PDA

Zobraziť plnú verziu : Výmena žiaroviek vo svetlometoch

koscj
07-07-2009, 09:35
poraďte mi postup ako vymeniť žiarovky vo svetlometoch, neviem to rozobrať :(

Suuzuukii
07-07-2009, 09:44
1. Stiahneš gumové krytky
2. Odpojíš konektory
3. Ten "poohýbaný" drôt čo drží žiarovku zatlačíš smerom dopredu a potom pri stálom tlaku do boku (len teraz nepamätám do ktorej strany - vyskúšaj)
4. Drôt vyskočí spoza "zubu" a bude sa dať vyklopiť dozadu
5. Vytiahneš žiarovku

Predpokladám, že máš Ignis, tam je to úplne jednoduché, lebo je tam kopa priestoru na ruky.

koscj
07-07-2009, 14:05
áno mám Ignis, hneď to idem vyskúšať.

scorpio13
07-07-2009, 14:15
Mozem potvrdit, ze to ide fakt lahko a trva to cca 1-2 minuty. Akurat pokial su menene ziarovky prvy krat, tak odpojenie kontaktu ide fest tazko...ja som sa chvilu bal , aby som to cele nepokazil.:)

udenac
07-07-2009, 14:32
A na SX4 ??? vie niekto poradit??

koscj
07-07-2009, 17:10
veru, to odpojenie kontaktov išlo veľmi ťažko a presne to ma aj predtým pomýlilo. Už vtedy som si myslel, že by to malo takto ísť. No nešlo a tak som sa zľakol aby som niečo nepolámal. Nakoniec som to podľa Suuzuukiiho návodu zmákol.

dee
08-07-2009, 15:50
A na SX4 ??? vie niekto poradit??

Na SX4 je presne taky isty postup ako sa pise tu dolu.
Ide to vazne lahko a za 2 minutky to je vymenene :hurra:

danqoo
01-09-2010, 20:18
neviete nahodou kolko wattova ziarovka ide do hlavnych svetiel na ignis? viem ze je to H4..

Suuzuukii
01-09-2010, 20:26
Štandardne 55W.

ammo
23-12-2012, 15:23
Na swifte 1,3 pri výmene žiarovky postupujem takto a v prípade problému porovnávam s druhým svetlom:
prichádzam do styku so 4 komponentmi
Gumený kryt priemer cca 13cm. Konektor žiarovky v gume ako gulička priemer cca 3,5cm. Prítlačná pružina žiarovky. Žiarovka.
0, stiahnem gumený kryt a prezriem ako to tam vyzerá
1, jednou rukou pevne držím gumený kryt aj s objímkou žiarovky aby sa to nepohlo!
2, druhou vytiahnem iba konektor s drôtmi v gume od žiarovky (konektor žiarovky a gumený kryt vyzerá ako jeden celok a ide to ťažšie, vlastne v tom je problém)
3, stiahnem gumený kryt
4, z vrchu odistím prítlačnú pružinu a otvorím ju pomaly dole
5, vymením žiarovku (všimnem si kde je pružina v dolnej časti uchytená pre prípad ak by vyskočila)
6, zatvorím pružinu a zaistím hore (sama zaskočí do výčnelku - zámku, ak nezaskočí kompletne ju vyberiem - dole k sebe. Stlačením skratím príslušnú polovicu pružiny)
7, nasadím gumený kryt
8, zatlačím konektor s drôtmi obalený v gume na žiarovku (drôty smeruje dole)
Tieto kroky sú ale variabilné, ide tu o problém odpojiť konektor od objímky žiarovky, ostatne veci idú ľahko.
Tiež pozor aby ta pružina normálne zaskočila a držala rovno žiarovku aby svetlo nesvietilo blbo (doporučujem si to výskušať v lete)

momo
25-12-2012, 18:48
ja som zistil ze mne nejdu na vitare obidve predne svetla. jedine co ide su dialkove. tak neviem ci poistka alebo ziarovky. Ak som dobre pozeral tak by to mala byt 10A poistka v motorovej casti.

Beaumont
26-12-2012, 03:40
ja som zistil ze mne nejdu na vitare obidve predne svetla. jedine co ide su dialkove. tak neviem ci poistka alebo ziarovky. Ak som dobre pozeral tak by to mala byt 10A poistka v motorovej casti.

Levé i pravé světlo by každé mělo mít samostatnou pojistku. To je z bezpečnostních důvodů. A pojistky by měly být ve druhé skřínce vlevo pod volantem.

Beaumont
26-12-2012, 10:53
Levé i pravé světlo by každé mělo mít samostatnou pojistku. To je z bezpečnostních důvodů. A pojistky by měly být ve druhé skřínce vlevo pod volantem.

oprava:
pojistky na hlavní světlomety jsou možná ve skříňce č.1 v motorovém prostoru
každopádně je samostatná pro levý a pravý světlomet (s největší pravděpodobností 15 A)
společná pro tlumené a dálkové světlo (spínané pomocí rellais)
možná na pozici 6 a 7
podle těch indicií co píšeš, by mohlo být v prdeli rellais (ale není to jisté, příčin může být více, např. vadná kostra)

Hodně štěstí v novém roce...

momo
26-12-2012, 15:03
Neuveritelne bolo skutocnostou. poistky vsetky dobre, tak som kupil dve H7 a vymenil a uz svieti. divne ze odisli naraz obidve ziarovky ))))

mimach
26-12-2012, 18:34
Neuveritelne bolo skutocnostou. poistky vsetky dobre, tak som kupil dve H7 a vymenil a uz svieti. divne ze odisli naraz obidve ziarovky ))))
To bolo najlepšie čo ťa mohlo stretnúť, nemusíš sa s tým zaoberať 2x :D

Suuzuukii
26-12-2012, 23:05
....divne ze odisli naraz obidve ziarovky ))))

Ziarovky vacsinou odidu obe kratko po sebe. Uz si mozno par dni jazdil jednooky a ani si o tom nevedel.

Beaumont
27-12-2012, 06:37
Ziarovky vacsinou odidu obe kratko po sebe. Uz si mozno par dni jazdil jednooky a ani si o tom nevedel.

Při poruše jedné žárovky měním zásadně obě dvě. A má to svůj důvod.

weg66
03-01-2013, 20:19
1. Stiahneš gumové krytky
2. Odpojíš konektory
3. Ten "poohýbaný" drôt čo drží žiarovku zatlačíš smerom dopredu a potom pri stálom tlaku do boku (len teraz nepamätám do ktorej strany - vyskúšaj)
4. Drôt vyskočí spoza "zubu" a bude sa dať vyklopiť dozadu
5. Vytiahneš žiarovku

Predpokladám, že máš Ignis, tam je to úplne jednoduché, lebo je tam kopa priestoru na ruky.
je to jednoduché akurát trošíííčku zavadzia koleso:-( a bod 4-vyklopíš ho dozadu a potom spadne do hmlovky takže ide nakoniec von celá hmlovka lebo triasť otočeným ignisom sa mi nejak nepodarilo

huncutik33
29-12-2014, 19:29
v prednych svetlach su žiarovky H4, nie H7...