PDA

Zobraziť plnú verziu : Tlmenie kapoty

Suuzuukii
12-06-2009, 18:01
Tlmil už niekto kapotu?
V reklamných textoch tvrdia, že znižuje hluk motora až o 50% :eek:

retro
12-06-2009, 20:46
Ja ešte nie, ale uvažoval som o tom už, tak tých 50 % by bolo super. :p

scorpio13
12-06-2009, 23:07
Kamarat to uz robil, ale 50% to teda urcite neni, aj ked zalezi mozno trochu aj od auta. Zasadny rozdiel je ked sa tlmi priestor medzi palubovkou a motorom, potom sa uz len ako doplnok tlmi aj kapota.

ROSI45
14-06-2009, 22:13
Scorpio13 - ty na Igorovi nemáš na kapotě a na zadní stěně tlumící deky ?

scorpio13
15-06-2009, 01:32
Scorpio13 - ty na Igorovi nemáš na kapotě a na zadní stěně tlumící deky ?

Mam tlmeny komplet kufor aj so zadnymi dverami a komplet predne dvere...toto leto sa chystam na komplet podlahu a priestor medzi palubovkou a motorom, cize treba odmontovat palubovku. Ono tlmenie je krasna vec, ale pomerne draha. Uz ma to vyslo na 8000Sk a este budem potrebovat dalsich 10 000 aby som to dorobil, takze je to docela financne narocne. Tu kapotu neviem ci budem robit, pretoze po vytlmeni podlahy a prepazky to moc velky zmysel asi nema.

Inac prihadzujem link jeden z materialov pouzivanych priamo na tlmenie kapoty - Dynamat Hoodliner (http://shop.hifol.eu/product_info.php?cPath=51_29&products_id=1196)

Suuzuukii
15-06-2009, 08:03
Tak ono sa dá tlmiť aj lacnejšie, napríklad tieto pláty (http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=1771&id_tovar=16120&uroven=4&zaradenie=1771&ukaz=detail&hlzaradenie=9). ;)

lee
15-06-2009, 08:42
tie pláty su od nás. Autoomega ich od nás nakupuje. Ja mám s nimi tiež vytlmené auto a plus ešte terciou vo voľných prestoroch

Suuzuukii
15-06-2009, 08:51
:hurra: no pekne, svet je fakt malý 8-)
Lee a prečo ešte s vami nemáme nejakú rámcovú dohodu na zľavu pre členov? ;)

scorpio13
15-06-2009, 12:22
No jo, akurat nemozes pouzit na tlmenie kapoty takyto material a este bez hlinikovej folie. Na taketo priestory su najlepsie molitanove alebo penove materialy a hlavne musia byt teplotne odolne, pretoze ked pouzijes asfaltovy plat, tak sa ti moze odlepit, v lepsom pripade nebude tlmit dobre. Idealna teplota na tlmenie je max. 60*C a aj to je pisane pri Dynamat Extreme, takze pri lacnych platoch to mozno je aj menej.

Navyse tamten noname tlmiaci material sa podla mna moc neoplati, pretoze ked som to pocital, rovnaka plocha Dynamat Extreme (s hlinikovou foliou) ma vyjde 267Sk (noname 180Sk), pricom s dynamatom mam 100% istotu dobreho vylmenia, ktore bude ucinnejsie a nevadia mu ani pomerne vysoke teploty a v zime sa mi neodlepi, ked bude mrznut.

Ja Dynamat kupujem odtialto (http://www.ahifi.cz/tlumici-a-potahovy-material/tlumici-material/?producer=57&limit=45), maju dost dobre zlavy nan.
Ak by mal niekto zaujem, tak na zraz mozem nieco objednat, ja to mam bez postovneho.

Maju tam aj ten Hoodliner za vybornu cenu a vyjde skoro rovnako ako plocha s tymi noname platmi, pricom rozdiel je neporovnatelny.

lee
15-06-2009, 12:23
:hurra: no pekne, svet je fakt malý 8-)
Lee a prečo ešte s vami nemáme nejakú rámcovú dohodu na zľavu pre členov? ;)
Hodíme reč na zraze

lee
15-06-2009, 12:36
No jo, akurat nemozes pouzit na tlmenie kapoty takyto material a este bez hlinikovej folie. Na taketo priestory su najlepsie molitanove alebo penove materialy a hlavne musia byt teplotne odolne, pretoze ked pouzijes asfaltovy plat, tak sa ti moze odlepit, v lepsom pripade nebude tlmit dobre. Idealna teplota na tlmenie je max. 60*C a aj to je pisane pri Dynamat Extreme, takze pri lacnych platoch to mozno je aj menej.

Navyse tamten noname tlmiaci material sa podla mna moc neoplati, pretoze ked som to pocital, rovnaka plocha Dynamat Extreme (s hlinikovou foliou) ma vyjde 267Sk (noname 180Sk), pricom s dynamatom mam 100% istotu dobreho vylmenia, ktore bude ucinnejsie a nevadia mu ani pomerne vysoke teploty a v zime sa mi neodlepi, ked bude mrznut.

nie je to určené na tlmenie kapoty!!!
nie je no name len dynamat je známy a "drahý" a naviac aj pri ňom sa stalo že sa odlepí. Či sa materiál odlepí alebo nie záleží aj od toho či je povrch dobre odmastený. Zatiaľ sa nestalo že by sa tento náš odlepil.
Treba to poriadne spraviť a človek by nemal mať problém.

scorpio13
15-06-2009, 12:57
To ze je drahy uz ani neplati, za posledny rok ho znacne zlacneli a ked sa clovek pozrie po internete, tak ho najde este o tretinu lacnejsi. Jedina skoda je, ze uz sa nepredava Dynamat Original, pretoze ten by bol v rovnakej cenovej hladine ako ostatne tlmiace materialy, cize jasna volba. Poznam vela tlmiacich a Dynamat je znamy hlavne kvoli tomu, ze je proste najlepsi. :) Preco je to tak, sa da dozvediet z hromady clankov a diskusii na forach, dokonca bolo okolo toho vela sudnych sporov, ktore to nakoniec len potvrdili.

Ja za seba len hovorim, ze pri dnesnych cenach by som do nicoho ineho uz nesiel a poznam dost ludi, co si kupili este v dobe ked stal 2x tolko a tiez by nemenili.

scorpio13
15-06-2009, 14:26
Este k tomu tlmeniu kapoty. Dost podstatny rozdiel je aj v tom, aky typ motoru je v aute a tiez jeho objem. Najucinnejsie je to tlmenie pri dieseli, kvoli prenasaniu nizkych frekvencii do interieru, ale pri malom objeme a benzine (do 1.4 povedzme) je to skoro neucinne. Len pre predstavu: Davali sme Dynamat Hoodliner kamaratovi na Corrollu 1.8 benzin 143kW a rozdiel bol minimalny, prejavilo sa to az pri vyssich otackach (cca od 4500). Po roku sa rozhodol ze zhodime palubovku a dame za nu Dynamat Extreme, vtedy to bolo citelne lepsie, ale aj tak ta kapota bola v podstate len ako doplnok, sama o sebe moc toho neutlmila.

Inac ako alternativa by sa dal pouzit akusticky molitan (ten co sa dava do dveri) a nalepit ho nejakym dobrym lepidlom, ktore vydrzi aj vyssie teploty, ale aka je toho zivotnost, to netusim.

Suuzuukii
15-06-2009, 14:55
Toho molitánu by som sa bál kvôli vzniku požiaru.

scorpio13
15-06-2009, 17:37
To je mozne. Proste to chce nieco co bude mat na vrchu hlinikovu foliu a bude to teplotne stale. Ten Hoodliner by sa tebe neoplatil, kvoli malej kapote, cize by ti ostalo vela odpadu. Inac este som dnes cital, ze sa tiez moze dat aj ten Dynamat Extreme, ale ja teda neviem pri tej teplote, co by to robilo.

peto
09-10-2009, 09:52
Scorpio13, ty si tu taký hlavný tlmič tak ťa prosím o radu čo hovoríš na SIKADAMP630 musím dokúpiť ešte pár plátov a tento je cenovo prijaťelný. Nerobil si s ním náhodou? Ty si objednávaš z A-hifi cz a písal si že to máš bez poštovného to by sme sa môhli nejako dohodnúť.

scorpio13
09-10-2009, 15:19
Osobne som netlmil Sikadampom, ale poznám ho a známy s ním tlmí autá z času načas a za tie peniaze je to dobrá alternatíva. Akurát, ževraj sa trošku horšie nalepuje oproti dynamatu resp. treba ho poriadne popritláčať, aby sa neodlepoval. Odporúčam ti použiť teplovzdušnú pištol, ušetríš si čas aj nervy:) Tak veľa zdaru pri tlmení, držím palce:thumbright: a nezabudni prihodiť potom pár fotiek.

peto
09-10-2009, 16:46
A to poštovné dá sa dohodnúť?

scorpio13
09-10-2009, 17:54
Aha, sorry, som si nevšimol. Jasné, môžem ti to objednať lebo na SR neposielajú a mne to chodí bez poštovného, keď som v Brne, akurát domov(TN) pôjdem až na budúci víkend. Potom sa stretneme alebo ako by si to chcel preposlať?

GTLukas
17-05-2013, 19:43
Ja som si kúpil originálny diel tlmenia na kapotu, ale pre fabiu, čiastočne to zníži zvuk motora. Čo je však podstatnejšie, že kamoš mi celý interiér vytlmil s Bituplastom kúpeným cez www.tuning.izotes.sk/bituplast.php (http://www.tuning.izotes.sk/bituplast.php). Keby som tam mal dať Dynamat, tak sa asi nedoplatím, pre mňa je to drahá značka až moc. Super je ale to, že mi to interiér odhlučnilo a ani vibrácie tak necítiť keď idem po diaľnici, či pri silnej hudbe. Na tej stránke som našiel, že je možné ho použiť aj v časti motora pod kapotou ako tlmenie, ale neviem možno keby som nekúpil originál diel tento (http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/6y0863831b-tlmenie-kapoty-motora-oe-9779.html), tak použijem ten, čo do interiéru. Potom už len mať šikovného človeka, alebo to spraviť sám a ušetríte, ale je to fakt makačka oblepiť celé vnútro. Toľko moja rada. :)