Okrem toho po dokúpení kitu zhruba za tisícku pasuje aj na iné autiaky.
V BB som mal problémy s kúpou, nakoniec mi ich objednali v AutoPela.

tomasi
07-01-2010, 09:53
Za 9tis??? myslis toto Strešné nosiče AERODINAMIC - sedan (http://www.suzukishop.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=15_26&products_id=307)?

Jusufs
07-01-2010, 10:12
Pred rokom mi v predajni ponukli origoš nosič za 9000 sk. Kúpil som Thule za 7 a vyzerá dokonalejšie. Okrem toho po dokúpení kitu zhruba za tisícku pasuje aj na iné autiaky.
V BB som mal problémy s kúpou, nakoniec mi ich objednali v AutoPela.

Mozete mi prosim napisat konkretny typ patky a tyci Thule?
Dakujem.

mimach
07-01-2010, 10:20
Konkretne vtedy som ich nevidel, ale známy ich kupoval s autom rok predo mnou.
Porovnával som ich neskôr. Podla dátumu pridania v shope je to asi nejaká novšia a verzia. Ale to je len môj dohad :)
To Thule mám uzamykacie.

mimach
07-01-2010, 10:29
Mozete mi prosim napisat konkretny typ patky a tyci Thule ?
Dakujem.

zatial narýchlo som našiel len toto v compe :)
http://www.thule-centrum.sk/tc/sprievodca.php

tomasi
07-01-2010, 10:40
Toto je na hatchback. Ide to aj na sedan? Nemyslel som ze to bude take drahe.......

mimach
07-01-2010, 11:03
Ako som si to terazky popozeral na nete tak som trošku zneistel :)
Máš dve možnosti, kúpiš origoš založíš a frčíš.
Thule je viac-menej univerzál, ako som spomínal dokúpi sa kit a pasuje to na iné auto.
Teraz k tvojej otázke, nevidel som SX4 sedan zblízka a neviem aké má fixpointy v lište, pokial sú to pliešky navarené z boku a vytvárajú štrbiny na zasunutie zahnutého pliešku kitu, tak je to rovnaké ako u hatchbaku.
Thule má jednoduché nastavenie šírky pätiek tak v rozmeroch by nemal byť problém :)
Škoda tej vzdialenosti, rád by som to videl či to pasuje.
Nemá niekto sedan v BB, dobehnem k nemu na odskúšanie :)
Poobede idem von, zbehnem pozrieť do Suzuki a dám vedieť.

mimach
07-01-2010, 17:09
Tak v som nezistil nič :( že vraj su to rôzne uchyty a rôzne nosiče.
Akurat ma napadlo že odfotim moj fixpoint, ale neskoro, na mobil šero a po foťak sa mi nechcelo bežať :(

tomasi
07-01-2010, 21:54
Urobil som nejake zabery zo sedanu. Asi to kupim len u predajcu.......som zvedavy na cenu

mimach
07-01-2010, 23:05
Tie krytky musiš zložiť aby som videl dovnutra :(

Ferdiik
09-01-2010, 11:55
Ahoj
Koukněte tady na střešní nosiče: Kit Optima Suzuki SX4 (http://www.tazne.cz/z13553-kit-optima-suzuki-sx4)
Akorát pořád nevím jestli to pasuje i na sedan :-(

kapitanzm
12-01-2010, 13:00
Pred Vianocami som kupil na hatchback nosice presne tu http://www.lacnenosice.sk. Najlacnejsie, co som nasiel a hlavne kvalitne. Sice som si trosku dlhsie pockal, lebo cakali na tovar, ale inak nebol problem, odber osobne v BA. Na nosice som nahodil Thule Box, ten sa da uchytit na akekolvek nosice, takze vsetko ok. Tie kity pasuju urcite aj na Swift, lebo to mali aj na krabicke napisane, takze nepochybujem o tom, ze budu aj na SX4 Sedan.

Jusufs
12-02-2010, 19:50
Doporucujem nakupovat Thule vyrobky v Thule Centrum Bratislava, Krizna ulica. Kompetentny predavac po zisteni, ze box nekupime u neho ale na internete sa nam otocil chrbtom so slovami, aby nam boxy ukazal/ predviedol akysi "Internet". Tymto dakujeme "predajcovi roka" za kompetentnu radu :D Rozdiel 100 Euro medzi sportobchod.cz a uvedenou predajnou za ten isty box uz stoji za to !

Julec
25-03-2010, 14:19
Nie sú síce najlacnejšie no kvalitou predčia komplet celú konkurenciu a existuje aj komplet sada na Suzuki SX 4 sedan (http://www.12volt.sk/exterier/nosice/nosice/prorack-uzavrety.html).

Beaumont
25-03-2010, 15:51
Velká část modelů SX4 je vybavena hagusy. Ceny origo příčníků připomínají drahotu a neorigo špatně pasují. Z tohoto důvodu přepravu střešního nákladu řeším pomocí dvou upravených fošen namísto příčníků.

jozin77
25-03-2010, 17:39
Velká část modelů SX4 je vybavena hagusy. Ceny origo příčníků připomínají drahotu a neorigo špatně pasují. Z tohoto důvodu přepravu střešního nákladu řeším pomocí dvou upravených fošen namísto příčníků.

:geek:daj foto:geek:

Suuzuukii
25-03-2010, 19:34

A na tieto neorigo priečky nosiča (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1090) hovoríš čo? ;)

Sances
05-09-2010, 05:08
Vidím že sa tu preberali strešné nosiče tak pridávam nejaké foto ktoré ma zaujalo nedávno v MĽR :)
Je to síce IGNIS ale možno to niekoho inšpiruje

Suuzuukii
05-09-2010, 08:47
Tak s hentým by som bál aj jazdiť, že sa auto "prekotí" na zadné :mrgreen: Sila :o

tomasi
20-09-2016, 11:11
Po dlhsej dobe posielam update spolu s foto.. S tym nosicom na fixne body na sedan som prespal dobu a medzitym sa prestal vyrabať, čo ma dosť prekvapilo. Inak povedane v ramci EU sa nikde neda zohnať od dealera orig. nosič. Dokonca ani krytka zámku nahradna sa neda kupiť. Volal som do niekolkych predajni v SR aj CR, prva rekacia bola "jasne vieme objednat" a ked pozreli do systemu, boli sami prekvapeny ze sa to uz neda objednat.
Nakoniec sa mi podarilo zohnať už použivany orig. nosič. Uvažoval som aj nad Whispobar, ale kdesi som čital že najlepšie sedí original....Box som kupil lowcost Hakr 400l, absolvoval už zopar naloženych ciest, zatial spokojnosť, velky, dobry. Jedine vytrča U profil vnutri a to budem musieť zarovnať.

8827