PDA

Zobraziť plnú verziu : Pískanie kolesa

david07
28-05-2009, 16:40
Ahoj, chcem sa opytat ci z vas niekto mal alebo ma podobny problem. Pri zmene smeru jazdy v mojom pripade v pravo mi na pravom kolese alebo naprave nieco piska, nema to vplyv na jazdu, ale nie je to moc prijemne. Ked som menil kola vsetko som prezrel nastriekal silikonovy olej ale nepomohlo. Nevie niekto cim by to mohlo byt?

Duch
28-05-2009, 18:54
Piska to len vzdy ked pohnes volantom doprava? Napr. pocas celej pravotocivej zakruty a ked vyrovnas volant hned to prestane?

david07
28-05-2009, 19:42
Piska to len vzdy ked pohnes volantom doprava? Napr. pocas celej pravotocivej zakruty a ked vyrovnas volant hned to prestane?

Presne tak, moja domienka je ze to bude nieco z capom na naprave?? Niekedy to piska menej a niekedy vela

Duch
28-05-2009, 19:55
Aj mne to robi, to iste. S mojim autom som skocil do jarku, s pravou stranou. Menila sa zadna naprava, predok bol ze vraj v poriadku len sa spravila geometria. Nehodu som mal v maji 2008 cize pred rokom a uz asi mesiac pozorujem ze sa vratili priznaky ktore som mal predtym + to piskanie. Tie dalsie priznaky su: Stale pocujem taky zvuk ako keby som mal krive kotuce. Ako keby sa nieco drhlo podla rychlosti sa to meni. Asi to prichadza od zadu lebo ked vyhodim sedacky a cely zadok tak to pocut uplne zretelne. Ak vratim zadne sedacky pocut to len slabo. Toto iste mi robilo aj po nehode. Vtedy som mal zodrane brzdy tak sa vymenili kotuce aj platnicky, siel som jazdit a pocul som to. Myslel som ze ten zvuk to je novymi brzdami ale nie, bola spatna geometria na zadnej naprave. Vymenili napravu a v poriadku. Teraz to zacalo znova a to piskanie ma asi s tym suvis. Rozhodne je nieco zle a bude to chciet servis :mad:

david07
29-05-2009, 10:09
Oprava. Piska to na pravom kolese, ale pri lavotocivej zakrute. Ak by ten problem bol geometriou, nemalo by mi trochu hadzat riadenie?

Suuzuukii
29-05-2009, 10:30
Nemuselo by hádzať. Často krát zistíš že máš zlú geometriu až tým, že ti dere nadmerne gumu na niektorej časti :confused:

Lubofoto
01-06-2009, 11:21
Mi to dělá taky, ale asi vím co to je u mě - brzdy. Nevracející se destičky, stačí párkrát projet zatáčkou a přestanou pískat. Pískají po zahřátí. Štve to, ale jede to. Při poslední záruční garanční prohlídce jim řeknu. Zkuste při tom zatáčení zmáčknout brzdu, jestli to přestane jsou to ony.

Duch
01-06-2009, 11:29
Toto vyskusam. Mozno preto mi to nerobi stale lebo mam sportove brzdy a tie kym sa zahreju... Neviem si teraz spomenut ze ked to piska ci som tomu nakladal alebo nie. Vyskusam a napisem. To by sme mali to piskanie mozno vyriesene a ten druhy zvuk co som spominal to je jasne je to moja zadna naprava, to si tiez poriesim, niekedy skocim do servisu.

dee
01-06-2009, 14:40
Mi to dělá taky, ale asi vím co to je u mě - brzdy. Nevracející se destičky, stačí párkrát projet zatáčkou a přestanou pískat. Pískají po zahřátí. Štve to, ale jede to. Při poslední záruční garanční prohlídce jim řeknu. Zkuste při tom zatáčení zmáčknout brzdu, jestli to přestane jsou to ony.

tak toto vyskusam, lebo aj mne sa zda ze piska koleso ale vzdy som si povedal ze to asi to auto za mnou :smile:

seloone1
27-02-2010, 21:42
David07: Ten problem s piskanim som mal aj ja. V servise pri garancnej ma chceli vopred presvedcit, ze mam zodrate platnicky a piska kontrolny pliesok. Akurat, ze som tyzden predtym menil kolesa, a platnicky mali minimalne 4 mm. Takze zistili ze na tom nezarobia. Ked som preberal auto, tak som to z nich vytiahol a piskanie sposobovali celuste brzd. Boli zanesene od karbonu, tak to cele precistili a niecim nastriekali a cele je to OK.

ROSI45
27-02-2010, 22:13
kontrolní plech nepíská, ale drhne, jako když brzdí vlak. Kov na kov. A měla by se rosvítit kontrolka.

seloone1
28-02-2010, 21:23
ROSI45: Ja som pisal o tom, ako ma chceli vyrobit v servise a prilepsit si, a nie ci zacne svietit kontrolka, alebo nie

ROSI45
28-02-2010, 22:11
ROSI45: Ja som pisal o tom, ako ma chceli vyrobit v servise a prilepsit si, a nie ci zacne svietit kontrolka, alebo nie
O co jde? :scratch: Nemínil jsem se tě dotknout! Jen jsem poznamenal to, co jsem poznamenal.

Deezel
02-03-2010, 08:55
... aj mne to teraz po zime začalo pískať - predné pravé, hlavne keď točím volantom doprava a iba po zahriatí (keď ťuknem do brzdy tak to prestane). Pozeral som či tam nie je nejaký bordel, ale všetko bolo čisté. Až na to, že sa poriadne nevracajú platničky - alebo skôr piest. Na zdviháku sa to javilo tak, že koleso ostávalo stále trochu pribrzdené. V sobotu to ideme so švagrom rozobrať a prečistiť. Dúfam že to pomôže. :(

Beaumont
02-03-2010, 10:32
... aj mne to teraz po zime začalo pískať - predné pravé, hlavne keď točím volantom doprava a iba po zahriatí (keď ťuknem do brzdy tak to prestane). Pozeral som či tam nie je nejaký bordel, ale všetko bolo čisté. Až na to, že sa poriadne nevracajú platničky - alebo skôr piest. Na zdviháku sa to javilo tak, že koleso ostávalo stále trochu pribrzdené. V sobotu to ideme so švagrom rozobrať a prečistiť. Dúfam že to pomôže. :(

Po zimě to můžou dělat částečky koroze, která se vytváří na kotoučích jízdou v soli a která se zalisuje do materiálu destiček, na jaře a při častějším ježdění by to mohlo přestat. To že se destičky nevracejí je spíše zdání, neb ta vůle je jen asi 0,1 mm.

Deezel
10-03-2010, 22:14
... po rozobratí a vyčistení a odvzdušnení pískanie prestalo, aspoň zatiaľ je kľud :smile:

Volodaaaa
05-11-2010, 22:13
Mne to začalo robiť v lete po jednom dažďovom dni. Také pískanie-vrźganie na strane spolujazdca. Úplne autonómne od brzdenia a zatáčania. Miestami to spraví aj na nejakej jame... No dnes som vrźgal a pískal celú cestu. Keď som dal dole okienko, mal som pocit, že to počut na celú ulicu...

Bol som inak na STK pred 2 týždňami, kde som im to povedal a povedali, že to bude silentblok... Zjavne sa na to nepozreli... Miestami mám pocit, že akoby to jemne zadrhavalo, ale je možné, že si to namýšľam...

Suuzuukii
05-11-2010, 22:18
Bol som inak na STK pred 2 týždňami, kde som im to povedal a povedali, že to bude silentblok...

Silentblok čoho? :scratch:

Volodaaaa
05-11-2010, 23:44
Bol som inak na STK pred 2 týždňami, kde som im to povedal a povedali, že to bude silentblok...

to mi nebolo povedané.... :banghead:

Deezel
06-11-2010, 10:52
... môže to byť kľudne iba bordel - kamienok alebo niečo tvrdšie medzi kotúčom a ochrannou krytkou z vnútornej strany kotúča. Nemá to nič so zatáčaním a brzdením. Dosť ťažko sa to odtiaľ vyberá. Naposledy som z toho miesta vyberal kamienok na felde. Na Ignise je to podobné.

Mirec.MK6
26-09-2019, 11:14
... môže to byť kľudne iba bordel - kamienok alebo niečo tvrdšie medzi kotúčom a ochrannou krytkou z vnútornej strany kotúča. Nemá to nič so zatáčaním a brzdením. Dosť ťažko sa to odtiaľ vyberá. Naposledy som z toho miesta vyberal kamienok na felde. Na Ignise je to podobné.

Ahojte tiež mám taký problém už to trvá asi druhý týždeň no len neviem bojím sa či to nebude ložisko v kolese mne to robí ľavé zadné koleso a keď som stál tak sa aj dosť zahrieva elektrón bol dosť teplý oproti ostatným. Alebo žeby to mohli robiť tiež tie plienky na zadnom kotúči ? Dnes skúsim zájsť do servisu a spýtať sa nato. Možno sú už aj brzdy opotrebované ešte asi neboli menené od výroby.

Mite
26-09-2019, 14:54
asi neboli menené od výroby.
Nebyly měněny od výroby čeho a kdy?
Vyplň si v podpisu co máš za auto. Máš tady dva příspěvky. Jeden v sekci Swift 2010 a druhý v sekci Ignis.
O jakých autech nebo motorkách nebo lodích je řeč?

Mirec.MK6
26-09-2019, 15:28
Mám Swift 2011 1.2 GS (FZ,NZ) bol som v servise sa pýtať a objednať na výmenu bŕzd dúfam že to je len opotrebením. Mechanik povedal že to môže zostávať vysieť brzdová platnička. Ale zaujímavé je tiež že mi to robí väčšinou vľavo točivéj zatáčke.