PDA

Zobraziť plnú verziu : Nový zadný nárazník SX4 - nesadla farba

marcelko
06-08-2009, 16:59
Prosim poradte. V aprili som menil zadný naraznik, mala kolizia s odpadkovým košom. Mal som havarijnu poistku tak som to vyuzil. Robili mi to v aprili nie orig.servis Suzuki. Objednala sa original farba. Dozvedel som sa ze keby som to daval striekat aj cez Suzuki TN ze by to striekali oni kde som bol. Nastriekali to vyzeralo to "OK" "no" ale nie na slnku.Trochu zasvieti a vyzera to ulpne inak. Netrafili sa. Neviem ci sa robia nejake scany z karoserie alebo ako to funguje inde. Ale viem nastriekane diely vyzeraju aj lepsie, ze nic nevidno takmer. Este ten naraznik sa trochu stale poddava dole nekopiruje karoseriu a svetla. Uz to bolo dorabane opravene podavane naspat ale stale rovnako. Ale hlavne s tou farbou ako to vlastne je som z toho dost mimo nove auto vsak viete. Zatial dakujem za rady

Suuzuukii
06-08-2009, 19:11
Mal som podobný problém s "trafením" farby. Viď Hľadá sa Lagoon Turquoise (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=223) :study:
Bežne sa mieša farba podľa kódu farby. Pokiaľ nesadne tak sa scanuje z originálneho dielu a striekajú sa test karty. U nových farieb je často problém s trafením odtieňu :wtdo:

marcelko
06-08-2009, 19:48
Ten scan farby sa robi niekde v refundovanych orig. servisoch? :) alebo ako to je. Co by si poradil ako postupovat. V Ela Care nerobia scany? :)

Suuzuukii
06-08-2009, 19:51
Ak dobre pamätám, moju farbu prišiel do Ela Car v Piešťanoch scanovať priamo človek od PPG (dodávateľ farieb). Potom nastriekali 3 alebo 4 test karty, z tých sa vybrala tá, ktorá sedela s originál lakom a potom sa namiešala receptúra odtieňu, ktorým bola nastriekaná tá vybratá test karta a nalakovalo sa auto. A je to 100% :)

nalim
06-08-2009, 20:45
Zdravím. Pri dopravnej nehode som mal na SX4 ťuknutú zadnú pravú stranu nárazníka. Pozri foto 01 až 03. Na fotke 02 a 03 vidno posunutie tohto nárazníka. V nemenovanom originálnom servise v PO mi ho vymenili aj s doplnkami za nový. Farba nárazníka pri určitom uhle náhľadu je trošku svetlejšia ako na blatníkoch. No zo zadnými dverami odtieň sedí. Čo sa týka farby odtieňu som to neriešil, aj keď som im to pripomenul. Nemám chuť a hlavne čas sa naťahovať s nimi. Bola to moja prvá skúsenosť takého to charakteru. Na druhej strane hocijaký blbec môže ťuknúť zase.
Čo sa týka osadenia nárazníka, ten mi po oprave servisom nekopíroval (medzery) okolo zadných blatníkov a svetiel. Hlavne na pravej strane, kde nehodou bol posunutý nárazník smerom dnu. Tri krát som to riešil v servise, keď som preberal auto. Vysvetlenie servisu bolo také, že viac sa to nedá. Nepotešilo ma to. Môj názor je, že všetko je možné, len treba trošku aj rozumu pri práci. Nemal som chuť im to vysvetľovať znova, čoho je príčina. Preto som sa rozhodol, že si to urobím sám. Zadný nárazník je pripevnený na 4 šrouby, ten som demontoval a vylučovacou metódou som upevňoval nárazník podľa toho, aby mi pekne sedel vzhľadom na ostatné časti karosérie auta. Trošku som posúval vertikálnym smerom aj zadné svetlá, kvôli rovnakým medzerám. Časovo to trvalo cca hodinku, kým som prišiel na princíp a osadil. Pozri foto 04 a 05. Záver je taký, že ak niečo chceš mať na 99 % urob si to sám. To je moja skúsenosť.

Suuzuukii
06-08-2009, 20:53
Ono to s tými rozdielnými odtieňmi jednotlivých dielov je tak, že nalakovaný plast má (skoro) vždy iný odtieň ako plech nalakovaný rovnakým lakom. Je to vidieť aj na fungel nových autách, aj keď nie u každej farby.
Na prvý pohľad možno nie, ale pri dobrom svetle a zameraní sa na to, je vidieť jemný rozdiel takmer vždy. Najviditeľnejšie to býva na prechode nárazník/blatník.

Green-Ignisovi už stihol nejaký mantinel na 3 mesačnej Honde Jazz oškreť a pretlačiť vodičove dvere. :( Prvé čo v servise povedali bolo: "To bude problém trafiť odtieň, je to zložitá farba. To bude treba pristreknúť aj diely okolo". :roll: Jedná sa o fialovú perleť. Som zvedavý na výsledok. Každopádne robiť prístreky na 3 mesačnom aute je choré. :bang:

robertdecsi
06-08-2009, 21:15
Ja som na starej C2 mal zopar poistnych udalosti. Z toho 2x som mal ciaru od predneho spataku az po zadne svetlo, ale az po plech.
Potom raz dvere, podobne ako green ignisovi a ani raz som nemal problem s netrafenym odtienom. Mozno ze aj preto ze to bola cierna, uz si presne nepamatam ONYX BLACK metalicka. No a robili to zakazdym v autorizovanom servise a to v niekolkych. Takze bola spokojnost.

Teraz na SX4ke hned prvy tyzden ma oskrela jedna "pani" pri cuvani do krizovatky :o ; schytali to hlavne plastove listy na zadnych dverach, ale trosku aj blatnik, takze myslim ze to aj lakovali (fa. bola nejakych cca20tis), no nic nevidno, mozno zase preto ze mam cierne auto :)

Suuzuukii
06-08-2009, 21:18
Yo, čierna a biela su asi najmenej problematické. :thumbright:
Veľmi dobre je vidieť rozdiely na tej mojej, ale aj napr. na červenej. Hlavne pod umelým osvetlením v garážach hypermarketov.

marcelko
07-08-2009, 08:44
Zdravím. Pri dopravnej nehode som mal na SX4 ťuknutú zadnú pravú stranu nárazníka. Pozri foto 01 až 03. Na fotke 02 a 03 vidno posunutie tohto nárazníka. V nemenovanom originálnom servise .......

........ Záver je taký, že ak niečo chceš mať na 99 % urob si to sám. To je moja skúsenosť.

Presne ako pises. Z urciteho uhla mi farba sedi s kufrom uplne v pohode z kazdej strany. Je trochu svetlejsia ako original. Na slnku len z urciteho uhla je trochu ina mmm. A ako pises s tymi svetlami skusim ich trochu posunut mozno to pomoze trochu.

marcelko
07-08-2009, 08:46
Ak dobre pamätám, moju farbu prišiel do Ela Car v Piešťanoch scanovať priamo človek od PPG (dodávateľ farieb). Potom nastriekali 3 alebo 4 test karty, z tých sa vybrala tá, ktorá sedela s originál lakom a potom sa namiešala receptúra odtieňu, ktorým bola nastriekaná tá vybratá test karta a nalakovalo sa auto. A je to 100% :)

Da sa urobit scan aj ked nemam uz povodny naraznik? Napriklad zo zadnej casti karoserie najblisie k narazniku a podobne. Ty si to riesil cez poistku? Kolko to asi vsetko stalo mimo naraznika ak to nieje tajne :roll:

marcelko
07-08-2009, 08:52
Este taka otazka, neda sa objednat priamo z vyroby uz nastriekany narazik, ake ma auto farbu orig z vyroby? V tom pripade by to mohlo sediet alebo nie?

Suuzuukii
07-08-2009, 08:54
Da sa urobit scan aj ked nemam uz povodny naraznik? Napriklad zo zadnej casti karoserie najblisie k narazniku a podobne. Ty si to riesil cez poistku? Kolko to asi vsetko stalo mimo naraznika ak to nieje tajne :roll:
Áno, dá sa. Ale je rozdiel v scane z plechového a plastového dielu. Nepýtaj sa ma prečo a ako je to fyzikálne možné, ale je to tak :wtdo:

Áno, oprava išla cez poistku, ale nie ten scan. To poisťovňu nezaujíma, že servis nedokáže namiešať farbu. Takže to je potom na serióznosti servisu ako sa k tomu postavia.

Ak si to dal lakovať mimo autorizák (aj keď to aj oni dávajú lakovať externe), tak to asi sotva vyhádaš.

Ty máš ale ak dobre pamätám škoricovú metalízu, pravda?
Keď mne robili auto, tak sme sa v Piešťanoch bavili o tom, že aj s touto farbou bol na začiatku problém, tiež ju nevedeli trafiť, ale robili tiež scany a v Piešťanoch už s ňou odvtedy nemajú problém :thumbright:

Suuzuukii
07-08-2009, 08:56
Este taka otazka, neda sa objednat priamo z vyroby uz nastriekany narazik, ake ma auto farbu orig z vyroby? V tom pripade by to mohlo sediet alebo nie?

Nedá :) Dokonca niektoré plastové diely sa ani nelakujú vo fabrike, ale u externých dodávateľov. Napr. šálky spätných zrkadiel na Splasha sa vyrábajú v Novom Meste n.V. a lakujú myslím v Nemecku :)

marcelko
07-08-2009, 08:58
Ty máš ale ak dobre pamätám škoricovú metalízu, pravda?
Keď mne robili auto, tak sme sa v Piešťanoch bavili o tom, že aj s touto farbou bol na začiatku problém, tiež ju nevedeli trafiť, ale robili tiež scany a v Piešťanoch už s ňou odvtedy nemajú problém :thumbright:

Este sa da urobit scan z predneho naraznika ten je myslim plast :) Tak tak, skoricova metaliza. Kolko by mohlo stat prelakovanie naraznika priblizne :wink: napr. v tom ELA Care
Za scan si platil mimo?

Suuzuukii
07-08-2009, 09:06
Prelakovanie narazníka, pffuuu, netuším. Ale za krídla vpredu a vzadu čo som dával lakovať som platil cca 80 eur za každé. Nárazník by stál asi o niečo viac, je to väčší diel, aspoň myslím.
Ten scan netuším koľko stál :angel:

marcelko
07-08-2009, 09:12
Prelakovanie narazníka, pffuuu, netuším. Ale za kridla vpredu a vzadu čo som dával lakovať som platil cca 80 eur za každé. Nárazník by stál asi o niečo viac, je to väčší diel, aspoň myslím.
Ten scan netuším koľko stál :angel:

Hovoris teda ze v Ela care s mojou farbou by uz problem nemali mat? :D
Keby daco tak jedine k nim :D

Suuzuukii
07-08-2009, 09:16
Yo yo. Pripadne zavolaj pánovi Danišovi - kontakt (http://www.suzuki-piestany.sk/index.php?page=kontakt) - a porozprávaj sa osobne, ako sú na tom s lakovaním tejto farby, je veľmi ochotný a povie ti na rovinu čo a ako.
K tomu môjmu scanu ešte, oni to vtedy riešili nejak aj cez importéra, lebo to bol generálny problém značky, takže preto som ja nemusel hradiť ten scan.

marcelko
07-08-2009, 09:21
Yo yo. Pripadne zavolaj pánovi Danišovi - kontakt (http://www.suzuki-piestany.sk/index.php?page=kontakt) - a porozprávaj sa osobne, ako sú na tom s lakovaním tejto farby, je veľmi ochotný a povie ti na rovinu čo a ako.
K tomu môjmu scanu ešte, oni to vtedy riešili nejak aj cez importéra, lebo to bol generálny problém značky, takže preto som ja nemusel hradiť ten scan.

OK OK :p

marcelko
24-08-2009, 15:08
Suuzuukii akurat som dovolal s panom Danišom mal si pravdu super pristup :) fakt.
Vravel ze maju uz celkom dobru skusenost s tou farbou co mam, len musim dojst s autom aby sa nato pozreli co sa bude dat s tym robit. Najblisie ked tam pojdem, tak sa im na to necham pozriet co mi navrhnu. Díki teda za tip/kontakt/ ;)

Suuzuukii
24-08-2009, 21:05
Nie je za čo. Robo Daniš je asi najlepší prijímací technik akého som kedy stretol :thumbright:

profiter
26-08-2009, 12:30
...V nemenovanom originálnom servise v PO ....
mam podobnu skusenost s tymto servisom, tiez som si nakoniec auto opravil sam

marcelko
26-08-2009, 13:32
mam podobnu skusenost s tymto servisom, tiez som si nakoniec auto opravil sam

Je to smutne ze sa niekde k tomu tak stavaju. Potom nech sa necuduju ked im tam nebudu chodit

Suuzuukii
15-12-2009, 08:13
Marcelko, no čo, už si to dal prelakovať? :?:

marcelko
16-12-2009, 17:18
Marcelko, no čo, už si to dal prelakovať? :?:
Este nie mmm :( ked som naposledy hovoril s panom Danisom zo Suzuki PN dohodli sme sa ze ked pridem na garancku to jest o cca 3 mesiace to vychadza
ze sa nato pozrie a dohodneme to nejak atd. :-) cez zimu to uz necham tak a uvidime co sa bude dat s tym robit. Urcite dam vediet ako to dopadlo. Dufam ak tak, tak nadocakavania :cool:

stibi
04-01-2010, 08:59
huh, tak to jsem natom úplně stejně :D . Nabořené auto ze zadu nějakou šmloulinou. Oprava v orig servisu, blbě nastříkané - to bylá víc růžová než ta oranžová metalíza. Reklamováno, přestříkáno - vypadáto teď sice 3x lépe než předtím, ale stejně je to trochu poznat... barva blatníku z výroby seděla s karosérií mnohem lépe. Ale už to neřeším, koukám jsem dopadl celkem dobře, neboť jsem reklamoval akorát barvu, vše ostatní sedí o.k. - a to měnili kromě zadního nárazníku i vnitřek kufru.