PDA

Zobraziť plnú verziu : Upchatá tryska ostrekovača?

marcelko
17-08-2009, 16:55
V sobotu som zistil pocas jazdy, ze mi na lavej strane predneho skla jedna tryska z troch /stredova/ nestrieka. Raz ide ale slabo raz nejde vobec. Myslite ze moze to byt upchatím? Chcem to pozriet a aj nastavit smer striekania lebo nejako striekaju na strechu :) Myslim ze sa to robi ihlou a nastavi pozadovany smer ak sa nemylim.

ROSI45
17-08-2009, 18:01
Normálně ji vytáhni a profoukni. Nastavuji je na stojícím autě k horní hraně skla, jak jsi správně uvedl - jehlou.

marcelko
17-08-2009, 18:21
Uz som ju prave pretlacil jemne ihlou. Zistil som ze ked je trochu viac vacsi uhol sklonu klbu trysky tak strieka menej. ked som ju nastavil presne na sklo trochu striekala vyssie, potom druha zase striekala tak isto menej ako ta prva. Je to strasne jemne nastavovanie. Nastavil som teda stredovu presne na stred skla strieka o nieco menej ale ostatne rohove dve palia riadne. Asi to bude tym sklonom ta sila streku :)
ako si myslel prefuknut? Ja som len ihlou trochu vsetky pretlacil

sklamany_zo_suzuki
17-08-2009, 18:39
Nepotrpím si nejako extra na pravopis, ale táto téma bije fakt do očí :lol:

Suuzuukii
17-08-2009, 20:13
Ja si potrpím :D a preto keď stíham, tak editujem :rolleyes:

marcelko
17-08-2009, 21:11
Ja si potrpím :D a preto keď stíham, tak editujem :rolleyes:

Dakujem teda suzukimu :)

kimlo1
09-12-2013, 13:31
Mám podobný problém, pravý ostrekovač strieka slabo, možno dostrekne asi 10cm, pritom prúd ide zo všetkých troch trysiek rovnako. Ako sa k nemu dostanem alebo ho vyberiem? Hadička idúca k ostrekovačom je pod krytom zospodu kapoty, ktorý je popripínaný nejakými okrúhlymi, možno jednorazovými spojmi, dá sa pod ten kryt dostať? Dík za každú odpoveď.

Suuzuukii
09-12-2013, 14:19
.... pod krytom zospodu kapoty, ktorý je popripínaný nejakými okrúhlymi, možno jednorazovými spojmi, dá sa pod ten kryt dostať? Dík za každú odpoveď.
Dá sa, ale určite by som to nerobil v zime, polovicu ich odtrhneš, keďže je to z plastu z makového kvetu.

...resp. nie skôr ako auto postojí vo vyhriatej dielni, garáži.