PDA

Zobraziť plnú verziu : Zásterky flexi

radoslav
12-07-2009, 18:15
Sevas, montoval niekto na sx4ku outdoor flexi zasterky?

Vcera som montoval laktovku, ochranne listy na hrany naraznika, ale ten navod na zasterky moc nechapem, teda len 2 fota z neho.

radoslav
14-07-2009, 10:37
nikto nic? sakra! aspon toto: na tom manuale je znazorneny vrtak priemer 3 a priemer 8. co to ma znamenat, sak nemozem vrtat 8kou na 4,9mm srubky!

Suuzuukii
14-07-2009, 10:38
Ofoť ten návod a hoď ho sem. Viac hláv viac rozumu.

radoslav
14-07-2009, 20:38
Ofoť ten návod a hoď ho sem. Viac hláv viac rozumu.

Dík, ale dnes som sa do toho pustil, ze ked to tam rozoberem tak mozno viac pochopim a ono to vyslo, uz to mam urobene, zajtra som bol objednany do suzuki, ale uz nemusim :smile:, aspon trochu som usetril a nieco sa naucil:rolleyes:

Tak dik za ochotu, ked niekto nebude vediet tak JA UZ VIEM :hurra: a poradim

Suuzuukii
14-07-2009, 20:41
No tak nerob indiána a prezraď hneď ;)

radoslav
15-07-2009, 08:37
Pche, to je veeeelmi komplikovane, to sa ani neda napisat, to musis vidiet:joke::lol:
Len ja som to robil viac ako pol dna a v manuale pre servisy je tam casova norma na predok 0,3h a zadok tiez 0,3h.
Ja som tam mal problem zistit kde ide jedna spojka do ktorej ide sruba, ide totiz az pod podblatnik, podblatnik sa namontuje naspät, zakryje tu spojku a potom treba skoro naslepo prevrtat cez podblatnik presne na otvor v spojke.:roll:

Suuzuukii
15-07-2009, 08:52
Škoda, že si to nenafotil.

palino22
15-07-2009, 10:01
Veľká škoda, že si to nenafotil.
Radšej raz vidieť ako 10x čítať, alebo počuť o tom.

marktomark
16-07-2009, 10:21
Ja som dal namontovat v servise.
Dobra vec to je ak sa jazdi autom po blate,...

radoslav
16-07-2009, 10:32
Ja som dal namontovat v servise.
Dobra vec to je ak sa jazdi autom po blate,...

A kolko za to pytaju?

Marthy
03-06-2013, 16:07
Predpoklad, ze temu ste uz diskutovali, ale i napriek tomu, ako novy clen sa chcem poradit.
Pocitujem absenciu prednych a zadnych zasterok. Vie mi niekto poradit, kde sa daju zohnat bud original alebo univerzalne ale nie gumove. Vela moznosti asi nie je...
Dakujem.

dean26
30-09-2013, 15:21
Pripajam sa k Marthy-mu, ma niekto odporucanie na zasterky?

Shrek
30-09-2013, 15:29
Znackove predajne Suzuki, je to z katalogu origo prislusenstva takze sadnu presne a bez problemov.
Odporucam obvolat viacero predajcov v okoli, ceny sa vedia citelne lisit.

dean26
30-09-2013, 15:34
v KE chceli za predne 40E...ale mozem obvolat okolie, ako si poradil, vdaka :)

Shrek
01-10-2013, 09:51
Pre porovnanie skus zavolat aj bratislavskemu predajcovi Auto Ideal, pripadne aj Mikona. Som zvedavy, ako dopadne porovnanie cien. Ak by si mal cas, hod sem zo zaujimavosti potom jednotlive ponuky, bol by som na to celkom zvedavy. ;)

dean26
02-10-2013, 10:37
Obvolavat BA servis sa mi neoplati, kedze som z opacnej strany republiky.
Zatial co som zistil:
KE - 40E
MI - 37E

Maxell
02-10-2013, 15:13
Tu ich najdes lacnejsie, ktovie, co by stala posta :scratch:
http://www.aauto.sk/download/SX4-doplnky.pdf

Ja som ich kupoval v AutoIdeali a montoval sam, rozhodne nestali 40e, bral som len predne, vyborna vec :cool:

Shrek
02-10-2013, 16:39
Obvolavat BA servis sa mi neoplati, kedze som z opacnej strany republiky.
Ja som to myslel najma kvoli porovnaniu cien medzi predajcami. ;)
Ale inak medzi clenmi Swift Clubu fungovala taka "interna posta", ze ak mal niekto cestu napr. z BA do BB a bystrican potreboval nieco z BA (alebo naopak), nebol problem s dovozom. ;) Aj ja som niekolkokrat vyuzil takuto pomoc, na druhej strane som niekolkokrat fungoval ako kurier.

dean26
03-10-2013, 08:25
Dik za info Shreky :)
tie ceny 40/37 je uz aj s montazou, inak stoja 28,90E (Michalovce)
@Maxell: montaz je jednoducha? mohol by si popisat postup, pripadne mas nejaky navod?

Maxell
03-10-2013, 09:20
Graficky postup je pribaleny, je tvoreny ako pre blbcov, krok za krokom aj so znazornenim povedzme hrubky vrtaka a pod.
Vsetko co potrebujes je:
- vrtacka a vrtak - pre prevrtanie zasterok - prichadzaju len vylisovane, 2x4 diery do nich spravis ako do masla, vo vyznacenych miestach, neda sa to minut,
- skrutkovac plochy - na vybratie tych plastovych prichytiek v podbehoch,
- skrutkovac krizovy - na zaskrutkovanie 2x4skrutiek pri osadzani.

Montoval som to aj na swifta aj na dve sx4ky, ziadna veda to nie je, ak vies zmontovat nabytok podla navodu, zvladnes aj toto.
Usetrene $ vies minut aj lepsie, napr. v krcme :twisted:
Navyse, ak si to budes robit sam, mozes tam pridat siroke podlozky, maju vacsiu pritlacnu plochu nez tie uzke pribalene, nebudes sa bat ze pri extremnom pretazeni ich urves.
Moje teda zazili dost, a ani znamky po poskodeni :cool:

dean26
03-10-2013, 09:40
Parada, vdaka za popis ;)

xerius
16-11-2015, 16:55
Bol by niekto ochotný sem dať presné rozmery originál gumených zásterok? Mám blatníky poplastované,tak tam zrejme môžu ísť len tie gumené. 30€ je prehnaná cena za kúsok gumy.
Takú pevnú gumu mám,len rozmery by ma potešili a možno aj umiestnenie dier na uchytenie (i keď tie je asi jedno kam navrtam).
Alebo sú aj univerzálne zásterky za rozumnú cenu?
Vďaka za skorú odpoveď.

Mite
16-11-2015, 19:49
Takú pevnú gumu mám
Na nové auto jsem si nechal od prodejce namontovat gumové zástěrky. Myslel jsem si,že budou dost měkké do doby, než jsem nacouval k vysokému obrubníku. Zástěrka neuhnula :D a dostala se mezi pneumatiku a obrubník a vytrhla plastový lem mezi blatníkem a nárazníkem. Takže bych byl rád za měkkčí gumu. Podívej se na moje fotky (pomůže ti to i při montáži tvých zástěrek) - http://www.suzukiclub.cz/car_images_category.php?id=66
Budeš si muset vyrobit plechová "účka", která nasuneš na plastový lem a přes ně přišroubuješ zástěrky. Je to dobře vidět na jedné fotce. Délku vrutů si zvol tak akorát aby to drželo. Servis mi tam nacpal jeden dlouhý vrut a ten se dostal mezi plastový lem a plechový přední blatník. Ten plastový lem pak odstával od blatníku.
K autu se dostanu až o víkendu a tak když vydržíš do neděle, tak ti je změřím (a přední zástěrku nafotím).

xerius
16-11-2015, 21:01
Bol by som ti moc povďačný,keby si mi to zmeral.
Určite do nedele vydržím a poprosím o nafotenie prednej zásterky (budem robiť iba tie) :)
Vopred ďakujem

satanokky
17-11-2015, 09:41
No tak to je ľudová cena, že 28,9 Eur za zásterku. Ja som kupoval jednu zadnú pravú plastovú zásterku na Nissan PickUp D22 a stála ma aj s montážnym príslušenstvom cca. 110 Eur po známosti origo v Nissane. Nikde som nezohnal náhradu z druhovýroby.

Mite
21-11-2015, 15:54
poprosím o nafotenie prednej zásterky (budem robiť iba tie) :)
Vopred ďakujem
Takže jen přední zástěrka. Není to okótované podle zásad technického kreslení :) ale snad to podle toho uděláš. Takhle mi jí namontoval autorizovaný servis před prodejem nového auta.

8563 8566 8564 8565

xerius
21-11-2015, 18:02
Moc vďaka,podla tých fotiek to musi zvládnuť každý :). Veľká vďaka za podrobné fotky.
Inak tie zásterky vypadajú byť rovnaké (predné aj zadné).

Mite
21-11-2015, 18:17
Tak mi to nedalo a ještě jsem vyběhl do tmy s metrem v ruce. Máš pravdu, jsou stejný, alespoň ty hlavní obvodové rozměry.
To mě nenapadlo, ale je to tím, že jsem si je tam nedával sám a tak mě to ani netrklo.
Tak o to jednodušší to máš - sundáš zadní, obkreslíš a máš přední, :D

xerius
21-11-2015, 19:00
Ja nemám žiadne zatiaľ,ale porovnal som to s foto čo si pridal skôr-keď si menil lem.Možno vyrobím všetky 4 :D.
Koľko ťa stál ten lem a kde si ho kupoval?

Mite
21-11-2015, 19:43
Myslíš ten lem, co jsem utrhnul? Tak ten byl na maďarskou verzi SX4 a byl hodně levný - 496 CZK (18 EUR).
Koupil jsem ho tady - http://www.aci.cz/5263553q-bocni-lista-zd-narazniku-prodlouzeni-plastoveho-lemu-vin-tsm-original-l_d109812.html
Na japonskou verzi SX4 je podle mě úplně stejný, ale stojí 4x více - http://www.aci.cz/5263555q-bocni-lista-zd-narazniku-prodlouzeni-plastoveho-lemu-vin-jsa-original-l_d162670.html

xerius
21-11-2015, 20:37
Pozeral som odkaz čo si poslal na ten lem a je tam dosť rozdielna ta cena-ale sú aj inak formované.
Našťastie mám maďarskú verziu v tomto prípade :D.