PDA

Zobraziť plnú verziu : "A" stĺpik - zlý výhľad

stewo
09-12-2009, 08:31
Poďme sa pobaviť o "A" stlpiku SX4.
Ja práve oslavujem mesiac od kúpy a po 1300 km si stále neviem na to zvyknúť. Pár krát sa mi stalo, že som auto prichádzajúce sprava zaregistroval na poslednú chvíľu. Celé bolo ukryté niekde za stĺpikmi. Teraz dávam stále pozor a radšej sa predkláňam a zakláňam ........ Ja viem, na tomto fóre to bolo už pár krát načrtnuté, ale mňa by zaujímalo, ako sa s tým vysporiadali, alebo vysporiadávajú tí, čo najazdili na SX4 už nejaké tie kilometre. Inak na ceste s tým problém nemám, iba na križovatkách. Doprava ten výhľad ešte ujde, ale doľava? :confused:

jannicko
09-12-2009, 10:23
Mne ani tak nevadí na križovatkách ako v niektorých zákrutách. Napr. cez Šturec je to sranda lebo ľavé Á-čko občas zakryje celú tiahlu zákrutu a potom len dúfam že nejde dáky dobrodruh stredom.
Riešim to vyklonením :D

Suuzuukii
09-12-2009, 10:27
Riešim to vyklonením :D

Z okna? :joke:

BHG
09-12-2009, 10:55
taktiez ma ten stlpik zo zaciatku zlostil, avsak zvykol som si, skor sa pozeram kam chcem ist a v dany moment sa tiez vyklanam zo strany na stranu aby som volaco videl..mame tu aspon to malicke chabe okienko a uzasny vysoky posed

stewo
09-12-2009, 11:48
Tak vidím, že nie som sám, koho to trápi na tých našich autíčkach. V tiahlých zákrutách to riešim tak, že občas sa nakloním k spolujazdcovi (spolujazkyne upozorňujem týmto na počestnosť svojho konania! :-P )

ROSI45
09-12-2009, 16:04
aspoň vám nezdrevení chrbát :joke:
jinak jsem si v poslední době všiml, že těch aut s podobným sloupkem je poměrně dost

stewo
09-12-2009, 16:20
No, videl som to aj u iných áut, ale niektoré majú ten stĺpik napríklad otočený kolmo na vodiča, teda užšou časťou v smere výhľadu (snáď ma niekto porozumie). Neviem či to pomáha, ale chcel som SX4, mám SX4 a dúfam si zvyknem! ;-)

BoroT
07-04-2012, 18:06
Zvykol som si už na trošku hlučnejšie vozidlo, zvykol som si aj na nižší výkon (po predchádzajúcom aute), ale nemôžem si zvyknúť na ten výhľad, čo skôr nevýhľad šikmo dopredu. Už som mal dve krízové situácie, kedy som bol iba metre či dva od havárie, z toho raz s policajtami na kruhovej križovatke. Tie dva predné stĺpiky sú naozaj úplne, najúplne nahovno. To riešenie je takmer smrtonosné. Už som posúval sedadlo hore-dole, dopredu dozadu, ale stále je výhľad mizerný. No a v serpentínach mám úplne strach, pretože takmer vôbec nevidím kam idem. Dočerta, ako to riešite. Nie je možné ten prehnaný plast na tých dvoch predných stĺpikoch nejako zredukovať ???

wawik
08-04-2012, 00:05
:-(No poviem ti, že je to fakt problém pri tom našom aute..ja to riešim preventívne tak že sa radšej v serpentínach vykloním viac dopredu aby som ten mrtvy uhol zredukoval čo najviac...8-)

Suuzuukii
08-04-2012, 00:43
Kde ste boli keď ste kupovali auto a toto si nevšimli, keď teraz nad tým lamentujete :wtdo:

Dysky
08-04-2012, 06:22
Kde ste boli keď ste kupovali auto a toto si nevšimli...
Bol som očarený inými prednostiami "***i 4" :D
Ale neľutujem, dobre som si vybral.:thumbright:

mimach
08-04-2012, 08:30
Asi ho dostali pod stromček :P

IvanHoe
08-04-2012, 14:05
Zvykol som si už na trošku hlučnejšie vozidlo, zvykol som si aj na nižší výkon (po predchádzajúcom aute), ale nemôžem si zvyknúť na ten výhľad, čo skôr nevýhľad šikmo dopredu. Už som mal dve krízové situácie, kedy som bol iba metre či dva od havárie, z toho raz s policajtami na kruhovej križovatke. Tie dva predné stĺpiky sú naozaj úplne, najúplne nahovno. To riešenie je takmer smrtonosné. Už som posúval sedadlo hore-dole, dopredu dozadu, ale stále je výhľad mizerný. No a v serpentínach mám úplne strach, pretože takmer vôbec nevidím kam idem. Dočerta, ako to riešite. Nie je možné ten prehnaný plast na tých dvoch predných stĺpikoch nejako zredukovať ???

Musis si proste zvyknut vzdy sa naklonit ked prichadzas do krizovatky alebo v zakrute. Da sa to, v tom aute nesmies sediet jak knedla na jednom mieste, to je cele :)

Beaumont
09-04-2012, 16:27

Jó chlapče, je vidět, že jsi nikdy neseděl v obrněném *****portéru...