PDA

Zobraziť plnú verziu : Radenie prevodových stupňov

keram1
13-09-2009, 21:11
Manželka má swifta 1,3 v zakl. vybave a dost casto je problem so zaradenim spiatočky a viac krát sa mi už stalo, že som pri radení napr. z 3ky na 2ku zaradil nieco medzi a to isté i pri zaradovaní jednotky - len vrcanie a ziadny záber. Takže treba vyradit do neutralu a skusit znovu. Niekedy i viac krát.
Uvažujem to reklamovať, lebo ma to dosť obťažuje. Pri iných autách som sa s tým nestretol. Vaše skúsenosti?

Suuzuukii
13-09-2009, 21:31
O prevodovkách Suzuki sa hovorí, že sú "menej presné". Každopádne na novom Swifte, Splashi a SX4 je to už podľa mňa v pohode, aj keď jasné, že sú autá, na ktorých to ide ešte o X levelov lepšie.

Daj si to skontrolovať, nech to posúdia v servise, ťažko takto hodnotiť, keď si to človek neošahá, či ty máš nejaký nepodarok, alebo či sú len rozhasené tiahla, prípadne zlá kulisa radenia.

Čo to sa už diskutovalo o radení pri iných modeloch:
SX4 - Radenie jednotky (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=278) :study:
Splash - Spiatočka - problematické zaradenie (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=464) :study:
Ignis - Radenie rýchlostí (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=239) :study:

keram1
13-09-2009, 21:42
Dik za info. Rád si prečítam či má ešte niekto podobné skúsenosti.

profiter
05-10-2009, 10:56
Manželka má swifta 1,3 v zakl. vybave a dost casto je problem so zaradenim spiatočky a viac krát sa mi už stalo, že som pri radení napr. z 3ky na 2ku zaradil nieco medzi a to isté i pri zaradovaní jednotky - len vrcanie a ziadny záber. Takže treba vyradit do neutralu a skusit znovu. Niekedy i viac krát.
Uvažujem to reklamovať, lebo ma to dosť obťažuje. Pri iných autách som sa s tým nestretol. Vaše skúsenosti?
my sme mali podobny problem s SX4-kou od nova, zle radenie 1,2,3 a R. Reklamovali sme to, a da sa povedat ze tomu aj pomohli aj ked nie celkom. Viac menej ostal problem s radenim dvojky za studena a obcas sa este stane ze jednotka tam nezapasuje na prvy krat.

keram1
05-10-2009, 20:33
Dik za info. Jednalo sa o nejaku mechanickú vadu? Zistili ste čo s tým v servise robili? Výmena časti, alebo len nejaké "dotiahnutie"?

profiter
06-10-2009, 09:24
Dik za info. Jednalo sa o nejaku mechanickú vadu? Zistili ste čo s tým v servise robili? Výmena časti, alebo len nejaké "dotiahnutie"?
neskor mi bolo povedane, ze vsetko rozobrali a poskladali odznova, pod pojmom "vsetko" asi mysleli tiahla a kulisu radenia, pochybujem ze rozoberali prevodovku.

Peco
06-10-2009, 22:06
ahoj. neviem ci ti to pomoze, ale na mojej SX4 (rv2008) to sem tam islo z tuha tak prvych 5-7 tisic km. potom sa to spravilo. teraz mam skor problem ze mi 2jka vyskakuje :( proste sa niekedy rozhodne ze sa vyradi a hotovo.

radenie je ale podla mna presne. je mozne ze som len malo narocny. ale naozaj sa mi este nestalo ze by to skocilo inam ako som to daval.

profiter
07-10-2009, 15:44
ahoj. neviem ci ti to pomoze, ale na mojej SX4 (rv2008) to sem tam islo z tuha tak prvych 5-7 tisic km. potom sa to spravilo. teraz mam skor problem ze mi 2jka vyskakuje :( proste sa niekedy rozhodne ze sa vyradi a hotovo.

to musi byt fasa, r.v. 2008 a uz ti vypadava dvojka, to mas kolko nabehane ? ...asi nemas diesel, lebo ja som si doteraz myslel ze s prevodovkou maju problem iba dieslove SX4-ky

sklamany_zo_suzuki
07-10-2009, 17:15
Už sa aj mne podarilo pri preraďovaní z 2 na 3 zaradiť niečo medzi 3 a 5. Stalo sa mi to pri cca 40km/h rýchlosti, nemal som odvahu dať nohu dole zo spojkového pedálu, že čo tam v skutočnosti je. Chod páky sa nezmenil ani pri vyradení do neutrálu (stále pri pohybe dopredu to šlo niekde medzi 3 a 5 a nie po "koniec"), ale pominulo to až po zaradení 4ky, kedy sa to dalo do poriadku. Toto sa mi udialo zatiaľ iba raz, cca pri 10tis km, ak sa dobre pamätám.

Peco
07-10-2009, 19:54
to musi byt fasa, r.v. 2008 a uz ti vypadava dvojka, to mas kolko nabehane ? ...asi nemas diesel, lebo ja som si doteraz myslel ze s prevodovkou maju problem iba dieslove SX4-ky

benzin 32 000 km

rudolfius
23-10-2009, 01:36
Mne zase ide ťažko zaradiť z 1.stupna do 2. stup. a niekedy aj spočítam zuby alebo aj z 2.stup. do 3. stup.
Tipujem to na pokazenú synchronizáciu ... nemáte niekto skusenosti ??

marcelko
23-10-2009, 10:40
Ja som vcera na mojej Sx4ke takmer na 7-8 krat ledva dal spiatocku. Este sa mi to nestalo na spiatocke. Jednotka trochu blbla ked bolo uplne nove teraz v pohode ale ta spiatocka ma vcera dostala. Myslel som ze nevyjdem ani z parkoviska. Daval som z jednotky.. neutral a naopak skusal vseliake komb. ledva chytila na 8krat. Len jemne vrcala a nezaberala klasika. Stat sa mi to v nejakej dopravnej situacii kde potrebujem rychlo cuvnut, katastrofa :swear"

sklamany_zo_suzuki
23-10-2009, 10:59
Moja ďalšia skúsenosť - Nie a nie zaradiť jednotku. Páka tam síce normálne skočila a tvárila sa, že je jednotka zaradená, no v skutočnosti tam bola trojka. Hádam na 10ty krát sa podarilo dať do jednotky, aj to až po tom, ako som s pákou prešiel cez všetky polohy a rýchlosti.

profiter
23-10-2009, 12:14
Mne zase ide ťažko zaradiť z 1.stupna do 2. stup. a niekedy aj spočítam zuby alebo aj z 2.stup. do 3. stup.
Tipujem to na pokazenú synchronizáciu ... nemáte niekto skusenosti ??
u mna je to podobne dvojka za studena ide tazsie ale nikdy nic neskripe, tiez si myslim ze synchron je od nova vadny a trojka tiez drhne ale podla zvuku mi to pripada skor na kulisu, ..navyse nedavno mi zena vola, ze nemohla zaradit jednotku na krizovatke, normalne pustila jednu zelenu. Rychlosti 4,5,6 chodia uplne lahucko, keby tak chodila cela prevodovka, tak tomu autu odpustim vsetky jeho drobne neduhy.
... ako to tu tak citam tak problem s prevodovkou sa netyka iba dieslovej verzie, to bude asi suzuki standard