PDA

Zobraziť plnú verziu : Ťažné zariadenie SX4

suzuki sx4
17-03-2009, 21:24
chcem nechat domontovat ťažné zariadenie, chcem sa opytat je viacero druhov tazných na sx4? ide o to aby velmi netrčalo od auta smerom do zeme(aby neznizovalo svetlu vysku auta)

gany
18-03-2009, 09:09
mám domontované ťažné zariadenie, ale mam iba jednu fotku v trochu horšej kvalite, ale pre informáciu by to malo postačovať.

Duch
18-03-2009, 10:31
Mna by skor zaujimal ten tlmic vyfuku :P Pokial to nie je povodny, ale nevyzera ako povodny.

gany
18-03-2009, 11:04
pôvodný nie je, ale rozdiely by mali byť minimálne.

jozin77
18-03-2009, 18:35
daj tam viac kde si ho zohnal a za koľko

gany
18-03-2009, 19:47
Montované v A-Auto Žilina. Cena 7900Sk aj s montážou a prihlásením na DI. Čo som našiel v papieroch, tak na ťažné je dovozca firma AUTOCAR-Ťažné zariadenia s.r.o. Dolný kubín a výrobca je AUTO-HAK Polsko.

kuko SX4 DDiS
18-03-2009, 22:38
Takisto pozeram po nete tažne, v lete ho už budem potrebovať a uvažujem o pevnom. Na jednej stránke som sa dočítal, že je to o.k. aj podla vyhlášky, ja som doteraz vedel, že iba odnimateľne sa smie montovať. Ešte si to musim overit na policii a v predajni som sa pýtal či si možem kúpit tažné aj sám a oni nenamietali. Výhoda pevného je v tom, že je nielen lacnejšie, ale ochráni mi aj náraznik pred nejakým magorom, ktory práve mobiluje a nevidí, že ja už stojím.
Cena je niečo cez 100 eur plus montaž. Je to homologizované podľa EU94/20/ES. :angel: Ešte to preveriť a ideme kupovať, je to lacnejšie ako originál v Suzuki . :omgod:

Suuzuukii
18-03-2009, 22:43
Tiež mám info len o tom, že je možné namontovať iba odnímateľné ťažné, ktoré musí byť demontované keď nič neťaháš.

Neznášam, keď s tým autá jazdia, pretože síce ich to ochráni pred nejakým iným čo nedobrzdí, ale súčasne takýto "guliari" príliš sebavedomo parkuju a na každom jednom aute som mal dieru v značke, čo sa o mňa pri parkovaní oprel nejaký talent :thumbdown:

Dúfam, že pevné ťažné sú zakázané a že poliši konečne začnú aj kontrolovať demontáž odnímateľných.

jozin77
19-03-2009, 10:25
ja mam pevné aj zapísané tp. žiaden problém cena aj z montážou 5 000 sk

(gany myslel som ten výfuk)

KSX4OL
19-03-2009, 10:58
Tiez uvazujem o taznom. Od firmy ktora sa tu uz spominala z DK to vyjde podstatne lacnejsie, ako cez Suzuki. Je jedno ci na sroby, alebo bajonetove.
A k tomu, ze sa musia odoberat tazne z auta, tak iba vtedy, ked zasahuju do znacky (nesmu) ju prekryvat ani ciastocne. Inak nemaju pravo dat policajti pokutu. Pri SX4 moze byt namontovane "na trvalo".

Maroavip
31-05-2009, 21:59
Zdravím záujemcov o ťažné. Ja som si nechal namontovať už pri kúpe. Nie je to podstatné, ale podstatné je to že to moje je demontovateľné a nie je na bajonet. Guľa aj s tou hokejkou sa zasunie natesno do trubky a potom sa krížom prestrčí "excenter" a jeho pootočením by sa to malo fixovať. Malo. Počas jazdenia sa tam nas..rie dosť prachu. Keď tam tú hokejku zasuniem, excentrom zatiahnem a pripojím vozík tak po pár hrboloch sa to celé, pravdepodobne kvôli tomu prachu povolí :swear". "Kdepak tí soudruzi z NDR udělali chybu" :(
Samozrejme tá páka s ktorou sa to má zaťahovať je z umelej hmoty, takže sa o to nemôžem ani oprieť nieto zobrať kladivo:bang:. Asi to privarím a bude po vtákoch.

No a to najlepšie nakoniec. Časť do ktorej zapadá páčka je pripevnená k tomu oceľovému ex centru cez drážkovanie. Tie drážky sa v tej umelej hmote strhli a teraz to už nemám ani ako zatiahnuť. Touto cestou si dovoľujem pozdravovať firmu Bosal a ich ľahko demontovateľné ťažné zariadenie Ecofit. Jediný problém je, že sa demontuje kedy chce to ťažné, a nie ja. :bang:

Dnes som opäť potreboval vozík. Neustále doťahovanie excentra čo drží gulu zaistenú, ma inšpirovalo opäť upozorniť záujemcom o ťažné a pripomenúť kvality výrobku Ecofit od firmy Bosal. Gula vydrží zatiahnutá cca 300 metrov alebo dva hrbole, podľa toho čo nastane skôr. Ak máte niekto bezstarostný život alebo nízky tlak (nemyslím oleja), tak si to kúpte.

princo
17-06-2009, 14:47
Ja mám podobný problém. Namontované mám ťažné, systém Ecofit od firmy Bosal, presne ako píšeš mne sa tá páčka zasa nedá uvoľniť. Keďže je z umelej hmoty, tak sa bojím, že ju ulomím. Hlavne, že je odnímateľné:swear" Zámok na kľúčik však povolil sám od seba a odpojil sa.

Robin13
29-07-2009, 19:52
Chcem sa opytat, ci aj original tazne od Suzuki je potrebne niekde vrtat do karoserie, alebo rezat? Kedze dotatocne montovane mi potvrdili ze je aj vrtane aj rezane. Dakujem.

seno
18-03-2010, 20:44
ja mam gulu uz 1 a pol roka, nikdy som ju nemal dole a stopli ma uz par krat a nic. gulu montoval dolny kubin, vozik taham kazdy tyzden a vsetko v pohode. vozik vzdy pretazeny. 1,9 ddis.

zdeno
19-09-2010, 16:11
Zdravím chcem sa spytať, mám auto ešte v záruke a na lízing môže mi namontovať ťažne aj iná firma alebo to môže iba značkový servis a ešte či to musím nahlásiť aj lízingovke.

autospravca
19-09-2010, 18:48
Zdravím chcem sa spytať, mám auto ešte v záruke a na lízing môže mi namontovať ťažne aj iná firma alebo to môže iba značkový servis a ešte či to musím nahlásiť aj lízingovke.

Určite i iná firma, ktorá má na to oprávnenie. Z lizingovky bude potrebná plná moc, na dopísanie zmeny (montáž ťažného ) do TP.

jannicko
21-09-2010, 11:09
Kamarát si dával montovať ťažné na Focusa zatiaľ je spokojný od tejto firmy (http://autoelektrobb.sk/?p=tazne) a zatiaľ je spokojný.
Ako som sa dočítal na stránke výrobcu (http://www.galia.sk/index.php?akc=detail&id=154&malo=1), tak je potrebné rezať do nárazníka.

holovac
17-02-2011, 23:16
tak som sa rozhodol pre slovenskeho vyrobcu tazneho -Galia, avsak neviem aky typ elektroinstalacie si mam zvolit??

Zvoľte si správnu elektroinštaláciu (http://www.galia.sk/index.php?akc=novinka&id=10)

Vie mi niekto poradit? :scratch:

KSX4OL
18-02-2011, 12:35
Ja som kupoval ťažné zariadenie Galia typ F109, trieda A50-X (skrutkové), podľa dostupných informácií z internetu a doporučenia výrobcu ťažného zariadenia je potrebné použiť pre SX4 elektroinštaláciu - E074 - elektroinštalácia pre CAN BUS,.... túto mám tiež namontovanú.
Cena je uvedená na stránke výrobcu ťažného.
Montoval ho priamo v Gálii, kedže bývam neďaleko ich sídla.

holovac
18-02-2011, 12:41
a co ta stala montaz tazneho zariadenia s touto elektroinstalaciou?

KSX4OL
18-02-2011, 15:18
elektrika stala 62.20 s Dph,
montáž bola 36 s Dph,
ťažné 122,40 s Dph

Celkom 220,60 €

Dalo sa kupiť aj v Dolnom Kubine, ale rozdiel bol priblizne 24 €, co nepodstatny rozdiel ak zapocitam cestu, a postatnu cast dna sa niekde motať. Montáž trvala približne 2 hodiny.
Inac v Suzuki PP mi povedali, ze bez motaze je to cca 300-310 €. Neviem ci hovorili pravdu neskumal som to.

holovac
18-02-2011, 16:34
a bolo potrebne pri montazi rezat do naraznika?? znizilo potom svetlu vysku podvozku tazne?

KSX4OL
18-02-2011, 19:55
Zajtra urobim fotky, ale svetla vyska sa asi nezmenila, priznam sa, ze som si to nevsimol.

KSX4OL
20-02-2011, 15:25
Nebol som si celkom istý so svetlou výškou, motáž ťažného mi robili 16.2.2010 a nekontroloval som to až tak podrobne.
Svetlá výška nie je znížená, tlmič výfuku je o pár milimetrov nižšie, aspoň tak sa mi zdá podľa fotky a rezanie do narazníka je možné aspon trochu vidieť na fotkách. (Nie sú veľmi kvalitné, je to fotené cez mobil)

holovac
20-02-2011, 20:32
Vdaka za foto, je na nich vidno vsetko, co som chcel. Nevedel som si predstavit ako je tazne zarezane do naraznika, no ako vidno je to minimalne ako je potrebne. Znizena vyska podvozka by mi vadila. Tiez som sa rozhodol pre skrutkovaci typ, kedze ho budem pouzivat nie velmi casto.

seno
21-02-2011, 17:53
neviem čo tu špekulujete ako hodinárski učni.Ten kto zaplatil za ťažne komplet aj s elektrikou viac ako 152,96€ je pako a nech špekuluje ešte viac. Taku cenu má Kubín a ja ho mám už 2 roky a funguje.

KSX4OL
21-02-2011, 18:42
to: seno

pan kolega, v prvom rade si treba citat prispevky v tejto sekcii, a az potom hodnotit, ci je niekto pako, alebo nie.

Takze:

1. otazka sa tykala tazneho zariadenia od Galie,
2. odpoved bola smerovavana na tohto konkretneho vyrobcu a cenu za tuto konkretnu montaz a hlavne cena bola z minuleho tyzdna a nie s pred dvoch rokov,
3. povrchova uprava je tiez jeden z bodov, ktore niektori ludia beru do uvahy a cierna farba a pozinkovany kov nie je jedno a to iste
4. vyber konkretneho vyrobcu tazneho je subjektivna volba,
5. toto forum je podla mna o tom, ci ma niekto s konkretnym problemom skusenost a vie poradit, alebo nie.

p.s. Tazne z D.Kubina som mal na felicii a bolo hrdzave za mesiac, niekomu to mozno vadi a niekomu nie.

holovac
21-02-2011, 18:50
presne tak, prave pozinkovany typ by som uprednostnil pred ciernou farbou, ktora len zbytocne kryje ak je gula zamastena a potom si to neuvedomujuc otieram o nohavice, ked nakladam do kufra. Taktiez sme riesili nie standardnu ale priplatkovu elektroinstalaciu, o ktoru mam skor zaujem. A kvoli planovanej kupe nosicu bicyklov na tazne uprednostnujem aj 13 polovu zasuvku.

Suuzuukii
21-02-2011, 18:52
to: seno

pan kolega, v prvom rade si treba citat prispevky v tejto sekcii, a az potom hodnotit, ci je niekto pako, alebo nie.

Takze:

........................

5. toto forum je podla mna o tom, ci ma niekto s konkretnym problemom skusenost a vie poradit, alebo nie.

.................

:iagree: :iagree:

seno
23-02-2011, 19:54
ano, v tomto pripade mate pravdu, a preto sa Vam ospravedlnujem, necital som tieto argumenty a myslel som iba na cenu. Prepacte mi.

KSX4OL
24-02-2011, 19:33
V pohode, nic sa nedeje.

zahradkar
27-02-2011, 10:35
Montované v A-Auto Žilina. Cena 7900Sk aj s montážou a prihlásením na DI. Čo som našiel v papieroch, tak na ťažné je dovozca firma AUTOCAR-Ťažné zariadenia s.r.o. Dolný kubín a výrobca je AUTO-HAK Polsko.

ja som si dal namontovat /20.2.11/ to iste, u toho isteho dovozcu u nas v ruzomberku-ivachnova pri dialnici. cena tazneho 100€ a robota 30€. myslim, ze primerana a urobena za 3/4hod. som spokojny.

stanleyhp
04-09-2011, 15:09
chalani, akú najvyššiu prípustnú hmotnosť prípojného vozidla máte zapísanú v techničáku?
ide mi o nebrzdeny vozík, nakoľko 400kg sa mi zdá na SX4 málo. Vďaka

Dysky
04-09-2011, 16:44
chalani, akú najvyššiu prípustnú hmotnosť prípojného vozidla máte zapísanú v techničáku?
ide mi o nebrzdeny vozík, nakoľko 400kg sa mi zdá na SX4 málo. Vďaka
na môj dušu, je to tak. Nebrzdený 400 kg:(

Beaumont
04-09-2011, 17:27
Hmotnost je daná specifikací výrobce. Je to opravdu poměrně málo na celkem těžkou SX4, v porovnání např se Škodovkami, ale utěšit tě může to, že utáhne a ubrzdí mnohem více. Běžně tahám na nebržděném přívěsu 800 kg písku. Chce to jenom pro jistotu trochu zatížit kufr.

stanleyhp
04-09-2011, 20:09
Běžně tahám na nebržděném přívěsu 800 kg písku. Chce to jenom pro jistotu trochu zatížit kufr.
O to že to neutiahne sa nebojim, veď favorit, ten mal tiež povolených 400kg mi na vozik naložili 550kg štrku a neprotestoval-keď som to rozbehol bol som králom ciest, ale brzdenie ako zastaviť rozbehnutý vlak:). Mne skôr ide o problémy keď natrafiš na moc ambiciozneho zeleného. A je na škodu, keď kúpiš nový vozík ktorý odveze 750 kg, že ho musíš dať otypovať len na 400, aby si mal papierovo všetko v poriadku.

Beaumont
04-09-2011, 20:57
Otypovávat nic nemusíš, vozík má svůj techničák ve kterém je uvedena užitečná hmotnost od - do, a ty jenom musíš dodržet příslušnou maximální váhu nákladu. Ale to vůbec neřeš. Pokud nepovezeš zrovna pytle s cementem, kde je uvedena váha, tak tě nikdo převažovat nebude.

autospravca
05-09-2011, 16:42
Problém je u prívesu s bantamovými kolesami. Pri prekročení váhy nad 500 kg, hrozí defekt bantam. kolesa.

KSX4OL
05-09-2011, 18:45
Pred mesiacom som kúpil vozík, v techničáku má uvedenú maximálnu nosnosť 750 kg. Pri prihlasení na DI tú istú hmotnosť uviedli do papierov a kartičky. Ďalej to neriešim.

Beaumont
06-09-2011, 18:33
Všechny v současnosti vyráběné nebržděné přívěsy na klasických 13ti palcových kolech, mají v techničáku uvedenou maximální celkovou hmotnost 300-750 kg. To znamená po odečtení pohotovostní hmotnosti, která bývá kolem 150 kg, že užitečná hmotnost je cca 150-600 kg. Z toho vyplývá že je možno jakýkoliv tento přívěs, ať už vlastní, nebo z půjčovny připojit jak za Fiata Pandu, tak za Landrover. Je nutno akorát ohlídat celkovou povolenou hmotnost přívěsu uvedenou u tažného vozidla. Howg...

P.S. Přívěsy na bantamech neřeším, myslím, že se již ani nevyrábějí.

Beaumont
06-09-2011, 22:46
Problém je u prívesu s bantamovými kolesami. Pri prekročení váhy nad 500 kg, hrozí defekt bantam. kolesa.

Problém u tohoto typu kol byl v jejich malém průměru. Tato kola měla z tohoto důvodu při běžné rychlosti velmi vysoké otáčky a tak se, obvzláště při nedostatečném nahuštění nadměrně zahřívala. To bylo příčinou, že při zvýšené cestovní rychlosti praskala i při nízkém zatížení přívésu. Nicméně tento typ přívěsu jsem na silnici neviděl už možná deset let.

sklamany_zo_suzuki
10-09-2011, 12:05
V techničáku od Feldy som mal napísané nebrzdený:
-750kg bez ABS,
-400kg s ABS.
Nebude tam zakopaný pes (ABS)?

Beaumont
26-09-2011, 14:38
V techničáku od Feldy som mal napísané nebrzdený:
-750kg bez ABS,
-400kg s ABS.
Nebude tam zakopaný pes (ABS)?

To se mi moc nezdá. Podle technické směrnice, týkající se hmotnosti přívěsu platilo, že pokud výrobce vozidla nestanoví hmotnost nižší, je maximální povolená hmotnost nebrzděného přívěsu rovna polovině pohotovostní hmotnosti vozidla, maximální hmotnost bržděného přívěsu je rovna pohotovostní hmotnosti tažného vozidla. V případě, že tažné vozidlo je třídy "G", to jest terénní, potom je maximální hmotnost bržděného přívěsu rovna dvojnásobku pohotovostní hmotnosti tohoto tažného vozidla. Na ničem jiném by to záviset nemělo. To znamená že SX4, která váží 1200 kg by mohla tahnout nebrzděný 600 kg, brzděný 1200 kg, ale jelikož výrobce hovoří jinak, tak má v papírech napsáno nebržděný 400 kg a bržděný 1100 kg. Takhle je to tedy v Česku, ale na Slovači kdo ví, takže jistě nic tvrdit nechci.

suzuzu
01-08-2012, 22:50
Ahoj :) zaujímalo by ma či má SX4 nejakú prípravu na elektroinštaláciu, prípadne ako sa robí táto elektroinštalácia k ťažnému zariadeniu? Ďakujem za odpovede :)

stanleyhp
02-08-2012, 08:05
Ahoj :) zaujímalo by ma či má SX4 nejakú prípravu na elektroinštaláciu, prípadne ako sa robí táto elektroinštalácia k ťažnému zariadeniu? Ďakujem za odpovede :)
Predprípravu nemá žiadnu, napája sa to na káble, ktoré vedú ku zadným svetlám.

suzuzu
04-08-2012, 23:08
A aký typ elektroinštalácie k ťažnému mi odporučíte? Koľko pólovú zásuvku je lepšie použiť 7 alebo 13? :confused:

stanleyhp
05-08-2012, 10:02
A aký typ elektroinštalácie k ťažnému mi odporučíte? Koľko pólovú zásuvku je lepšie použiť 7 alebo 13? :confused:
Ja mám klasickú 7-pólovu, 13 -pólová ma navyše cúvacie svetlo. Elektroinštaláciu som použil špecialnu určenú pre auta s CAN BUS zbernicou. Rozdiel medzi týmito dvoma inštaláciami je v tom, že základná inštalácia, ktorá sa dováva väčšinou zadarmo k ťažnému sa napája priamo na obvody vozidla, čo može spôsobiť problémy napr keď dojde ku skratu na vozíku a može poškodit elektroniku v aute. Špecialna elektroinštalácia (mňa stála 65€) má vlastné napájanie chránené poistkou, je tiež napojená na káble čo idú ku zadným svetlám, ale z týchto si bere len signál, ktorý spína rele v riadiačke inštalácie. Takže rozhodnuti je len na tebe, aj ked na túto tému je tu dosť dlhé vlákno, tak treba len:study:

Beaumont
05-08-2012, 23:44

13 pinová zásuvka má význam při tahání luxusního obytného přívěsu, kdy na kontakt č. 9 je vyvedeno trvalé palubní napětí a na kontakt č.10 dobíjecí napětí pro baterii přívěsu. Samozřejmě ta couvačka tam je na pin č.8 zapojena také. Většina nákladních i malých obytných přívěsu je vybavena obyčejnou 7 pinovou zásuvkou, takže bys ve většině případů musel používat redukci.

suzuzu
09-08-2012, 23:20
Takže som sa rozhodol pre 7 pinovú zásuvku. Ja mám v pláne si samotné ťažné zar. a k nemu príslušnú elektroinštaláciu kúpiť sám a potom si nájdem autorizovaný servis kde mi to odborne namontujú. Rozhodol som sa pre značku BOSAL typ: 043-081 a k nemu ponúkajú aj elektroinštaláciu 043-208 ktorá má mať údajne pripojenie na originálny konektor... Lenže táto elektroinštalácia stojí cca. 1000 kč, z čoho mi vyplýva, že nebude mať ten modul na ochranu obvodov v aute ako napríklad ponúka gália za nejakých 66 euro. Vedeli by Ste mi poradiť, kde by som si zohnal takýto modul samostatne???:confused::confused::confused:

stanleyhp
10-08-2012, 08:04
tu su dake elektroinstalácie:
http://www.elsaslovakia.sk/7-pin-c6438/
http://taznezariadenia.sk/sk/555-elektroinstalacie

To ťažné čo si si vybral je ake, skrutkové alebo bajonetové?

suzuzu
10-08-2012, 09:01
tu su dake elektroinstalácie:
http://www.elsaslovakia.sk/7-pin-c6438/
http://taznezariadenia.sk/sk/555-elektroinstalacie

To ťažné čo si si vybral je ake, skrutkové alebo bajonetové?

Vybral som si skrutkové. Tým bajonetovým moc neverím, čítal som si recenzie a podľa nich nie sú moc spoľahlivé.

stevo212
08-10-2012, 18:49
Vybral som si skrutkové. Tým bajonetovým moc neverím, čítal som si recenzie a podľa nich nie sú moc spoľahlivé.
7648764976507651

Jusufs
26-05-2013, 21:06
Chcel by som sa spytat na tazne zariadenie vhodne pre SX4 sedan. Je pre tento model nutne ine zariadenie ako na beznu SX4-ku? Kde v okoli BA odborne namontuju tazne zariadenie so 7-polovou elektroinstalaciou? Vdaka za radu.

stewo
12-06-2013, 09:38
Vie mi niekto povedať, čo sa môže stať, ak preťažím "guľu" na zvislé zaťaženie?
Ide o to, že vzadu nosím bicykle. Ak dám 4, spolu s nosičom je to 70-75 kg. A SX4 má v papieroch max. 50.
Nerád by som niečo odpiekol.

sklamany_zo_suzuki
04-12-2013, 10:56
Montovali mi ťažné zariadenia v nemenovanom autorizovanom servise Suzuki.
Auto som im odovzdal na dohodnutú ôsmu hodinu ráno a prišiel som si poň na obed. Ešte nebolo hotové, chlap za pultom šomral niečo v zmysle, že servisák toho má dnes veľa, nestíha a popritom sa ešte vykeciava so známymi. Musel som čakať necelú hodinu, čo mi však v príjemnom prostredí servisu nevadilo (káva, TV...). Popri tom tam bol jeden zákazník so splashom, čo mu občas blbol bezkľúčový štart. Po jeho družnej debate so servisákmi som zistil, že tí nemajú ani páru, ako to vlastne funguje, ale hlavne že to opravujú. Keď som prišiel domov pozerám, že zásuvka sa nedá úplne sklopiť za nárazník a pri pokuse ju skryť do niečoho kovového naráža. Tak som si ľahol pod auto, že čo sa deje. Ako prvé som si hneď všimol, že nárazník bol na pravej strane odškerený. Na moje prekvapenie chýbala skrutka. Pozrel som na druhú stranu, že aká tam má byť a šiel som takú pohľadať v "čo garáž dá". Niečo som našiel. Keď som druhý krát ľahol pod auto, aby som ju zakrútil, nastalo druhé prekvapenie. Ono tam skrutka bola, respektíve jej torzo. Zasvietil som lampášom a zistil, že je zavŕtané aj v plaste nárazníka. Áno. Pri demontáži nárazníka im skrutka nešla povoliť, tak jednoducho odvŕtali jej hlavičku a viac sa nestarali. Beriem, je to 5 ročné auto, s podobnými vecami možno už rátať. Ale na jednej strane nechať neukotvený nárazník a ani sa neunúvať to povedať zákazníkovi, nech si to dá spraviť (trebárs aj tu mimo prác montáže gule, alebo doma svojpomocne, na to netreba pečiatku na rozdiel od montáže ťažného zariadenia).

http://www.suzukiclub.sk/attachment.php?attachmentid=8075&d=1386244912

Je tam skutočne blbý prístup, ale nejako sa mi ten vyčnievajúci kus podaril chytiť do "blitziek", ale ani mrd. Tak som to nastriekal niečím podobným WD40 ale v červenom spreji na zhrdzavené skrutky a nechal pôsobiť. Zatiaľ som sa venoval zásuvke. Pozerám na uchytenie, pozerám na plánik dodaný k ťažnému - zásuvka je namontovaná na opačnej strane pružiny a preto pri sklápaní pod nárazník naráža do nosníka gule a preto nejde úplne sklopiť.

http://www.suzukiclub.sk/attachment.php?attachmentid=8076&d=1386244914

Premontovanie na správnu pozíciu zaberie 2 minúty.

http://www.suzukiclub.sk/attachment.php?attachmentid=8077&d=1386244915

Po hodinke skúšam opäť blitzkami povoliť odvŕtanú skrutku. Po pár sekundách presviedčania ide pomaly von a dávam druhú s veľkou podložkou, aby prekryla vyvŕtanú dieru v plaste.

Idem ešte nakoniec skúsiť založiť guľu. Otvorím kufor a tretie prekvapenie. Tesniaca guma je zle založená. Už som sa zaprisahal, že po montáži zásteriek týmto servisom tam nevkročím (vlastne vkročím, sú aspoň lacní a fakt dobrí v prezúvaní a vyvažovaní kolies). Spravil som opäť chybu, že som tam šiel dať montovať aj ťažné, dokonca som bol aj na kontrole geometrii, pretože mi dralo jednu gumu viac ako ostatné (boli vtedy naopak veľmi milí a ústretoví, za čo im patrí pochvaľa).
Škoda, že si človek nemôže ťažné namontovať doma sám. V tomto prípade by to bolo určite lepšie. Rovnako škoda aj renomé o ich servise. Pracujú tam príjemní ľudia v príjemnom prostredí, ale toto všetko, od odfláknutej práce po neznalosť technických vecí, im kazí meno.

GATTO
04-12-2013, 12:52
"nemenovanom autorizovanom servise Suzuki" to jest? aby sme sa vyvarovali takym "autorizovanym servisom" na tvojom mieste tam naklušem a taky bordel im spravim ze sa hanbia na roky...

Beaumont
04-12-2013, 13:41
"nemenovanom autorizovanom servise Suzuki" to jest? aby sme sa vyvarovali takym "autorizovanym servisom" na tvojom mieste tam naklušem a taky bordel im spravim ze sa hanbia na roky...

Prečo?
...sú aspoň lacní a fakt dobrí v prezúvaní a vyvažovaní kolies... veľmi milí a ústretoví, za čo im patrí pochvaľa. :mrgreen:

sklamany_zo_suzuki
04-12-2013, 20:59
Prečo nenahralo fotky?

Suuzuukii
04-12-2013, 21:10
Prečo nenahralo fotky?

Neviem, pozriem zajtra.

P.S.: Vlož ich do ďalšieho príspevku, nejak ich nie je vôbec vidieť, prekopírujem ich potom.

sklamany_zo_suzuki
05-12-2013, 13:01
807580768077

radoslav
18-02-2016, 18:31
Ahojte, chlapi, to vsetci co mate tazne zariadenie v SX4 tak mate vrtane do kufra? Nerad by som tam daval vrtat zbytocne ked sa da aj inac.

stevo212
18-02-2016, 19:24
Ahojte, chlapi, to vsetci co mate tazne zariadenie v SX4 tak mate vrtane do kufra? Nerad by som tam daval vrtat zbytocne ked sa da aj inac.

http://www.galia.sk/index.php?akc=detail&id=1996&zn=SUZUKI&tp=SX4&pp=5dv,%20%202WD%20aj%204WD&rv=06-

pozri si foto montaže vrtať treba

Mite
18-02-2016, 19:31
Dobrá sranda -
Som rad ze som sa sx4 zbavil, po prvej garancke islo papa, dost nepodarene auto
:mrgreen:

radoslav
18-02-2016, 21:53
http://www.galia.sk/index.php?akc=detail&id=1996&zn=SUZUKI&tp=SX4&pp=5dv,%20%202WD%20aj%204WD&rv=06-

pozri si foto montaže vrtať treba

No to som videl. Prave preto sa pytam ci vsetci maju vrtane cez kufor. To je galia. Ale su aj ine znacky ( mozno aj ine uchytenia, snad).

winnehand
19-02-2016, 06:51
Řekl bych, že to není dáno výrobcem tažného, ale když se mrkneš do uživatelskýho manuálu, tak tam jsou výrobcem přímo montážní otvory pro tažný určeny a ty musí výrobci TZ ctít, jinak by předpokládám nemohli dostat homologaci ke svým výrobkům. Takže šrouby v kufru budeme mít všíchni na stejném místě, ať už máme TZ od kohokoli. Jenom pozor na detail, který není domyšlen. Pokud nacháš namontovat TZ, tak o tloušťku montážních plechů se ti zvednou boční plasty v kufru a nahoře ve spoji s vrchním plastem u plata se to vyvalí ven a nebude dobře dosedat při zavření kufru plato. Řešili jsme to na českém foru.

Beaumont
19-02-2016, 10:18
Řekl bych, že to není dáno výrobcem tažného, ale když se mrkneš do uživatelskýho manuálu, tak tam jsou výrobcem přímo montážní otvory pro tažný určeny a ty musí výrobci TZ ctít, jinak by předpokládám nemohli dostat homologaci ke svým výrobkům. Takže šrouby v kufru budeme mít všíchni na stejném místě, ať už máme TZ od kohokoli. Jenom pozor na detail, který není domyšlen. Pokud nacháš namontovat TZ, tak o tloušťku montážních plechů se ti zvednou boční plasty v kufru a nahoře ve spoji s vrchním plastem u plata se to vyvalí ven a nebude dobře dosedat při zavření kufru plato. Řešili jsme to na českém foru.

Ono nelze ani tak říct, že je to nedomyšleno.
V původních technických specifikacích je totiž uvedeno, že toto vozidlo není určeno k tažení přívěsu, tudíž se nepočítá ani s montáží TZ.:mrgreen:
Což je samozřejmě blbost.

radoslav
19-02-2016, 12:56
Ja sa len cudujem. Na celom procese vyvoja auta je tolko pracovnikov, konstrukterov, vzdelanych vysokoskolakov atd atd, proste INTELIGENCIA a jednoduche konstrukcne zalezitosti su takto nedomyslene, odflaknute. Keby to bolo prve auto na svete tak sa necudujem. Vrtat kufor? A potom plasty ani nesedia? A original od vyroby riesenie? Akoze keby hlupost kvitla......

zahy
26-03-2018, 16:25
ahojte, som tu novy a pozeram ze uz sa tu dlho neprispievalo...chcel by som vas poprosit kto mate tazne, ci by ste mi vedeli dat rozmeri toho zeleza, ktore je v kufri na uchytenie tazneho samozrejme aj rozlozenie dier dakujem

zahradkar
27-03-2018, 10:38
ahojte, som tu novy a pozeram ze uz sa tu dlho neprispievalo...chcel by som vas poprosit kto mate tazne, ci by ste mi vedeli dat rozmeri toho zeleza, ktore je v kufri na uchytenie tazneho samozrejme aj rozlozenie dier dakujem

dobry den
to nie je len kus Fe, ale cela zadna vystuha je tvarovana. diery tie su dane na uchyteni k nosniku.

zahy
27-03-2018, 17:59
dobry den
to nie je len kus Fe, ale cela zadna vystuha je tvarovana. diery tie su dane na uchyteni k nosniku.

dobry den, v prvom rade dakujem za odpoved,
ale moc mi nepomohla... takto aby sme sa chapali... do aut sa trochu vyznam a viem ze tie diery su na uchytenie cez nosnik, koli tomu som chcel tie rozmeri, nech to nevrtam hala-bala, nakoniec som to vykumal trochu inak ako to ma galia a pouzil som nerez, ktora je kus pevnejsia a netrcia mi do vnutra ziadne sroby, takze uz tie rozmery nepotrebujem.

krpet
18-11-2018, 12:37
Chcem sa spýtať, na SX4 ťahal som auto za sebou, potom ma napadlo keby som mal poruchu ako ťahať mňa, hladal som napredu zospodu niečo na uchytenie lana, nič som nenašie, potom pozerám do manuálu a je tam napísane, v prípade potreby odťahu sa zverte profesionalnej odťahovej službe, znamená to, že SX4 sa nedá ťahať?:-(

Mite
18-11-2018, 18:04
nič som nenašie,
Pokud jsi nic nenašel na autě ani v manuálu, tak máš asi jiný auto než SX4. :D
SX4 má dvě tažná oka na podélných nosnících motoru. Hledej mezi předním kolem a mlhovým světlem.
Vložím sem i obrázek ze slovenského manuálu.

9746