PDA

Zobraziť plnú verziu : Hlučnosť SX4 diesel verzus SX4 benzín

ravy
05-06-2009, 11:06
Motor je nielen od Fiatu, ale i od Peugeotu veľmi ús****ý diesel do obj.1,6 l. Sam ho vlastním a spokojnosť vysoká. Pri jazde na diaľnici ustal.rých. do 130 km/h je spotreba do 5,7 l. Mimo diaľnice a v meste spotreba max do 4,8 l. Sedenie na úrovni, vysoka stabilita na ceste-zatáčky. Zručnejša osoba, ľahko zvládne údržbu - ako výmena oleja a pod. Jedina zatiaľ poznaná nevýhoda - vačší hluk motora (rýchlosť nad 80 km/h).

Čo sa týka dieselov - nie keždý má peniaze na diesel ... - do sedanu sa vôbec nedodavajú ... (robi to tak viacero výrobcov a asi vedia prečo) - nie každému sedia ...

Čo sa týka hlučnosti dieslov v Sx 4 - predajca mi povedal, že odhlučnenie (hluk tlmiace materialy v Sx 4) su robené na benzinové motory. Dieslové motory boli do Sx 4 len "vložené" bez dodatočných úprav odhlučnenia ...

Ale späť k správaniu sa auta pri dlhších cestách ...

profiter
05-06-2009, 11:23
mne ten hluk motora absolutne nevadi, ovela viac mi tam vadia ine zvuky, co to auto vydava, vrzganie a rezonancia plastov, uz som to neriesil, ale najnovsie zase pribudli nejake zvuky, tak s tym asi pojdem, nech sa trapia v servise

profiter
11-06-2009, 16:23
Dieslové motory boli do Sx 4 len "vložené" bez dodatočných úprav odhlučnenia ...

dufam ze niekto pri vlozeni dieseloveho motora do SX4, ratal aspon s tym, ze ten motor ma o 120kg viac

robertdecsi
16-06-2009, 07:15
mne ten hluk motora absolutne nevadi,
Mne to celkom vadi, hlavne na tych dlhsich cestach, v tom dizli to radsej ani pocut nexcem. V aute za skoro 600tis Sk by som uz celkom aj cakal neake to odhlucnenie. Ale tak zvykol som si. Nevadi mi to ak idem sam, ale ked berem rodinku, tak je to niekedy otrava.

profiter
16-06-2009, 08:26
no ono je ten motor hlucny hlavne vonku, tak trochu mi to pripomina aviu, ale zeby som vo vnutri nejak trpel, pri 130km/hod to ma necelych 2500ot/min a vtedy ten motor ide uplne lahodne. Skor naopak, zvuk motora vnimam prave v meste, ked jazdim niekde medzi 1400-2000 ot/min. Aj ked je to stvorkolka, mne sa to auto zda najviac vhodne na dlhe trate, takze toho roku sa uz neviem dockat na dovolenku.

robertdecsi
17-06-2009, 08:35
ty hovoris zrejme o dizli a ja o benzinovej sx4

profiter
17-06-2009, 10:05
ty hovoris zrejme o dizli a ja o benzinovej sx4
to som pochopil ze tebe vadi hluk benzinovej verzie, len som reagoval nato ze sa domnievas ze v dizli to moze byt horsie, co podla mna tak nie je. Aj ked to neviem 100 percent porovnat, lebo v SX4-ke s benzinom som nesedel. Na druhej strane s benzinovymi motormi som dost najazdil, a nikdy mi zvuk motora nijak neprekazal, aj ked vela krat som chcel hodit 6-ku, ktora tam nebola. Mne osobne viac vyhovuje benzinovy motor, ten diesel som volil ako rozumnejsiu volbu do tazsieho auta s pohonom 4x4, ktore ma predsa len trosku vacsi "valivy" odpor.

robertdecsi
19-06-2009, 10:55
Jasne.
Mozme dohodnut pripadne stretnutie a porovnanie :)
Mna by tiez zaujimalo ako to je v dizlovej SX4.
Suhlasim, ze do 4x4 a hlavne ak ju aj vyuzivam ( ja skoro vobec), sedi viacej dizlovy motor. Tiez ma vyhodu v spotrebe.
Ja som benzin kupil kvoli cene, a tiez som nebol presvedceny o kvalite FIAT motoru..

peto
19-06-2009, 12:12
Sused čo má vedľa garáž má diesel sx4 takže sa niekedy stretávame a ked počujem ten zvuk motora vždy si poviem zlatý benzín. Verím že ked sa motor zohreje tak vo vnútri to nie je počuť ale za studena mu rezonovalo komplet vnútro. A hlavne vnútorné spätné zrkadlo (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=394) ktoré ako mi povedal rezonuje aj ked je motor zohriaty.

ravy
19-06-2009, 13:19
Všetci máte pravdu. Aj keď to môžem posúdiť len podľa "sedliackeho rozumu". Naozaj hluk benzinového motora môže pri dlhšej ceste obťažovať - to čo je pri svižnejšom prejazde napr. nejakého zákrutavého kopca oceňované ako dravý zvuk motora v otáčkach po pár hodinách môže pekne otravovať.

Pokiaľ sa niekomu rozvŕzgali plasty, počuje najmä tie, pretože mu to lezie na nervy - že motor počuť to je v poriadku, ale plasty či iné pazvuky ...

Diesle sa svojho typického zvuku tak ľahko nezbavia, studené a na voľnobeh duplom (to sa však týka každého motora) - o TDI PD(a trojvalci) ani nevravím. Fiat v tejto disciplíne jemne povedané tiež neexceluje. (Žeby bol na tom nový Mercedes asi najlepšie? sorry za odbočku).

Verím, že turbodiesel v Sx4 môže bežať pri 2500 otáčkach a 130km/h "hladšie" a tichšie ako benzín pri 130km/h a ??? otáčkach.

No a súhlasím aj s tým - zlatý beznín - teda najmä z pohľadu pocitového a pocitu radosti z jazdenia. A tento pocit nie je posledná vec na ktorú pri aute myslím.

retro
19-06-2009, 13:50
Hluk od diesela v SX4 by mohol byť naozaj o niečo menší, ale nie som si celkom istý, či je to práve len motorom. Otec má Opel Vectra 1.7 TD (motor ISUZU) rv. 1994, má niečo cez 200 000 km, ale napodiv má úplne príjemný zvuk. A viete prečo? Má naozaj poctivo odhlučnenú podlahu, priestor medzi palubnou doskou a motorom(seriovo), čo u SX4 chýba. Nejako neviem pochopiť prečo to tak u SX4 zanedbali, či až toľko ušetrili... a mne to spätné zrkadlo tiež vibruje (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=394), takže pri najbližšiej návšteve servisu im to dám nastarosť, prečítať poznávaciu značku je nemožné.

peto
19-06-2009, 13:55
No je to možné že je ten problém v zrkadle nebudem sa hádať. Ešte by som dodal síce je to asi mimo témy, pred týždnom som sedel v úplne novom Forde fiesta diesel moc pekné auto, naštartoval to studené a na moje prekvapenie to malo super skoro až benzínový zvuk. No ozaj som nechápal.

Suuzuukii
19-06-2009, 13:58
O tom zrkadle je tu chalani už téma Trasenie vnútorného spätného zrkadla (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=394) ;)

4x4lock
10-07-2009, 11:43
Či benzín či diesel - v SX4 sú hlučné obidva. Aspoň tak to vnímam z vnútra auta.
Pokúšam sa vyjasniť. Je to konštrukčná vlastnosť motorov, konštrukčná vlastnosť vozidla alebo šetrenie na utlmení. Ak platia prvé dve možnosti nadšený z toho nebudem. Ak tretia - potom situácia je vážna ale nie zúfalá.
vcelku by som to aj tak "šacoval". Keď šetrili na plastoch v interiéri, je dosť možné, že šetrili aj na utlmení.
Inak súhlasím, že ako "príjemne dravé" môžno hučanie motora v SX4 vnímať pár minút pri vytáčaní do kopca v serpentínach. Ale ísť hodinu po dialnici - nech len stovkou - už to nie je zábava.
Neviem akú méte skúsenosť, ale mne sa zdá že medzi 2.500-2.900 otáčkami je to akási zmiešanina hučania motora a vibrácií. Pod a nad je síce počuť hluk motora, ale akoby bol "hladší". Z toho mi vychádza, že aj motor aj karoséria majú akýsi vrchol rezonancie práve v tomto rozsahu otáčok.
Dobre. Je to tak. Ale čo s tým? SX4 má (aspoň pre mňa) dosť iných predností na to aby som ju menil.

robertdecsi
10-07-2009, 17:36
SX4 má (aspoň pre mňa) dosť iných predností na to aby som ju menil.
moja rec :iagree:

marktomark
11-07-2009, 14:10
neviem preco sa vacsina ludi stazuje na vysoku hlucnost, podla mna to nieje az tak zle.
ale odstupom casu ako sa na to auto pozeram, tak je tam dost setrene na materialoch, tak si myslim ze to bude hlavne kvoli tomuto, ze sa niektorym to auto zda hlucnejsie.
Ja odkedy som dal subwoofer do auta a prerobil cele audio, tak ziadny hluk z vonka ani z motoru nepocujem ani ked idem 160km/h
:D:D

Suuzuukii
11-07-2009, 14:34
ale odstupom casu ako sa na to auto pozeram, tak je tam dost setrene na materialoch...
Na ktorom aute dnes nie je šetrené na materiáloch? :rolleyes:

profiter
27-07-2009, 09:44
Nedavno som sa vratil z dovolenky v Taliansku, presiel som nieco cez 3400km, podstatna cast cesty po dialnici 140-kou. Jediny zvuk, co mi fakt vadil, bolo rezonovanie (nie hrkotanie) skrinky plnej cd-iek. Hluk diesloveho motora mi absolutne neprekazal. Priemerna spotreba bola 6,7 l/100km, pricom klima frcala asi polovicu cesty.