PDA

Zobraziť plnú verziu : Sklopenie vonkajších zrkadiel

SX4x4
19-04-2009, 18:29
Pre niekoho možno somarina
Chcem sa opýtať. Dajú sa sklopiť vonkajšie spätné zrkadlá na SX4 ?
Na starom opli som to často využíval hlavne v našej záhradkarskej osade, kde tých pár cm veľmi pomáha keď niekto stojí v úzkej uličke.
Nerád by som si odlomil na novom aute vonkajšie zrkadlo. :omgod:
Skúšal som to, ale väčšiu silu som sa do toho neodvážil dať.

Suuzuukii
19-04-2009, 18:32
Jasne že sa dajú. Dopredu aj dozadu. Viacej sily, neboj, neodlomíš ;)

retro
19-04-2009, 21:25
U mňa to je podobné, i keď ich sklápať nepotrebujem chcel som to vyskúšať zo zvedavosti, ale radšej som to nechal tak, lebo to šlo veľmi tažko a nechcel by som ubližiť svojmu tátošovi no a potom som na to aj celkom zabudol, tak dík za pripomenutie :lol:

Peco
19-04-2009, 21:50
ide to, ja sklapam bezne. tam je silny ten prvy odpor, ked ho prekonas potom uz to ide lahko

TomasSX4
21-04-2009, 21:25
Treba trosku zatlacit aj smerom hore (nielen do strany). Ide to tahsie ale funguje to

pacman
07-04-2010, 18:33
zdravim vas, mam taku otazocku, daju sa sklapat bocne spatne zrkadla na sx4? na grand vitare to islo a tu sa mi to nejak neda, diky za odpoved:confused:

Suuzuukii
07-04-2010, 18:54
Samozrejme. Viď príspevky vyššie :wtdo:

Dysky
07-04-2010, 19:03
zdravim vas, mam taku otazocku, daju sa sklapat bocne spatne zrkadla na sx4? na grand vitare to islo a tu sa mi to nejak neda, diky za odpoved:confused:

Tak toto je riadny MaN. :joke: Navrhujem preradiť do Off Topic. :joke:

pacman
07-04-2010, 20:39
dysky? co mas za problem :scratch::scratch:

ROSI45
07-04-2010, 22:46
dysky? co mas za problem :scratch::scratch:
Přečti první příspěvek - pochopíš :joke:

pacman
07-04-2010, 22:58
jo to som davno pochopil, len som si tuto temu nevsimol a zakladal som novu a sem mi ju len pripojilo, v tomto kontexte to vypada, ze neviem pozret par riadkov nizsie :cool:

pacman
07-04-2010, 23:09
no zistil som ze tie zrkadielka teda idu sklopit a dokonca sa daju vratit aj spat... cize nie ako sa hovori ze idu ale len raz...

Bohumil32
08-04-2010, 21:09
Späťáky sa dajú sklápať v dvoch rôznych smeroch :roll:. Je to paráda. Keď mi to ukazovali v predajni, tak som si myslel, že predajca najprv žartuje s tým, že sa dajú sklápať "sklom do vonku" :o. Asi takto by som si na odstavenom aute nevytočil späťáky. Inak sklápanie ide v pohode.

Suuzuukii
08-04-2010, 21:12
Späťáky sa dajú sklápať v dvoch rôznych smeroch :roll:. Je to paráda. Keď mi to ukazovali v predajni, tak som si myslel, že predajca najprv žartuje s tým, že sa dajú sklápať "sklom do vonku" :o. Asi takto by som si na odstavenom aute nevytočil späťáky. Inak sklápanie ide v pohode.

To nie je primárne preto, aby si si ich vyklápal "sklom von" :) ale kvôli "bezpečnosti". Ešte sa ti nikdy nestalo, že si zrkadlom o niečo pri cúvaní zachytil, alebo keď si išiel okolo auta, že si ho rukou, telom zachytil? ;) Aspoň sa takto neodlomí.

Bohumil32
08-04-2010, 21:28
To nie je primárne preto, aby si si ich vyklápal "sklom von" :) ale kvôli "bezpečnosti". Ešte sa ti nikdy nestalo, že si zrkadlom o niečo pri cúvaní zachytil, alebo keď si išiel okolo auta, že si ho rukou, telom zachytil? ;) Aspoň sa takto neodlomí.

Zatiaľ som späťaký nikdy nikde nezachytil :lol:, aspoň dúfam. Inak dík za info, človek sa učí stále :wink:. Ako som vravel, takýto systém je fajn.

mimach
09-04-2010, 16:28
Ja som vbehol do takej medzery medzi auta že som si rozbil obe :)

Suuzuukii
09-04-2010, 16:41
No pekne, poteší :bang:

Kulinecko
12-04-2010, 13:08
ja som bol dokonca prekvapeny, mam tie elektricky sklapatelne spätaky, ze aj tie aj napriek motorickemu sklapaniu idu sklopit aj mechanicky, taktiez do oboch stran. Ked som ich namontoval, drzali jak keby boli napevno a aj som si myslel, ze asi by som len pretocil motor alebo nieco ulomil.. No riskol som to a silou zatlacil viac, a prekvapivo to ma nejaku poistku ze proste sa sklopi zrkadlo aj manualne, do oboch stran, bez poskodenia elektro mechanizmu ci zrkadla. Takze paradne to maju ti japoncici vymyslene :) Cudoval som sa aj preto, lebo mal som to zrkadlo do srobika rozobrane, a vnutri to vyzera tak, ze sklopit nejde.. a predsa..

Beaumont
12-04-2010, 13:29
ja som bol dokonca prekvapeny, mam tie elektricky sklapatelne spätaky, ze aj tie aj napriek motorickemu sklapaniu idu sklopit aj mechanicky, taktiez do oboch stran. Ked som ich namontoval, drzali jak keby boli napevno a aj som si myslel, ze asi by som len pretocil motor alebo nieco ulomil.. No riskol som to a silou zatlacil viac, a prekvapivo to ma nejaku poistku ze proste sa sklopi zrkadlo aj manualne, do oboch stran, bez poskodenia elektro mechanizmu ci zrkadla. Takze paradne to maju ti japoncici vymyslene :) Cudoval som sa aj preto, lebo mal som to zrkadlo do srobika rozobrane, a vnutri to vyzera tak, ze sklopit nejde.. a predsa..

Každé elektricky ovládané zpětné zrcátko jde zklopit a odklopit ručně. S elektrickým nastavováním to nemá nic společného a není to doména jen japanských aut, ani to japančíci nevymysleli.

Suuzuukii
12-04-2010, 13:31
Yo Beaumont, len Kulinečko nehovoril o elektrickom nastavovaní, ale o sklápaní.

Beaumont
12-04-2010, 13:35
Yo Beaumont, len Kulinečko nehovoril o elektrickom nastavovaní, ale o sklápaní.

Tak s tím nemám zkušenosti, ani jsem netušil, že něco takového u aut běžné cenové kategorie existuje.

Suuzuukii
12-04-2010, 13:37
Yo yo, má to napr. Swift edícia Black&White, neviem či bola aj na českom trhu. A tiež napr. Honda Jazz to má :thumbright:

Kulinecko
14-04-2010, 08:39
Presne ako Suuzuukii doplnil, nemyslel som elektricky ovladane ale sklapatelne zrkadla. Ma ich teraz ta limitovana edicia. V japan ich montuju bezne.. Vlastne, tie zrkadla ktore sa montuju aj na nas trh su made in japan. Povodne boli slovakia :)