PDA

Zobraziť plnú verziu : K&N priame sanie - kompatibilita Swift - Splash

Suuzuukii
20-04-2009, 13:00
Chalani čo máte priame sanie K&N na Swifte, mohol by niekto z vás urobiť detailné foto na snímač prietoku vzduchu, aby bolo vidieť popisy, čo ma vyrazené na vrchu a zmerať priemer rúry sania? ;)

Zaujímalo by ma, či sanie určené na Swift je kompatibilné a montovateľné na Splash 1,2-jku. Ono veľký rozdiel medzi tými motormi isto nie je, ale stačí aby bol iný snímač a asi to bude v..... :wc:

lorenzlubos
13-05-2010, 15:00
Rozmyslam nad priamym sanim pre mojho Splashika 1.0 . Poradi niekto? Je fakt, ze znizuje spotrebu (dava mi to zmysel, ale skusenost by potesila)? Kolko to stoji a kde sa to da zohnat? Aka narocna je montaz (vymena)? ...atd. Oplati sa viac len sportova vlozka?

Suuzuukii
13-05-2010, 15:08
Športové sanie určené priamo na Splash som zatiaľ nenašiel ale myslím, že zo Swifta, alebo Ignisa by malo pasovať. Chcelo by to ale reálne porovnať, či sedí priemer rúry a osadenie prietokomeru vzduchu. Na fotke je snímač prietoku vzduchu z Ignisa:

3360

Čo sa športovej vložky týka, už je o nej téma :arrow: Športová vzduchová vložka Splash (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=165)

lorenzlubos
13-05-2010, 15:11
Kolko to (sanie) zhruba stoji? Ty si napokon kupil tu vlozku? Skusenost? Kde sa to da vsetko zohnat?

Ufo_esC
13-05-2010, 15:11
No kompatibilne by aj mozno bolo len urcite by som to neriesil tymto sposobom ak uz tak kupit iba filter bez toho kitu... rurka je tusim 60tka ale nemeral som nechce sa mi rozoberat... a co sa tyka cidla prietoku vzduchu tak ide kablami do zeme inak ho ani nenamontujes kedze by si nenastartoval.. inak ten kit kn je obyčajna zelezna rura iba s dierou na cidlo a tej by som sa trochu bal kedze to cidlo je tam iba zastoknute bez akehokolvek uchytenia (aspon u znameho co som videl tento kit to tak bolo) .

Suuzuukii
13-05-2010, 15:16
Kolko to (sanie) zhruba stoji? Ty si napokon kupil tu vlozku? Skusenost? Kde sa to da vsetko zohnat?

Nakoniec som to nedoriešil, lebo kit stál okolo 150-200€, už nepamätám presne a počul som na to všetky možné story, najhoršie asi takú, že sa rozsvecuje z času na čas žltá kontrolka motora. Aj keď na druhej strane poznám ľudí čo to v aute majú a funguje to bez problémov.

Vložku som aj objednal, stála okolo 100€ cez CarCenter v Trenčíne, ale nakoniec ju reálne (minulé leto) nedokázali zohnať, aj keď v katalógu už bola, takže som to nechal tak.

Suuzuukii
13-05-2010, 15:27
Btw. v subfóre Ignis Tuning a Dizajn je téma Air filter (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=61) a v nej foto K&N kitu čo montoval scorpio13 do svojho Ignisa.

scorpio13
13-05-2010, 16:19

KN filter môžeš zohnať zo suzukishopu (http://www.suzukishop.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=34_20&products_id=127&zenid=cm7t1h5ukokae2k4uvi163b7i1). Na Ignis stojí 166€ ale je tam ešte nejaká zľava v rámci Suzukiclubu, keď dopíšeš do objednávky. Majú tam k nemu aj čistiacu sadu a tá je v prípade objednania filtra za 15€ namiesto 25€. Tú by som určite objednal, lebo ten filter potrebuje tak raz za rok vyčistiť. Ináč jeho vydrž je asi 1 000 000km, takže odpadá nutnosť jeho výmeny :) Ja ho mám zatiaľ 5 mesiacov a nemôžem naňho povedať krivé slovo. Dúfam, že to aj tak vydrží :cool: Ináč ten snímač či sa zmestí nie je problém porovnať. Ak bude mať aj Marián záujem, môžeme sa stretnúť a primerať to medzi autami priamo.

Suuzuukii
13-05-2010, 17:36
Porovnať to môžeme, ale mňa ma K&N neprehovoríš :D Nedám za to toľké prachy :nono: :rolleyes:

scorpio13
13-05-2010, 17:53
To sa ešte uvidí :D...ale to je jedno...ide o to aby sme zistili, či sa to vôbec dá.

Suuzuukii
13-05-2010, 18:02
:D To skôr kúpim nového Swifta ako K&N do Splasha :mrgreen: Porovnať jasne, aspoň budú ostatní vedieť, keby chceli riešiť.

ROSI45
13-05-2010, 19:11
A proč zrovna KN? Proč ne zrovna Bimotu? :hurra:
Hele a co takhle - koupit podle průměru sání uni cylindrický filtr od Greena za 30€, přitáhnout sponou přímo na sání před váhu vzduchu a studený přivést k filtru hliníkovým husím krkem za pár šupů? :study:

Sportovní filtry Green (http://tuning.autodoplnky.cz/filtry-green/smid-7260/)

Suuzuukii
13-05-2010, 19:49
Aj tak sa dá. :iagree:
Ale to už by som asi aspoň ja osobne išiel miesto cylindru radšej priamo do obdĺžnikovej vložky miesto origo papieráka. Nemusel by som riešiť prívod studeného vzduchu, ani upevnenie na trubku sania atď.. Len 4 kliky, otvoriť, vymeniť, zatvoriť, 4 kliky a hotovo :)