PDA

Zobraziť plnú verziu : Strešné nosiče

lorenzlubos
02-12-2009, 21:31
Neviete koľko stoja nosiče na Splash? Čím su iné? Čo je smerodajné? Budú pasovať z SX4? Díky.

Suuzuukii
02-12-2009, 21:46
Keby si ma aj zabil, tak si už nespomeniem čo som za ne dal ja.
Kúpil som origo aerodynamické.

Čo na nich je iné? Sú presne na mieru na Splash, čiže nevýtrčajú do strán, ľahká inteligentná montáž.

http://www.spare.suzuki.hu/katalogus/images/products/2270.jpg

http://www.suzukiclub.sk/attachment.php?attachmentid=228&d=1225393952

monty
02-12-2009, 21:51
Pred cca mesiacom som kupoval priečniky v servise.. Cena 118,-€
Originál s logom suzuki vyrába firma Atera.
Či pasuje z SX4 to neviem.
Splash nemá nijaké pevné body na jeho uchytenie, je to uchytené len v odtokovom žliabku na streche a pod dverami.

monty
02-12-2009, 21:58
Presne ten istý ako Suuzuukii som kúpil :)
Len som ho ešte nemal kedy nahodiť.

lorenzlubos
02-12-2009, 22:01
Chystam sa priviezt z viedne balik o rozmeroch 194x43x4 cm....a uvazujem. Mozno si poziciam, ak najdem nejaky vo svojom okoli a ked nie....natrepem to dnu. Uz som to skusal, pojde to. Finta je v tom, ze pojdeme v aute 3 :-D

monty
03-12-2009, 17:03
Predné sedadlo spolujazdca max dopredu a dať to na stojato šikmo od podlahy až po strechu. Ja som tak vozil snowboardy (síce to má len 167cm, ale rezerva tam bola) pred rokom ked som ešte nemal nosič. Na zadnom sedadle sa dvaja potlačia...:thumbright:

lorenzlubos
03-12-2009, 20:34
Predné sedadlo spolujazdca max dopredu a dať to na stojato šikmo od podlahy až po strechu. Ja som tak vozil snowboardy (síce to má len 167cm, ale rezerva tam bola) pred rokom ked som ešte nemal nosič. Na zadnom sedadle sa dvaja potlačia...:thumbright:

Ako sikmo? Nerozumiem. Dvaja sa potlacia na zadnom dvojsedadle? Tak v tom pripade asi mam pohodlnejsie riesenie. Ako si to myslel?

monty
03-12-2009, 21:08
Ako sikmo? Nerozumiem. Dvaja sa potlacia na zadnom dvojsedadle? Tak v tom pripade asi mam pohodlnejsie riesenie. Ako si to myslel?

No ja som mal 3 snowboardy vzadu za sedačkou spolujazdca, neskladal som sedačky, len som vpredu posunul spolujazdcovu aby sa tam jednoduchšie tie snb naložili a boli od podlahy až po strop. Teoreticky sa dalo sedieť aj vpredu, len trochu obmedzene kvôli tej posunutej sedačke, a vzadu zostalo miesto pre dvoch (v strede a klasicky nalavo za šoférom). Ale ako som písal ten snb je cca o 30cm kratší ako tvoj náklad.

lorenzlubos
03-12-2009, 21:18
No, ked to dam sikmo zo zadneho laveho rohu auta cez laktovu opierku mierne pred spolujazdca, tak to LTT vyjde. Takze sa mi velmi Tvoja verzia na moj pripad asi nezda. Dobra sprava je, ze by som to teoreticky mal vediet skratit na 170x43x4cm...

Suuzuukii
05-01-2011, 22:25
Nie tak úplne strešný nosič, ale nedalo mi to sem nezavesiť :roll:

lorenzlubos
05-01-2011, 22:53
Takmer identicky nosic mam aj ja. Este som ho nikdy v praxi nepouzil, no uz som ho vyskusal nasadit. Trochu sa bojim o lak v miestach, kde maju byt zahaknute popruhy (napriek ich plastovej dotykovej strane a napriek pripadnemu dodatocnemu podlozeniu gumou). Avsak videl som ho (mam na mysli onen lacny, za vtedajsich cca 2100.-Sk - kupil som ho este na Favorit, no ani tam neprislo na pouzitie) casto aj na drahsich autach. Pri 2-clennej posadke, nema vyznam, 2 bicykle pojme interier ako nic. Dnes som si vyskusal odniest snowboard. V tomto vyborne pomaha laktova opierka. Identicky som uz v minulosti niesol sklenenu tabulu. Jednoducho dosku zaistite v deliacej skare deleneho zadneho operadla a vpredu ju vyborne podrzi skara medzi laktovou opierkou a sedadlom spolujazdca. Teoreticky ostava vsetkych 5 miest volnych, v praxi ale 2 osoby na zadne "2-sedadlo" potom posadite len velmi, velmi tazko.

Suuzuukii
05-01-2011, 22:59
...Trochu sa bojim o lak v miestach, kde maju byt zahaknute popruhy ....

Ja by som sa skôr bál, že sa postaví na zadné :mrgreen:

lorenzlubos
05-01-2011, 23:04
Este tu hrozi, ze bicykle zvesim este na brane pri vychadzani z dvora :banghead:

lorenzlubos
11-05-2011, 18:37
Tak a od vcera mam uz aj ja original stresne nosice Suzuki. Od Splash-kolegu z Ceska, ako nove, 110,36 EUR vratane postovneho. A dnes si uz na seba zarobili 20-ku :-)