PDA

Zobraziť plnú verziu : Výmena čelného skla

profiter
25-06-2009, 12:38
Otazka do plena, chystam sa vymenit predne sklo pred dovolenkou, mam to riesit v servise suzuki, alebo radsej v servise, ktory sa tym specialne zaobera ?

Suuzuukii
25-06-2009, 12:50
Ono z hľadiska výmeny skla to je myslím jedno. Často krát aj autorizované servisy nechávajú lepiť okná externe firmám čo sa živia autosklami.
Len otázka je, že ak máš auto ešte v záruke a po výmene skla by do neho začalo napr. zatekať, tak ako a kde potom uplatňovať záruku ak to dáš vymeniť mimo autorizák.

profiter
25-06-2009, 13:05
ved prave preto sa pytam, osobne si myslim ze vacsi profici su v spec. firmach, ako v znackovych servisoch, uz len z dovodu rutiny...lenze nie je vylucene ze este budem casom reklamovat napr. pristrojovu dosku, lebo najnovsie vrzga uz aj za tepla, nielen za studena a to prave v mieste dost blizko skla. Na take zatekanie do auta som ani nepomyslel, raz som menil celne sklo na Corse v Hornete a mam ho tam dodnes, absolutna spokojnost. Vlastne taka alternativa ma ani nenapadla, ze by to servis suzuki dal urobit spec. firme, pre mna by to bola ta najlepsia alternativa a ked tak nad tym rozmyslam, tak hornet a suzuki v PO su na jednej ulici, tak by to nemali ani daleko :). Pamatam si ako mi montovali tazne na Thaliu, presne tak isto, mna poslali do pi.. a auto odniesli niekomu, kto sa tym zaobera.

autospravca
25-06-2009, 19:18
Keď to daš robiť v suzuki tak ich cena oproti Hornetu bude určite o min. 80 EU vyššia. Zatekanie určite nehrozí. A záruku na sklo, Ti daju aj v Hornete. Pochybujem, že v Suzuki (vrzganie prístrojovky-reklamácia) si všimnú vymenené č.sklo.

profiter
11-08-2009, 09:02
len pre zaujimavost, sklo som dal vymenit este pred dovolenkou v hornete a od vtedy som nepocul ani to vrzganie plastu v blizkosti skla

kobliha
07-01-2010, 23:22
ahoj všetci..kedže je zima a na cesty davaju kamienky + sol..tak nejaký dobrak za ktorým som išiel ..tak od neho odletel kamienok rovno do mojho čelneho skla na sx4ke, myslel som že to je nič..male puknutie ktore dam spraviť ked dodje vyplata.. o dva týždne mi čelne sklo puklo uplne zo 70% po dlžke skla... presne ako sa fukáre na sklo na palubovke... ..moja otazka znie.. kolko asi stojí vymena čelneho skla..a za ako dlho to vedia spraviť..hm? ..dakujem .. :)
podotýkam ešte že auto mam na leasing ešte dva roky.. myslíte že sa to bude dať na poistku..? hm..ešte nemam s tym skusenost vobec nič takeho som neriešil .. diky za rady

Beaumont
08-01-2010, 06:54
Výměna čelního skla sx4 v Česku stojí do 15 000,- Kč (t,j, asi 500 euro) a pokud je k mání tak to udělají do druhého dne. Musí zaschnout tmel. Pojistka na 10 000,- Kč nestačí.
Mimochodem jelikož se u aut již nemusejí používat zástěrky tak drcené kamenivo prší nejenom od aut před tebou, ale i od těch v protisměru a dokonce i přes středová svodidla. Zdá se mi že SX4 je v tomkle směru zakletá. Za 10 let co jsem měl Renaulta jsem chytil jenom jeden "brok", zatímco s SX4 za první zimu provozu mám sklo jak po neštovicích, i když zatím bez fatálních následků.
To drcené kamenivo je vůbec hrozná věc. Ono je to totiž jako střepy skla. Nabereš to na pneu, ono se to do nich zatlačí a jak s tím jezdíš, tak se to někdy propasíruje skz, když máš již nižší vzorek.
Co se týče ještě toho skla, tak doufám že ho máš připojištěné a to alespoň na tuto částku. jestli ne tak tě lituji. Jestli jo, tak dej na ty kouzelníky v servisu pozor ať ti neprokleknou přední sedačky a tím ti nezkurvěj elektrické vytápění těch sedaček.

sklamany_zo_suzuki
08-01-2010, 08:16
Ak máš ty len zákonnú poistku, musí dotyčný od ktorého auta odletel kamienok nahlásiť poistnú udalosť svojej poisťovni, kde má uzavretú on zákonnú poistku. Finančne sa to v celom obsahu bude riešiť z jeho poistky. Ja som si akurát doplácal rozdiel v cene tónovaného skla ktoré som mal predtým a tónovaného skla so zafarbeným vrchom ktoré som chcel mať potom, cca 500Sk ešte na felde. Ak nemáš vinníka, stačí mať jeho EvČ, jedného svedka - napríklad spolujazdca a nahlásiť to na polícii kde ho podľa EvČ nájdu. Samozrejme dotyčný musí potom súhlasiť s plnením, ak nesúhlasí s "vinou", sú to naťahovačky a dokazovačky. Prípadne existuje iný spôsob, ako ho "nájsť" ;).

Ak máš havarijnú poistku, čo predpokladám že pri aute na lízing je podmienka, tak ti môže prejsť plnenie poistnej udalosti z havarijnej poistky. Treba pozrieť zmluvu, kopec havarijných poistiek ponúka výmenu poškodeného čelného skla bez spoluúčasti. Ak to tam nemáš, platíš spoluúčasť dohodnutou sumou (minimálna hodnota, prípadne %).

Tento rok som zachytil v TV reklame dokonca aj zákonnú poistku, kde ak si ju dáš, tak ti garantujú plnenie udalosti - výmeny tvojho poškodeného čelného skla z tejto TVOJEJ ZÁKONNEJ POISTKY. Nepamätám si, o akú poisťovňu sa jedná, ale určite to nájdeš na webe.

EDIT: Našiel som niečo podobné pri Axe - http://www.axa-sk.com/data/Documents/Links/mediamonitoring1111.pdf
"PZP - Zadarmo je poistenie čelného skla na vlastnom aute. Poisťovňa škodu preplatí aj v prípade, že nebudete poznať vinníka, ktorý vám poškodenie spôsobil."

Beaumont
08-01-2010, 08:32
Každopádně pokud u jakékoliv pojistky (havarijní nebo zákoné) nemáš připojištění čelního skla, tak jsou s tím problémy. U havarijní je to odečtení spoluúčasti a ztráta bonusu.
U plnění ze zákonného pojištění škůdce je problém v tom, že s tím musí škůdce souhlasit a v tom případě on přijde o svůj případný stupeň bonusu. Pokud s tím nesouhlasí, buď si jistý, že neexistuje žádná reálná moc jak to z něho dostat Představ si, že by to bylo naopak, někdo by potřeboval sklo a se svým kamarádem "svědkem" by si vzaly tebe jako údajného škůdce. Kdo rozhodne? Soud? Ani náhodou.

sklamany_zo_suzuki
08-01-2010, 08:55
Jeden blog o téme: Poistenie čelného skla automobilu a zadné zásterky (http://drahovsky.blog.sme.sk/c/78533/Zoznam-clankov-2007)

kobliha
08-01-2010, 11:33
no zistil som že si musim to sklo platit sam..neviete kolko asi stoji ?hm..

Beaumont
08-01-2010, 11:46
V Česku v Autokelly - velkoobchod.

Original sklo Pilkington 7 138,- kč
Orig. bauset Pilkington 2 678,- Kč

...a momentálně není na skladě. Práce tak 2 000,- Kč

peto
08-01-2010, 12:01
V Piešťanoch predné sklo 325Eur.

sklamany_zo_suzuki
08-01-2010, 12:26
To fakt nikoho nenájdeš, od koho ti ten šuter odletel?
Väčšina poisťovní u nás pri plnení poistnej udalosti z PZP za poškodenie čelného skla na bonusy nesiaha.

autospravca
08-01-2010, 12:28
Tento rok som zachytil v TV reklame dokonca aj zákonnú poistku, kde ak si ju dáš, tak ti garantujú plnenie udalosti - výmeny tvojho poškodeného čelného skla z tejto TVOJEJ ZÁKONNEJ POISTKY. Nepamätám si, o akú poisťovňu sa jedná, ale určite to nájdeš na webe.

Na tomto linku sa da nájsť poisťovňa (wustenrot-poistenie PZP), ktorá ponúka úhradu nkl. za výmenu rozbitého skla i bez toho, aby bol známy vinník.: https://www.superpoistenie.sk/pzp/vypocet/2 (https://www.superpoistenie.sk/pzp/vypocet/2)

Beaumont
08-01-2010, 13:23
Na tomto linku sa da nájsť poisťovňa (wustenrot-poistenie PZP), ktorá ponúka úhradu nkl. za výmenu rozbitého skla i bez toho, aby bol známy vinník.: https://www.superpoistenie.sk/pzp/vypocet/2 (https://www.superpoistenie.sk/pzp/vypocet/2)

Třeba to tak je, ale v tom případě si ten, kdo si platí připojištění čelního skla ke své pojistce musí připadat jako totální idiot.

autospravca
08-01-2010, 13:48
Třeba to tak je, ale v tom případě si ten, kdo si platí připojištění čelního skla ke své pojistce musí připadat jako totální idiot.

Celkom idiot nebude. Z PZP poisťovňa Wustenrot, zaplati len prácu (výmena skla) v servise. Sklo si platí poškodený sám. Cez to všetko je to zo strany poisťovni určitý pokrok pri plnení poistiek z PZP, keď poškodený nemá vinníka.

Beaumont
08-01-2010, 14:12
Tak to potom ano, to se jedná opravdu o vstřícný postoj ke klientům.
Jinak když se člověk zajímá o pojistné podmínky jednotlivých pojišťoven, tak je tam tolik různých kulišáren, že z toho má jeden hlavu jako pátrací balón pokud chce táhnout bílé.

stanleyhp
08-01-2010, 17:09
Šak sa dohodni s niekym z rodiny alebo kamarátom ktorí majú auto a prežeň to cez jeho poistku. Ja som to už takto riešil a bolo to bez problémov, minimum vybavovania a neprišiel som ani o bonus :lol:

ROSI45
08-01-2010, 18:22
nejlépe od přípojného vozíku - bonusy na vozík = 00prd

costelo
08-01-2010, 18:59
Keď máš dobrú poisťovňu a trafíš na človeka ktorý ti rozbije okno a ešte je aj z tej istej poisťovne máš smolu. Rosimu sa to smeje žije v jednej krajine, kde majú pripoistenie čelného skla k povinnému ručeniu samozrejme. U nás čo je naozaj ďaleko od tej krajiny sa ti poisťovne vysmievajú. Ja osobne som prikročil k nepoisťovaniu auta havárijnou poistkou. Teda každý rok si vopchám do vrecka okolo 20 000Sk čiže 600€ a keby sa mi stalo, akože sa mi stalo, tak si to zaplackám z toho. Išiel som v kolóne, oproti kolóna, zrazu spod jedného domiešavača Doprastavu vyskočil kamienok ako slivka a poďme na mňa. Ani mi nenarazil do skla len do gumy a hneď sa rozbehli po skle tri fúzy. No choď ho naháňať. Pre mňa teraz nastali možnosti. Zablokovať celú premávku, ostať stáť a ho potom keď mi niekto dá možnosť sa otočiť čo môže byť aj niekoľko minút ho ísť naháňať v kolóne. Našťastie som si zapamätal číslo. Nahlásiť škodu a keď on nenahlási, tak ho oni nájdu. Aj sa stalo. Lenže on zaprel aj nos medzi očami a tak mi moja aj jeho spoločná milá poisťovňa oznámila, že mám smolu. A ešte keď som to prišiel nahlásiť ma vyšetrovali ako zločinca, že ako som si stihol zapamätať to číslo a nebolo to náhodou od auta čo išlo predomnou, to by som mal smolu lebo vtedy je výhovorka, že som nedodržal vzdialenosť. Skrátka poisťovňa je poisťovňa. Zobrať prachy a vysmievať sa človeku do očí. No a keď že pracujem a nemám čas na takéto vybavovačky tak som si cvakol, vlastne z ušetreného. Holt smola a minulý rok som nikde ani neviem kde len odrazu mám na skle bodečku, ale zatiaľ sa drží hrdinsky svojich počiatočných rozmerov. Do Suzuki.:confused:

BHG
08-01-2010, 19:13
otec mal podobny zazitok.. na vypadovke z Kosic pred Sebastovcami mu kamen odstreleny spod pneumatiky autobusu MHD pekne rozpavucinoval okno.. otec sa okamzite otocil a v Kosiciach-Barci zablokoval autobus MHD a kym neprisli policajti a ich dispecing - autobus bol zablokovany a ludia darmo hromzili.. nakoniec vsetko OK a bolo vymenene komplet sklo, avsak v Porsche Inter Auto Slovakia pri vymene poskodili dost vyrazne blatnik a ram vyzeral ako ogrcany.. ale to uz je iny pribeh

.. a pre zmenu mne dnes jedna fabia spravila jamku s malickou prasklinou na celnom skle na Suzuki.. aj znacku som si zapamätal.. ale budem sa natahovat s poistovnou? zalepenie stoji 33€ a nebudem mat ziadne natahovacky

kobliha
09-01-2010, 15:50
Šak sa dohodni s niekym z rodiny alebo kamarátom ktorí majú auto a prežeň to cez jeho poistku. Ja som to už takto riešil a bolo to bez problémov, minimum vybavovania a neprišiel som ani o bonus :lol:

hm a ked to zriešim cez tu poistku..tak v servise nebudem musieť platiť nič? proste len prídem dam im tie informacie od toho kto to spravil a vymenia mi to a pojdem domov?.. hm..lebo ešte nič takehoto som neriešil. tak som zvedavy ,, :) dik..

autospravca
09-01-2010, 16:06
hm a ked to zriešim cez tu poistku..tak v servise nebudem musieť platiť nič? proste len prídem dam im tie informacie od toho kto to spravil a vymeniam mi to a pojdem domov?.. hm..lebo ešte nič takehoto som neriešil. tak som zvedavy ,, :) dik..

Najprv potrebuješ isť na obhliadku skla do poisťovne, na základe čoho postupuje servis ďalej. Po výmene skla z fakturovanej sumy budeš platiť za amotrizáciu (plati len, pri použ. PZP-vinníková poistka). Tzn. zo sumy na faktúre budeš musieť zaplatiť okolo 10% a to podĺa toho, aké máš staré auto. Pokiaľ maš vinníka a uzavretú havar poistku tak to nahlas s tvojej HP. Spoluúčasť v plnej výške, hradí vinníkova poisťovňa. Neplatiš už vôbec nič.