PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 - Garančka 1 rok / 15000 km

marcelko
14-03-2009, 15:59
Ja idem tiez na prehliadku na april. Rozhodujem sa ze ci v TN kde som ho kupil alebo PN. Dopocul som sa ze v PN su o dost lacnejsi
Neviete ci aj v PN sa da byt pritom? ci vidim ako to robia? Sused mal ist do PN zistim aj cenu. Je mozne si doniest zo sebou vlastny olej original a oni ho vymenia? Kolko toho treba do SX4 asi ake velke balenie cize litrov ;) Potom sa to odpocita z ceny prehliadky? Inac nieco ako predlzena zaruka nieco take neexistuje za nejaky doplatok, kedze je kriza :P ako to funguje

Suuzuukii
14-03-2009, 21:54
Neviem nad čím premýšlaš - TN je drahý a ešte navyše sú tam absolútni čaptáci (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=397&page=2) :thumbdown:

Olej si možeš doniesť svoj: Vlastný olej na garančnú prehliadku (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=189).
Jasne, nebudú ti v tom prípade počítať cenu za olej. Myslím že do SX4 ide štandardne 4 litre.

V Piešťanoch sa môžeš na auto pozerať cez sklenenú stenu (http://www.suzuki-piestany.sk/index.php?page=firma&act=servis).
Nehovoriac o tom, že si môžeš kultúrne sadnúť do kresiel v príjemnom, čistom a priestrannom showroome a tú hodinku počkať pri káve a novinách :thumbright:

Duch
15-03-2009, 00:03
A maju tam aj stolny futbal, ale vzdy mali vela prace a nikto nechcel hrat :lol:

Suuzuukii
15-03-2009, 00:11
A maju tam aj stolny futbal, ale vzdy mali vela prace a nikto nechcel hrat :lol:
23.3. o 8.00 hod ťa čakám "na ihrisku", môžes si vybrať stranu :joke:

marcelko
15-03-2009, 08:28
OK to som chcel pocut :D Tusil som ze PN je :thumbright: ked uz z TN a okolia chodia radsej tam. Dam tam prehodit rovno aj pneu na letne kym zozeniem alu disky

marcelko
17-04-2009, 18:10
Dnes som bol v PN suzuki Ela car na tej garancnej prehliadke. Su tam super. Pan ktory mi robil auto taky starsi pokecal este so mnou o aute par rad a tak :D , dvaja mladí predajcovia vysmiati :D , vse ma to stalo 131,49€ v tom som mal aj prezutie pneu zo zimnych na letne. Takze odporucam :mrgreen:

Peco
24-04-2009, 00:27
dnes v BA auto ideal vajnorska 97

125,7 Eura

fakturovane:
4 L oleja 5w40 shell
1 ks filter olejovy
0,5L chladiacej kvapaliny
1 normohodina prace

TRUDO
05-05-2009, 19:09
MOJA prvá servisná prehliadka po 1 roku (9300km)

Kantor Vlastimil
Vendryně 999
Vendryně- Třinec
73994
tel: 558 350 475
fax: 558 350 740
servis:558350741
mob.servis:776032028
www.autokantor.cz (http://www.autokantor.cz/)
suzuki.kantor@seznam.cz (suzuki.kantor@seznam.cz?subject=Kontakt%20z%20pre zentace%20Suzuki%20Motor%20Czech)

Výmena oleja + kontrola 1.8ČJ 774 Kč bez DPH
Použitý materiál 8 Kč bez DPH
Nemrznucá zmes 0.2L 19 Kč bez DPH
Olejový filter 1Ks 215 Kč bez DPH
Castrol magnatec 5W-40 4L 1184 Kč bez DPH
-------------------------------------------------------
spolu 2200 Kč bez DPH
spolu 2618 Kč s DPH
prepočet na eurá 2618/26,831= 97,60 EUR s DPH
kurz použitý podľa NBS 23.04.2009 26,831

Všetko bolo v poriadku až na to že bol zlý alebo zle namontovaný filter, tieklo okolo tesnenia, po mojom dotiahnutí a naštartovaní mi vytiekol všetok olej, ale na druhý deň prišli aj s novým filtrom aj s olejom a už som objednaný tento týžden na umytie motora. :)

EDITED by Suuzuukii: Diskusiu k servisu samotnému som presunul do témy Autokantor Třinec (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=546).

profiter
07-05-2009, 16:23
Prva prehliadka po 15000km na SX4 1,9DDiS cca 185,- €. Okrem motoroveho oleja a filtra sa meni aj olej v zadnom diferaku, iba po prvych 15t km, nie kazdych 15t km. Mimochodom, vie mi niekto povedat, pri akych otackach by malo zapinat turbo? Ja som mal doteraz pocit ze sa to deje uz okolo 2000ot/min, dnes mi v servise povedali ze az pri 2500ot/min.

Suuzuukii
07-05-2009, 16:27
No podľa mňa turbo točí stále, nezapína sa a nevypína sa. Akurát že jeho efekt sa prejavuje až od istého momentu, keď dosiahne dostatočné otáčky. :?

Suzi SX4
19-06-2009, 11:33
Mám auto od Mokráňa (košice) prvá garančná prehliadka mala byť po 15.000 km a cena bola cca. 4500 sk viac nájdeš v téme Suzuki Auto Mokráň Košice.

sklamany_zo_suzuki
17-08-2009, 19:07
Dnešná skúsenosť:
Ročná garančná prehliadka Suzuki SX4 1.6 4x4 v autorizovanom servise Suzuki PRO AUTO Banskej Bystrici.

Faktúra bez DPH:
Práce:
Prehliadka po 15tis km - 40€
Drobný jednicový materiál - 1,91€ (čo to može byť, "pucvola":lol:?)

Materiál:
Tesnenie - 0,81€ (asi pod vypúšťaciu skrutku myslím)
Olejový filter - 3,83€
80W90 EPX - 6,41€ (do zadného dif.)
Castrol SLX PROFESSIONAL 5W30 4,20L (!!!!) 70,56€
Celkom bez DPH 123,53

Suma+DPH - 147€

Ako tam narvali tých 4,2 L oleja?

Ako zaručene zistím, či olej bol skutočne menený? Na 120ke, felícii, či 206ke keď som menil olej, na ryske ho pár desiatok km nebolo takmer vidieť taký bol číry. Tu má sfarbenie také isté do hneda, ako pred výmenou. Schválne som si utrel mierku do papierovej vreckovky pred a po servisom - sfarbenie je rovnaké.

Okrem toho spokojnosť. Teda až na moju peňaženku ;-).
Tu (http://olejposta.sk/r_1752.html) je olej za 12,60€ za liter, v servise ma vyšiel 16,80€/L. To fakt musia tak zarábať ešte aj na oleji? (17,64€ teda vyše 500Sk)???

Suuzuukii
17-08-2009, 20:19
Ako zaručene zistím, či olej bol skutočne menený?
Asi len tak, že si pred výmenou poznačíš starý olejový filter (poškriabeš ho, prípadne po ňom jemne klepneš, aby ostal preliačený) :wtdo: Ináč asi nijak.

autospravca
17-08-2009, 20:59
Až na to, že u tohto typu motora ide o papierovu vložku filtra na olej. Kryt vložky sa nemeni.
Keď budem meniť olej u mojej SX4 (po 15 000km) svojpomocne, tak spravim foto dok. s rozpisom nakladov. Oproti kolegovi počítam s úsporou nákladov min.80 EU

Suuzuukii
17-08-2009, 21:03
No, tak potom jedine dôverovať, alebo stáť pri aute :)

costelo
17-08-2009, 21:56
Čéče, ja som si menil olej sám, ale vôbec som nezistil, že by sa filter oleja dal vymeniť bez obalu. Patróna ako patróna. To je nejaký zvlášť na Tvoju objednávku? Dokonca som nemal ani vercajg, ktorým by som ho vyskrutkoval, tak stará osvedčená metóda šrobovák durchom a jedem. No a olejový filter za 3,83€ to je super, mňa stál určite viac, už si presne napamätám, ale niekde by som to našiel. A keď som vymenil olej, tak jeho sfarbenie sa rozhodne výrazne zmenilo, ešte aj po 2000km bol menej čierny ako starý. Zaujímavé!:o
A pucvola je nemecký názov starej dobrej čistiacej vlny. Putzwolle. Ktorá sa predpokladám už nepoužíva, skôr sa používajú rôzne papierové utierky, ktoré nezanechávajú chlpy. Ale názov funguje stále pre materiály rovnakého použitia. :lol:
Do Suzuki.

Suuzuukii
17-08-2009, 22:14
Čéče, ja som si menil olej sám, ale vôbec som nezistil, že by sa filter oleja dal vymeniť bez obalu. Patróna ako patróna. To je nejaký zvlášť na Tvoju objednávku?

Autospravca si to asi pomýlil s 1,6 dieslom :scratch: toto je ale 1,6 benzín, keďže je to 4-kolka :!:

autospravca
18-08-2009, 07:19
presne tak

sklamany_zo_suzuki
18-08-2009, 11:59
Ak si po 15tis meníš sám olej, prídeš o záruku, nie?

Inak myslím, že filter ide vymeniť aj bez toho, aby sa musel spúšťať olej.

Suuzuukii
18-08-2009, 12:00
Inak myslím, že filter ide vymeniť aj bez toho, aby sa musel spúšťať olej.
:roll: Ako prosím ťa? Však keď len povolíš filter, olej začne okamžite valiť von, aj keď nevytečie všetok, kedže filter nie je najnižie.

sklamany_zo_suzuki
18-08-2009, 12:03
No ja myslím, že 4L oleja sa v pohode zmestia do olejovej vane, teda myslím v nižšom mieste, ako je olejový filter.

Suuzuukii
18-08-2009, 12:20
Hmm, to asi áno, len nejakú chvíľu musí auto stáť, aby stiekol. :scratch:

autospravca
18-08-2009, 12:56
Áno, záruka je pre mňa aktuálna do prvej výmeny olejovej náplne v motore. Radšej svojpomocná údržba príp.oprava, ako dotovanie drahej záručnej prehliadky v servise.

sklamany_zo_suzuki
18-08-2009, 14:39
Nuž, špekuloval som nad svojpomocným servisom aj ja, no nakoniec som sa rozhodol tak, ako som popísal. Určite je veľa argumentov za aj proti. Proti servisnej prehliadke napr. neistota výmeny olejovej náplne, odbornosť zamestnanca atď. Najdôležitejší však (aktuálny stav účtu :p) neprotestoval, tak som šiel do servisu. Tiež podstatný argument - nesmierne by ma mrzelo, ak by mi v rámci možnej záručnej lehoty odišlo niečo drahšie a ja by som to z toho dôvodu nemohol reklamovať (napr. nejaká riadiaca jednotka za pár stoviek €, tlmiče, spojka a čo ja viem čo ešte). Samozrejme dúfam, že záruku nebudem musieť potrebovať.
O rok tiež pošpekulujem a uvidíme...

sklamany_zo_suzuki
29-08-2009, 13:01
Je možné, že motor po výmene oleja v 15tis km brutálne zmenil zvuk - viac hučí a klepe, teda, že za to môže olej? Nie je to len môj subjektívny názor.

weg66
29-08-2009, 15:34
skôr by mal o poznanie stíchnuť. tú prvú záručnú by som odporučil na servis lebo predsa len nie je to iba výmena oleja. môžu byť nejaké netesnosti, uvolnené spoje, diagnostika môže niečo ukázať a tak. a nezanedbateľné je aj to, že máš zas dalších 15000km kľudný spánok a to si už pomaly na konci zár.doby pri 30000km.

Peco
29-08-2009, 15:58
ako kto, 30 000 mam po necelom roku. napriek tomu obdivujem svojpomocne opravy na aute v zaruke.

rmaudio
29-08-2009, 18:23
no neviem preco ale ja osobne ked mam raz nieco v zaruke tak nech sa staraju, radsej chcete usetrit 170euro za vymenu oleja ako napr 3000 euro za vymenu riadiacej jednotky? chalani urcite ste zrucni a sikovni ale porozmyslajte o tom trosku, ta zaruka sa tam oplati vyuzit.

MarekM_SVK
30-08-2009, 09:02
... napriek tomu obdivujem svojpomocne opravy na aute v zaruke.
:iagree:

no neviem preco ale ja osobne ked mam raz nieco v zaruke tak nech sa staraju, radsej chcete usetrit 170euro za vymenu oleja ako napr 3000 euro za vymenu riadiacej jednotky? chalani urcite ste zrucni a sikovni ale porozmyslajte o tom trosku, ta zaruka sa tam oplati vyuzit.
:iagree:

Ak si kupim nove auto za cca 11.000 Eur a viac, tak predpokladam, ze budem mat aj na zaplatenie servisnej prehliadky pocas zarucnej doby (zalezi podla toho, kolko za 3r. najazdis).
Clovek usetri nejaku tu Nh za pracu, nie viac.
Olej, filtre, tesnenia a iny spotrebak si kupit musis tiez a skontrolovat, co robia s autom mozes cez sklennu stenu, alebo od dveri ...
To, ze cena za servis je dnes uz "out", treba brat ako holu skutocnost, s ktorou sa rata pri kupe noveho auta.
Inac ako vravia bratia Cesi "bez penez do hospody nelez", ... .

sklamany_zo_suzuki
30-08-2009, 14:11
A čo my chudobní, čo máme len na auto, benzín a na servis neostalo?:lol:
Auto som kupoval pred krízou, servisujem počas...:rolleyes:

Nie som skeptický, či nedôverčivý, ale máme tu aj zo pár výnimiek, čo potvrdzujú pravidlo - keď som videl zopár chlapcov "odborníkov" v (nielen) autorizovaných servisoch... no neviem, moja žena je kuchárka, možno by to zvládla lepšie. Tak, a teraz si dajte do takých rúk servisovať polmiliónové auto. Ako som už napísal, niekde by som si už nedal primontovať ani prívesok na kľúče. Žiaľ, veľakrát nemáme možnosť to zistiť skôr, než na vlastnej skúsenosti. No dodr.ané auto, krivo vyvŕtané diery zhrdzavené po nekvalitných skrutkách, sa späť vrátiť nedajú. Reklamovať? Aby som mal namiesto troch dier v blatníku 6, ktoré, ako poznám už servis, aj tak nebudú OK? Ďakujem, radšej si to spravím sám a poriadne.

BTW: motor je čoraz hlučnejší, bol som sa na to v piatok poobede pýtať - vraj je to normálne po zmene typu oleja a že MOŽNO SA TO zlepší. Tak načo potom menia typ...

Načo servis, keď SA TO opraví samo:hurra:

nadineh
30-08-2009, 15:25
Pri kupe auta treba zvazit vsetky okolnosti - teda hlavne financne moznosti, kde treba ratat aj s tym, ze co ked sa mi nieco stane, co ked nebudem mat peniaze na servis, leasing, ci ine nepredvidatelne okolnosti?

Nepochopim ludi, ktori "lezu na hranicu svojich moznosti" - a nerozmyslaju, ze vzdy sa predsa nieco moze stat... Potom placu, ze vsetko je drahe... To si ale pri kupe auta mali vsetko rozmysliet - a mysliet nielen na vyhodnu cenu, ale aj na to, ze ina cena za servis ci nahradne diely je pri aute Splash a ina pri SX4...

radoslav
30-08-2009, 16:20
Stat sa moze hocico a pokazit na novom aute takisto hocico, takze garancka to istí, co si viem urobit sam a nepadne mi po tom garancka tak si urobim, ako napr. zasterky, laktovka, ochrane listy rohov naraznika, vsetko su to usetrene ečka a viem ze som to neodflakol.
Ako tu raz niekto spominal ze pri lepeni ochrann. list na rohy naraznika mu naraznik ani neodmastili, no, zaklad pri lepeni a seru na to, nie zeby to nevedeli, len sa im nechce

sklamany_zo_suzuki
30-08-2009, 18:44
Pri kupe auta treba zvazit vsetky okolnosti - teda hlavne financne moznosti, kde treba ratat aj s tym, ze co ked sa mi nieco stane, co ked nebudem mat peniaze na servis, leasing, ci ine nepredvidatelne okolnosti?

Nie som prorok, aby som v júli vyveštil, že v septembri príde kríza a manželka z toho dôvodu príde o zamestnanie. No zatiaľ žijeme, bývame, papáme, a hlavne platíme - stíhame...

harris
15-10-2009, 13:28
Včera som bol na prehliadke po roku v servise v Prievidzi /Motopres/, údaje z pokl. bloku:
Servisná prehliadka ... 29,82
Test vozidla ... 41,47
Olej 5W-40 ... 78,94
Filter ol. ... 9,63
D/M 4 kolies ... 7,00
Cena spolu: 166,86 €

autospravca
15-10-2009, 13:40
Výrazne predražený materiál (až o 100%). Napr. ol.filter (viz. obr.) o oleji ani nehovorím. Už za tie služby si vypýtali dosť veľa.

vlad39
15-10-2009, 15:07
Neskutocne vela....a take polozky. Ja som bol v pondelok /Ideal v Bratislave/ a platil som 117 Eur. To je uz podstatny rozdiel.

Peco
15-10-2009, 16:42
Včera som bol na prehliadke po roku v servise v Prievidzi /Motopres/, údaje z pokl. bloku:
Servisná prehliadka ... 29,82
Test vozidla ... 41,47
Olej 5W-40 ... 78,94
Filter ol. ... 9,63
D/M 4 kolies ... 7,00
Cena spolu: 166,86 €

by som sa chcel opytat co sa skryva pod test vozidla, a preco ti davali dole kolesa. (D/M) - ak je to nieco ine tak co?

ja som platil po 15 000 km 125 e, v BA na vajnorskej a po 30 000 km 189e. skus sa asi popozerat po inom servise. lebo pri 40e rozdiele sa ti oplatilo ist aj do BA servisu a este by asi vyslo lacnejsie aj s cestou.

harris
15-10-2009, 19:00
JJ, je to dosť oproti tomu čo tu čítam, ale s tou cenou som zhruba vopred rátal. To nie je v PD ojedinelé, otec mal zopár Seatov a tiež tie prehliadky vychádzali cca podobne.
Výmena kolies bola len navyše, menili zimné za letné, mal som ich na diskoch. Ten test je myslím diagnostika.

sx4man
22-10-2009, 20:46
....no ja som bol v BB, a cena bola 150eur z toho cca 80 eur je vraj olej :eek: Tak som si doniesol vlastný ktorý som kúpil za 60 na www.olejposta.sk (http://www.olejposta.sk) a nakoniec som doplácal len asi 50 eur takže som bol v celku spokojný :hurra:

RomanTT
22-10-2009, 20:57
garančky treba bohužial rešpektovať kvôli záruke, ale ostatné veci treba riešiť svojpomocne a nie s každou prkotinou letieť k úžere :rolleyes: základné pravidlo pri návšteve servisu neopúštať ho a dýchať im na chrbát tot moj názor

Suuzuukii
22-10-2009, 21:00
základné pravidlo pri návšteve servisu neopúštať ho a dýchať im na chrbát tot moj názor
Bol som rovnakého názoru, kým som nenašiel servis, kde nechám auto s kľudom na duši bez dozoru a idem si po svojom pretože viem, že ma neo..... a na aute spravia presne to čo treba a čo majú ;) Ale nebudem robiť reklamu :)

RomanTT
22-10-2009, 21:04
ono zase prečo nespraviť dobrú reklamu? pri tolkých negatívnych skúsenostiach poteší že je aj servis na ktorý sa dá spolahnúť no nie?

Suuzuukii
22-10-2009, 21:09
To áno :) ale bral som to tak, že tí čo ma poznajú, alebo tu už nejaký deň strávili, tak vedia :D A teda pre tých čo nie, tak si stačí pozrieť reklamný banner v pravom stĺpci hneď na prvom mieste :)

RomanTT
22-10-2009, 21:16
nooo super som z Trnavy takže naskok tak dík za nápovedu :D

marktomark
28-10-2009, 20:24
Ja som pocul zopar nazorov ohladne servisov BA a TT, vacsinou nagativne, tak otazka teraz je kam ist s autom na garancku, zachvilu budem musiet.

jozin77
29-10-2009, 08:30
ja som bol včera v Kazincbarcike cena 25 488 Ft tj. 95.19€ pri auticku som bol stale takze som vsetko pozoroval co robia (vymena oleja, premazanie pantov a kluciek, kontrola kvapalin + doplnenie vratane ostrekovacov, kontrola kolies + dohustenie a este som si dal dolepit nalepku na zadny naraznik a demontovat riadiacu gulu na pake)

weg66
29-10-2009, 10:29
toto nám tu nerob. Mojej manž. z toho vybehol tlak :eek:.

jozin77
29-10-2009, 16:38
toto nám tu nerob. Mojej manž. z toho vybehol tlak :eek:.
a z coho :p

(a este k tomu som sa z nimi dorozumieval rukami nohami)

armas
06-11-2009, 21:49
Včera sob bol na prvej garančke 15000 km, v Auto Ideal v Ba na Vajnorskej. Dal som si aj prezuť gumy a uskladniť letné. Všetko dokopy za 203 €. Prístup super, prišiel som, zobrali auto, ponúkli kávu, čaj a kým som si popozeral vystavené autá, bolo to hotové. Mohol som sa pozrieť aj na svoje, ale nepovažoval som to za nutné, mám s nimi dobré skúsenosti z predošlej návštevy keď mi menili rozbité sklo na dverách.

Pridám aj foto účtu, keby ste chceli porovnať ceny /asi tá fotka nebude moc kvalitná/

nadineh
06-11-2009, 23:31
Včera sob bol na prvej garančke 15000 km,v Auto Ideal v Ba na Vajnorskej.....

Musim suhlasit, mne tam robili GV po havarke a maximalna spokojnost. Ochota personalu, prijemne prostredie, neprehnane ceny a musim skonstatovat, ze i dobri fachmani. :) Auto tam s kludom necham kedykolvek.

sx4R
08-11-2009, 18:03
Je možné, že motor po výmene oleja v 15tis km brutálne zmenil zvuk - viac hučí a klepe, teda, že za to môže olej? Nie je to len môj subjektívny názor.
Toto presne isté mám ja po prvej výmene oleja a servisnej kontrole po roku a 11000km.Takže maximalna nespokojnost s autom. Servisoval som v KN.

armas
08-11-2009, 18:55
No páni neviem čo Vám v servisoch porobili, ale mne po garančke, toť nedávno, sa motor akoby skultivoval, má taký hlbší bublavejší zvuk.
Nehladajte v týchto našich autíčkach chyby, tešte sa z nich. Ja som na tom mojom nenašiel ani jednu závadu či chybu čo som našiel na celom fóre. Pardon, až na lícovanie kardanboxu, ale to si každý všimol až po prečítaní na fóre.:thumbright:

sklamany_zo_suzuki
08-11-2009, 19:31
No páni neviem čo Vám v servisoch porobili...
Nehladajte v týchto našich autíčkach chyby...
Vymenili olej a ešte niečo, na čo nemali právo. Olej dali castrol, o čom sa nemôžem presvedčiť, nakoľko po otázke, prečo mi nedali použité prázdne obaly do kufra, ako je to v dobrých servisoch zvykom, odpovedali, že nemajú dať aké, nakoľko olej kupujú v 200L sudoch kvôli cene. A že môžem byť rád, že nemusím odpad likvidovať ja. Hlavne že cena zaň na mojej faktúre bola, ako keby ich kupovali v 1/2dcl baleniach.

Neviem, aké máte skúsenosti vy, ale bol som už, či ako zákazník alebo ako personál, vo veľa servisoch, autorizovaných aj "garážových majstrov", ale všade posiaľ bol zvyk použité obaly z oleja/filtrov/sviečok/sprejov a všetkého iného, aspoň ponúknuť/ukázať zákazníkovi.

Chyby nehľadáme, ale ak mal motor pred servisom kultivovaný chod a po prehliadke hrkoce, niečo s kostolným poriadkom nebude a ani nebolo, ale to už je k inej téme a nemám ani najmenšiu chuť tu o tom písať. Stručne - servis v BB už takisto určite nenavštívim.

Netuším, čo má za následok takýto úpadok, no dakedy sme na podobné veci nemohli ani pomyslieť, nie to potajme urobiť. Dobré mravy sú dnes naozaj výnimkou a pomaly sa vytráca moja dôvera k podobným inštitúciám. Teraz už plne chápem ľudí, čo sa chceli dívať na svoje servisované autíčko spoza môjho chrbta, čo všetko sa s ním ide udiať.

Suuzuukii
08-11-2009, 19:39
Páni, ale práve preto je tu subfórum o Servisoch (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=41), kde je možné ku každému jednotlivému servisu napísať svoje skúsenosti a pomôcť tak iným a súčasne možno aj postupne vyčistiť trh od podvodníkov, špekulantov a neserióznych podnikateľov, nie? :rolleyes:
To, že niekde urobia garančku na prd nie je predsa "problém značky" ako takej, ale servisu. Tak prečo takému servisu neurobiť príslušnú reklamu :scratch:

ubovidek
12-11-2009, 21:56
Ja som bol na ročnej prehliadke v Žiline v A-Auto. Bol som celkom spokojný:

WD - 40 0,5 ks.......2,66€
ALYCOL 0,5 ks........2,08€
Olej diferáku...........23,63€
Mech. práce...........44,80€
Filter oleja..............8,90€
Filter peľový...........8,09€
CELKOM s DPH.......107,29€
Na prácu mechanikov som sa pri kávičke díval z predajne cez veľké okno.
Doniesol som si vlastný olej (Magnatec 5W-40 C3; 5 litrov cca 40 €), ktorý mi v servise odporučili. Zostatok zhruba 0,7 litra mi vrátili.:thumbright:
V Mikone Martin - Priekopa mi nechceli dovoliť vlastný olej a ani sledovanie práce mechanikov pri aute. :thumbdown:

Suuzuukii
12-11-2009, 23:30
V Mikone Martin - Priekopa mi nechceli dovoliť vlastný olej a ani sledovanie práce mechanikov pri aute. :thumbdown:

To je fakt neuveriteľné, že sa ešte stále nájdu takýto exoti v dnešnej dobe. Ich chyba, prichádzajú o klientov.

profiter
13-11-2009, 10:06
......
CELKOM s DPH.......107,29€
Na prácu mechanikov som sa pri kávičke díval z predajne cez veľké okno.
Doniesol som si vlastný olej (Magnatec 5W-40 C3; cca 40 €), ktorý mi v servise odporučili. :thumbright:
cize ak dobre ratam, tak ta to vyslo cca 147 €, mna tato prehliadka (15 000km, takisto 1,9DDiS) vysla 185,- € s tym ze cena oleja (Shell) bola cca 20 € bez DPH za liter, co je cca 120 € za 5l. Cize za ten zbytok som zaplatil 65 €. To mi sedi aj s tym, ze za druhu prehliadku som zaplatil 64 € bez vymeny oleja, akurat s tym rozdielom, ze pri prvej sa meni olej v diferaku a pri druhej zase brzdova kvapalina, co by mohlo byt porovnatelne.
Vychadza mi z toho, ze ked si niekto donesie vlastny olej, tak si servis usly zisk na oleji zauctuje inak. Cize za ten olej si vlastne zaplatil 82 €, resp. "likvidacia" stareho ta vysla 42 €.
V konecnom dosledku si stale usetril 38 €, takze "aj vlk sa najedol aj koza ostala cela".

sx4R
29-11-2009, 23:04
Páni, ale práve preto je tu subfórum o Servisoch (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=41), kde je možné ku každému jednotlivému servisu napísať svoje skúsenosti a pomôcť tak iným a súčasne možno aj postupne vyčistiť trh od podvodníkov, špekulantov a neserióznych podnikateľov, nie? :rolleyes:
To, že niekde urobia garančku na prd nie je predsa "problém značky" ako takej, ale servisu. Tak prečo takému servisu neurobiť príslušnú reklamu :scratch:
Ale je to problém značky ako takej. Maju si to ustrážit. Ja som servisoval v KN kde sa už viac neukážem. A vlastne vobec už v suzuki servise. Radšej kašlem na celu záruku.

autospravca
17-12-2009, 11:34
Ja som servisoval v KN kde sa už viac neukážem. A vlastne vobec už v suzuki servise. Radšej kašlem na celu záruku.

Na mojej SX4 (HDi-Peugeot 1,6) som už nabehal skoro 17 000 km. V prílohe posielam menší manuál, pre tých čo si chcú sami vymeniť olej.
Celkové náklady : 4 l oleja 5W40 = 20,-EU
olej filter = 4,-EU
Vzduchový a peľový filter som nemenil - bez problémov ďaľších 5000 km.
Z oleja, ktorý som vymenil chýbalo asi 3,5 dcl. Na mierke oleja od max značky to bolo asi 12 mm. Samotná prístrojovka to tiež signalizovala, tzn. keď je plný stav oleja svietia v mieste pre ukazov.km, 3-štvorčeky. Mne chybalo 3,5 dcl a svietili už len 2-štvorčeky.
Tento vymenený olej nechám až do 20 000 km.
Nerátam náklady za celkovu prehliadku a výmenu oleja, kedže je to vo vlastnej réžii.

autospravca
17-12-2009, 11:36
Ešte jeden obr.

sklamany_zo_suzuki
17-12-2009, 21:56
Nejak takto to popisujú v servisnom manuále (Mimochodom, nemá sa meniť aj tesnenie na vypúšťacej skrutke? Ja som ho na faktúre mal).

Výmena motorového oleja a filtra

VÝSTRAHA !
•Nový a použitý motorový olej môže byt’ nebezpečný.
•Nižšie uvedené kroky 1) – 7) sa musia vykonat’ S VYPNUTÝM MOTOROM. Pokiaľ ide o krok 8), zabezpečte dostatočné vetranie (tento krok sa vykonáva so spusteným motorom).

Pred vypustením oleja skontrolujte, či z motora neuniká olej. Ak zistíte únik motorového oleja, predtým, než začnete s nasledujúcimi činnost’ami, vymeňte chybný diel.

1)Vyberte výpustnú zátku a vypustite olej z motora.

2)Po vypustení oleja očistite výpustnú zátku. Nainštalujte výpustnú zátku.
Moment dotiahnutia - Výpustná zátka motorového oleja 35 N

3)Pomocou kľúča na olejový filter (špeciálne náradie) povoľte olejový filter.
POZNÁMKA
Pred osadením nového olejového filtra namažte O-krúžok olejom. Na namazanie O-krúžka použite motorový olej.

4)Namontujte nový olejový filter rukou, až pokiaľ sa O-krúžok nedotkne montážneho povrchu.
UPOZORNENIE !
V záujme správneho dotiahnutia olejového filtra je nevyhnutné presne určit’ polohu, v ktorej sa O-krúžok prvýkrát dotkne montážnej plochy.

5)Dotiahnite filter o 3/4 otáčky od bodu, v ktorom sa dotkne montážnej plošiny pomocou kľúča na olejový filter.
Moment dotiahnutia - Olejový filter 14 Nm

6)Dolievajte motorový olej, až pokiaľ jeho hladina na olejovej mierke nedosiahne značku FULL (kapacita olejovej vane a filtra). Plniaci otvor sa nachádza vo vrchnej časti krytu hlavy valcov. V súlade s tabuľkou viskozity motorového oleja zvoľte olej so správnou viskozitou.
POZNÁMKA
Pamätajte, že objem oleja pri výmene oleja sa v závislosti od konkrétnych podmienok (teplota, viskozita ap.) môže mierne odlišovat’.

7)Skontrolujte, či z olejového filtra alebo výpustnej zátky nedochádza k únikom oleja.

8)Naštartujte motor a ponechajte ho 3 minúty bežat’. Vypnite motor a pred kontrolou hladiny oleja počkajte 5 minút. Podľa potreby dolievajte olej, až pokiaľ hladina oleja na olejovej mierke nedosiahne značku FULL.

Beaumont
18-12-2009, 08:32
Při výměně oleje se pod vypouštěcí zátku žádné těsnění nedává, ale používá se těsnící hmota aplikovaná na závit. Tu vyrábějí různí výrobci. K sehnání u prodejců autochemie, orientační cena za tubu 7Og je cca 7 euro.

Beaumont
18-12-2009, 08:53
Co se týče názorů na garanční prohlídky, plně souhlasím s tím, že jsou na prd. Jsou akorát předražené a dělané formálně. Na první garanci po 15 000 jsem byl poprvé a naposledy. Cena 5 000,- Kč přitom já bych ji se stejnými materiály zvládl za 2 000,- Kč. Motorový olej Castrol SLX 5W-40 professional ze sudu účtovali 500,-Kč za litr a přitom v obchodě stojí v litrovkách 450,- Kč. Do zadního diferenciálu dali 2l oleje Castrol TAF X ze sudu v ceně 570,- Kč za litr, přitom v obchodě stojí 497,- Kč. Tento olej má specifikaci GL 4+, ale pro diferenciál SX4 je předepisován hypoidní olej specifikace GL 5. Ale nejlepší na tom je to, že zadní diferenciál má náplň oleje podle servisního manuálu pouze O,8l. Dále promazali dveřní mechanizmy a přitom to kolem tak zasvinili bílou lithiovou vazelínou, že jsem to musel vše zase očistit. Můj závěr zní: garance je k ničemu, suzuki ji nepotřebuje, kdo umí měnit olej zvládne to sám a já který jsem nevyužíval služby autoservisů 30 let nepotřebuji aby mi na autě něco zkurvili.

sklamany_zo_suzuki
18-12-2009, 15:43
Při výměně oleje se pod vypouštěcí zátku žádné těsnění nedává, ale používá se těsnící hmota aplikovaná na závit. Tu vyrábějí různí výrobci. K sehnání u prodejců autochemie, orientační cena za tubu 7Og je cca 7 euro.
Neviem či sa pod vypúšťaciu skrutku oleja tesnenie dáva alebo sa aplikuje tekuté tesnenie na závit, ale byť tam podľa výrobcu má. Viď obrázok z katalógu Suziki EPC pre SX4 1.6. Kód náhradného dielu je "GASKET 09168-14015". Ako píšem, mal som ho fakturované, tak tam byť musí.

http://img513.imageshack.us/img513/5295/szoil.jpg

autospravca
18-12-2009, 16:54
Při výměně oleje se pod vypouštěcí zátku žádné těsnění nedává

Pod vypušťacou zátkou je už z výroby medená podložka, ktorá zvládne bez jej výmeny min 3x výmenu oleja. Zbytočne to komplikovať ďaľším dotesňovaním závitu vypušťacieho šroubu.

BHG
18-12-2009, 22:46
ked som si prednedavnom svojpomocne menil olej v aute, par dni predtym som zasiel do Suzuki predajne v Kosiciach a chcel som zakupit olejovy filter a podlozku.. a oni o ziadnej podlozke nevedeli.. to ma dost zarazilo, tak bud to vedu iba ako nejaky drobny nepredajny material v dielni, alebo to nechcu volne predavat aby nestratili ludi na vymeny oleja (co je samozrejme blbost), aaalebo tie podlozky pocas vymen nemenia a len tam davaju tu spominane tekute tesnenie..

Beaumont: co sa tyka tej ceny oleja, na internete najdes este aj nizsie ceny za liter daneho oleja..

Beaumont
19-12-2009, 04:58
Neviem či sa pod vypúšťaciu skrutku oleja tesnenie dáva alebo sa aplikuje tekuté tesnenie na závit, ale byť tam podľa výrobcu má. Viď obrázok z katalógu Suziki EPC pre SX4 1.6. Kód náhradného dielu je "GASKET 09168-14015". Ako píšem, mal som ho fakturované, tak tam byť musí.
Je pravda že v manuálu ta měděná podložka je u vany motoru, ale už ne u diferenciálu a převodovky a že se nedá nikde sehnat. Když se tam dá jiná než měděná tak obvykle prolíná olej. Je pravda, že mně tam také účtovali "drobný spojovací materiál". Až to budu příště dělat sám, tak prozkoumám jakou podložku tam vlastně dali. Doufám že ne klingeritovou.

jannicko
21-12-2009, 19:18
Takže dnes absolvovaná garančka. Po dnešnej skúsenosti plne súhlasím s Beaumontom. V BB som nechal 140,02€ :confused: za prehliadku 41,52€, material (tesnenie 0,97€, ol. filter 4,61€, olej 4,2l 16,8€) 76,14€ . Olej som našiel síce len za 51,66€/4,2l (CASTROL SLX PROFESSIONAL POWERFLOW LL3 VW 5W-30 - 1l (http://obchod.damoslovakia.sk/katalog/oleje-a-maziva/motorove-oleje-pre-osobne-automobily/castrol-slx-professional-powerflow-ll3-vw-5w-30-1l/)) ale zas niekde nemám zrátanú prácu tak sa utešujem tým.:roll: Olej si odteraz mením sám.

BHG
21-12-2009, 19:47
jannicko: mas motor 1,5? a 4,2l oleja tam dali? :D a kde ho tam natrepali? :D ja som si svojpomocne menil olej.. a viac ako 2,9-3,0l tam nevoslo.. a to olej odtekal dostatocne ohriaty asi 20minut..

sklamany_zo_suzuki
22-12-2009, 10:53
Do 1.5B, 1.6B ide cca 4,2litra. Ako sa píše dole na obrázku zo servisnej príručky:
Kapacita olejovej vane: cca 3,7 litra
Kapacita olejového filtra: cca 0,2 litra
Ostatné: cca 0,3 litra

Spolu: cca 4,2 litra

http://img29.imageshack.us/img29/5312/szoilcap.jpg
(http://img29.imageshack.us/i/szoilcap.jpg/)

BHG
22-12-2009, 11:37
ano mas pravdu, ale ked vypustas olej, nikdy nevypustis absolutne vsetko.. ako vravim, ja ked som menil, voslo tam iba cca 2,9-3,0l noveho oleja.. jednoducho ako by som to napisal: autorizovane servisy urcite neuctuju skutocne mnozstvo! :smile:

autospravca
22-12-2009, 12:32
ano mas pravdu, ale ked vypustas olej, nikdy nevypustis absolutne vsetko.. ako vravim, ja ked som menil, voslo tam iba cca 2,9-3,0l noveho oleja.. jednoducho ako by som to napisal: autorizovane servisy urcite neuctuju skutocne mnozstvo! :smile:

Neviem, kde berieš vyššie spomínaný údaj o náplni oleja. V téjto téme na str.6 popisujem, koľko oleja sa do Sx4 urban (1,5 nafta) vojde do motora a aká bola spotreba oleja po najazdený skoro 17 000 km. Podobný obj. platí i pre benz.motor. (viz príloha). Zrejme u teba došlo k spotrebe oleja počas prevádzky motora.

BHG
22-12-2009, 12:44
ak by doslo k tak vyraznej spotrebe oleja, tak urcite by som dany stav zistil pri beznej u mna dost castej kontrole oleja.. a spotrebu oleja som mal tento rok minimalnu, dolial som asi 2dcl oleja.. pani pri vymene oleja naozaj nikdy nevypustite vsetko :)

autospravca
22-12-2009, 19:56
pani pri vymene oleja naozaj nikdy nevypustite vsetko :)

Maximálne 2-3 dcl. Určite nie celý liter.

newmajitel
23-12-2009, 23:24
Tak po dnesku mam aj ja za sebou prvu garancku. Pre tych zo severozapadu doporucujem Zilinu pred Martinom. V MT odpovedou, ze nie je mozne si auto pocas prehliadky sledovat a ze pri pouziti vlastneho oleja dalej nerucia za motor (:joke:) mi dali jasne najavo, ze nemaju zaujem o zakaznika.
V ZA sice cez sklo (no cca meter od auta) som mal moznost sledovat vsetko co za tych cca 40 minut s autom dialo. Ked uz nic ine (kedze sa do aut moc nerozumiem) aspon psychologicky efekt to myslim vzdy ma ...
Za 5 litrov SHELL HELIX ULTRA EXTRA 5W-30 som dal cez netovy obchod 48 EUR (co je cca polovica ceny v servise) a v servise som platil 52 Eur (35 za pracu a 17 za palivovy a pelovy filter), spolu teda 100 eur.

Jusufs
09-01-2010, 16:51
Podla kolegu je v Madarsku znatelne lacnejsi servis (Komarno/Komarom).
Takze hura na Madare !!!

ubovidek
10-01-2010, 12:39
Tak po dnesku mam aj ja za sebou prvu garancku. Pre tych zo severozapadu doporucujem Zilinu pred Martinom.

To je aj moj nazor: garančka ŽILINA :thumbright:, garančka MARTIN :thumbdown:.

tibor
20-01-2010, 09:58
tak včera som absolvoval prvú garančku SX4 1,5 benzin
olej Castrol SLX PROFESSIONAL.....4l - 90.68 euro
olejový filter - 7.76 euro
servisné práce - 22.00 euro
Castrol Syntax UNIVERSAL...........0,2l - 3.14 euro do prevodovky
suma.............................................. ..120.58 euro
Servisoval som u nas v SA max spokojnosť :-)

sx4man
20-01-2010, 20:51

.............tebe menili aj olej v prevodovke???? Či to si chcel ty???

tibor
21-01-2010, 10:49
nemenili dolieval vraj tam chýbalo 2dcl:confused:

sx4man
21-01-2010, 20:16
nemenili dolieval vraj tam chýbalo 2dcl:confused:

...aaaa sorry nevšimol som si množstvo :lol: tak to asi zfušovali vo výrobe lebo pochybujem, že by ti 2dc vytieklo. :grin:

tibor
22-01-2010, 08:37
mne sa to tiež zdá divné, že chybalo v prevodovke 2dcl oleja, sú dve možnosti chalani si dobre vykonavajú prácu pri servisných prehliadkach alebo aj takto sa dá ušetriť olej pre svoje výmeny :joke:

Beaumont
22-01-2010, 16:42
Je divné, že to vůbec kontrolovali a navíc bych řekl, že 2 deci jsou na hraně měřitelnosti s ohledem na nerovnost stání a ustálení hladiny oleje v převodovce po předchozí jízdě, kdy čast oleje ulpí na brodících se ozubených kolech.

mimach
28-01-2010, 19:16
Garančka po roku (12900 km) 1,6 DDiS
Prehliadka podla cennika 154,80 evrašikov, z toho olej Castrol SLX Profesional 5W30 za 78 evrašikov. (kua, kde je znak eura na klavesnici? :D )
Za ten rok som vymenil na svoje náklady olej pri 5000km - písal som o tom v nejakej téme :) a vyreklamoval zahmlievajucí sa ľavý reflektor.
Spotreba sa mi trošku dvihla, ale to nie je vinou auta :) vychádza mi to okolo 5,2l
Zhrnuté - veľká spokojnosť a čím ďalej tým sa mi viac páči.

sx4man
28-01-2010, 19:46
Prehliadka podla cennika 154,80 evrašikov, z toho olej Castrol SLX Profesional 5W30 za 78 evrašikov. (kua, kde je znak eura na klavesnici? :D )
Za ten rok som vymenil na svoje náklady olej pri 5000km - písal som o tom v nejakej téme :) a vyreklamoval zahmlievajucí sa ľavý reflektor.
Spotreba sa mi trošku dvihla, ale to nie je vinou auta :) vychádza mi to okolo 5,2l

...skús použiť pravé alt a písmeno E :hurra:

profiter
29-01-2010, 10:55
za 12900km vymenit 2x olej a velka spokojnost, no neviem. Ale sak autu to neuskodilo :)

cedo
11-02-2010, 15:06
Aké mate skúsenosti s garančkou v BA?

pessos
11-02-2010, 15:20
Ja som bol v Decembri objednany do Idealu na Vajnorskej, trvalo to cca 2 hodiny aj s papierovanim. Za SX4 1.6 bez 4x4 som platil cca 130 eur, doplnili mi aj vodu do ostrekovacov, coz nemuseli, ale nevadi. Celkovo sa na prvej garancke neda toho vela pokazit. Takze som spokojny.

Suuzuukii
11-02-2010, 16:27
Aké mate skúsenosti s garančkou v BA?

Viď subfórum Servisy a predajne Suzuki (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=41), kde sú jednotlivé servisy hodnotené, aj s dojmami a zážitkami :) :study:

mimach
11-02-2010, 17:13
za 12900km vymenit 2x olej a velka spokojnost, no neviem. Ale sak autu to neuskodilo :)
Prepáč že nereagujem, ňak mi ušlo že je tu niečo pripísané :)
Ak na to pozeraš cez peniaze, tak to trošku predražilo. Ale neverili by ste ako ten motor ožil, stíchol a začal ťahať od nižších otáčok.
Vždy som bol v tom že keď automobilka naplánuje taký dlhý interval na prvú výmenu, že tam musí byť nejaký extra olej, ktorý sa neda kúpiť :stupid:
Kedže by som chcel aby mi vydržal aspon 20 rokov :) vôbec neľutujem a doporučujem každému.

burky72
24-02-2010, 07:25
Prepáč že nereagujem, ňak mi ušlo že je tu niečo pripísané :)
Ak na to pozeraš cez peniaze, tak to trošku predražilo. Ale neverili by ste ako ten motor ožil, stíchol a začal ťahať od nižších otáčok.
Vždy som bol v tom že keď automobilka naplánuje taký dlhý interval na prvú výmenu, že tam musí byť nejaký extra olej, ktorý sa neda kúpiť :stupid:
Kedže by som chcel aby mi vydržal aspon 20 rokov :) vôbec neľutujem a doporučujem každému.

Čo ťa vyšla prva prva povinna prehliadka v suzuke tiež mám SX4 DDis 1.6

Beaumont
24-02-2010, 09:58
Čo ťa vyšla prva prva povinna prehliadka v suzuke tiež mám SX4 DDis 1.6

1. garance SX4 ať už diesel, nebo benzín vychází stejně v Česku jako na Slovensku zřejmě 150 - 160 euro, podle toho jestli je to 2WD nebo 4WD. U čtyřkolky je navíc výměna oleje v zadním diferenciálu.

profiter
24-02-2010, 10:24
Kedze ja nechcem mat sx4-ku 20 rokov, tak budem menit olej raz za 30000km a mozno ze az raz za 45000km. Teda okrem prvej vymeny po 15000km.

1. garance SX4 ať už diesel, nebo benzín vychází stejně v Česku jako na Slovensku zřejmě 150 - 160 euro, podle toho jestli je to 2WD nebo 4WD. U čtyřkolky je navíc výměna oleje v zadním diferenciálu.
a u motora 1,9DDiS je navyse este liter motoroveho oleja.

Beaumont
24-02-2010, 10:53
Ten zadní diferenciál má náplň 0,8 l, ale na mně při první garančce "nešetřili" a naůčtovali mi rovnou 2 litry za 1100,- Kč.

presov
02-03-2010, 21:08
Potrebujem prvu garancnu prehliadku, takze som si dopredu zistoval potrebne info a tu je sumar

Prešov - ACK Auto s.r.o.

dnes som telefonoval do suzuki presov a tam mi povedali ze prva garancna prehliadka stoji 160 € a nemozem si doniest vlastny olej ani byt pocas prehliadky pri aute

hned nato som volal kosice a poprad, v kosiciach mi povedali 140 € a mozem byt pri aute a nemozem si doniest vlastny olej, v poprade mi povedali 120 € a mozem byt pri aute a mozem si doniest vlastny olej (samozrejme mi cenu oleja odpocitaju)

takze jednoznacne vyhral poprad, na druhom mieste kosice a do presova nepojdem aj za cenu ze mi prestane platit zaruka

Peco
02-03-2010, 21:31
zaruka ti nepadne ak pojdes do ineho autorizovane servisu ako si kupil auto.

to ze ti nedovolia priniest vlastne suciastky/naplne je zvlastne.
ze nemozes byt pri aute vcelku chapem, napr. auto ideal to ma urobene "cez sklo" takze pri aute nie si, ale vidis co s nim robia.

ja som teraz menil zase platnicky a tiez bez problemov ked som povedal ze si prinesiem svoje. platil som iba pracu 18 eur

flip
25-03-2010, 15:05
Ja som chcel ist tiez na garancku do Nitry s vlastnym olejom povedali ze sa to neda tak som bol v Piestanoch tam bez prolemov garancka spravena flip

radoslav
16-06-2010, 17:41
Kedze ja nechcem mat sx4-ku 20 rokov, tak budem menit olej raz za 30000km a mozno ze az raz za 45000km. Teda okrem prvej vymeny po 15000km.

a u motora 1,9DDiS je navyse este liter motoroveho oleja.

ja len dufam ze ludi s takym pristupom k servisu je minimum

profiter
22-06-2010, 15:50
ja len dufam ze ludi s takym pristupom k servisu je minimum
vychadzam len zo svojich doterajsich skusenosti, jednoducho ta doba, ked ludia mali auto 20 rokov uz skoncila, drzat pri zivote stary vrak uz dnes nema zmysel
co sa tyka samotnej vymeny oleja, moja SX4-ka ma variabilny interval vymeny oleja, ktory zavisi hlavne od prevadzky vozidla, co v praxi moze byt 15t-50t km, takze ked olej vymenim po 30t km, tak ho budem vlastne menit skor ako by som mal
...napr. v Corse, s ktorou sa ostatne 2 roky furikujem iba po meste, som naposledy menil olej po rocnom najazde cca 5000km.

radoslav
23-06-2010, 13:58
vychadzam len zo svojich doterajsich skusenosti, jednoducho ta doba, ked ludia mali auto 20 rokov uz skoncila, drzat pri zivote stary vrak uz dnes nema zmysel
co sa tyka samotnej vymeny oleja, moja SX4-ka ma variabilny interval vymeny oleja, ktory zavisi hlavne od prevadzky vozidla, co v praxi moze byt 15t-50t km, takze ked olej vymenim po 30t km, tak ho budem vlastne menit skor ako by som mal
...napr. v Corse, s ktorou sa ostatne 2 roky furikujem iba po meste, som naposledy menil olej po rocnom najazde cca 5000km.

15 - 50 tis, to snad nemyslis vazne, co ty mas za sx4ku?
a co za olej tam nalejes, LL next generation?

ak si presvedceny ze je to normalne menit olej po 45t km, tak to oznam aj tomu komu budes svoje auto predavat....

otoci sa na pate...

profiter
24-06-2010, 09:57
15 - 50 tis, to snad nemyslis vazne, co ty mas za sx4ku?
a co za olej tam nalejes, LL next generation?

ak si presvedceny ze je to normalne menit olej po 45t km, tak to oznam aj tomu komu budes svoje auto predavat....

otoci sa na pate...
SX4 1,9DDiS, motor je fiat 1,9 multijet, ..tu sa o tom uz dost popisalo - interval vymeny oleja (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=548&page=5)

radoslav
24-06-2010, 15:37
Otazocka - na 1 garanc. prehliadke menia olej v diffe aj ked nemam nabehane 15000km? Lebo mam 6000km a len kontrolovali.

Beaumont
26-06-2010, 10:01
Otazocka - na 1 garanc. prehliadke menia olej v diffe aj ked nemam nabehane 15000km? Lebo mam 6000km a len kontrolovali.

Výměna oleje v diferenciálu sx4 je problém, neb záleží na libovůli servisu jestli to při první garanci jen zkontrolují nebo vymění. Obojí se připouští. Je otázka, jestli ti to opravdu vymění, nebo jen naůčtují. Já jsem si to teď pro jistotu vyměníl sám znova a jsem téměř přesvědčen, že se mi na to při tý garanci vykašlali, přestože mi naůčtovali výměnu. Nový olej je světle žlutý a ten v diferenciálu byl úplně tmavý.

Psycho
29-07-2010, 23:53
Inak Suzuki nema jednotne predpisanu znacku oleja? Renault ma myslim oleje Elf, mne do SX 4 davaju Shell, niektorym ako citam zasa Castrol...

Pepin
03-08-2010, 19:38
Výměna oleje v diferenciálu sx4 je problém, neb záleží na libovůli servisu jestli to při první garanci jen zkontrolují nebo vymění. Obojí se připouští. Je otázka, jestli ti to opravdu vymění, nebo jen naůčtují. Já jsem si to teď pro jistotu vyměníl sám znova a jsem téměř přesvědčen, že se mi na to při tý garanci vykašlali, přestože mi naůčtovali výměnu. Nový olej je světle žlutý a ten v diferenciálu byl úplně tmavý.
Je pravda, že mě po 15000km olej neměnili a samozřejmně ani neůčtovali. Na můj dotaz, proč ho nemění, když v servisním manuálu je předepsaná výměna, odpověděli: Není potřeba. Tímto mě Beaumont uklidnil, že to tak může být. Ale raději bych zaplatil a měl dobrý pocit, že je olej vyměněný.

tomasi
19-08-2010, 20:24
Dnes som bol na garancke. Olej Magnatec, filter, praca celkovo asi 108 eur v BMC Nitra.
Ci sa mozem pozerat som sa nepytal, priebezne som sa zo showroomu chodil pozerat ako to vyzera...............kedze mi montovali este klakson

stewo
29-10-2010, 18:06
Včera som absolvoval garančku v Stavene Michalovce.
Prístup veľmi ústretový. Dohodnutý čas dodržaný. Pri aute som nebol, ale celý čas som ho mohol sledovať cez sklo. Cena aj s olejmi, filtrami atd. 170 €. Po prehliadke mi priamo mechanik porozprával čo našiel. Som spokojný.
P.S.
A urobili mi kávu grátis. Nič svetaborné, ale poteší, záujem o spokojnosť zákazníka.

kastan331
03-02-2011, 17:02
Garančná prehliadka v Pro Auto Banská Bystrica:
- včera som zavolal, objednali na 13.00hod. a dnes som už po... Tak ma to zaskočilo, že som sa skoro zabudol opýtať, či si môžem priniesť vlastný olej. Povedali, že áno. Celková cena mala byť, aj s ich olejom, 149 éčok, pritom ich olej mal byť v hodnote 80!!!éčok (čo by mi odčítali). Cez internet som si rýchlo objednal Castrol Manatec 5W-30 (http://olejposta.sk/r_11319.html) 4+1 liter za cca 46éčok.
Po príchode som nahlásil, na čo sa mi mali pozrieť (voda alebo kondenz v smerovkách na prednom blatníku, ťažko sa zatvárajúce piate dvere a búchanie v zadnej náprave). Či sa môžem pozerať som sa neskúšal opýtať, lebo na to asi ani neboli vybavený. Servis je vedľa za stenou bez skla.
Po dvoch hodinách ma volali späť (odviezli aj doviezli ma ich autom - návšteva Europa shoping).

Na účte bolo:
prehliadka po 15000........................40Euro
Likvidácia starého oleja...................2,5Euro
Pucvola (alebo hajzelpapier)......... ...0,21Euro
Tesnenie, filter a Castrol 80w90 (1l)..12,12Euro
Platil som + DPH.............................66,00Euro

Teda výsledná cena aj s kúpou môjho oleja bola cca 112 E, čo sa mi zdá celkom dobrý rozdiel oproti 149E. Navyše minuli len 4l oleja (liter mám do rezervy alebo nabudúce).

Ešte mi uznali reklamáciu na tlmiče, ktoré údajne vytekajú a preto mi to búchalo v jamách na zadnej náprave (do kelu, lenže ono to búcha aj v predu, aj keď trochu slabšie... Mohol som povedať...). Voda v smerovkách na blatníku je vraj normálna, údajne sú zo spodu dierky a vlhký vzduch tam kondenzuje. No mne sa zadalo, že po daždi je tam vody viacej...

Moje dojmy? Zdalo sa mi to celkom profesionálne, až na tú vodu v smerovkách, čo asi bude spôsobovať koróziu minimálne svetla. Mohol sa viacej snažiť a obabrať ma výrečnejšie. Ale zatiaľ som spokojný, auto vydáva, podľa môjho názoru, lepší zvuk. Akýsi vyšší "asi o dva tri tóny".

jannypan
26-03-2011, 03:44
Dnes som bol na garancke. Olej Magnatec, filter, praca celkovo asi 108 eur v BMC Nitra.

insert4
10-06-2011, 09:04
Vcera prva garancka v AUTO TT Trnava (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1607). Olej som doniesol vlastny bez problemov.
Nahlasil som aj zavady na zaruku ktore boli vsetky odstranene:

1. vrzgajuci kastlik spolujazdca - popasovali
2. zadny ostrekovac slabo striekal - dali inu trysku
3. vola vo vodicovej sedacke - vymenili nejake sroby
4. slabá rucna brzda - nastavili
5 flaky na strope (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=399&page=1) vpredu (farba flaku jak hrdza) - ze je to znama zavada, uz menili viacej kusov, presvitá lepidlo stropu (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=399&page=1). Strop objednany, na buduci tyzden vymena.

Cena v servise 36,40€ :D (filter, rezijny material, serviska-motohodina)
Olej vlastny doporuceny servisom shell helix ultra 5w40 4l - 27.40€
Spolu 63,80€

Servis (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1607) mozem len doporucit. Prijemne jednanie, ponukli odvoz aj dovoz domov. Na auto sa dalo pozerat cez presklene dvere.

marcelko
06-07-2011, 14:34
Dnes som bol s kamarátom na 1.garančnú prehliadku s jeho sx4. Nakoľko som bol spokojný s prehliadkou v Ela car PN (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2) /na odporúčanie/ tak som ho tam odporučil zase ja. Vyšlo to na 109€ myslím celkom dobré. Úplne iný prístup ako kde som kupoval auto. Prijímací technik, odbornosť, cena, atd. Odporúčam. :)

stanleyhp
27-01-2012, 18:53
Dnes som aj ja absolvoval 1.prehliadku so svojou SX4 v AUTO TT Trnava
-servisné práce............28,45
-olejový filter ...............5,24
-tesnenie vyp.šrobu ......2,23
-čistič brzd .................2,78
-likvidácia ...................1,01
spolu....................... 39,71
olej Shell helix ultra AG 5W-30 42€ kupeny cez net
celkovo 81,71€

jozefsp
22-04-2012, 15:12
Moje skúsenosti z 1.garančky Sx4 1,5 GLX, AC, 2WD minulý týždeň:

Aauto Žilina mi odpísali, že "cena prehliadky je cca 170,-€ s DPH. Používame olej CASTROL TXT 5W-30, cena 1l je 23,-€. Olej aj filter si môžete priniesť vlastný".
Pri mojom hľadaní na internete som našiel, že olej TXT sa nevyrába a je nahradený iným :o.

MIKONA Martin mi odpísali, že "cena prehliadky komplet aj s materiálom je 140 eur. Olej používame SHELL Helix Ultra 5W-30 v cene 19,60 eur za liter cena olej.filtra je 5,53 . Svôj olej si doniesť môžete".

Rozhodol som sa pre Mikonu, je pre mňa o polovicu bližšie a je lacnejšia. Na ich stránke som vyplnil objednávkový formulár a odoslal, vraj mi zavolajú a dohodneme termín. Po dvoch dňoch sa neozývali, tak som tam zavolal, o mojej objednávke nevedeli, ale hneď ma objednali. Vozidlo prevzal prijímací technik, vraj to trvá asi 1,5 hodiny a zavolá mi. Bol prekvapený, že mám vlastný olej, ale vraj nevadí, že on o záruku nepríde :-o. Nerozoberali sme to.
Po dvoch hodinách mi technik vozidlo odovzdal tak, že otvoril kufor a povedal že je všetko ok. Opravili mi svetlo v zavazadlovom priestore a prilepili odliepajúcu sa kufrovú lištu. Auto bolo umyté, že to robia. Platil som:
- Servisné práce 1,5 hod. 45,15
- Olejový filter 5,53
- Drobný spotr. mater. 5,04, celkom 55,71 platil so kartou.
Za 4l olej Castrol Edge 5W-30 som v automixe zaplatil 34,90 , Celkom za garančku 90,61 €
Veľa šťastných kilometrov.

vedek
24-04-2012, 09:35
Ja idem na prvu garancku o cca mesiac, tak som sa dnes spytal v AutoIdeal, ze kolko to stoji..tak cca 130 Eur vratane oleja :eek::roll::)

vedek
29-05-2012, 08:29
A mam za sebou prvu garancku:)
(s DPH) :

Olejovy filter - 6,36 EUR
Tesnenie pod vypustnu skrutku - 2,16 EUR
Motorovy olej TOTAL (4L) - 78,72
Pelovy filter SW, SX 4 - 13,20 EUR
Cistic - 1,98 EUR
Servisne prace - 31,87 EUR

Sucet : 134,29 EUR

:roll:

Auto Ideal BA

242patrick
29-05-2012, 15:46
kebyze si prinesies svoj vlastny olej, mohol si usetrit 50€.;-)

Suuzuukii
26-07-2012, 10:38
Silno koketujem s myšlienkou neísť ani na prvú garančku do autorizáku. Olej si aj tak plánujem kúpiť sám, motorový aj do diferáku, filtre detto.

Beaumont
08-08-2012, 22:58
Silno koketujem s myšlienkou neísť ani na prvú garančku do autorizáku. Olej si aj tak plánujem kúpiť sám, motorový aj do diferáku, filtre detto.

Tak to uvažuješ celkem rozumně. Oni ti vymění olej jen v motoru, diferák pouze zkontrolují a naúčtují výměnu a na olej v rozdělovací převodovce se vykašlou úplně (možná, že ani nevědí, že tam něco takového je). Zato ti doplní kapalinu do ostřikovačů, přesto že budeš mít nádržku plnou.
Garančky v autorizáku, to je jen takový folklór. Jak se zdá tak tvoje vozidlo šlape osm měsíců jako hodinky a není potřeba na tom něco měnit.

Suuzuukii
21-08-2012, 09:50
Beaumont, menil si aj olej v rozvodovke? :?:

Premýšlam, že keď to už bude hore na hevere, tak že vymením okrem diferáku aj olej v rozvodovke. Keď nič iné, tak aspoň budem vedieť, že je tam toho toľko koľko má byť.
Tiež mi nikto nedefinoval, čo to je používanie auta v náročných podmienkach, tak to chcem radšej vymeniť, hoci na šotolinu a prašné cesty idem tak max 2x do mesiaca, ale prískoky po meste si užije dosť.

Pepin
21-08-2012, 19:49

Je to vždy o tom, kolik chceš ušetřit peněz. Ale z vlastní zkušenosti můžu napsat, že i kdybych si dělal servis sám, tak ta tisícova až dvě (ušetřím za práci) mě nestojí za to, aby jsem později litoval (v záruce) větší závady, která samozřejmně nemusí nastat, ale také ano.
Já jsem si udělal po servise v 45000km přehled cen olejů, filtrů atd. a když jsem se díval do AUTO KELLY, kde bych nakupoval já a nekupoval nejlevnější "dreky", tak bych prodělal 100,- Kč.
Bohužel ta práce tu konečnou fakturu kazí... Ale mám záruku...

Suuzuukii
21-08-2012, 22:03
....mě nestojí za to, aby jsem později litoval (v záruce) větší závady, která samozřejmně nemusí nastat, ale také ano....
Záruka nie je viazaná na "návštevy" autorizovaného Suzuki servisu (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1241) :idea:

autospravca
22-08-2012, 07:45

Premýšlam, že keď to už bude hore na hevere, tak že vymením okrem diferáku aj olej v rozvodovke. Keď nič iné, tak aspoň budem vedieť, že je tam toho toľko koľko má byť.
Len dobre spraviš, keď si to urobíš sám. Tí čo využívaju služby autoriz.servisov v rámci záruky, si už dopredu predplatia prípadne problémy auta počas prvých rokov, keď je auto v záruke. Mne záruka konči po roku, tzn. začína prvá výmena oleja, ktorú si urobím sám+ďaľšia údržba. Ten rok úplne stačí, aby som sa presvedčil o čom to auto je.

Beaumont
06-09-2012, 18:50

Tiež mi nikto nedefinoval, čo to je používanie auta v náročných podmienkach, tak to chcem radšej vymeniť, hoci na šotolinu a prašné cesty idem tak max 2x do mesiaca, ale prískoky po meste si užije dosť.

Olej v rozvodovce je dobré vyměnit, když už měníš olej v převodovce. Jeho náplň je 0,6 litru a má svůj vlastní vypouštěcí i plnící šroub. Ten horní plnící není na překap, takže těch 0,6 litru musíš odměřit a nastříknout, jinak to přeplníš.
Dává se tam API GL-5, stejně jako do diferenciálu, ale může tam být i GL-4 stejně jako v převodovce.
Nejlépe je dát do převodovky Shell Spirax GSX (API GL-4), a do rozvodovky a diferenciálu Shell Spirax ASX (GL-5).Tedy jestli to u Shellů už nepojmenovali s jiným přívlastkem.
Tak by to udělal pan Suzuki a tak to dělá i Beaumont.

Co se týče toho používání v náročných podmínkách, tak myslím že v našich klimatických podmínkách nelze převodovku a její náplně natolik zhuntovat, aby dříve neodešla mezinápravová spojka než ty převody i když budou mít běžné lhůty pro výměnu olejů.

Suuzuukii
06-09-2012, 19:20
...a diferenciálu Shell Spirax ASX (GL-5).Tedy jestli to u Shellů už nepojmenovali s jiným přívlastkem....
Volajú to Shell Spirax S3 AX :) 80W-90 API GL5.

Do motora dám Shell Helix Ultra AG 5W-30.

Prevodovku zatiaľ nechám tak, vymením ako radí Mr. Suzuki až pri 45.000km :) Teraz vymením len pre dobrý pocit v rozvodovke.

Beaumont
06-09-2012, 19:43
Volajú to Shell Spirax S3 AX :) 80W-90 API GL5.

Do motora dám Shell Helix Ultra AG 5W-30.

Prevodovku zatiaľ nechám tak, vymením ako radí Mr. Suzuki až pri 45.000km :) Teraz vymením len pre dobrý pocit v rozvodovke.

Skvělá volba, starý pán, Michio Suzuki, by z tebe měl radost...

Suuzuukii
11-09-2012, 12:01
Prvý servis urobený (14.700 km/7 mesiacov), okrem prevodovky všetky oleje, plus všetky filtre, do jari snáď bude kľud :)

kimlo1
03-10-2012, 12:30
Dobrý deň,
za mesiac mám termín po roku na garančnú prehliadku, auto kúpené v TN, rozhodujem sa medzi servisom v TN (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=184) alebo PN (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2). Prečítal som si staršie príspevky tejto témy, viac tu preferujete PN. Bol tam niekto z Vás niekedy nedávno? Boli ste spokojní? Ďakujem.

Suuzuukii
03-10-2012, 12:50
Moja "neobjektívna" rada je - choď do Piešťan (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2) a ani sa nad tým nezamýšlaj ;) ...ak teda chceš ísť do autorizáku.

expert007
28-01-2013, 13:35
Moja "neobjektívna" rada je - choď do Piešťan (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2) a ani sa nad tým nezamýšlaj ;) ...ak teda chceš ísť do autorizáku.

Suuzuukii, a ake máš skúsenosti so servisom v Piešťanoch. Idem tam na prvú prehliadku a keď som sa bol objednať, spomenul som tam, že si chcem priniesť aj vlastný olej do prevodovky a príjmací technik mi oznámil že v poriadku, ale budú si za to účtovať extra položku 10,-€. Na mojú otázku prečo a či takú položku majú v oficiálnom cenníku mi zasa odpovedal, že aj do reštaurácie nechodíme s plátkom mäsa a nechceme z neho urobiť obed a že to, že takáto položka v cenníku existuje, mi práve oznámil. Odpovedal som mu, že som si v tej reštaurácii nekúpil pred rokom obed za 15 tisíc euro ako u nich za toľko auto. Zajtra tam idem, určite to budem chcieť riešiť s majiteľom predajne.
Aké máte ostatní skúsenosti s vlastným olejom pri garančkách? Ďakujem

Beaumont
28-01-2013, 13:55
Suuzuukii, a ake máš skúsenosti so servisom v Piešťanoch. Idem tam na prvú prehliadku a keď som sa bol objednať, spomenul som tam, že si chcem priniesť aj vlastný olej do prevodovky a príjmací technik mi oznámil že v poriadku, ale budú si za to účtovať extra položku 10,-€. Na mojú otázku prečo a či takú položku majú v oficiálnom cenníku mi zasa odpovedal, že aj do reštaurácie nechodíme s plátkom mäsa a nechceme z neho urobiť obed a že to, že takáto položka v cenníku existuje, mi práve oznámil. Odpovedal som mu, že som si v tej reštaurácii nekúpil pred rokom obed za 15 tisíc euro ako u nich za toľko auto. Zajtra tam idem, určite to budem chcieť riešiť s majiteľom predajne.
Aké máte ostatní skúsenosti s vlastným olejom pri garančkách? Ďakujem

Servis v Piešťanoch je oficiální partner tohoto fóra a ten technik s tím podobenstvím s plátkem masa měl v podstatě pravdu.

expert007
28-01-2013, 14:10
Servis v Piešťanoch je oficiální partner tohoto fóra a ten technik s tím podobenstvím s plátkem masa měl v podstatě pravdu.

Beriem že servis PN je zviazaný s týmto fórom, ale snáď som mojou otázkou nikoho nepohoršil :omgod:. Zaujímali by ma skúsenosti zákazníkov z aj iných Suzuki servisov.

Beaumont
28-01-2013, 14:18
... Zaujímali by ma skúsenosti zákazníkov z aj iných Suzuki servisov.

Myslím, že tady na fóru nějaké jiné zkušenosti se servisy popsány již byly, ale i fregatní kapitán si oleje raději mění sám.

Suuzuukii
28-01-2013, 15:11
Čo sa týka skúsenosti iných užívateľov so servismi, je tu o tom celé subfórum :arrow: Autorizované servisy a predajne (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=81). Treba si nájsť ten "svoj" a prečítať si a prípadne dodatočne prispieť.

Čo sa týka mojej skúsenosti s Piešťanmi (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2), v krátkosti, aby som nespamoval túto tému :offtopic: sú len pozitívne. Vždy mi vyšli v ústrety, odborná znalosť ďaleko nad slovenským priemerom, prístup k zákazníkovi detto.

Čo účtujú a neúčtujú pri donesení vlastných náplní netuším (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=189). Ako Beaumont vtipne poznamenal "i fregatní kapitán si oleje raději mění sám". Ale pokiaľ ti to servisný technik oznámil, tak to tak bude. Cenotvorba záleží na servise/majiteľovi, zákazník ju môže a nemusí akceptovať a rozhodnúť sa podľa toho.

Čo sa týka oficiálneho partnerstva, resp. vzťahu s týmto fórom, to je tak, že na začiatku aj s pomocou Ela Car sa rozbehlo toto fórum a prvé zrazy (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=97), máme na seba kontakt, dobré osobné vzťahy, ale rozhodne žiadne tiché zmluvy a dohody o čomkoľvek neexistujú, rovnako ako ani nejaké extra výhody a podobne. Je ťažká doba.

Pre prípadnú ďalšiu diskusiu o Piešťanoch :arrow: ELA Car Piešťany (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2). Tu nechajme priestor pre praktické, technické veci súvisiace s 1.garančkou SX4. :idea:

Maxell
10-05-2013, 12:40
Vcera absolvovana prva garancka v AI-BA, 61evri + 26e moj olej.
Nakoniec som sa rozhodol pre Shell helix ultra 5w40, splnajuci SM.
V tej cene je uz aj vymena kabinoveho filtra, ktoru som pozadoval, za 11e a likvidacia oleja za 4e, co je stale prijatelne.
ps: Znovu som dostal protokol ako tu kopiroval shrek, naozaj je to bezne aspon v tomto servise.

sisopeto
14-04-2014, 19:17
Dnes mám za sebou garančku po 1 roku. Bol som v nových priestoroch AI BA, najazdených cca 12.000 km.
Ochota personálu super (p.Drímal), hotové za 1 hod 20 minút, cena 45 € + vlastný olej 21 €.

Koloman
18-06-2014, 21:14
Včera absolvovaná prvá servisná prehliadka po roku (11400 km ) v AutoTT Trnava. Hotovo za cca 80 min, nový olej do motora 79 Eur (Suzuki 0W-20), olejový filter 11,9 Eur, olej do zadného diferáku 8 Eur (Shell Spirax S3), servisné práce 31 Eur. K tomu ešte zopár drobností (napr. tesnenie vypúšťacej skrutky) a výsledná cena 135 Eur. Do budúcna mám trochu obavy z oleja 0W-20 - pri novom motore to nie je problém, no s rastúcim opotrebením asi motor začne takýto olej papkať...

svatypeter
27-01-2015, 18:12
Koľko stojí garančna prehliadka Sx4 15000 v Žiline??

majdo12345
27-01-2015, 22:28
zdravim neviem ako to je u SX-4, ale ja mam S-CROSS, tak tam som naposledy v ziline platil asi 170 zhruba. mam fakturu niekde odlozenu v aute co mi tam presne robili, ale bola to uz moja 2 garancka, takze sa mi zda ze aj prva ma tolko stala, ale vtedy mi tam menili aj olej v zadnom diferenciali...lenze ja za rok najazdim skoro 30 000km..takze uz ma coskoro caka aj vymena oleja v prevodovke...ale s Gaspierikom sa da velmi dobre dohodnut....Co sa tyka mojich skusenosti bez problemov...

silvo
18-02-2015, 19:12
Dnes som bol na prvej garančnej prehliadke BMC Nitra. Prístup k zákazníkovi dobrý. Auto SX4 - 1,6 4X4 - 6341 KM.
Čas prehliadky 85 minút.
Ceny bez DPH:
- prehliadka po 1 roku 40 €
- prevodový olej 1L - 20,77 €
- motorový olej 0W-20 4 L - 42,32 €
- olejový filter - 10 €
- spotrebný materiál - 1,50 €
Spolu s DPH 137,51 €

Mite
19-02-2015, 10:23
Ceny bez DPH:
- prehliadka po 1 roku 40 €
- prevodový olej 1L - 20,77 €
- motorový olej 0W-20 4 L - 42,32 €
- olejový filter - 10 €
- spotrebný materiál - 1,50 €
Spolu s DPH 137,51 €
Tak pro srovnání u nás v ČR.
1. garančka (koncom januára) včetně DPH takhle:
- prohlídka, práce 85 minut - 932 Kč (33,89 €)
- převodový olej 75W90 - 595 Kč (21,64 €)
- motorový olej 5W-30 - 1.660 Kč (60,36 €)
- olejový filtr - 370 Kč (13,45 €)
- spotřební materiál - 30 Kč (1,09 €)
Celkem 3.586 Kč (130,43 €)