PDA

Zobraziť plnú verziu : Výmena žiaroviek osvetlenia ovládačov na prístrojovke

Suuzuukii
04-09-2009, 20:26
Edited by Suuzuukii: Autorom tohto príspevku je katamaran1.

Najskôr som demontoval rádio, šuplík rádia (4 ks krížové), vybral popolník (odklepávací pliešok dole a vytiahnuť šuplík), kryt drží na troch krížových, dva sú držiak popolníka, jeden na vrchu zdola. Odstrániť ľahkým páčením hmatníky ovladačov páčiek 3 ks (ventilátor, teplota, prívod vzduchu) Potom demontáž prístrojovky 4 krížové, dva nad tachometrom zospodu, dva po sklopení volantu nadol a odkrytí gumenej prachovky, opatrne páčiť popri ovladačoch.
Teraz ide najťažšia časť, demontáž krytu páčkových ovladačov, ten držia 2 ks krížové, ale zvnútra, treba vopchať ruku cez otvor po rádiu krížový skrutkovač, ale dlhý max. 10 cm, podsvietiť zospodu nahor svetlom a trafiť sa. Žiarovka sa nachádza pod priesvitným plastovým svetlovodom, ten drží na dvoch plastových zásekoch, treba ešte odstrániť 3 ks krížové z držiaka ovladačov, tento opatrne na pravej strane zasunúť dovnútra a ľavú vytiahnuť von, tu sa totiž nachádza osvetlenie vypínačov prúdenia vzduchu, ide o diódu osadenú zvrchu , tenkým plochým skrutkovačom trochu pootočiť a vybrať. Mikrožiarovky sa nachádzajú nad popolníkom (pootočiť plastový držiak žiarovky), osvetlenie zásuvky 12V, spomenuté páčkové ovladače a dióda. Zdôrazňujem šetrnosť pri zaobchádzaní s plastovými krytmi. Foto bohužiaľ som nestihol, demontáž, výmena a montáž cca 3 hod.

fotograf
12-01-2010, 00:14
Viete niekto poradiť, ako vymeniť osvetlenie (žiarovku alebo diódu) hodín a teplomera na GV 2003 ??? :confused:

fotograf
14-05-2010, 20:36
Už netreba - po roku a pol si žiarovečka (alebo diódka) osvetlenia hodín/teplomera oddýchla a znovu funguje!
Nepochopiteľné, ale je to tak. Vie to niekto vysvetliť? :?:

katamaran 1
16-05-2010, 13:29
Podľa mňa si pohol káblikom a obnovil sa kontakt, alebo povolilo zoxidovanie na spoji.

fotograf
17-05-2010, 09:35
No veď to, že neviem, prečo to znovu začalo fungovať. So žiadnymi káblikmi som nehýbal, lebo som ani kryt palubnej dosky nedával dole. Najhoršie je, keď neviem, čo to spôsobilo. Jediné, čo ma napadá, že som po zime oživoval klímu - striedavo zapínal, vypínal, prepínal - čo je v tesnej blízkosti displeja, tak neviem...

fotograf
14-08-2013, 11:05
A zase som tam, kde som bol - osvetlenie displeja (hodiny + teplomer) znovu blbne! :confused:
Keď pobúcham po stredovom paneli, tak sa niekedy rozsvieti, niekedy zas nie, občas preblikne... a tak. :-(
Nebaví ma to - kúrňa, čo s tým? :?:

basko
02-02-2016, 05:48
zdravim vas.mam suzuki liana 1,6b r2001.ako vymenim ziarovky v pristrojovke na stredovom paneli?vie mi niekto poradit?

Mite
02-02-2016, 07:09
zdravim vas.mam suzuki liana 1,6b r2001.
Tak nejdřív jsi se zeptal na výměnu žárovek v sekci Soutěže, ankety - provoz Suzukiclubu - http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2895&p=33986#post33986 . :roll: Teď se ptáš se svojí Lianou na to samé v sekci Grand Vitara. :roll:
Umíš číst nebo máš nějaký jiný problém s orientací? Nebo je to sranda?
Na svoje auto se ptej tu - http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=21