PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 pre rodinu???

Petrucha
14-05-2009, 18:08
Ahojte, SX4 sa mi velmi paci a rozmyslam momentalne nad jeho kupou. Vie mi niekto poradit ci je vhodna pre mladu rodinu, resp. ako je to s velkostou kufra a kocikom?
Diky.

Suuzuukii
14-05-2009, 18:29
A pýtaš sa na SX4 sedan, alebo na SX4 Crossover? :?:

sx4man
14-05-2009, 18:54
......no, na crossoveri do kufra asi kočík nedáš, je dost malý. Možno ked sklopíš zadné sedačky tak by to išlo.

tibor
14-05-2009, 19:07
No neviem pre rodinu asi sedan ten ma okolo 500 l kufor oproti Crossoveru ten ma 270 l kufor

Suuzuukii
14-05-2009, 19:38
Yo yo, 515 litrov má sedan.

jannicko
14-05-2009, 21:27
Podľa počtu členov mladej rodiny, a podľa plánovanej päťročnice. My ju máme ako rodinné auto ale sme 4 a všetci už viac menej dospelí. Ale záťažová skúška na veťkosť kufra sa ešte len chystá. Zatiať na nákupy vyhovuje :D

Peco
14-05-2009, 21:35
na nakupy hej, do toho kufra sa da nalozit ak sa to da poskladat (igelitky, tasky atd)

kocik sa tam zmesti iba sportovy ten maly. mam vyskusane. ale aj to je len tak tak. samozrejme uz nic ine do kufra nedas. druha moznost je, dat prec plato,a potom sa to da skladat na vysku co uz je ovela lepsie a aj kufor sa da lepsie vyuzit kedze auto je vysoke.

tibor
15-05-2009, 08:11
som prekvapený, že len športovy kočik, :scratch: lebo v časopise Svet SUZUKI/jesen2007 :study: "Oveľa viac ako samostatný objem je ale v jeho prípade zaujimavejši velký vstupný otvor a vnútorný pôdorys s vykrojením do rohov, uľahčujúci prepravu kočiarov, bicyklov, detskych lyží ......." :confused:
asi to treba vyskušať priamo v predajni aj s kočíkom :D

Suuzuukii
15-05-2009, 08:18
To bude tým, že ten časopis si vydáva sám importér :rolleyes: Musel by byť na hlavu padnutý keby tam napísal: "do batožinového priestoru sa sotva vojde športový kočík" :joke:

tibor
15-05-2009, 08:31
no teraz už neviem ja mam SX4 hatchback tam je ten kufor fakt malý, ale nám postačuje, fakt na tie nákupy a pod, ale pre mladú rodinu s kočíkom :scratch:, jedine ten sedan, alebo sklapať zadné sedadlo na hatchbacku no neviem :confused:

Maňo
15-05-2009, 08:59
Tak odstranenie toho plata je hadam samozrejmost, a kufor a jeho moznosti treba porovnavat az potom!

Peco
15-05-2009, 09:46
Tak odstranenie toho plata je hadam samozrejmost, a kufor a jeho moznosti treba porovnavat az potom!

no podla mna to neni az tak samozrejmost. lebo potom je v aute vyssi hluk, co ked cely den vozis ludi a raz za cas batozinu neni velka vyhra. ale ak keby som vedel ze budem vozit stale nieco velke v kufri tak ho necham doma.

Maňo
15-05-2009, 12:10
Hluk? Sa mi to nejak nezda, aspon podla mojho Ignisa .. zvukovoizolacna funkcia plata je podla mojho pozorovania takmer nulova.

Suuzuukii
15-05-2009, 12:15
Súhlasím s Pecom. Keď dám preč plato, tak od zadných kolies je väčší hluk v kabíne.

profiter
15-05-2009, 13:22
ja mam hluk hlavne z motora, kedze je to diesel, ...co sa tyka SX4 ako rodinneho auta, ja som ho vyberal ako najmensie auto s pohonom 4x4, ktore by splnalo funkciu aj rodinneho auta a sucasne ako najvacsie auto, ktore by bola ochotna moja zena este soferovat, kedze razvor, je iba 2,5m a to ma v podstate aj Opel Corsa, na ktory bola zvyknuta. Osobne si myslim, ze toto auto sa da uz zaradit do nizsej strednej triedy, takze to uz je rodinne auto. Kedysi som mal Renault Thaliu s 500l kufrom a ten kufor som zaplnil raz rocne a objemne predmety som do toho auta aj tak nezmestil. Hatchback je ovela praktickejsi, jediny problem moze byt fakt iba ten kocik, co by mohlo riesit aj zlozenie jednej zadnej sedacky.

ravy
15-05-2009, 16:24
Aj ja uvažujem o SX4 sedan a jeho vhodnosti pre rodinu. Hatchback je využitený aj na ľahšiu dovolenku tak pre dvoch dospelých a dieťa.

U sedanu je klasické obmedzenie vstupného otvoru do kufra spodnou hranou zadneho okna. V nejakom teste SX4 sedan pisali, že rozmery vstupneho otvoru kufra su šírka 92 cm a výška 48 cm. Keďže kočík nemáme, dal som si zistit rozmery takeho mohutnejšieho športového kočíka v zloženom stave všetko cca- výška 50cm, dĺžka - 90cm, šírka 50 - 55cm. Ten by sa teda teoreticky zmestit mal - vkladá sa šikmo. Ešte zmerať vzdialenosť spodná hrana kufra - spodná hrana zadného okna no a samozrejme najlepšie naživo vyskúšať. Ak niekto niečo zistí, dajte vedieť.

Ja by som sa chcel majiteľov SX 4 (aj v súvislosti s jeho využitím pre rodinu) opýtať na absolvovanie dlhších trás v tomto aute. Mám na mysli ako je na tom komfort cestovania (sedenia) po 2, 4 či viac hodinách strávených v aute, ako je to s jeho hlučnosťou a správaním na diaľnici. Ide mi hlavne o motor 1,6 benzín keďže len ten sa montuje do sedanu. Ďakujem.

robertdecsi
01-06-2009, 15:14
Tak pridam aj ja troška skúseností.
My sme dvaja+dieťa a vystačíme si tak akurát.
Kočík máme QUINNY BUZ (http://www.enikibeniki.sk/shop//components/com_virtuemart/shop_image/product/kocik_quinny_buzz_3_storm.jpg), ktorý sa zmestí do kufra aj ležmo, len mu musím zakaždým dať dole zadne dve kolesá. Zmestí sa tam tak akurát aj s namontovanou vaničkou, alebo aj so športovou časťou. Celé vyloženie/zloženie trvá cca 30s, čo je celkom v pohode. Akurát, že sa už potom do kufra nič ďalšie dať nedá. Ak ideme na nákup všetci spoločne, tak nákup musíme dať do interiéru.
Čiže podľa môjho názoru sa SX4 ako rodinné auto použiť dá, no za predpokladov že kočík je menší (buginy, alebo niečo ako náš Quinny), väčšie kočíky ako napr. S4, Jane, Concord.. sa nemestia.
Myslím, že sklopenie menšej, či väčšej časti zadných sedadiel nie je dobrým riešením, nakoľko vám do interieru - defacto hneď vedľa autosedačky, trčia niekedy špinavé kolesá a pod. Čiastočné riešenie može byť spomínane umiestenie kočíka na výšku, no často je to nestabilné a musíte dať dole zadné plato.

Suuzuukii
01-06-2009, 16:44
Ja by som sa chcel majiteľov SX 4 (aj v súvislosti s jeho využitím pre rodinu) opýtať na absolvovanie dlhších trás v tomto aute. Mám na mysli ako je na tom komfort cestovania (sedenia) po 2, 4 či viac hodinách strávených v aute, ako je to s jeho hlučnosťou a správaním na diaľnici. Ide mi hlavne o motor 1,6 benzín keďže len ten sa montuje do sedanu. Ďakujem.
Reagujem v súvislosti s diskusiou v inej téme (Ravy vieš v ktorej) - SX4 sedanov je na Slovensku asi ako šafránu, takže dosť problém s tým, aby sa niekto vyjadril na takto špecifickú otázku, možno časom.... a možno budeš ty prvý, čo si tým pádom aj sám odpovie a pomôže niekomu ďalšiemu v budúcnosti.

Trochu off-topic teraz: Ako som už niekoľko krát zmienil, slovenský fenomén je, že z 1000 ľudí na fóre 999 len číta a píše jediný. Hold, opäť, možno časom nastane zmena. :wtdo:

ravy
01-06-2009, 17:01
Reagujem v súvislosti s diskusiou v inej téme (Ravy vieš v ktorej) - SX4 sedanov je na Slovensku asi ako šafránu, takže dosť problém s tým, aby sa niekto vyjadril na takto špecifickú otázku, možno časom.... a možno budeš ty prvý, čo si tým pádom aj sám odpovie a pomôže niekomu ďalšiemu v budúcnosti.

Trochu off-topic teraz: Ako som už niekoľko krát zmienil, slovenský fenomén je, že z 1000 ľudí na fóre 999 len číta a píše jediný. Hold, opäť, možno časom nastane zmena. :wtdo:

Vďaka Suzuki. Len mi prosím pripomeň v suvislosti s diskusiou ku ktorej téme ...

Sice sa spytujem najmä na dlhsie jazdy v SX4 sedan, ale myslim si, ze vela napovie aj skusenost majitelov hatchbackov ... Tych je niekoľko tisíc a neozval sa ani jeden ....

Suuzuukii
01-06-2009, 17:03
Vďaka Suzuki. Len mi prosím pripomeň v suvislosti s diskusou ku ktorej téme ...

V súvislosti s diskusiou v téme Plastový podblatník SX4 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=566) :rolleyes:

ravy
01-06-2009, 17:17
Ešte raz vďaka teraz mi je to už úplne jasné :)

Ale, aby neupadlo do zabudnutia, to na čo som sa pôvodne pýtal:

Majitelia SX4 akýchkoľvek verzií:

- aké sú Vaše skúsenosti so správaním sa Vášho auta na diaľnici, či vôbec na dlhších cestách? Mám na mysli komfort cestovania (únava, klimatizácia, komfort sedenia, hlučnosť, citlivosť na bočný vietor, predbiehanie...).

tibor
01-06-2009, 17:21
ravy ja mám SX4 hatchback a na dlhšie cesty to je vynikajuce auto, samozrejme neporovnavať s vyššov triedou :rolleyes:. Ovladanie na parádu, sedadla tiež, nastupovanie a vystupovanie z voza ocenia starší (je to vyššie sedenie). Len čo mi bolo take divné bol v predu ten maly stlpik s okienkom ale aj na to sa da zvyknúť. Proste paráda :wink:. Píšem o benzíne 1.5, fakt neni ani hlučné.

Peco
01-06-2009, 17:43
no ja nejazdim az tak dlhe trate v kuse ako kratke trate a dlho ;)

cize presedim v aute obvykle 10 hodin denne. a musim povedat ze ma nic nebolieva, takze sedacky su ok :)

minuly mesiac som bol BA- PU -BA dialnicou. pri 4roch ludoch bez problemov. auto ide svizne do tych 150 potom uz mu to chvilku trva. ale je to pochopitelne kedze je to 1.5 :)

kopec na zamarovciach smerom do BA udrzal bez problem 140 :) (predchadzajuce auto tiez 1,5 tu uz spomalovalo a malo co robit udrzat 110-120)

v meste klimu nepouzivam, na dialnici som sice citil ze je zapnuta, ale auto islo dalej. spotrebu v meste mam 8.0 L cez den, v noci okolo 7,5L

na spominanej ceste dialnicou to bolo 8,4-8,5 pri priemernej rychlosti niekde okolo 140kmh

myslim ze tento prispevok som uz niekde pisal, ale ved opakovanie je matka mudrosti :)

dee
02-06-2009, 13:44
co sa tyka jazdy na SX4 na dlhe trate s comfortom som velmi spokojny :grin:
Ale co sa tyka spotreby tak to neni bohvie co :roll:

robertdecsi
03-06-2009, 10:39
Majitelia SX4 akýchkoľvek verzií:

- aké sú Vaše skúsenosti so správaním sa Vášho auta na diaľnici, či vôbec na dlhších cestách? Mám na mysli komfort cestovania (únava, klimatizácia, komfort sedenia, hlučnosť, citlivosť na bočný vietor, predbiehanie...).

Ja nechodím často na dlhé cesty (200km a viac), no pár krát som absolvoval BA - Praha; moje pocity sú pozitívne - s prihliadnutím na triedu, alebo vlastne medzitriedu, kde sa SX4 nachádza.
Vytknúť by som mohol hlučnosť od motora - dá sa zvyknúť, no mohlo by to byť lepšie.
Klíma funguje dobre - nič extra - možno pri vyšších rýchlostiach mimo mesta fúka viac ako pri nižších v meste.
Komfort je, mylím si, subjektívna vec, mne po 200km už začali vadiť tvrdšie sedadlá - potrebná prestávka.
Na predbiehanie, treba točiť motor, s tým suvisí zvýšený hluk. Inak predbiehanie je malina, hlavne v meste. Na dalnici ťaha pekne aj po 150, ďalej už nejdem no prejaví sa to na spotrebe.
Mne vyhovuje rýchlosť 120 na tachometri - prijateľná spotreba aj hluk.

MOJE RESUMÉ -> SX4 je skôr do mesta , ale na diaľnici sa nestratí.

profiter
03-06-2009, 12:40
SX4 4x4 1,9DDiS je idealne riesenie, je to auto aj do koca a aj do voza. 4x4 zvlada bez problemov lyzovacku v zasnezenych kopcoch, naopak dieselovy agregat je us****y aj na ceste za letnou dovolenkou. Takze v mojom pripade je aj komfort a aj spotreba OK.

robertdecsi
04-06-2009, 10:41
SX4 4x4 1,9DDiS je idealne riesenie, je to auto aj do koca a aj do voza. 4x4 zvlada bez problemov lyzovacku v zasnezenych kopcoch, naopak dieselovy agregat je us****y aj na ceste za letnou dovolenkou. Takze v mojom pripade je aj komfort a aj spotreba OK.

tak ano, lenze cena je uplne inde.
Myslim, ze v nom neni ani rovnaka klimatizacia ako v GS.
Vyskusal by som ten dizel.

retro
04-06-2009, 14:29
Myslim, ze v nom neni ani rovnaka klimatizacia ako v GS.

No to nie je, dali tam iba manualnu, co doteraz neviem pochopit preco je to tak :(

profiter
04-06-2009, 16:20
No to nie je, dali tam iba manualnu, co doteraz neviem pochopit preco je to tak :(
ja si to vysvetlujem tak, ze suzuki chce radsej predavat benzinove verzie s ich vlastnymi motormi, kedze ten diesel je od fiatu

autospravca
04-06-2009, 20:39
Motor je nielen od Fiatu, ale i od Peugeotu veľmi ús****ý diesel do obj.1,6 l. Sam ho vlastním a spokojnosť vysoká. Pri jazde na diaľnici ustal.rých. do 130 km/h je spotreba do 5,7 l. Mimo diaľnice a v meste spotreba max do 4,8 l. Sedenie na úrovni, vysoka stabilita na ceste-zatáčky. Zručnejša osoba, ľahko zvládne údržbu - ako výmena oleja a pod. Jedina zatiaľ poznaná nevýhoda - vačší hluk motora (rýchlosť nad 80 km/h).

wamar
08-06-2009, 11:56
Ešte k tým kočíkom. Máme kočík Peg-pérego (http://www.pegperego.com/page.php?sid=9a9805f3b123d723752536eefed3594d&pageid=IJVNL001&idf=04&idp=0000000219&cl=N).

V kufri sa da dat na hranu k operadlam a este ostava asi 30-40cm ku koncu kufra na ine veci...

Ferdiik
10-06-2009, 22:29
Suzuki SX4 sedan je úplně skvělé auto.
Pro 4 členou rodinu plně dostačující. Zavazadlový prostor komfortní - 515 litrů. Ledničku tam sice nestrčím kvůli menšímu otvoru, ale jinak super.
Spotřeba průměr 6/100. Najeto 11000 za 3/4 roku
Výkon motoru komfortní, hluk motoru v pohodě.
Výbava auta předčí skoro vše co je na trhu. Poměr cena výkon a komfort je skvělá.
Vše o SX4 sedan v odkazu (http://www.suzukiprerov.cz/sx4sedanDesign.php)

Ferdiik

maros86
18-08-2013, 17:39
Ahojte, chcem kupit ojazdenu SX4 a mam dilemu ohladom kufra. Prosim vas mohol by mi niekto z vas napisat rozmery batozinoveho priestoru? Myslim sirku, hlbku a vysku po plato. Dakujem!

Suuzuukii
19-08-2013, 08:19
Meranie metrom je o ničom, ak nameráš čo ja viem 100x50x70, tak tam aj tak krabicu o tom rozmere reálne nedostaneš.
Najlepšie čo môžeš urobiť, je skočiť do predajne a pokúsiť sa naložiť do kufra predmet, ktorý ti spôsobuje dilému. Ináč sa ti môže stať, že po kúpe zažiješ prekvapenie.

Btw. rozmery kufru sú uvedené napr. tu (http://www.vybermiauto.cz/autodata/suzuki/sx4-outdoor-fl/technicka-data), kde uvádzajú:

Interiér - rozměry kufr

Délka kufru ve výšce podlahy max.:
69 cm

Délka kufru ve výšce podlahy využitelná:
66 cm

Délka kufru ve výšce roletky max.:
42 cm

Délka kufru ve výšce roletky využitelná:
42 cm

Délka pro zavazadla max.:
183 cm

Hloubka kufru min.: