PDA

Zobraziť plnú verziu : Skúsenosti so Suzuki Liana

edik
06-01-2009, 16:56
Asi veľa Lian sa na Slovensku nepredalo, ale rád sa podelím so skúsenosťami. Mam Lianu - kombi, 1328 cm3, 66 kW, r.v.2004. Čudné mi je, že prečo sa tak rýchlo skončil predaj (a asi aj výroba). Keď som to kupoval, tak to bol najlepší pomer cena/veľkosť/kvalita.

Suuzuukii
06-01-2009, 21:00
Tento model nejak neprerazil na trhu, aj keď nechápem prečo, lebo podľa mňa to bolo celkom vydarené auto. Sám som nad Lianou jednu dobu uvažoval, ako jazdenku z Nemecka. Škoda, že ju nefaceliftovali a neurobil 2-jku, mohlo by to byť zaujímave malé MPV niekde na úrovni Corolly Verso napríklad. :scratch:

majo
07-01-2009, 10:16
ja ked som kupoval swifta, tak mali v showroome aj lianu v plnej vybave za slusnu cenu. velmi som rozmýslal. ako rodinne vozitko celkom slusne...a tak rodinku vozim vo swifte..staci mi aj menšie... ;)

pegi
08-01-2009, 10:34
Aj ja mám LIanu a nemám si s kým vymieňať skusenosti.

Suuzuukii
08-01-2009, 10:47
Aj ja mám LIanu a nemám si s kým vymieňať skusenosti.
No možno je vás tu už zaregistrovaných viac Liana majiteľov. Ale keď nikto nič nenapíše, tak sa asi sotva rozbehne nejaká diskusia :wtdo:

matosoft
03-05-2009, 19:46
Ja myslím, že je aj na Slovensku dosť ľudí, čo má Lianu, lebo ju registrujem už pár rokov, asi od 2004-tého, keď bola normálne v ponuke a rozmýšľal som nad ňou, lenže som nemal peniaze :sad:, a skrátka som si ju potom stále všímal na cestách a vždy sa niekde vyskytla. A to je fajn, že len sem tam, lebo o to je krajšia. No a teraz, ked ju už mám, asi mesiac, mi Liany asi doslova priťahuju pohľad, lebo len v Košiciach som videl okrem mojej ďalšie tri :hurra:.

johnnySVK
19-06-2009, 13:06
No aj ja mam Suzuki Liana 1,6L, 78kW 4x4, ....No kupoval som jazdenku..mala tak 52tis km...teraz ma asi 85tis km... no zatial to jazdi..akurat ked som to kupoval pri tych 52tis..tak boli vytecene zadne tlmice a tie museli byt vymenene. Potom som dal na to hned nove pneu DUNLOP SPORT SP 195/55/R15. Neviem cim to je, ale dost sa deru. Teda osobne to vidim tak este na 15tis km..ale zda sa mi 50tis km nabehat na jedny pneu je malo..Ci..Ake mate s tym skusenosti??....Neviem cim to, ze sa tak opotrebuvavaju. Geometriu kontrolovali, zevraj ok...Je to sice 4x4 a celkom tazke auto, ale neviem ci je to dostatocny dovod na to aby sa tak drali. No co uz. Inak potom uvazujem nad kupou pneu s rozmermi 195/65/R15...myslite ze ich tam napcham??.. Mozem mat pneu na aute ine, ako su uvedene rozmery v technicaku???..tak to je zatial vsetko..ocenim ked odpoviete....dik..majte sa

Suuzuukii
19-06-2009, 13:19
Potom som dal na to hned nove pneu DUNLOP SPORT SP 195/55/R15. Neviem cim to je, ale dost sa deru. Teda osobne to vidim tak este na 15tis km..ale zda sa mi 50tis km nabehat na jedny pneu je malo..
Málo? :roll: A koľko by si chcel aby ti vydržali, 200.000? :D
50 tisíc na gumy je dosť slušný výkon.

Inak potom uvazujem nad kupou pneu s rozmermi 195/65/R15...myslite ze ich tam napcham??.. Mozem mat pneu na aute ine, ako su uvedene rozmery v technicaku???

Pozri si tému Väčšie disky na Swift (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=405) a Aké gumy sa zmestia na Ignisa (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=167) :study:

matosoft
19-06-2009, 21:36
No, ja síce nemám štvorkolku, a momentalne mam najazdenych asi len 2500km a tiež som kúpil "Sushi" keď mala 50.013 km, takže neviem, ale rozhodne je 50.000km až až. A ten rozmer 195/55/R15 je v pohode, mam to aj ja na originál Suzuki elektrónoch a neviem či máš, ale je to aj v papieroch od Liany, že môže byť. A vieš, čím športovejšie si kúpiš, tím sú mäkšie a vzhľadom k spôsobu jazdy buď menej, alebo málo vydržia.

msusek
08-11-2009, 19:59
Chcem kúpiť Suzuki Liana 1.3. Link na toto auto je: Suzuki Liana 1.3 (http://suzuki-liana.autobazar.eu/13-id1200428.html)
Vie mi niekto poradiť či to je dobrá cena a či to je aj dobré auto?
Ináč sa mi ľúbi. Vopred ďakujem za Vaše názory a pripomienky.

Suuzuukii
08-11-2009, 20:08
Chcem kúpiť Suzuki Liana 1.3. Link na toto auto je: Suzuki Liana 1.3 (http://suzuki-liana.autobazar.eu/13-id1200428.html)
Vie mi niekto poradiť či to je dobrá cena a či to je aj dobré auto?
Ináč sa mi ľúbi. Vopred ďakujem za Vaše názory a pripomienky.
Záleží na tom, čo si pod "dobrým autom" predstavuješ. Pre niekoho je dobrá aj Favoritka a pre niekoho ani A8-ička ;)
Cena ťažko povedať či je dobrá, kedže nie je ani tušenie v akom stave to auto je. Kilometre na tacháči nemusia hovoriť vôbec nič, kedže záleží čo za človeka ho malo a kade sa jazdilo :wtdo:

Ale tak alebo onak, na Lianu som nikdy nepočul nič zlé... okrem vysokej ceny za náhradné diely.

drozdik
08-11-2009, 20:48
Liana je fajn a takmer som ju mal doma ked som kupoval svoje prvé auto. Fakt som ju už mal nezáväzne objednanú. Napokon to bola Honda Jazz.
Môj názor? Pozrieť ceny a dostupnosť dielov ale vcelku je to super auto. K cene ani predajcovi sa nevyjadrujem. Nechcem tu robiť NEGATÍVNU reklamu tak ti pošlem súkr.správu.

Suuzuukii
08-11-2009, 20:54
K cene ani predajcovi sa nevyjadrujem. Nechcem tu robiť NEGATÍVNU reklamu tak ti pošlem súkr.správu.

Myslím si, že o AAA máme všetci svoju predstavu ;) Ja by som si tam nekúpil ani bicykel, pretože aj tie dobré autá, čo tam zákazníci dovezú na odpredaj, doslova vykuchajú a vykradnú o dobré diely, veci :devil:

drozdik
08-11-2009, 21:22
nechcel som takto verejne ale ked už tak. Ja mám vlastnú skúsenosť s AAA a rozhodne vyzývam k opatrnosti.

matosoft
11-11-2009, 10:10
No, ja mám Lianu nejakých 5 mesiacov a som absolútne spokojný, ešte stále si hovorím, že som kúpil to najlepšie, čo som vtedy mohol a to ma stála 7000,- aj ked pravda, je to 1.6-ka, mala 50.000km nestáčaných a inú výbavu ako táto. Ale presne ako písal Suuzuukii, ide o to v akom je stave. A ceny dielov mi ani neprídu nejak vysoké, ja sám predávam ND a viem to porovnať, ide aj o to, kde ich kupiš, lebo ceny sú všade rôzne, ale ramená, tyčky stabilizátora, čapy riadenia, brzd. kotúče, dosky, filtre, proste spotrebák je v pohode, výfuk nerezový, takže nič a nič iné aj tak potrebovať nebudeš.

matosoft
11-11-2009, 10:11
Len ešte rozmýšľam, či na to auto nieje 1,3 málo. Ale asi nie, keď ho robia.

ici
25-10-2010, 19:13
Ahojte, mam swifta (2006) 1.3 benzin a zacal som spekulovat kvoli rodine nad vacsim autom a do rany mi padla Liana 1.6 benzin, sa da teraz kupit za celkom fajn cenu jazdena.

Tak ak mate niekto skusenosti s tymto autom, poradte ci sa oplati menit za swifta. Dufam, ze spolahlivostou bude podobna tomu mojmu swistovi :) Diky

matosoft
30-10-2010, 13:41
No, ale ja nemam skúsenosti so svišťom, len asi 5 minútovú, ale moja skúsenosť s Lianou je, že čo do spoľahlivosti, určite o.k, vnútorný priestor úplne dostačujúci, ja ako vodič mám 192cm a za mnou sa dá sedieť, len batožinový priestor má ako hatchback, nie kombi, asi 250 litrov, ale pri štandardnej náročnosti na balenie sa štyria ľudia na týždeň na chatu v pohode zbalia. ja si myslím, že výmena za svišťa sa oplatí ak je Liana s tou istou výbavou, prípadne má niečo naviac. Spotreba u mna je inak v lete 7,3 stabilne, najhoršia bola 9,3 pri -15 stupňových mrazoch a asi troch a viac hodinách voľnobehu týždenne. teraz mám 8. Jazdím 80 až 100% v meste a to ráno a večer, keď je najchladnejšie. Neviem čo ešte, ale autu sa jednoducho nedá nič vyčítať, ja som absolútne spokojný. Mimochodom sme 5-členná rodina. Takže tak, ja doporučujem.

ici
31-10-2010, 00:03
Dik za odpoved, mas motor 1.6 alebo nejaky iny? A ake negativa by si videl na tom aute?
To mas lianu combi, alebo sedan?

matosoft
02-11-2010, 14:58
Je to combi, 1.6 16v 78kw 2004. Nemôžem si pomôcť, ale negatíva ja fakt nevidím, možno ten batožinový priestor, nie je ako u combi, ale mne to nevadí, naopak, už vyhovuje. Inak fakt neviem, všetko je tam, kde má byť a dobre, že je to tam, všetko funguje ako má, proste neviem. Z mojej strany zatiaľ nič. Dúfam, že to tak aj ostane.:hurra:

oli
27-01-2011, 09:10
Ja mam 1,3 , r.v. 2006 a som spokojna. Kupovali sme ho ako druhe auto na jazdu do mesta, rozvazanie deti atd. Povodne som sla kupit SX 4, ale nakoniec som kvoli vnutornemu priestoru kupila Lianu - na zadne sedadla sa totiz zmesti jedna detska sedacka plus dva sedaky a este zostanu nejake centimetre, vdaka ktorym si dokazu zapnut pasy aj deti (kto casto "naklada a vyklada" deti, vie o com hovorim:)). Kufor nie je velmi velky, pre mna bolo vtedy dolezite, aby sa don zmestil kocik. Na kratsie vylety nam postaci (je nas 5), na dlhsiu dovolenku sa don uz zbalit nedokazeme.
Problemy s nim neboli, ale je pravda, ze mam najazdenych len cca 40.000km. Urcite by zniesol vyssi vykon - v meste a po rovine to nevadi, ale v kopcoch mu obcas dochadza dych (co samozrejme nemusi byt len vina auta :roll:). Spotreba pod 7l - nemam vsak klimu.

miroleho
02-09-2014, 11:51
ahojte tiež som kúpil jazdenku suzuki liana r.2005 1,6. S autom som spokojný zatiaľ, jediné čo som menil boli predne manžety a zadné stabilizátory komplet. Ale chcel by som sa spýtať, či by mi niekto neporadil, pri zatáčaní do ľava, hlavne na kruháči, počujem z pravej prednej strany divné zvuky, ako keby sa šuchal kov o kov. Neviete niekto poradiť čo to môže robiť? diky

satanokky
02-09-2014, 14:00
ahojte tiež som kúpil jazdenku suzuki liana r.2005 1,6. S autom som spokojný zatiaľ, jediné čo som menil boli predne manžety a zadné stabilizátory komplet. Ale chcel by som sa spýtať, či by mi niekto neporadil, pri zatáčaní do ľava, hlavne na kruháči, počujem z pravej prednej strany divné zvuky, ako keby sa šuchal kov o kov. Neviete niekto poradiť čo to môže robiť? diky

Ak je to permanentný (spojitý) zvuk (hluk) pri zatočení do ľava tak by som išiel po ložisku na pravom prednom kolese - to je vtedy najviac zaťažené.

matosoft
03-09-2014, 08:45
Tiež by som to videl na ložisko... mne to už pomaličky začína tiež, ale na opačnej strane. Zatiaľ neriešim, ale ceny som už pozrel a nie je to až taká tragédia....

Beaumont
03-09-2014, 11:17

Odcházející ložisko má vždy vůli. Poznáš to podle toho, když zvedneš předek na hever a pokusíš se zakvedlat tím kolem ve svislé ose. Při jízdě vadné ložisko hučí, nejméně v přímém směru a hučení se stupňuje při nepatrném pohybu volantem doprava nebo doleva, ale tak jak to popisuješ bych uvažoval spíše na brzdový segment, který má vůli ve vodítkách a při zatáčení přibržďuje.
Jinak nové přední ložisko (sada - t.j. jedno ložisko, pojistný kroužek a matice), pokud je to šmejd, stojí kolem 20 €, pokud by mělo být kvalitní tak nad 70 €.
Záleží na tobě, jakou sumu nepovažuješ za tak strašnou.

matosoft
04-09-2014, 10:41
Odcházející ložisko má vždy vůli. Poznáš to podle toho, když zvedneš předek na hever a pokusíš se zakvedlat tím kolem ve svislé ose. Při jízdě vadné ložisko hučí, nejméně v přímém směru a hučení se stupňuje při nepatrném pohybu volantem doprava nebo doleva, ale tak jak to popisuješ bych uvažoval spíše na brzdový segment, který má vůli ve vodítkách a při zatáčení přibržďuje.
Jinak nové přední ložisko (sada - t.j. jedno ložisko, pojistný kroužek a matice), pokud je to šmejd, stojí kolem 20 €, pokud by mělo být kvalitní tak nad 70 €.
Záleží na tobě, jakou sumu nepovažuješ za tak strašnou.

No... a to je tiež fakt... pozri však si auto zdvihni a ak to má byť predné ložisko, tak to ucítiš, len si daj ruku na pružinu a roztoč koleso. Ak je ložisko v péčku, tak budeš cítiť vibrácie v pružine a určite neomylne.

Beaumont
04-09-2014, 12:21
No... a to je tiež fakt... pozri však si auto zdvihni a ak to má byť predné ložisko, tak to ucítiš, len si daj ruku na pružinu a roztoč koleso. Ak je ložisko v péčku, tak budeš cítiť vibrácie v pružine a určite neomylne.

...ano, ale tento experiment nesmí být zkreslen brzdovými deskami drhnoucími o kotouč. Proto je nejlepší předtím zatlačit brzdový píst do válečku a tim desky oddálit od kotouče.