PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 Freeze Winter

SX4x4
01-04-2009, 10:28
objednal som si auto SUZUKI SX4 1,5 GLX, AC Freeze.

Mám jednu technickú otázku k preberaniu vozidla.

Podľa čoho poznám, alebo si môžem odkontrolovať rozdiel, že v aute je silnejší alternátor, batéria a výkonnejšie zapaľovanie.

Predpokladám nejaký typ alebo výkon na štítkoch. V letáku je len zimný balík ( .... silnejší alternátor a batéria, výkonnejšie zapaľovanie).

Rád by som bol múdrejši, a nerad by som sa nechal obtiahnuť

Ďakujem

Suuzuukii
01-04-2009, 10:31
Batériu veľmi jednoducho - pozrieš obyčajnú 1,5-ku, alebo niekto tu z fóra pozrie na svojom, koľko Amper-hodinova batéria je v štandardnom. Štítok - samolepka je na vrchu batérie.

No a alternátor a zapaľovanie :scratch: tak to neviem, či sa dá na pohľad rozlíšiť.

paja
01-04-2009, 18:26
Neviem či ti pomôžem. lebo mám 1,6 4x4. Batéria má 60Ah. a alternátor na štítku má 75Ah. štítok na alternátore je dobre čitatelný z vrchu. :ugeek: :ugeek:

Peco
01-04-2009, 21:35
mna by skor zaujmalo co sa zmeni silnejsou baterkou a alternatorom.

osobne mam freeze a teda mal by som mat tiez tieto silnejsie veci.
len netusim ako sa to ma prejavovat.
lebo niekedy mi na volnobeh ide slabsie ventilator od chladenia a parkrat som zazil ze ked vytocim volant na doraz tak sa mi stmievaju svetla trosku a podobne.

Suuzuukii
01-04-2009, 21:40
osobne mam freeze
Len pozor!!! :!: Je rozdiel medzi SX4 Freeze a SX4 Freeze Winter :?:

Peco
01-04-2009, 22:39

v com?

Suuzuukii
01-04-2009, 22:49
Tá Winter verzia by mala mať silnejší akumulátor a výkonnejšie zapaľovanie (aj keď úprimne nerozumiem tomu čo myslia pojmom silnejšie zapaľovanie, ale v reklamných materiáloch to tak tvrdia).

Peco
01-04-2009, 23:01
Tá Winter verzia by mala mať silnejší akumulátor a výkonnejšie zapaľovanie (aj keď úprimne nerozumiem tomu čo myslia pojmom silnejšie zapaľovanie, ale v reklamných materiáloch to tak tvrdia).
to mal pisany aj moj freeze. jedine ze by to mala silnejsi este od toho uz silnejsieho :D cize by bol mega silny :D

Peco
01-04-2009, 23:09
este doplnim, ze nikde sa neviem dopatrat k akcii freeze winter nasiel som iba freeze to je ten isty co mam ja

Suuzuukii
02-04-2009, 07:13
Slabo hľadáš ;)
Ale je možné že Winter ako taký je len v Maďarsku. A na Slovensku by potom mali všetky Freeze silnejší akumulátor a zapaľovanie :scratch:

Suuzuukii
02-04-2009, 07:22
A keď tak na to veru pozerám teraz, tak to bude tak, že Freeze na Slovensku = Winter v Maďarsku a oproti normalnej GLX verzii majú teda ten "zimný balík" (akumulátor, zapaľovanie, vyhrievané sedačky) + zliatinové disky a zatmavené zadné sklá.

Takže beriem späť tvrdenie, že:

Peco
02-04-2009, 10:37
este maju metalizu v cene vozidla pri vybranych farbach, ale zase na rozdiel od glx nemaju mp3 radio.

s tym hladanim sa priznam ze som pozeral v akciach a tam som nasiel iba ten freeze.

TRUDO
02-04-2009, 12:49
Freeze je označenie pre slovensko a Winter pre niektoré iné štáty.

Maroavip
02-04-2009, 21:40
Osobne si myslím že batériu je možné skontrolovať ľahko (kapacita a maximálny prúd ktorý je schopná vyprodukovať), alternátor je niečo podobné t.j.max prúd alebo otáčky pri ktorých je schopný dodávať tento prúd, ale to výkonnejšie zapaľovanie mi nie je jasné. Možno vyššie preskokové napätie na sviečke=silnejšia iskra. Neviem. Má tu niekto niečo k tomu? Čo by to mohlo byť? :scratch:

Suuzuukii
03-04-2009, 01:20
To je všetko fajn, len pri preberaní vozidla asi ťažko budeš v showroome merať prúdy atď. Môžeš to tam skontrolovať jedine podľa štítkov asi a veriť, že to je tak ako píšu v reklame.

SX4x4
03-04-2009, 15:37
Ďakujem chlapi
vec sa má tak, na moju priamu otázku do centrály SUZUKI som dostal odpoveď

Dobrý deň pán Tomko,
Skutočnosť, že v aute je zimý balík spoznáte pri preberaní vozidla iba podľa hodnoty na štítku batérie. Silnejšia batéria je 44Ah (klasická 36Ah).

S pozdravom / Best regards,

Vladimír Ťahún
MSC - SUZUKI SLOVENSKO

Je to aj v užívateľskej príručke v technických údajoch na strane 12-3 kde sú popísané aj jednotlivé verzie.

kesan
04-04-2009, 19:02
Batériu veľmi jednoducho - pozrieš obyčajnú 1,5-ku, alebo niekto tu z fóra pozrie na svojom, koľko Amper-hodinova batéria je v štandardnom. Štítok - samolepka je na vrchu batérie.

No a alternátor a zapaľovanie :scratch: tak to neviem, či sa dá na pohľad rozlíšiť.

Batéria v obyčajnej Urban Line je 36Ah, teraz som to pozrel v našej. Alternátor - na štítok normálne nedovidíš, ak máš záujem môžem polistovať servisný manuál. K silnejšej batérii ale musia namontovať aj zodpovedajúci alternátor, slabý by bol preťažený a mohol by zhorieť. Inak silnejšie aku je lepšie pri častých štartoch alebo prídavnej hudobnej aparatúre, hlavne ak má dotyčný rád duc-duc-duc a aspoň 100W v kufri. Na druhej strane je to o 1 - 2 kW väčšia trvalá záťaž na motore, odhadom 0,5-1 deci /100 km. Určite menej ako zabudnutá zapnutá klíma.

Brco
06-04-2009, 11:49
Čo to vidím???

SX 4 1,5 VVT???????????????????????????????????????????????

Suuzuukii
06-04-2009, 12:29
To nerieš :lol: V tom už máme jasno :thumbright:

Pre tých čo ešte nie: 1.5 2WD VVT or not (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=150) :study: