PDA

Zobraziť plnú verziu : Obmedzený výber farby SX4 z dôvodu krízy?

Deady
21-06-2009, 20:43
ahojte
ja sa len chcem informovat aj na fore o informaciach ktore som dostal u predajcu suzuki. min.tyzden som chcel kupit sx4 outdoor 4x4 lenze som pozadoval farbu Splash Green alebo Lagoon Turquoise Metallic a bolo mi oznamene ze suzuki to uz nerobi, ze trva svet.kriza, malo sa take farby predavaju a pod..

Myslite ze to je naozaj pravda ?

A este mam jeden dotaz na novu verziu sx4.
ake zmeny budu? kotuce aj vzadu? iny stredovy panel, ovladanie klimy?
bude mozno uz vstavana navigacia?

Suuzuukii
21-06-2009, 20:53
K tým farbám, to som ešte nepočul. Ale možné to je.
Aj keď na druhej strane, ja keď som kupoval auto, tak som prišiel s požiadavkou na konkrétnu výbavu a farbu, predajca pozrel do online systému, kedy bude takýto kus dostupný a vedel plus mínus pár dni presný dátum.

K faceliftu SX4 sa už vedie diskusia v téme Facelift SX4 2009 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=363) a asi sa nejaký ďalší nechystá.
K štandardnej navigácii v SX4 je téma GPS navigácia pre SX4 2009 štandardne (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=141) ale ako to vyzerá, pre Európu sa s tým nepočíta. :study:

Deady
21-06-2009, 21:07
ohladne tej GPS som to cital, len som ma mysli nieco take ako je facelift sx4 ktory teraz vyrabaju v cine.

2010 Suzuki SX4 and SX4 Sedan Facelift Revealed in China (http://carscoop.blogspot.com/2009/03/2010-suzuki-sx4-and-sx4-sedan-facelift.html)

lebo aj na stranke suzuki.sk pri sx4 vybava : rádio-CD-navigačný systém - doplnok za priplatok

Suuzuukii
21-06-2009, 21:12
O tom facelifte pre Čínu som už písal pred nejakým časom (pozri TU (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=363&page=2)) ale detto ako s tou Amerikou, je to len pre čínsky trh :wtdo:

Pokiaľ máš otázky k faceliftu, tak ich napíš do príslušnej témy, aby to tu nebolo zaspamované a offtopic.
Tu nech sa diskutuje o tom obmedzenom výbere farieb, keďže k tomu taká téma doteraz nebola :thumbright:

Deady
21-06-2009, 21:29
k tej farbe : predajca ma na predajni asi "posledny" kus suzuki splash green model swift SE, tak asi kupim to miesto sx4 :) proste do tej farby som sa zamiloval .

Suuzuukii
21-06-2009, 21:33
suzuki splash green model swift SE

Čo to má na predajni? Splash, či Swift? :rolleyes:

Ja by som teda radšej s tou kúpou počkal, lebo Swift, Splash a SX4 je každé o dosť iné auto, aby si si potom nebúchal hlavu o stenu, že si sa kvôli farbe unáhlil.

Deady
21-06-2009, 21:38
sorry som sa zle vyjadril. na predajni je Swift SE vo farbe Splash green.

chcel by som kupit sx4, vsetky veci mi na tom auto vyhovuju za tu cenu,
len by som chcel farbu ktora sa mi paci, a nie je na kazdom rohu.

mimochod je nejaka moznost ze predajca alebo vyrobca spravi auto na objednavku vo farbe ktoru nema v ponuke? samozrejme ak to nebude stat ako polovica auta :)

Suuzuukii
21-06-2009, 21:45
mimochod je nejaka moznost ze predajca alebo vyrobca spravi auto na objednavku vo farbe ktoru nema v ponuke? samozrejme ak to nebude stat ako polovica auta :)

To ako myslíš že by ho individuálne nalakovali len pre teba, vo farbe aká nie je normálne v ponuke? :eek: No to si si v tom prípade vybral zlú značku ;) budeš musieť skúsiť Bentley :hurra:

Auto si máš možnosť vybrať len z oficiálnych "katalógových" odtieňov. Predajca, ako som už spomínal, vie pozrieť do systému, kedy bude konkrétny model v danej farbe dostupný, resp. daný do výroby.

scorpio13
21-06-2009, 21:51
Tak mozes si ho este prestriekat sam :thumbright:. To ta vyjde isto lacnejsie ako ked si to das spravit v Suzuki :-D Ale pochybujem, ze by sa do toho pustil niekto s novym autom. resp. malo by to nejaky vplyv na zaruku???

Duch
22-06-2009, 00:07
Asi ano lebo pri lakovani by museli odstrojit komplet interier, exterier vsetko aby ostala len karoseria. Takze vsetko pocas rozoberania a skladania sa mohlo pokazit eventuelne.

scorpio13
22-06-2009, 00:36
To je fakt. Jedine teda ak by sa to urobilo v Suzuki, ale to by bolo pekne drahe...tak potom je to jasne...jedine ten Bentley:hurra:

sth
22-06-2009, 10:33
ja keď som na prelome marca/apríla vybavoval kúpu auta tak som mal záujem o Kashmir Blue Pearl Metallic a bolo mi povedané, že túto farbu už na SX4 nedávajú.

Deady
30-07-2009, 07:43
vie niekto o veci ze metaliza je lepsia na auto ako klasicka farba ? myslim zo strany ze je pevnejsia a tepelne v inom zlozeni a celkovo trvanlivejsia ?

Duch
30-07-2009, 08:14
Obycajna pastelova farba ti casom vybledne. Metaliza nie.

Robin13
30-07-2009, 10:00
Aj na stranke www.suzuki.sk je uz dlhsiu dobu len osem farieb, chyba tam zelena a bledomodra a mozno este nejake, neviem, ale cudo ze ta Kashmir tam je!!!

Deady
30-07-2009, 10:46
Obycajna pastelova farba ti casom vybledne. Metaliza nie.

za aky cas moze pastelova farba vyblednut pri normalnych podmienkach ze auto parkuje von, lak nie je udrziavany?

retro
30-07-2009, 10:48
Zhruba asi pred týždňom som videl 3 kamióny plné SX4 a poviem Vám na 60% tam boli práve SX4 -ky vo farbe Kashmir Blue Pearl Metallic, nevyzeralo to, že by tú farbu veľmi nedodávali :). Druhá vec je, kde tie autá vôbec išli :D, možno Slováci sa musia uskromniť.

Duch
30-07-2009, 11:29
za aky cas moze pastelova farba vyblednut pri normalnych podmienkach ze auto parkuje von, lak nie je udrziavany?

To ti neviem povedat presne. Ale da sa to vidiet bezne v meste. Starsie auto 10 rocne s vyblednutou farbou najcastejsie cervene a zlte. Syte pastelove farby vyblednu, zasednu. Ale nevravim ze to je po 10 tich rokoch mozno aj po 5 tich alebo neskor s tymto nemam skusenost.

ROSI45
30-07-2009, 11:46
Je to různé. Záleží hodně na podmínkách, kde auto stojí. Všeobecně je nejproblematičtější červená barva. Nicméně, jsou dnes v prodeji kvalitní vosky a když si dáš tu práci, (nebo dáš práci někomu jinému), a na jaře a podzim auto pořádně navoskuješ, vydrží ti lak tak dlouho, že už ti to nebude vadit, protože to bude stará šunka.
Můj Ignis je 2004 stále venku a žádný problém s zvětráním laku.
Výhoda obyč.laku je, že se jednodušej a levněj opravuje. Jinak raděj metlu.

Deady
30-07-2009, 12:09
ja som pozadoval sx4 vo farbe splashgreen , ale to uz nerobia, tak asi zoberem sx4 sedan vo farbe silky silver.
ponukaju mi aj azur gray met. ale tu si neviem vobec predstavit co je to za farba, mozno ze tmavsia seda.

Suuzuukii
30-07-2009, 12:35
ponukaju mi aj azur gray met. ale tu si neviem vobec predstavit co je to za farba, mozno ze tmavsia seda.

Yo, je to taka tmavá, grafitová šedá, v ELA CAR Piešťany (http://www.suzuki-piestany.sk) ju majú (mali - neviem aktuálny stav) aj na predajni.

ravy
30-07-2009, 16:55
To Deady: Ty máš celkom široký záber pri výbere aut od Suzuki ked hovoris o kupe Splashu / Swiftu / SX4 / Sx 4 sedan :) ... Musis mat velmi dobry vztah k tejto znacke ;)

Inac som prekvapeny, ze Ti (predpokladam sedan) ponukaju s farbou azur grey metalic, lebo pred casom boli k dostaniu sedany len z r.v. 08 vo farbach Silky silver, cierna metla, a nemetal. cervena za dopredajove ceny. Takze to ponukane auto uz bude asi vyrobene toho roku - za aku cenu ti ten sedan ponukaju?

Deady
30-07-2009, 18:49
suzuki ja rad :) uz len doladujem farbu, a nazor manzelky, jedno je male jedno je velke a pod.

sedan je v aatuto zilina, maju 2 sive, biele a jedno cierne bez esp.
teraz je na sedan akcia full vybava s esp a metalizou v cene za 11590€
podla mna potrebuju sklady vyprazdnit z dovodu ze uz naskladnuju nove sx4

udenac
30-07-2009, 19:40
Pozor myslim ze ta cena je so srotovnym.....

Deady
30-07-2009, 20:27
myslim ze to je normalna cena. ziadne srotovne a pod. ked som volal predajca nic take nevravel.

udenac
30-07-2009, 21:14
V Hypertescu je vystavena strieborna - pri cene je hviezdicka - fakt ze na ofic. stranke je to cena so srotovnym - na stranke predajcu je to ako normal. cena tak som z toho jelen :roll:

Deady
30-07-2009, 21:47
Leták akcie v prílohe.

Edited by Suuzuuki - o pár dni akcia zo sticknutého webu zmizne a potom by bol odkaz neplatný, preto som to nakopíroval do prílohy.