PDA

Zobraziť plnú verziu : Úprava odstávajúcej značky

costelo
22-12-2008, 23:25
Uchytenie prednej značky

Suzi SX4
25-12-2008, 14:02
Uchytenie prednej značky
Bral by som aj ja niečo také! Mne tá odstávajúca značka strašne lezie na nervy a kazí to vzhľad, tak pekného autíčka! ... Dá sa to niekde zohnať, alebo si to robil sám?

costelo
25-12-2008, 23:21
Pripasoval som si držiak značky tak aby som využil originálne otvory pre skrutky. Namontoval som držiak značky na originálne otvory a potom som našiel miesto na okraji držiaka, kde prevŕtam otvory tak, aby držiak neodstával. Na prichytenie som použil 2ks samorezné skrutky. Predvrtal som si otvory a držiak som zľahka priskrutkoval tak, aby som nestrhol závit narezaný skrutkou. Potom som do držiaka vsunul značku. Ešte ma čaká urobiť poriadok zo zadnou značkou, lebo ma štve, že pri zatváraní zadných dverí sa trepe a naráža na dvere. Ale bohužiaľ mám také držiaky značky, že keď sa tam raz značka vsunie niet cesty späť, len zničením. Tak musím počkať až poddá alebo držiak zničiť. :bang:

monty
26-12-2008, 00:27
Ale bohužiaľ mám také držiaky značky, že keď sa tam raz značka vsunie niet cesty späť, len zničením. Tak musím počkať až poddá alebo držiak zničiť. :bang:

Ja mám rovnaké držiaky značky.. vpredu som nevŕtal (nevadí mi že nelicuje s nárazníkom).. vzadu sa mi tiež trepotala a rachotila... odstránil som to samolepiacimi penovými kolieskami ktoré som našiel doma, používajú sa na nohy stoličiek a podobné veci aby nepoškodili podlahu.. Nalepil som ich zospodu na plast držiaka cca 10 kusov (presne už neviem) aj na seba aby to bolo našponované a keď zatváram kufor tak sa to nehýbe a nerachotí :thumbright:

Suzi SX4
27-12-2008, 13:35
Ešte ma čaká urobiť poriadok zo zadnou značkou, lebo ma štve, že pri zatváraní zadných dverí sa trepe a naráža na dvere. Ale bohužiaľ mám také držiaky značky, že keď sa tam raz značka vsunie niet cesty späť, len zničením. Tak musím počkať až poddá alebo držiak zničiť. :bang:
Mne bolo poradené priamo v Suzuki, že väčšina zákazníkov tú zadnú značku rieši s obojstrannou lepiacou páskou! Nemám to odskúšané, ale v najbližšej dobe vyskúšam!

Duch
27-12-2008, 17:33
Na prvom aj druhom Ignise som riesil zadnu znacku silikonom a drzi to ako hluchy dvere :D Nic nedrnci, nema sancu odpadnut ani ju nemozu ukradnut.

armas
31-05-2009, 17:39
Celkove sa mi zdá, že na SX4 sa nedá nič kúpiť...Hlavne ma štve uchytenie prednej ŠPZ-ky. Vám to neodstáva????

Ahoj, ja som v Daewo /Chevrolet/ kúpil plastové podložky pod ŠPZ, a trocha ich prisposobil na SX -ku /mám viac zaoblený nárazník/. Jednoducho som to vyrezal nožom.
630

No a teraz som skúsil vložiť aj obrázok, no neviem, neviem...:scratch:

armas
31-05-2009, 17:46
....tý vole, podarilo sa. Tak skúsim ešte jeden
631

Takto to vyzerá lepšie, až na to že sa mi niekto oprel o značku. To sa stáva, ale keby som ju nemal takto podloženú tak mi ju neprevalí, no čo.

sx4man
15-06-2009, 19:26
Bral by som aj ja niečo také! Mne tá odstávajúca značka strašne lezie na nervy a kazí to vzhľad, tak pekného autíčka! ... Dá sa to niekde zohnať, alebo si to robil sám?
...no ja som tú prednu značku vyriešil tak, že som držiak znitoval zo železnou podložkou a tak upevnil na nárazník. Odstáva síce dalej :joke: ...ale aspon je to pevnejšie.
723

724

sklamany_zo_suzuki
16-06-2009, 11:35
Ja som "ŠPZ" vybral, trochu ohol do blúka a vsadil späť do rámika. Značka rámik trochu "zdeformovala" tiež do oblúka. Výsledok je uspokojivý. Drží to tak už pomaly rok.

profiter
16-06-2009, 12:19
ja som este na ziadnom aute nemal tak chujne primontovane znacky ako na SX4, predna po nastartovani drnzi, akoby tym chcel niekto umocnit dojem uz aj tak dost vrzgajuceho auta a zadna da tiez o sebe vediet po kazdom zavreti kufra.

Suuzuukii
16-06-2009, 12:24
To drnčanie je ale problém podložky pod značkou, nie auta. Stačí ich vymeniť za také, čo majú "pružiace elementy", ktoré značku odtláčajú od samotnej podložky a tak je stále ako keby predpätá a nedrnčí ;)

scorpio13
16-06-2009, 12:28
Ja som podkladal znacky takou penou alebo co te...dava sa to pod plavajucu podlahu (bolo po ruke :)) lebo kvoli subwoofru mi drncali :) Mam to uz rok a je to v pohode...ani to tam neni vidno ked sa to dobre obreze.

Beaumont
01-01-2010, 08:15
Nevím jak na Slovači, ale v Česku musí být registrační značka podle vyhlášky pevně zajištěná proti odcizení. Málokdo to ví. Takže nejlepší řešení: přední značka provrtat na dva šrouby skrz nárazník a z druhé strany dvě matky a přitáhnout, zadní značka provrtat a připevnit pomocí nýtovacích kleští dvěma trhacími nýty. Poté šrouby i nýty natřít bílou barvou, tak jak to též u nás ukládá vyhláška. Celkově to vypadá dobře, přední značka již neodstává a policajti nemůžou mlít držkama.

SX4-PP
01-01-2010, 14:16
Pokiaľ viem na Slovensku evidenčné čísla nesmú byť priskrutkované.
Píšu to aj v tomto článku (http://natankuj.sme.sk/c/5116680/evidencne-cisla-k-autu-neskrutkujte.html).