PDA

Zobraziť plnú verziu : Poraďte pri kúpe SX4

Andrejko
07-06-2009, 14:17
Co na to poviete oplati sa kupa? Stale rozmyslam a neviem sa rozhodnut vyjadrite sa mi hlavne na to vrzganie, strpanie a hlucnost motora lebo to ma asi naviac odradza tak chcem poradit od ludi co maju skusenosti so SX4 pre mna je to krasne auto!!! Neviem ci vam to pomoze ale momentalne vlastnim Skoda Fabia 1,4 16V r.v 2001! Tak tu je vybava cena, a teraz poprosim vyjadrenia!!! PS: Auto bude dovezene z Madarska!

Suzuki SX4 1.5i 16V GLX 2WD;)

Posilňovač riad., ABS, EBD, Airbag 2X, Centrál, Diaľkové ovládanie, El. zrkadlá, Rádio/CD, Manuálna klimatizácia, El. predné okná, Vyhrievané zrkadlá, Hmlovky, Imobilizér, Palubný počítač, Tónované sklá, 12V napájanie v stredovej konzole, bezpečnostná poistka uvoľnenia brzdového pedálu, bezpečnostné vložky zámkov dverí, bočné výstuhy dverí, delené zadné sedadlo 60/40, detská bezp. poistka v zadných dverách, halogénové svetlá výškovo nastaviteľné, informačný display akt. spotreby paliva a vonk. teplota, hodiny, opierky pre nohu vodiča, otáčkomer, peľový filter, príprava na detskú sedačku ISO-FIX, spona na dokumenty, strešná anténa, svetelné upozornenie pootvorených dverí, tretie brzdové svetlo, nárazníky lakované vo farbe karosérie, odkladací priestor v predných dverách, otváranie veka palivovej nádrže z interiéru, zadný stierač s cyklovačom, reproduktory vo všetkých dverách, spätné zrkadlá lakované vo farbe karosérie, výškovo nastav. sedadlo vodiča, výškovo nastav. volant, vozidlo je úplne nové, záruka 3 roky
Cena je: 9600EUR

Skoro som zabudol DAKUJEM

Suuzuukii
07-06-2009, 14:24
Co na to poviete oplati sa kupa? Stale rozmyslam a neviem sa rozhodnut...
Či sa to oplatí? To je vec individuálneho názoru a potrieb, to ti asi nikto neporadí :rolleyes:

...vyjadrite sa mi hlavne na to vrzganie, strpanie a hlucnost motora lebo to ma asi naviac odradza tak chcem poradit od ludi co maju skusenosti so SX4 pre mna je to krasne auto!!!
K týmto všetkým veciam už sú založené samostatné témy, takže skús si prečítať diskusie k daným konkrétnym veciam v nich :study:

Andrejko
07-06-2009, 14:36
No pocuj ja som sa chcel spytat ze ci sa oplati kupit za tu cenu!! a tu hlucnost som si popozeral ale stale neviem ale asi ho berem!!!

Suuzuukii
07-06-2009, 14:42
Cena je to určite dobrá, ale ja osobne by som si GLX verziu nekúpil, pretože mi v nej chýba kopa veci :wtdo: Preto hovorím, že v tomto je ťažká rada, čo človek to názor, chuť a iné potreby.

Andrejko
07-06-2009, 15:04
a tebe osobne by tam co chybalo?

Suuzuukii
07-06-2009, 15:09
Zadné vykurovacie potrubie, autorádio s MP3, vyhrievané predné sedadlá, zatmavené sklá od B-stĺpika, zliatinové disky, ESP, bočné a hlavové airbagy.

Andrejko
07-06-2009, 15:19
no to vsetko neni pre mna az tak dolezite ale to ESP je ozaj skoda a davaju sa aj z ESP?

Suuzuukii
07-06-2009, 15:24
U SX4-ky majú ESP myslím iba 4-kolky :(

Andrejko
07-06-2009, 15:25
tak to je potom dost na hovno nie!!! vsak spravim rychlejsi manever a uz som v smyku dobre hovorim?

paja
07-06-2009, 16:33
Vlastním Suzuki SX4 4X4 v plnej výbave. Keby som mal znova rozhodnút o kúpe auta určite by som si kúpil Suzuki 4X4. Podla mna ako dvojkolka sa dá kúpit i výhodnejšie auto. Ako 4X4 nemá chybu. Sme trojčlenná rodina a maximalne nam auto vyhovuje. Čo sa týka hlučnosti motora je to velmi príjemna kulisa. Plasty mi nevrzgaju čiže velmi prijemne auto v tejto kategórii. Pred týmto som mal Škodu fabiu sedan a som rád že som sa jej zbavil. Ked niekdo píše že Suzuki má vysokú spotrebu tak ja možem povedat že s nou jazdím v kopcoch vobec ju nešetrím občas chodím aj po potoku a spotreba mi vychadza 8 litrov. S autom som spokojný ale ako dvojkolku by som si ju nekupil. Ako 4X4 je to auto neobmedzených možností. :hurra::hurra:

peto
07-06-2009, 17:04
Súhlasím s tým čo napísal Paja, až na ten pravopis to je hrozné.

paja
07-06-2009, 17:49
Za ten pravopis nemožem ja len diktujem píše syn ktorý ma 12 rokov ja osobne nie som zdatný v pravopise:joke::joke:

peto
07-06-2009, 18:18
V pohode. :smile:

Suuzuukii
07-06-2009, 20:04
Ja som ten pravopis zeditoval, lebo takéto veci mi oči kolú :rolleyes:

Andrejko
07-06-2009, 20:58
Rad by som kupil aj 4x4 ale mam hranicu a to len 10000EUR takze nemozem ani dosetrit lebo auticko potrebujem deno denne!!!A myslim ze by som 4x4ani neviuzil kedze jazdim iba mesto a dialnice!!!

jannicko
07-06-2009, 21:36
My máme v podstate to isté len navyše je freeze verzia...Jazda v nej príjemna po víkende najazdených 350km pol tam pol spät spotreba 5,9l cez dva horské prechody. Ale ako písal Suuzuukii výbava je vec názoru. Mne ESP ani tie hlavove airbagy nechýbajú ale zatmavené sklá a vyhrievanie sedadiel je fajn. Ešte jedna maličkosť čo som nepochopil od Suuzuukiiho: ako si myslel to že v zadu nie je kúrenie? Pod sedadlom vodiča sú výduchy.

Suuzuukii
07-06-2009, 21:42
Ešte jedna maličkosť čo som nepochopil od Suuzuukiiho: ako si myslel to že vzadu nie je kúrenie? Pod sedadlom vodiča sú výduchy.
GLX-ko by ich nemalo mať, aspoň podľa špecifikácie čo je zverejnená stránke importéra. Ale v reále som to nekontroloval.

costelo
07-06-2009, 22:16
Porozmýšlaj a sleduj ceny a skús na autobazar EU kde sa predávajú nové autá pod cenu predajní. Najlepšie má Victorauto Rimavská sobota. Ja mám tiež odtiaľ a zatiaľ samá spokojnosť. A pre Teba by naozaj vyhovovala naljepšie 1,5GLX Freeze. Do Suzuki.

Andrejko
08-06-2009, 06:33
no ved aj ja to chcem kupovat z rimavskej soboty!!! len je tam problem ze som z trnavy

ROSI45
08-06-2009, 19:02
Problém? :lol:
Já jsem Zlíňák a Igora jsem kupoval ve Strakonicích :joke:

Peco
08-06-2009, 19:04
no ved aj ja to chcem kupovat z rimavskej soboty!!! len je tam problem ze som z trnavy

tak 2 cesty do RS hadam nie su problem :)

nechce sa mi sem citovat kto co pisal tak to iba ocislujem :)

1) tie vyduchy pod sedackami mam aj ja (FREEZE)
2) vybava: mne osobne chyba elektricke ovladanie zadnych okien, tie tonovane skla by aj tak chcelo skor folie - hlavne pri ciernej metalize. ak si fajciar nezabudni si dokupit popolnik a zapalovac, ktory v japonskych autach nie je :)
3) ESP: no ja jazdim sem tam razantne ale auto sa mi este nesmyklo aj ked esp nemam. auto ma dost siroke gumy (205/65)
4) kupa v madarsku, zisti si ako je s garanckami (tu by nemal byt problem robit ich aj na slovensku) a ako je to s pripadnymi reklamaciami. neprajem ti ich ale clovek nikdy nevie. dalsia vec je manual a vsetky dokumenty.
5) a ja ze preco som si ten pravopis nevsimol :) ked si ho uz stihol opravit :D :D :D

Andrejko
08-06-2009, 21:19
No a este aj to som sa chcel spytat ze ako je to ked kupim auto v rimavskej sobote budem platit v hotovosti!!! Budem mat prevozne znacky? Ako je to s poistkou? a vsetko okolo toho!!! PS:nezabudnite som z trnavy

ROSI45
08-06-2009, 21:44
I když auto koupíš v Čierne n. Tisou, určitě tě nenechají odjet bez značek a zaplacené pojistky.
No a potom se přihlásíš na STK v místě bydliště, vystojíš si nekonečnou frontu, :swear", technik ti zkontroluje za "pár éček" číslo motoru a karoserie, zajedeš na DI v místě bydliště, vyplníš stopadesát papírů, vystojíš si poprvé frontu, úřednice tě ještě dvakrát vrátí pro nějakou blbost :devil:, vystojíš to znovu a potom ti milostivě prodají za mrzký peníz - značku :banghead: :bang: .
:joke: že je to stejný :joke:

Suuzuukii
08-06-2009, 21:47
:joke: Nr.1 ROSI! :hurra:

Až na to, že mám taký dojem :scratch: že keď kúpi auto v RS - to sú autá dovlečené z Hungárie - tak žiadnu prevoznú značku, tým pádom ani poistku, nedostane.
Je to tak, či nie? Ktosi tam už auto kupoval.

ROSI45
08-06-2009, 21:51
Bez pojistky NESMÍ na cestu. Alespoň u nás to tak je.

Peco
08-06-2009, 21:53
I když auto koupíš v Čierne n. Tisou, určitě tě nenechají odjet bez značek a zaplacené pojistky.
No a potom se přihlásíš na STK v místě bydliště, vystojíš si nekonečnou frontu, :swear", technik ti zkontroluje za "pár éček" číslo motoru a karoserie, zajedeš na DI v místě bydliště, vyplníš stopadesát papírů, vystojíš si poprvé frontu, úřednice tě ještě dvakrát vrátí pro nějakou blbost :devil:, vystojíš to znovu a potom ti milostivě prodají za mrzký peníz - značku :banghead: :bang: .
:joke: že je to stejný :joke:

trosku ta poopravim. kedze ide o nove auto tak STK nepotrebujes.

su dve varianty ktore si zisti :
1) ak bude auto na SLOVENSKYCH prevoznych znackach. tak je situacia jednoducha. prides do rimavskej, zaplatis, zoberies auto a v trnave ho prihlasis. pri prihlaseni budes potrebovat zmluvu o zakonnom poisteni. na policii odovzdas prevozne znacky. a je vybavene.

2) auto bude na madarskych prevoznych znackach, v tom pripade zrejme pri kupe neplatis DPH a zaplatis ju az na slovensku. potom pojdes na dopravny inspektoriat (v trnave) aj kontrolou originality a COC co myslim dostanes pri kupe auta.

ak by to bola ta druha varianta tak si to este konkretnejsie zisti lebo tu som si neni uplne isty ako to je.

ak je to varianta 1) je to bez problemov. cena 2000 sk byvalych za znacky(v kolkoch).

Suuzuukii
08-06-2009, 22:00
2) auto bude na madarskych prevoznych znackach, v tom pripade zrejme pri kupe neplatis DPH a zaplatis ju az na slovensku. potom pojdes na dopravny inspektoriat (v trnave) aj kontrolou originality a COC co myslim dostanes pri kupe auta.

ak by to bola ta druha varianta tak si to este konkretnejsie zisti lebo tu som si neni uplne isty ako to je.
Táto varianta 2 sa vlastne rovná ako keby individuálnemu dovozu auta zo zahraničia a k tomu sa už veci preberajú v tejto téme (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=471&page=3). :study:

Peco
08-06-2009, 22:02
Táto varianta 2 sa vlastne rovná ako keby individuálnemu dovozu auta zo zahraničia a k tomu sa už veci preberajú v tejto téme (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=471&page=3). :study:

hej hej, preto si myslim ze to bude verzia 1) a to je bez problemov.

costelo
08-06-2009, 22:06
Prevozné značky samozrejme dostaneš, okamžite Ti urobia aj poistku, žiadne blbosti ako cočka kočka ani stkačky a podobné voloviny, zavolaj tam a určite sa Ti dostane odpovede k Tvojej spokojnosti. Ja som z Považskej Bystrice a stálo mi to za tých 35 tisíc vtedy ešte korún. A z prevoznými značkami som išiel už z Maďarska z mesta Kazincbarcika. Namontovali mi ich mechanici v Maďarsku. Vtedy ešte namal p. Juhás autá na pľaci, ale sa chodilo pre ne priamo do Maďarska. Žiadne obavy ani problémy s prihlasovaním. Pár dní som čakal až mi príde poštou technický preukaz a bez problémov som to prihlásil. Za ten čas som sa normálne vozil, ako keby to bolo prihlásené. Mal som so sebou faktúru na moje meno. A platil som korunami priamo v Maďarsku na drevo.
Alebo sa za rok tak časy zmenili?
Do Suzuki.

Suuzuukii
08-06-2009, 22:10
Až na to, že mám taký dojem :scratch: že keď kúpi auto v RS - to sú autá dovlečené z Hungárie - tak žiadnu prevoznú značku, tým pádom ani poistku, nedostane.

Tak som sa mýlil. V tejto téme (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=469) jozin77 píše, že všetko od značiek až po poistku dostal na mieste :thumbright:

Andrejko
08-06-2009, 22:43
Takze dakujem!!! a este jedna vec ako som spominal mam len 10000eur ked kupim vybavu GLX od p.Juhasz bude tam vo vybave ovladanie radia na volante? lebo co som pozeral tak dako som sa v tom nevedel zorientovat!! dakujem

Peco
08-06-2009, 23:23
Takze dakujem!!! a este jedna vec ako som spominal mam len 10000eur ked kupim vybavu GLX od p.Juhasz bude tam vo vybave ovladanie radia na volante? lebo co som pozeral tak dako som sa v tom nevedel zorientovat!! dakujem

myslim ze ano. suzuki to dava do kazdeho auta ktore predaju aj s radiom. ale radsej sa opytaj predajcu.

jannicko
09-06-2009, 08:53
Neviem to teraz narýchlo nájsť kto to tu už písal že keď tam zavoláš tak sa dozvieš všetko. My sme dali peniaze priamo jemu spísala sa faktura dostali sme prepravnú značku a šlo sa domov. Doma poslať späť značku obratom dostaneš papiere aj s manuálom ak si ho už nedostal. My sme mali problém lebo akurát nemal značky (dal nám jednu) a z nejakého dôvodu nám neurobil techničák ale zase dal nám notárom overené a preložené dokumenty takže len vybaviť techničák a hor sa do fronty na DI. Inak žiadne problémy neboli a kedže nemal vtedy ani manuál ani servisnu tak nám ju poslal dodatočne. Inak som z BB

Maňo
09-06-2009, 12:29
Ako 4x4 je SX4 celkom fajne auto, teda az na tu cenu. Ale ako to bolo uz spomenute, za tie peniaze sa da kupit aj lepsia dvojkolka. Radsej nejdem pisat co by som si vybral ja, ale ked sa popozeras medzi novymi autami tak zistis ...

marktomark
09-06-2009, 22:37
My sme si nedavno kupili sx4 stvorkolku. zatial docela spokojnost.
Tiez som mal predtym fabiu, presne ako ty.
Porovnanie medzi nimi je dost tazke, podla toho na co to auto sa bude vyuzivat, nakolko fabiu som zvacsa pouzival na normalne cesty, sx4 vacsinou polny a lesny teren.
V sx4 oproti fabii mi chyba lepsi palubny pocitac, moznost dat smerovky ako parkovacky ked auto odstavene. audio v aute. maly kufor.
Neviem najst nejake velke vyhody sx4 oproti fabii.

Motor nehuci, hlucnost je nizsia ako vo fabii, neviem preco vela ludi ma problem s hlucnostou motora.
Vrzganie- no sem tam nieco rezonuje, zvacsa v palubovke, niekedy treba pridat otacky a prestane to. Vo fabii mi tiez rezonovali plasty na dverach.

Ja som kupil stvorkolku, ale keby som mal kupovat dvojkolku, tak si sx4 urcite nekupim. inak auto sa mi celkom paci dizajnovo.

A vybava, je ok. vyhrievane sedacky sa daju poriest vyhrievanym "potahom" za 10Eur z tesca, na zadne okna urcite folie, dokupit disky, slusne mp3 radio ...

...Ovladanie na volante je mozno dobry doplnok, ale ja to aj tak nepouzivam, a idem vymenit seriove autoradio, takze to ovladanie mi uz bude uplne nanic.

Maňo
10-06-2009, 08:47
Presne tak. V prvom rade sa pozri na to ake AUTO to vlastne je a vybavu posudzuj az potom. Lebo auto si clovek kupuje vacsinou kvoli samotnemu autu, a nie kvoli hifi radiu ci gumovym kobercekom v cene. Ale zial, na Slovensku este stale plati, ze aj stare (modelovo) auto prepchate (v podstate) zbytocnostami za (akoze) akciovu cenu a ludia sa idu za tym zabit. Vid pripad mojej kolegyne a jej supervyhodneho nakupu Fiatu Punto Classic. Ach jaj.

Suuzuukii
10-06-2009, 08:56
Vid pripad mojej kolegyne a jej supervyhodneho nakupu Fiatu Punto Classic. Ach jaj.

:joke: :roll: Tak že jej gratulujem a prajem veľa zážitkov :joke:

jannicko
10-06-2009, 09:01
Máte pravdu v súčasnosti je aj iná možnosť. Keď sme ju brali (v decembri min. roku), rodine sa zapáčila a pomer ceny výkon na trhu bezkonkurenčná. Teraz sú ceny nižšie a aj ja si myslím že sa dá nájsť lepšia dvojkolka ale s tou mojou som nad mieru spokojný :D.

Peco
10-06-2009, 12:59
Máte pravdu v súčasnosti je aj iná možnosť. Keď sme ju brali (v decembri min. roku), rodine sa zapáčila a pomer ceny výkon na trhu bezkonkurenčná. Teraz sú ceny nižšie a aj ja si myslím že sa dá nájsť lepšia dvojkolka ale s tou mojou som nad mieru spokojný :D.

:thumbright: :iagree:

udenac
26-06-2009, 12:58
:joke: Nr.1 ROSI! :hurra:

Je to tak, či nie? Ktosi tam už auto kupoval.

Ja som tam kupoval v maji.Predtym som si to telefonicky dohodol.
Znacky som nedostal - momentalne nemal...
Poistka sa ale urobila na mieste. Papiere /preklad technicaku, faktury a neviem co este/ prislo postou. Oproti klasic. nakupu som dal viac o 66 € za recyklaciu alebo co to bolo - ostatne klasika rada u policajtov - inak bez problemov uz som to na fore spominal - mozem len vrelo odporucit.
A ozaj isiel som si pon zo Ziliny autobusom - som skoro dostal mlade autobus nas vyhodil pri nejakom motoreste pred mestom v zivote som tam nebol - telefonat a prisli pre mna :)
- uspora vsak bola znacna /za tie peniaze by som isiel pre to auto aj peso :)/