PDA

Zobraziť plnú verziu : Prečo som si kúpil SX4

Suuzuukii
01-12-2008, 11:30
Tak vzhľadom na apely užívateľov zakladám túto tému, kde sa môže každý vyjadriť prečo si kúpil Suzuki a čo sa mu na ňom páči.

Ale :!: prosím, nezačnite tu vypisovať hromady problémov, ktoré sa vyskytli počas užívania vozidla. Na to tu sú jednotlivé subfóra podľa modelov, kde sa riešia technické a prevádzkové problémy.

Takže prečo ste sa rozhodli pre Suzuki a prečo ho máte radi??? :?: ;)

telka
03-12-2008, 13:33
Ja som potreboval nahradiť dve autá jedným. Mal som Renault Thalia 2002 a Lada Niva 1986. Nivu som používal len na cesty na chalupu, dosť náročný terén, inak stála v garáži a podpísal sa na ňu aj zub času a bolo potrebné ju vymeniť. No a po objavení SX4 už nebolo o čom rozmýšľať. Śikovné neveľké autíčko s dobrou svetlou výškou na cesty aj necesty ktorým som nahradil obidve autá. Vyskúšal som už aj tohtoročný sneh, pri 15. cm snehu auto vyletelo na chalupu bez jediného zaváhania, na dvoch km cesty prevýšenie 300m. Zatiaľ najvyššia spokojnosť.

Peco
05-12-2008, 21:44
1) limit 400 000 splnali z aut ktore sa mi pacia iba hyundai accent, p207, sx4, lacetti
2) sedi sa v nom vyssie ako v normal aute
3) zvonka male z vnutra velke (samozrejme relativne)
4) paci sa mi uz dlhsiu dobu (aj vcase ked som o kupe noveho este realne neuvazoval)

na porovnanie ci by som ho kupil znova ak by som sa vratil v case sa mi odpoveda zatial tazko, kedze ho mam mesiac a najazdenych iba 3 500 km.

stibi
09-12-2008, 20:38
1. Design
- Mno já v prvé řadě chtěl auto, které se mi líbí. Přece jen nekupuji si ho(doufám) na pár měsíců. Co se týče mého vkusu, tak konkurentem byl Ford Focus, ale slevu na automat nebyli shopni dát, tj. v té samé výbavě byl cca o 100 tis. dražší - nebylo co řešit.

2. Poměr cena/výbava
- Při srovnání s konkurencí to vycházelo dobře.

3. Automat
- Už jsem si zvykl z předchozího auta.

4. Výška podvozku
- cesta k rodičům má blíže k polní cestě než k silnici.

Zatím spokojený, ale najeto jen cca 1200 Km. Takže uvidíme. A jestli bych ho koupil znovu ? - ano.

kuko SX4 DDiS
10-12-2008, 18:55
Od včera jazdím na SX4 1,6 DDiS. Výborna cena (akcia) + zimne gumy grátis. :hurra:
Presedlal som zo starého Fiat Uno 1,3 D a nebudem porovnávať, lebo sa nedá. :nono:
Maximálna spokojnosť, uvidíme ako bude slúžiť.

Suuzuukii
10-12-2008, 19:16
Od včera jazdím na SX4 1,6 DDiS.
Tak to blahoželám a prajem veľa šťastných kilometrov.

Na tom 1.6-tkovom dízli by som sa rád odviezol... ale až po zábehu :thumbright:

robertdecsi
11-12-2008, 08:29
prečo SX4 ?
no lebo naj pomer cena / užitková hodnota.
V hre bola ešte KIA Ceed, no radšej japonskú techniku s veľkým + 4x4 a tiež lepšia výbava (11/2007).
Ak by som sa mohol vratiť v čase do obdobia rozhodovania čo kúpiť s terajšími poznatkami tak by som ju nanovo nekúpil (malý kufor).

costelo
16-12-2008, 22:28
Zistil som jednu vec. Nehnevajte sa chlapci, že som sa medzi Vás ,,votrel" ale preštudoval som si Vaše údaje a všetci by ste mi mohli byť synmi. Mám aj ja dvoch 31 a 30.
K téme mal som viac automobilov počnúc cez Wartburga (najlepší a najmilší škoda ho) cez fiat 126, škoda Rapid, a konečne Suzuki Swift 1,3 r.v.1992 potom Suzuki Swift 1,3 2003 a konečne Sx4 4x4 2008.
Voľba na SX 4x4 padla preto, že sa mi to auto páči, a hlavne vek si vyžiadal auto, do ktorého sa dobre nastupuje. Okrem toho je to auto ktoré má aj vzhľad a určité technické vymoženosti v tejto kategórii vozidiel dosť nezvyklé skôr sa vykytujúce v drahších autách.
Ak má niekto výhrady voči tomuto autu asi chce niečo viac nech prejde k Mercedesu. Za tieto peniaze je to jednoducho naj.

Som trochu aj špekulant tak som si bol auto zobrať priamo v Maďarsku kde ma prišli o dobrých 35000 menej ako u nás. Jednak dochádzam za prácou a cieľová stanica je v miernom teréne, keď niet snehu, ale to sa môže zmeniť...

Najazdených mám v súčasnej dobe 10 000. Nechcem moc kecať za druhých, ale mám známeho, ktorý mal 1,5 benzín 4x2 a po najazdení 8500km prešiel k nafťákom 1,6. Druhý má benzín 1,6 4x4 a nedá na neho dopustiť má 105 000km. Vzhľadom na vyššiu spotrebu som prešiel na plyn a zatiaľ som maximálne spokojný. Ale mám aj známeho ktorý má 1,9 disel 4x4 a má dosť pripomienok. Jazdil som s jeho autom a niečo z toho bolo oprávnené. Doporučil som mu reklamáciu v servise. Mal problémy s radením- zadŕha a so spojkou, ktorá vysoko zaberá a potom odrazu šklbne. Asi moc kecám tak končím, určite sa zapojím niekde inde až sa naučím pohybovať v tejto zaujímavej rubrike. Ahojte a do SUZUKI.

marcelko
17-12-2008, 19:12
Vyssie sedenie
Pekne :P
dobra cena
vo vnutri podla mna priestranne
Ci by som ho este kupil? Hej ;)
Aj ked laka ma 4x4, aj ked by som to asi moc nevyuzil ako väčsina :P ale inak super

KSX4OL
17-12-2008, 21:32
Predtym som mal o nieco vacsie auto. Preco som kupil SX4? Ani sam neviem, ale skusim to povedat takto:
1. Traja kolegovia z prace ho uz mali skor a pacilo sa mi.
2. Sadol som si do SX4 v Poprade, vyssie sedenie, pohodlne.
3. Toto a ziadne ine, aj napriek malemu objemu batozinoveho priestoru

Celkom mi vyhovuje a zatial som spokojny.

TomasSX4
19-12-2008, 23:26
Ja som svoju SX4ku kupoval zaciatkom r2007 a preco? :
- Krasny dizajn (italiano :-) )
- 4x4 (nastavitelne) + vyssi podvozok
- super vybava za vybornu cenu (auto klima, vyhrievanie sedadiel, 16cky kola, ABS + ESP, CD+MP3, full elektrika, bezklucovy system na ktory som si tak zvykol ze pri prechode na ine auto zabudam kluce vo vrecku :wtdo:
- japonec (1.6 VVT)

Keby som mal sa rozhodnut este raz bez vahania by som isiel do SX4ky znova. Spominal sa maly kufor ale kedze to auto je len pre mna tak mi to nevadi. Skoda len ze na slovensku je to zo snehom biedne. Pretoze to auto je idealne na zasnezene cesty ;)

Maňo
20-12-2008, 17:35
Dakedy si ludia kupovali stvorkolky kvoli tomu, ze sa potrebovali cez zasnezene alebo zablatene cesty-necesty niekam dostat. Teraz to vyzera tak, ze sa budeme modlit za sneh, aby sme sa mohli na svojich stvorkolkach realizovat :joke:

costelo
23-12-2008, 23:13
No tak pre toto určite nie Štatistika poruchovosti (http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/375022/Statistika-poruchovostiAko-je-na-tom-vase-auto-).
Veď SX4 tam vôbec ani nieje. Alebo sa tam nevmestila alebo je na tom tak dobre? Zaujímavé! Čo vy na to?

Suuzuukii
23-12-2008, 23:22
Veď SX4 tam vôbec ani nieje.
Možno bude TU (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=231) ;)

retro
25-12-2008, 14:47
Prečo áno: 1. sympatické a pekné auto
2. zaujimavá cena v pomere k výbave
3. vyššie sedenie a 4x4 pohon
4. bol som z neho uchvatený na prvý pohľad

Prečo už nie : 1. nižšia kvalita spracovania interieru (vrzganie plastov)
2. zle odhlučnenie motora
3. 2 dni pred Vianocami mi v meste odišli tiahla radiacej páky(výrobná vada), čo zapričinilo, že nie je možne zaradiť ani jednu rychlosť, páka nemá žiadne dráhy.... auto odtiahnute do servisu a moja radost z neho počas sviatkov, kedy auto potrebujem je asi taka, že stoji v servise, čaka na sučiastky a bohvie kedy bude mať nejaký technik chuť prísť do roboty, aby to urobili, keďže každý z nich ma dovolenky :cry:
4. snáď po tejto skusenosti tu nebudem musieť napísať slovo : kv..l...ta

Inak auto mám veľmi rád

Suuzuukii
25-12-2008, 14:58
... 2 dni pred Vianocami mi v meste odišli tiahla radiacej páky(výrobná vada), čo zapričinilo, že nie je možne zaradiť ani jednu rychlosť, páka nemá žiadne dráhy.... auto odtiahnute do servisu a moja radost z neho počas sviatkov, kedy auto potrebujem je asi taka, že stoji v servise, čaka na sučiastky a bohvie kedy bude mať nejaký technik chuť prísť do roboty, aby to urobili, keďže každý z nich ma dovolenky :cry:
Ak uznali, že to je výrobná vada, ako je možné, že ti neposkytli náhradné vozidlo? :?: :scratch:

retro
25-12-2008, 20:50
Samotny predajca/servis mi nemal ake poskytnut, vraj vsetky su obsadene, no jedno im stalo pred budovou s napisom: nahradne vozidlo bol to cerveny Splash, aj som sa potesil, že aspon ho vyskusam, no zrejme pre mna nebolo, kedze mi bolo povedane, ze mi nemaju ake dat. Hadat som sa chut vobec nemal. Nahradne vozidlo som sa pokusal vybavit cez Suzuki Assistent, nakoniec som si auto nechal objednať na tento vikend, teda 3 dni, ktore Suzuki preplaca, ostatne by som si musel sam zaplatit. Chcel som auto od utorka na 3 dni, ale tak bol s tym nejaky problem vraj je pre nich od utorka cca 15hodiny poobede, 72 hodin na ktore som mal mat auto, do štvrtka 15hodiny :lol: , ale to je na dlhšie a nechce sa mi to tu rozpisovať. Zajtra si idem po Fabiu II 1.2HTP " :hurra: ". Vlastne o to nahradne vozidlo mi tak ani nešlo, skor o to, že to moje ma takto teraz sklamalo. Ale stáva sa, nech sa chyby ukazu kym je v zaruke ako potom, len naj by bolo keby neboli ziadne.

matty
10-01-2009, 09:44
pozdravujem fanúšikov kvalitných áut

Suzuki sx4 som kúpil preto že sa nedalo nekúpiť za tú cenu. Pol roka som rozmýšľal nad kúpou auta do 300 tis sk. Pôvodne som pozeral po ojazdených, bol som presvedčený že do tej sumy sa nedá kúpiť nové a dobré auto, ktoré by bolo pre mňa atraktívne. Keď prišla akcia v strednej výbave za 9999 eur nebolo nad čím rozmýšľať. V poslednej chvíli som si rezervoval jedno z posledných. Všade mi hovorili že behom dňa sa všetko vypredalo. S autom som veľmi spokojný aj na drobné nedostatky je úžasné a krásne. Pozdravujem

newmajitel
16-01-2009, 17:27
Zdravim, suhlasim s Mattym, som podobny pripad pri vybere SX4. Dlho som uvazoval cim nahradit starucicku skodovicu, ojazdene, ci nove do 300litrov. Aj som si vyberovu maticu novych car urobil, samozrejme SX4 sa mi tam kvoli cene nevoslo, tak sa tazko rohodovalo, pretoze prave SX4 sa mi velmi pacilo. No a prisla akcia 9999 eur a z vecera do rana bolo rozhodnute.

Hlavne dovody kupy teda - dizajn mini SUV podla mna nema obdoby v sucasnom peletone aut a pomer cena:uzitok detto.

Je to moje prve (mozno aj posledne (40r.)) nove auto, tak verim ze som dostal vydareny kusok. Zatial (7dni) bez problemov.

Dnes som obul zimne a sup sup na cesty !!!!

ahojte

redbull919
17-01-2009, 10:02
Myslim ze je to auto OK a dobra kupa :hurra:

suzuki sx4
17-03-2009, 21:22
prave som sa zaregistroval, idem kupovat sx4 robim dobre alebo zle?

Suuzuukii
17-03-2009, 21:27
prave som sa zaregistroval, idem kupovat sx4 robim dobre alebo zle?
To je otázka, na ktorú si môžeš asi odpovedať len ty sám podľa toho aký typ auta potrebuješ, čo od neho očakávaš, čo sa ti páči a podobne ;)
Prečítaj si čo tu je o SX4 popísané a možno nájdeš odpovede na to čo potrebuješ vedieť.

Kobi
18-08-2009, 23:36
Ahojte,
od dnes jazdim na SX4. (zakladna verzia, 1,5 podla oev rv 2009, kupene z bazaru 08/2009 :-) , seda (?), najazdene to malo daakych 250km) asi dakto nemal na dane z vyhry :-)
A ze preco som si kupil ? Lebo bolo jedine auto do ktoreho sa zmestila moja nizka sumo postava, bez toho aby ma nieco velmi tlacilo. (a to som skusal auta aj dzipy aj aj toho bolo) a bolo na sklade. Druhe auto co mi vyhovovalo bol LandCruiser ale cenovy strop som mal do 10 000 euro. (presvihol som ho o 530 eur) :-)

A hned aj prva prosba asi som blbec ale neviem na to prist :
Kde sa nastavuju vonkajsie el. zrkadla a cas na palubovke ?

Je to moje prve moderne auto doteraz som jazdil na Skoda100 :-) R.I.P.

Deady
19-08-2009, 14:17
Ja mam 5-dnovu SX4 1.5GLX , black metalic. a dovod preco ju mam je :
super cena od predajcu v BB
doba dodania - vsetko som vybavil za 2dni
funkcnost a prakticnost auto

Meno auta: Somarik

dee
19-08-2009, 15:01
...A hned aj prva prosba asi som blbec ale neviem na to prist :
Kde sa nastavuju vonkajsie el. zrkadla a cas na palubovke?

Caves,
Tak elektricke zrkadla sa nastavuju na dverach je tam taky maly Joystick ktory otocis doprava alebo dolava podla toho ktore zrkadlo chces nastavit a potom uz vidis pohyb zrkadla.

A cas sa nastavuje v stredovom palubnom pocitaci su 2 cierne gombicky H-ako hodiny a M-ako minuty.

Prajem vela stastnych kilometrov :grin:

Kobi
19-08-2009, 18:42
Dee, dakujem

Tak hodiny som nastavil a zistil som ze mi tam chyba ten maly joystick je tam len diera namiesto joysticku predpokladam ze pod joystick myslis toto:

pipo1216
19-08-2009, 19:07
Tu su 3 dovody preco som si kupil SX4

1-super cena
2-super dizajn (teda aspon mne sa paci)
3-Japonec (nasa rodina jazdila len na japonskych autach takze som ostal verny tradicii)

Ja mam sice len dvojkolku ale myslim si ze v meste uplne postacuje. Chodievame aj na lyzovacky a auto nema problem sa vyhrabat po kopci avsak nesmiem zastat :)
Takze celkove hodnotenie: tzv. maly jeep-ik za rozumnu cenu

Robin13
19-08-2009, 20:13
Kupa Sx4 bola vysnivana celou rodinou, specialne SX4 sa pacila rodicom, hlavne mame uz ked ked sa objavila na autosalone, zda sa mi ze to bola Zeneva ´06, cakalo sa uz len na vyhodnu cenu. A ked sa Suzuki vratilo ku GLX-kovej verzii, ktora bola zhodou okolnosti v akcii, prislo srotovne, tak za obet padla moja 105ka, ktora si co to odkrutila za 22 rokov. Najprv to bola neistota ci Suzuki akceptuje srotovne, a po dostani suhlasneho mailu od dovozcu, nasledovala cesta k predajcovi a objednanie, dodanie.

Plusy:
vybava, pohon 4x4 (skusenosti z Vitary), motor, CENA

Minusy:
slabsia rucna (pod tie sestnastky by sa zisli kotuce), absentujuce denne svietenie i kontrolka svetiel, slaba kontrolka zapnutych prednych hmloviek

Po skusenostiach z jazdy chvalim podvozok, aj ked je tvrdsi, ale v zatackach sa auto aj napriek vyssej stavbe karoserii, nenaklana.

Zatial maximalna spokojnost.

sx4R
07-11-2009, 22:26
Zo začiatku sa mi SX4 celkom páčila. Po skusenostiach v KN servise po 15000km by som už Suzuki auto nekupil. Určite nie. Absolutna nespokojnost postojom servisu.

Duch
08-11-2009, 09:41
Co tak zmenit servis? Suzuki je aj v NZ aj v NR. Nie kazdy servis je dobry, zalezi to od personalu.

mimach
08-11-2009, 11:19
Zo začiatku sa mi SX4 celkom páčila. Po skusenostiach v KN servise po 15000km by som už Suzuki auto nekupil. Určite nie. Absolutna nespokojnost postojom servisu.
Myslim že ked začneš posudzovať autá podla servisov, tak by si si mal kúpiť trojkolku na pedále. Podla známych čo používajú značkové servisy som mal vždy hrôzu z takych zariadení (vždy som si robil všetko sám) ale BB PROauto si získalo môju dôveru.

Suuzuukii
08-11-2009, 11:42
Myslim že ked začneš posudzovať autá podla servisov, tak by si si mal kúpiť trojkolku na pedále.

:joke: :thumbright: :thumbright:

jozin77
08-11-2009, 18:02
Co tak zmenit servis? Suzuki je aj v NZ aj v NR. Nie kazdy servis je dobry, zalezi to od personalu.

v NZ už asi nie, je to blízko hraníc a keď som išiel okolo salónu tak už bol vyprataný takisto aj v LC :roll:

Duch
08-11-2009, 19:58
Myslis tym ze tu predajnu zatvorili? Nebol som tam nikdy len viem ze tam je/bola predajna Suzuki.

jozin77
09-11-2009, 20:40
Myslis tym ze tu predajnu zatvorili? Nebol som tam nikdy len viem ze tam je/bola predajna Suzuki.
ano :confused:

wawik
11-01-2010, 13:05
:-P nooo...ja som kupil Sx4ku v novembri O9 a som s nou spokojný..nebola síse fungel nova ale mala odjazdene 18800 km co nebolo vela...

ako vyhodu povazujem velku stavbu auta
vyborna stabilita podvozku v zakrutach aj vo vyssich zakrutach.
no a minus malý kufor...no ale ked to clovek kupuje tak to vie.
:hurra:

Dysky
26-03-2010, 18:36
Aj pre toto

Suzuki SX4 je najpredávanejším autom na Slovensku (http://auto.pravda.sk/suzuki-sx4-je-najpredavanejsim-autom-na-slovensku-fso-/sk_aaktual.asp?c=A100325_165041_sk_aaktual_P39) :D:D:D

Suzuki SX4 chytá druhý dych. :hurra::hurra::hurra:

radoslav
28-03-2010, 08:09
Pravdupovediac kvoli 4x4 + vyssia svetla vyska/cena oproti inym 4x4
ale ma aj dobry dizajn z predu a boku, zadok skaredy

ak by nebolo 4x4 tak nekupujem

marcelko
28-03-2010, 22:18
:-P nooo...ja som kupil Sx4ku v novembri O9 a som s nou spokojný..nebola síse fungel nova ale mala odjazdene 18800 km co nebolo vela...

ako vyhodu povazujem velku stavbu auta
vyborna stabilita podvozku v zakrutach aj vo vyssich zakrutach.
no a minus malý kufor...no ale ked to clovek kupuje tak to vie.
:hurra:

ako vyhodu povazujem velku stavbu auta /súhlasím/ :)
vyborna stabilita podvozku v zakrutach aj vo vyssich zakrutach /súhlasím/ :)
no a minus malý kufor, mmm to je pravda. Ale som spokojný;) vyhovuje zatial, ja ostanem verný, dúfam:p:D

Maroavip
31-03-2010, 20:53
Prečo?
4x4
6 airbagov
ESP; ABS;.....
bez kľúčové ovládanie - SUPER :hurra:
pekné (OK je to subjektívne ale JA som si ho kupoval, pardon manželka :lol:)
vyhrievanie zrkadiel, sedadiel - možno drobnosť ale v zime poteší lepšie povedané poohreje ;)
Toto všetko a ešte niečo naviac. Pred troma rokmi za ten peniaz iné nebolo.

Bohumil32
08-04-2010, 20:52
Dobrý večer. Som tu nový. Asi pred cca 3 týždňami som si kúpil Suzuki SX4 1,5 GLX AC v čiernej metalíze:lol:. Mám namontovaných pár doplnkov a zajtra si idem dať namontovať aj parkovacie senzory. Mám najazdené cca 1 000 km pri priemernej spotrebe 6,3 l. Pred kúpou som cca 3 mesiace surfoval po nete a vyberal som si zo značiek: Opel, Renault, Peugeot, Citroen, Toyota, Ford, atd. Pre SX4 som sa rozhodol z dôvodu jazdných vlastností, dizajnu, že je to "japonec" ... proste oslovilo ma toto auto najviac zo všetkých áut, kt. prichádzali do úvahy. Doteraz neľutujem a som rád, že som majiteľom a členom Suzuki klubu :hurra:.

ROSI45
08-04-2010, 23:27
... a šup na sraz....:-P

beasty1983
09-04-2010, 19:16
Ahojte,

Suzuki SX4 s bielou perletou je mojim milacikom presne dva mesiace. Mam verziu GLX za 11 111 eur. Co sa tyka vyberu, mal som to dost zjednodusene vzhladom na viac ako rocne skusenosti s bratovym Swiftom a taktiez vdaka pravidelnym informaciam od kamarata o SX4 jeho otca.

Dovody: cena, motor, podvozok, mala dlzka, velky vnutorny priestor, vyssie sedenie, lahsie nastupovanie

Nevyhody: siroky A-stlpik (vec zvyku)

Dokonca dnes som jednemu paru umoznil testovaciu jazdu, pretoze sa rozhoduju medzi SX4 a Toyotou Auris. Ta mimochodom stoji o 2000 eur viacej. Muz chce Aurisa a zena Suzuki :)

Beaumont
09-04-2010, 19:25
.............Nevyhody: siroky A-stlpik (vec zvyku)

Dokonca dnes som jednemu paru umoznil testovaciu jazdu, pretoze sa rozhoduju medzi SX4 a Toyotou Auris. Ta mimochodom stoji o 2000 eur viacej. Muz chce Aurisa a zena Suzuki :)

Dej si mezi ten A-sloupek navigaci a zjistíš, že toto vozidlo nemá žádnou chybu.

beasty1983
09-04-2010, 19:58
Presne na to trojuholnikove sklo som si dal drziak navigacie. Je to Nokia telefon a uz to pouzivam stale ako drziak na mobil, nie len v pripade navigovania. Nesmierne pohodlne:D

Beaumont
09-04-2010, 20:02
Presne na to trojuholnikove sklo som si dal drziak navigacie. Je to Nokia telefon a uz to pouzivam stale ako drziak na mobil, nie len v pripade navigovania. Nesmierne pohodlne:D

A navíc to nevadí policajtům, na rozdíl od toho, když přilepíš tu navigaci na přední sklo, kde nesmí být nic.

Suuzuukii
09-04-2010, 20:03
Možno konštruktéri ten A stĺpik navrhli tak zámerne :joke:

Iehova
05-08-2010, 13:45
Tak ja som kúpil SX4 Urban Line 1,6 GS - kompletná výbava - akcia v predajni (cenníková cena 14490 - akciová cena 12550 ) a presne pre tie všetky výhody, ktoré tu boli popísané predomnou - japonec, cena, výbava, vzhľad, výška podvozku, ... A ešte dodám že som vďačný za ten nápad tu v téme ohľadom využitia A-stĺpika na pripevnenie navigácie - proste geniálny nápad :hurra:

dominik1
08-08-2010, 21:11
Kúpil som SX4 v júli 2010, mali model určený pre grécky trh, biela farba 1.6 VVT 120 koní, zatiaľ zdržanlivá spokojnosť.

Iehova
08-08-2010, 22:17
Kúpil som SX4 v júli 2010, mali model určený pre grécky trh, biela farba 1.6 VVT 120 koní, zatiaľ zdržanlivá spokojnosť.

Moja SX4-ka bola tiež pôvodne pre grécky trh, akurát farba galactic gray metalíza :) Keď Gréci nekupujú, aspoň máme my výhodnejšie ceny... :hurra:

Suuzuukii
09-08-2010, 01:16

A prečo? :)

Maňo
30-10-2010, 22:48
Pri kupe noveho auta som hladal nahradu za rozbity Ignis, a to aj na ceste, aj v terene. Po dlhom porovnavani jednotlivych modelov (a ich ceny) zostali len dvaja favoriti - SX4 1,5 a Dacia Sombrero 1,6. Pre SX4 rozhodol fakt, ze Sombrero sa s tym motorom dodavalo len s elektrickymi oknami, ktore maju uplne nelogicky umiestnene ovladanie, cize som ich nechcel, a tiez to, ze sa na Sombrero 1,6 dost dlho caka (lebo ze tie motory sa robia malo). Dalsi a rozhodujuci fakt boli maximalne pozitivne skusenosti so Suzuki benzinovym VVT motorom.

Od vcera mam doma ***4 1,5GC. Za dva dni ma natocene 250km, co je sice na recenziu malo, ale na porovnanie dojmov oproti predoslemu Ignisu to celkom staci. Takze:

SX4 nema na Ignis v tom, ze Ignis je jednoznacne terennejsie auto, a ma vacsi a lepsie vyuzitelny kufor. Dalej co si pamatam, tak v Ignise ani po roku a pol nic nevrzgalo.
SX4 je naopak uplne inde co sa tyka jazdnych vlastnosti na ceste, a na rozdiel od Ignisa v SX4 nic nevibruje (pedale, volant ani rychlostna paka), no zas puka nieco v stredovej konzole a rovnaky pukot sa ozyva od piatych dveri, plus prefukuje tesnenie dveri na pravej strane. SX4 je tiez znacne sirsia, co sa tyka vnutorneho miesta na prednych sedadlach. Na zadnych som este nesedel, a vzhladom na tie uzke sedadielka to ani nechcem skusit.

Auto poctivo zabehavam, takze motor zatial tocim len v pasme 2000-3000 ot., ale ten tah je na 1,5L motor naozaj prekvapivy (prirovnal by som ho k motoru 1,8 16V zo starsch Vectier). Presne takyto motor chybal v Ignise (SX4 - 1,5 82kW 148Nm, Ignis - 1,3 69kW 118Nm). Hoci mam zatial len par km po okreskach, uz teraz celkom jasne vidim, ze co sa tyka sily motora, bude to presne opacna situacia ako pri Ignise, ktoremu kvoli nedostatku krutiaceho momentu v stupaniach rychlo dochadzal dych. SX4 s tou vylepsenou 1,5kou si prosto pyta 6st. prevodovku.

Co sa tyka tych pazvukov a netesnosti dveri, uz som pisal predajcovi, a nepredpokladam, ze by s tym bol nejaky vacsi problem. Uvidime.

stanleyhp
22-01-2011, 20:18
Dnes som sa aj ja stal majitelom červenej SX4. Snáď bude dobre slúžiť.

Suuzuukii
25-01-2011, 20:21
A so Swiftom sa čo stalo? Kúpil si nové, či jazdenku?

stanleyhp
25-01-2011, 20:51
A so Swiftom sa čo stalo? Kúpil si nové, či jazdenku?
toho som mal len v "prenájme" od brata :D. Kupoval som nové, tak snáď nesklame.

alibaba
26-03-2011, 18:31
kupila som si ju z takeho typickeho zenskeho dovodu: pacil sa mi dizajn :stupid: a uplne najviac ma prehovorila zimna akcia, ked mi k nemu dali aj rocne PZP a pneu.
je to moje prve auto a vela som do jeho vybavy ani neinvestovala, takze som nemala prehnane naroky a vela som od neho necakala. teraz by som si asi kupila nieco s lepsou vybavou :king:
no a celkovo sa na nom naslo dost chyb po par odjazdenych kilometroch:
po tyzdni mi zacala "miznut" chladiaca kvapalina, zmes v ostrekovacoch zmrzla pri -12°C (podla predajcu mala vydrzat -20°C ) a dnes ma uplne "nasralo" ked som pri prezuvani zistila, ze namiesto v letaku deklarovanych pneumatik michelin mi dali nejake pneu BFGoodrich 195/65 R 15 (neviem ci je rozmer az tak dolezity ale letne su 205/60 R16) :omgod: no proste slovaci, co si clovek neskontroluje pri kupe, na tom ho o.ebu :-(

ROSI45
27-03-2011, 22:20
Už druhý příspěvek - a stížnost na BFGoodrich. Vážení - tyhle gumy dělá Michelin a nejsou vůbec špatné! Jezdí se na nich relly.:thumbright:

alibaba
27-03-2011, 23:14
ja sa nestazujem na gumy ale na predajcu...mali do letaku rovno napisat ze daju bfgoodrich a nie michelin :nono:
ja som doteraz o tej znacke ani nepocula, tak ma to dost zaskocilo, ked som to davala dole z auta, ze co to

radoslav
27-03-2011, 23:22
Goodrich su v pohode, pozor skor na gumy goodride!

morga
02-05-2011, 12:00
Prečo som si nekúpil SX4:
1. nemal som dosť peňazí:(
2. neobvykle zlý výhľad (predný stĺpik):-o
3. menej miesta na hlavu vzadu ako v wagon R+ (vyskúšané osobne):shock:
4. zbytočne "veľký motor":mrgreen:
Pre moje potreby úplne nevyhovujúci model.
Suzuki mám celkom rád, ale toto by som si nekúpil.

vedek
25-05-2011, 10:34
V pondelok som objednal SUZUKI SX4 1,6 GS AAC / AT Urban Line, automat, v tej zelenej metalke + nejake tie rohoze, vanicku a sadu poist. srobov :) Buduci tyzden by malo prist do BA.
Povodne som mal objednanu Fabiu Combi...ale dodacia lehota sa natiahla na skoro pol roka, tak som to zrusil :( ..a nasiel SX4 :hurra:

mimach
25-05-2011, 18:32
Dosť veľký rozdiel medzi kombikom a kompaktom :)

cobra30
25-05-2011, 22:21
moje první auto byl Oltcit/strašný šmejd / - 1. dítě

druhé auto škoda Forman/nulové náklady na udržbu, prakticky jsem do něj lil jen olej a benzín/ - 2. dítě

třetí auto opel Vectra B/sem tam nějaké mouchy jako čidla ale žádné zásadní poruchy/ - 3.dítě

čtvrté auto Landrover Freelander / to jsem měl jen 2 roky, celkem vysoké náklady na roční prohlídky, ale jinak bez vážných závad/

no a ted děti odrostly tak kupuju SX4, už je v prodejně ale čekají na navigaci Clarion, tak jsem zvědav kdy jim ji dodají, jestě mi tam budou dodělávat tempomat.

vedek
26-05-2011, 08:28
mimach ...jj ;) Nateraz nam, ale bude stacit :)

V12
11-07-2011, 22:19
Chcem kupit SX4, je tam 1.9DDiS 88kW. Ako su na tom tieto motory so spolahlivostou ? Ma to 90 tisic realnych kilometrov. Ma dvojhmotu ? Aka je zivotnost vstrekovacov ? Jazdenu naftu uz totiz nechcem ani vidiet, ked ma viac ako 120 - 150k km...

Inak jedna sa o toto :

http://autobazar.autovia.sk/suzuki-sx4-1-9-ddis-4x4-gs-outdoor-line-hatchback-m6-999651

Diky za odpoved.

cobra30
12-07-2011, 00:19
koupil jsem landrover freelander s 220 tis km stáří 5 let za 210 tis Kč./prodal jsem ho s 260 tis km po dvou letech za 185 tis.Kč/ a mimo bežné údržby s ním nebyl problém, záleží jak se k tomu předchozí majitel choval, doporučuju koupit firemní auto, kde s ním ve firmě jezdil 1-2 řidiči, takové auto dostává v servisu co mu patří a ne jako když ho má někdo doma a údržbu si prasí sám aby ušetřil. za ty prachy si koupíš něco lepšího, a nebo auto po někom kdo to měl jako druhé auto v rodině a má najeto mezi 20-40tis km

profiter
12-07-2011, 09:30
Chcem kupit SX4, je tam 1.9DDiS 88kW. Ako su na tom tieto motory so spolahlivostou ? Ma to 90 tisic realnych kilometrov. Ma dvojhmotu ? Aka je zivotnost vstrekovacov ? Jazdenu naftu uz totiz nechcem ani vidiet, ked ma viac ako 120 - 150k km...

Motor je v pohode, ja uz mam vyse 60t km, v skutocnosti to je Fiat 1,9Multijet. Problemy, ktore som mal aj ja s tymto autom su popisane tu:
- Prevodovka 1,9DDiS (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=383)
- Vynechavanie motora 1,9DDiS (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=386)

Ostatne problemy (vrzgajuca sedacka, plasty) su vseobecne a nezavisia od motorizacie a su to v podstate prkotiny, ktorymi sa ty zaoberat nebudes, kedze chces kupit jazdenku. Pri novom to clovek inak preziva.

pcs
06-01-2012, 18:22
Auto kupujem rovnako ako zubnú kefku alebo žiarovku do stolnej lampy. Oboje sú úžitkový predmet každodennej potreby. Každý má svoj účel. Keď je treba, tak ich vymením.

Kritériá boli jednoduché :

nové vozidlo, benzínový motor, cca 15.000 km, 50% kratšie trasy, 30% zimné podmienky a horšie cesty, 20% diaľnica, na farbe a značke nezáleží, „ne-novinka“ (starší, výrobne i servisne overený model), primeraný „rodinný“ priestor a komfort kabíny, kufor postačujúci na 350 dní v roku, primeraná cena celku, možné bonusy od predávajúceho, BMW X6 je určite nad finančný limit.

Z toho plynúce požiadavky a upresnenia :
- zlepšená priechodnosť a trakcia, tvrdší podvozok so zvýšenou odolnosťou (AWD, výška, stabilita)
- menšie vonkajšie rozmery, nižšia hmotnosť vozidla (HB)
- dostatočný benzínový motor (mierna výkonová rezerva)
- vyhovujúca výbava už v cene modelu (+ cúvacie senzory)
- automatická klimatizácia a bezkľúčový prístup
- pomerne solídne spracovanie vozidla
- Tucson úplne skončil, Duster nebol dostupný, Yeti len 2.0 TDi, Fusion (bohužiaľ) nie je 4x4
- rozumná výška PZP / HP, prečítané názorové fórum k vybranému modelu

Rozhodnutie? -> splňuje resp. postačuje Sedici (aha, ozaj, veď môže byť aj sestra od Suzuki).

Som spokojný, vedel som presne čo kupujem, jazdím s SX4-kou každodenne - neznamená to však, že je (značka/model) nedotknuteľná a jediné prípustné názory sú oslavné chorály a uznanlivé servilné gestá. Je to len “spotrebič” produkujúci nákladové položky, ako každý iný ... viac či menej vydarený ... ako pre koho ... ibaže pri BMW X6 by boli náklady o trošičku vyššie.

Našťastie ma nezväzuje zaľúbenosť do žiadneho vozidla (ani značky, ani modelu). Nie je ani prvé, ani posledné. Výber auta nie je naplnením mojich „chlapčenských“ túžob ... už som vyrástol. Mám radšej iné hodnoty.

Juj ... ale, ak by som si odpustil 4x4, ESP, 6 airbagov, 9 reproduktorov, klimatizáciu, bezkľúčový prístup a Alcantaru, tak by mi úplne vyhovovalo aj famózne Sandero ... to som si potom mohol kúpiť až dve a hneď naraz ... ani by som nemal "mindráky", že mi tú moju "slečinku" raz nejaká blondína škrabne či ťukne ... do kelu ... že, ma to skôr nenapadlo ... a navyše Sandero je tiež od písmena S ...

Suuzuukii
06-01-2012, 18:44
Tak to sa mi uľavilo :D lebo od začiatku tvojho pôsobenia tu som mal pocit, že ťa ku kúpe Suzuki (SX4) niekto donútil. Ale ako tak čítam, tak si po zrelej úvahe kúpil to "najlepšie", čo na trhu bolo v rámci finančného limitu, bez ohľadu na fakt, že skica, render, koncept a živá SX4 vyzerali úplne ináč a že za celú dobu života zmenili len nárazník, budíky, poťahy a kolesá.... jedine že by si urobil chybu a to "najlepšie" bolo to Sandero... ale tak človek je omylný tvor, však aj v Suzuki robia v poslednej dobe samé chyby :D

pcs
07-01-2012, 08:55
Tak to sa mi uľavilo :D ...

Prepáč, že som ti spôsobil nevoľnosť. Dúfam, že už ti je lepšie.

Zbytočne sa ponáhľaš s hodnotením situácie. Potom to vyzerá, že všetkému čo si prečítaš vždy aj uveríš.

Nauč sa čítať aj medzi riadkami ...

Suuzuukii
23-01-2012, 21:30
Takže prečo som si ja kúpil SX4?

Chcel som niečo väčšie ako Splash, niečo do čoho sa so svojou výškou 197cm vojdem, kde nebudem mať klaustrofobické pocity, spoľahlivé, praktické na každý deň do mesta, v čom sa bude dať absolvovať aj dlhšia cesta na dovolenku, alebo vylezie do lyžiarskeho strediska alebo zvládne nejakú tú šotolinovú cestu.

Síce som dlhšiu dobu hľadal niečo, s čím sa bude dať aj slalomovať (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=83) a pozeral som všetko možné (jediné čo by spĺňalo všetko vrátane slalomu by bolo asi Lancer EVO :D ), keď som však prešiel autá, čo sa mi na prvý pohľad ako tak pozdávali, tak buď ma v reále neoslovili (subjektívne pocity), alebo boli cez môj finančný limit, alebo malé, alebo oboje, alebo mali katastrofálne referencie z prevádzky a servisu.

Zakaždým som skončil u SX4, ktorá bola v prijateľnej cene, 5 dverová, priestranná kabína s dobrým nastupovaním, spoľahlivá, praktická.... jediné na čo sa vôbec nehodila je slalom. Ten je ale 10x do roka a zvyšok potrebujem také auto ako som vyššie písal. Takže som sa išiel ešte raz povoziť, nechal si to posledný krát prejsť hlavou a objednal.

Isté plus hralo i to, že som už od Suzuki mal Swifta a Splasha a s oboma som bol spokojný. Tak snáď to tak bude i s SX4.

...a na slalom snáď keď bude nejaké voľné € kúpim nejakú lacnú plechovicu a bude :)

Beaumont
24-01-2012, 07:07
S tou výškou jsem na tom podobně, a v tomto směru je tam místa podle mně dost. Ale udivuje mně, že se najdou lidi, kteří si naopak stěžují, že tam je místa málo a že je to prý auto pro malé japanské postavy. Já osobně nevidím žádné zápory tohoto auta, pokud by to byl jen ten slalom, tak ten já nejezdím.

Suuzuukii
24-01-2012, 07:19
Môžem s tebou len súhlasiť :iagree: Podľa mňa a mojich skúseností je v ňom viac priestoru ako v niektorých autách o triedu vyššie.

Beaumont
24-01-2012, 07:36
Teď jsem si vzpoměl na jednu negativní věc, ale možná je to jen můj subjektivní pocit. Při rychlé jízdě po silnicích velmi často na přední sklo dopadají kamínky odhozené vozidly přede mnou. Nevím jestli je to způsobené profilem předku, sklonem skla nebo výškou. Ale po 4 letech provozu je sklo více poďobané než u jiných značek. Zatím jsem ho ještě nerozbil, ale už mám opravovanou jednu prasklinu. Velmi mně štve, když mně ve velké rychlosti někdo předjíždí a pak se zažadí jen těsně přede mně. To je pak jako kulometná palba, obvzláště v zimním období a tam, kde se štěrkuje.

Suuzuukii
24-01-2012, 08:43
Yo yo, už sa to tu niekde spomínalo, že čelné sklá su "mäkké". (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1998) Nechci vidieť moje na Splashi po 4 zimách. Nie je síce prasknuté, ani rozbité, ale keď zasvieti slnko oproti, tak je na ňom vidieť milión bodiek.

kastan331
24-01-2012, 09:42
A ešte by som pridal dve veci. Na japonskom aute ma udivuje nízka kvalita audio-sústavy. Nulová konektivita a zvuk žiadna sláva. RDS (alebo AF) pracuje veľmi slabo a nájsť lepšiu frekvenciu je veľký problém. A vraj Japonci a elektronika sú veľký kamaráti :joke:.
Druhým problémom, sú plechy z tenkého železa. Blatník alebo kapota sa aj po slabom tlaku rukou prehnú. Pravdepodobne ochrana chodcov, ale za akú cenu! Zadkom (riťou) som nechtiac buchol do blatníku a ten sa nevratne prehol... A to platí aj o piatych dverách. Zaviazol som v hlbokom snehu, kamoši tlačili a opäť mi zostal malá priehlbina. Keď sa ma niekto opýta, tak hovorím, že je to vyrobené z papiera (papundekla).
Ale inak som si s tým autom zažil kopec srandy a neľutujem, že som ho kúpil. To len ako môj postreh, a navyše pcs už dávno nič "duchaplného" nenapísal, tak som ho chcel zastúpiť...

Beaumont
24-01-2012, 10:32
Co se týče tlačení do kopce, tak to je kapitola sama pro sebe. Dřív, když jsem ještě s dětmi hojně jezdil do hor na lyže a občas byl problém s výjetím do kopce, tak jsem měl vždy hrůzu z přeochotných "roztlačovačů". Než člověk stačil cokoliv zařvat, tak ti byli schopni promáčknout zadek, nebo zkurvit svítilnu a to i u jiných značek auta. Jak říkám, všechny maléry vznikají tím, že někdo něco myslel dobře.
Co se týká horší kvality příjmu u rádia, mám podezření, že zakopaný pes je v nekvalitní anténě (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1345).

EDITED by Suuzuukii: Ďalšiu diskusiu o čelnom skle som odsmeroval do témy :arrow: Mäkké čelné sklo SX4 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1998) :study:

Maňo
30-01-2012, 20:36
Suzuki: Ty si predal Splash???

Suuzuukii
30-01-2012, 21:02
Suzuki: Ty si predal Splash???

Veru predal.

lorenzlubos
19-02-2012, 22:23
Tak tomu nerozumiem. Pred kupou splashu si si ho vyskusal a teraz ho predas, lebo potrebujes auto, do ktoreho sa zmestis, v ktorom nebudes mat klaustrofobicke pocity, prakticke do mesta, v ktorom ale mozes absolvovat aj dlhsie cesty.... Sanka dolu. Kazdy, kto sadne do Splashu, je prekvapeny priestrannostou interieru. Malu dlzku auta vpredu nijak nepoznat, prave naopak, priestrannost, vyssi posed a velka vzdialenost od celneho okna a predku auta je dovodom, preco ma clovek pocit, ze sedi vo vacsom aute. SX4-ka s prisernym vyhladom sikmo vpred a klasickejsim (lezatejsim) sedenim mi zvnutra nepride nijak priestrannejsi (nebavime sa o kufri - ten vodic nepocituje a ked cestuje sam, alebo vo dvojici, ten vyse 1m3 za sebou len tazko bezne naplni - a ak predsa, tak SX4ka urcite nebude to spravne, ked to ma sluzit ako dodavka). Do mesta SX4ka uz len kvoli svojim vonkajsim rozmerom a menej spriamenym sedenim uz vobec nedosahuje kvality Splashu. A mimo mesto. S mojou 3-valcovou 1.0kou, na dialnici s 3 osobami a plnym kufrom bezproblemou dosahoval stalu rychlost nad 150 km/h (GPS, podla tachometra to bolo takmer 170 km/h) som doteraz necitil, ze by mimo mesta to auto neslo (bola aj pokuta). A to mam za sebou 2xBerlin, tusim 6xWien, 1xPrahu, 1xLiberec, 1xBrno, 1xBlavu, 1xRumunsko, niekolko-krat Madarsko a Polsko... Vyse 60000km v "klaustrofobickom" Splashi, okrem ineho s 2 bicyklami, stanmi, spacakmi....atd v kufri, ci s 2 bicyklami na streche, 2 a pol velkej skrine, 25 tvarnic vnutri, zarubna ci dvere na streche, ci 4,5-metrove kanoe na streche. A tu je navyse rec o 1,2-ke.... Tu ako jediny dovod na vymenu Splasha za nebezpecnu SX4ku vidim samotnu tuzbu auta menit.

Suuzuukii
19-02-2012, 22:43
Tak tomu nerozumiem. Pred kupou splashu si si ho vyskusal a teraz ho predas, lebo potrebujes auto, do ktoreho sa zmestis, v ktorom nebudes mat klaustrofobicke pocity, prakticke do mesta, v ktorom ale mozes absolvovat aj dlhsie cesty.... Sanka dolu. Kazdy, kto sadne do Splashu, je prekvapeny priestrannostou interieru. Malu dlzku auta vpredu nijak nepoznat, prave naopak, priestrannost, vyssi posed a velka vzdialenost od celneho okna a predku auta je dovodom, preco ma clovek pocit, ze sedi vo vacsom aute. SX4-ka s prisernym vyhladom sikmo vpred a klasickejsim (lezatejsim) sedenim mi zvnutra nepride nijak priestrannejsi (nebavime sa o kufri - ten vodic nepocituje a ked cestuje sam, alebo vo dvojici, ten vyse 1m3 za sebou len tazko bezne naplni - a ak predsa, tak SX4ka urcite nebude to spravne, ked to ma sluzit ako dodavka). Do mesta SX4ka uz len kvoli svojim vonkajsim rozmerom a menej spriamenym sedenim uz vobec nedosahuje kvality Splashu. A mimo mesto. S mojou 3-valcovou 1.0kou, na dialnici s 3 osobami a plnym kufrom bezproblemou dosahoval stalu rychlost nad 150 km/h (GPS, podla tachometra to bolo takmer 170 km/h) som doteraz necitil, ze by mimo mesta to auto neslo (bola aj pokuta). A to mam za sebou 2xBerlin, tusim 6xWien, 1xPrahu, 1xLiberec, 1xBrno, 1xBlavu, 1xRumunsko, niekolko-krat Madarsko a Polsko... Vyse 60000km v "klaustrofobickom" Splashi, okrem ineho s 2 bicyklami, stanmi, spacakmi....atd v kufri, ci s 2 bicyklami na streche, 2 a pol velkej skrine, 25 tvarnic vnutri, zarubna ci dvere na streche, ci 4,5-metrove kanoe na streche. A tu je navyse rec o 1,2-ke.... Tu ako jediny dovod na vymenu Splasha za nebezpecnu SX4ku vidim samotnu tuzbu auta menit.
Tvoj názor ti neberiem a ani ho nebudem vyvracať, lebo Splash je vo svojom segmente veľmi dobré auto.

Klaustrofobické pocity som v Splashi nemal a ani som to netvrdil. Rovnako ani to, že sa do neho nezmestím. To si to zle pochopil, že v tej súvislosti píšem o Splashi. Realita je taká, že Splashu sa týkala len prvá časť súvetia, že som chcel väčšie auto (okrem iných parametrov) ako Splash. Ostatné bolo všeobecné konštatovanie aké väčšie auto som chcel a ďalšie porovnávanie sa týkalo úplne iných áut (aj keď neboli menované), ktoré som bol pozerať počas výberu nového auta, v duchu témy Prečo som si kúpil SX4 a nie napr. čo ja viem Yetiho.

Pre mňa je SX4 o dosť väčšia, praktickejšia a pohodlnejšia ako Splash a (zatiaľ) neľutujem, že som ju kúpil. Rovnako neľutujem, že som pred 4 rokmi kúpil Splash (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=336&p=3745#post3745). Že tomu nerozumieš prečo som ho vymenil a ako jediný dôvod vidíš túžbu meniť autá, hold, nevadí. Podstatné je, že ty si spokojný so Splashom a ja s SX4 :thumbright:

Beaumont
20-02-2012, 08:26
Lorenz, nevidím nic divného na tom, když někdo po čtyřech letech vymění svoje původní auto, se kterým byl spokojen za jiné a to původní dá třeba na protiúčet.

Richie
20-02-2012, 17:16
Hello, Suzuki fans!

Keďže "ožila" táto téma a na svojej SX4 sedan GS r. 2009 jazdím už viac ako 2 roky (čo by podľa mňa malo stačiť na objektívne hodnotenie), rozhodol som sa prispieť zopár vetami.

Keď som si vyberal auto, mal som jasno v tom, že chcem japonský sedan s manuálnou prevodovkou.
Do finále sa dostali Toyota Corolla, Mitsubishi Lancer a Suzuki SX4 sedan. Všetky tri autá boli približne rovnako veľké, všetky ponúkali benzínový motor okolo 1600cm3 s podobnou spotrebou.
Samozrejme som sa na všetkých najprv odviezol a v SX4 bolo skutočne najviac miesta.
To vyššie sedenie mi vyhovuje a podstatne viac miesta je aj nad hlavou na zadných sedadlách.

Ďalším kritériom bola výbava - to, čo SX4 sedan GS ponúkal v štandarde, bolo u ostatných za príplatok (ESP, automtická klíma, keyless otváranie a štart, zliatinové disky, perleťová farba).
No a keď prišla na konci roku 2009 akcia na SX4, rozdiel v cene pri podobnej výbave narástol takmer na 5000 EUR. Bolo rozhodnuté...a to ešte predajca pridal ako bonus komplet zimné obutie.

No a na záver len dodám, že auto šlape ako hodinky a doteraz na ňom nepozorujem žiadne chyby alebo nedostatky. Tak preto som si kúpil SX4 - a som s ním spokojný.

pcs
21-02-2012, 14:44
... nevidím nic divného na tom, když někdo po čtyřech letech vymění svoje původní auto, se kterým byl spokojen za jiné ...

Súhlasím, len sa netreba báť k tomu aj priznať ... nakoniec ... nejakými vysvetleniami, či údajnými požiadavkami sa to už potom subjektívne zdôvodní a pekne naformuluje, aby to bolo uveriteľné.

Iba ak sa do rodiny narodia nečakané štvorčatá (a podobne), potom je nákup iného typu auta "objektívna" záležitosť ... vtedy túži po novom vozidle dokonca aj manželka ...

Beaumont
21-02-2012, 21:19
Súhlasím, len sa netreba báť k tomu aj priznať ... nakoniec ... nejakými vysvetleniami, či údajnými požiadavkami sa to už potom subjektívne zdôvodní a pekne naformuluje, aby to bolo uveriteľné.

Iba ak sa do rodiny narodia nečakané štvorčatá (a podobne), potom je nákup iného typu auta "objektívna" záležitosť ... vtedy túži po novom vozidle dokonca aj manželka ...

Ideální je mít dost peněz, vzít si leasing na 4 roky, po jeho uplynutí si vzít na další leasing jiné, nové a lepší vozidlo, to původní střelit na protiúčet a o nic dalšího se nestarat, ani o technické prohlídky. Tak to dělají ti největší sekáči, ale já mezi ně bohužel nepatřím.

expert007
26-02-2012, 00:20
Tak som novým majiteľom SX4-ky NAVI. Kúpil som ju u predajcu v PN, príjemné jednanie, všetky otázky zodpovedali a aj cena bola pomerne dobrá. Na novej Suzuki jazdím ešte len týždeň, ale trafil som akurát na zimné počasie a tak som mohol vyskúšať aj vlastnosti štvorkolky. Je to príjemná možnosť a je fajn vedieť, že v prípade potreby toto auto dokáže viac, ako klasická dvojkolka. Zatiaľ som s novým autom spokojný, predtým som mal Mazdu 626 a chcel som znova Japonca, tak dúfam, že ma táto voľba nesklame.
Momentálne riešim iba problém s aktualizáciou navigácie, stránka naviextras po registrácii mi neponúka sľúbenú prvú aktualizáciu grátis. Ale predajca to rieši, tak dúfam že k mojej spokojnosti. Nemám chuť platiť za mapy 042011 sto euro. Momentálne sú v navi mapy 062010.
Ďalší problém, ktorý som postrehol je, že ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny nikdy nedosiahne k polohe teploty 90 stupňov, ale vždy ostane maximálne tak 4 mm pod touto hranicou. Už som to konzultoval s predajcom a idem si urobiť termín na servis. Myslím, že to bude chybný termostat, snáď len takáto "prkotina".
A chcem si dať namontovať zadnú cúvaciu kameru, má ju niekto namontovanú? Je to k niečomu?
Tak do suzuki :-), ak budem mať niečo nové, dám vám to tu vedieť.

Suuzuukii
26-02-2012, 07:20
....Momentálne riešim iba problém s aktualizáciou navigácie, stránka naviextras po registrácii mi neponúka sľúbenú prvú aktualizáciu grátis. Ale predajca to rieši, tak dúfam že k mojej spokojnosti. Nemám chuť platiť za mapy 042011 sto euro. Momentálne sú v navi mapy 062010. ....
:arrow: Clarion NX501E v SX4 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2031) :study:

.... A chcem si dať namontovať zadnú cúvaciu kameru, má ju niekto namontovanú? Je to k niečomu? ....
:arrow: Cúvacie senzory s kamerou (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=664) :study:

... Ďalší problém, ktorý som postrehol je, že ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny nikdy nedosiahne k polohe teploty 90 stupňov, ale vždy ostane maximálne tak 4 mm pod touto hranicou. Už som to konzultoval s predajcom a idem si urobiť termín na servis. Myslím, že to bude chybný termostat, snáď len takáto "prkotina" ...
:arrow: Ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1860) :study:

expert007
26-02-2012, 09:43
Vďaka za rýchlu reakciu na moje otázky, Admin nikdy nespí :wink:

Budík teploty vody ukazoval spočiatku presne teplotu 90 stupňov v strede, až ostatné tri dni ukazuje stále niečo menej, ale to vyrieši až servis, chystám sa tam tento týždeň.

EDITED by Suuzuukii: Diskusiu k budíku teploty chladiacej kvapaliny SX4 som prekopíroval do sólo témy :arrow: Ukazovateľ teploty chladiacej kvapaliny SX4 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2036), aby sa to neofftopicovalo tu.

mikso3
23-04-2012, 19:25
Zdravim Vas do plena, som tu novy a chcel by som Vas poprosit o radu, mam zaujem kupit nove auto a rozhodujem sa medzi KIA Vengou 1,4 EX a Suzuki SX4 GLX momentalne v akcii za 9999,-€, bol by som rad za kazdu dobru radu ktora by ma naklonila v prospech suzuki...viem ze KIA ma lepsiu vybavu, vacsi kufor, ale to nie je vsetko, auto by malo byt rodinne a bolo by potrebne v nom previezt aj kociar s malym babom...dakujem...

fotograf
24-04-2012, 13:35
U áut Kia (aj Venga) si daj bacha na ručnú brzdu. Nikdu ju nezaťahuj iba samú (bez kvaltu) pri parkovaní. Na svahu použi parkovací klin (alebo aspoň kameň) pod koleso.

... viac "no comment"...

Beaumont
24-04-2012, 14:18
U áut Kia (aj Venga) si daj bacha na ručnú brzdu. Nikdu ju nezaťahuj iba samú (bez kvaltu) pri parkovaní. Na svahu použi parkovací klin (alebo aspoň kameň) pod koleso.

... viac "no comment"...

To o ruční brzdě platí i u SX, slabý účinek parkovacích brzd (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=636) je záležitost mnohých značek, ale pomoc je velmi snadná. Stačí spolu se zatažením parkovací brzdy sešlápnout i nožní čímž vznikne dostatečné předpětí.
Jinak samozřejmě platí i to druhé, na svahu kámen pod kolo, nebo alespoň stočit kola k obrubníku.

fotograf
25-04-2012, 07:33
Nemal som ani tak na mysli účinnosť, ale bezpečnosť parkovacích bŕzd. U niektorých značiek (vrátane áut KIA) sa lanká trhajú (resp. pokĺznu), lebo majú konštrukčne zle riešené uchytenie. :swear":bang::banghead:

Suuzuukii
09-04-2013, 18:26
Po dnešnom dni kedy som spravil 320km na Škode Fóbia Kombi 1,4 benzín som šťastný, že som si kúpil SX4 :hurra: Strašné auto.... to nie je auto, to je rebriňák... zakázal by som to vyrábať.... som si musel uľaviť. :rolleyes:

mimach
09-04-2013, 19:11
Moja polovička po jazde BB-BA a späť hovorila to isté :D

Shrek
10-04-2013, 09:18
Minuly tyzden som absolvoval sluzobku BA-BB-BA vo Fabii Combi 1.2 TSI a musim povedat, ze to nebolo az take zle. :scratch:

fotograf
10-04-2013, 11:46
Strašné auto (fóbia).... to nie je auto, to je rebriňák... zakázal by som to vyrábať.... som si musel uľaviť. :rolleyes:

Tak teda to pŕŕ!!! :swear"
Tvrdo sa ohradzujem proti hanlivým a urážlivým vyhláseniam na adresu "rebriňákov"! :nono:
Rebriňáky sú to najlepšie do terénu, čo jazdí po svete na štyroch kolesách. :mrgreen:
Ale Fóbia medzi ne nepatrí! :thumbdown:

Shrek
10-04-2013, 11:52
Az po tretom precitani som pochopil ten tvoj "rebrinak" :joke:
Plne suhlasim, Fabia nie je "rebrinak" :hurra:

Beaumont
10-04-2013, 12:50
Az po tretom precitani som pochopil ten tvoj "rebrinak" :joke:
Plne suhlasim, Fabia nie je "rebrinak" :hurra:

Lépe jednou vidět, než dvakrát slyšet. Pro zařazení do této kategorie vozidel nemá Fábia potřebné parametry.

BHG
12-04-2013, 17:36
fabia je daleko komfortnejsia a lepsie ovladatelna ako sx4

mimach
13-04-2013, 13:00

A máme tu ďalšieho humoristu, vitaj :hurra:

BHG
13-04-2013, 16:52
A máme tu ďalšieho humoristu, vitaj :hurra:

ja nezartujem, na suzuki nedam v mnohom dopustit, v tomto je vsak sx4 za fabiou

Beaumont
14-04-2013, 22:03

Tak to bys měl lépe vysvětlit spíše to, kde má ta Fabia svoji achilovu patu.

mikel
13-05-2013, 20:50
trochu som sa rozpisal, lebo som plny dojmov, tak dopredu upozornujem, ze citat to cele moze velmi pravdepodobne byt velmi zabity cas :)

Dnes som si bol prevziat svoju esixstvorku, v edicii holotrt, a ked sa nad tym spatne zamyslim, asi 2 hlavne dovody boli pohodlny pristup za volant, relativne atraktivny dizajn aj po tych rokoch, cena a snad mensia pravdepodobonost kradeze.

Pravdupovediac, keby nove Clio nemalo cakacie lehoty 3 az 5 mesiacov a ja som auto nechcel hned, tak by som asi siel do noveho Clia (nove Clio velmi narastlo, vzadu si clovek stale nesadne, ale vpredu podla mna miesto ako vo Fluence/Megane). Kedze som potreboval druhe auto len na kratke trasy do prace, hladal som nieco do 10 - 11 tisic a kedze auto si neplanujem nechat dlhsie ako bude v zaruke. bolo mi jedno ci to bude francuz, japonec alebo cechonemec. Koncern VW z roznych dovodov vypadol, Peugeot 208 tiez, nove Sandero s fabrickym LPG tiez, hoci ten novy model uz celkom je konkurencie schopny, ale v pouzitelnej vybave je az moc drahe, takze Dacia prec, tak som sa ale dostal k favoritovi - Clio. Za 11000 s koncepcne starou 1.2kou ale v dobrej vybave, male turbo, uz jedno mam v Seate Altea, a nechcel som aj do druheho auta ist do maloobjemoveho turba, ako som povedal, keby sa dalo kupit hned alebo do par tyzdnov, asi mi skonci v garazi.
Kolega si pred vianocami kupil stvorkolku navi plus v bizonej metalize :) a hoci sa mi tie nove trendy hnede vzdy pacili, nikto ich podla mna tak netrafil ako Suzuki. VW ich ma moc blede, Francuzi moc do oranzova, ale ked som zbadal tu Bison brown na SX4 nazivo tak som sa do tej farby zamiloval.

Nijako extra som po SX4 netuzil, hlavne ked som nejak periferne sledoval prichod noveho modelu (uz z jednej skusenosti s Golfom viem, ze kupovat posledny modelovy rok auta, ak uz je na linke nastupca sa dost nevyplaca pri dalsom predaji), ale ked sa ukazalo, ze nova SX4 ani tak nie je nastupca ako vacsi surodenec a aj cenou asi zacne zhruba tam, kde povodne SX4 zacinala v 2006, tak sa nebojim, ze tato generacia este nejaky ten rok na linkach ostane.

Kedze v Altei som si zvykol na vyssi posed a pohodlne nastupovanie, siel som sa na SX4 pozriet, a ked som zistil ze bison brown robia aj na Urban line, (ked si pozriete uzasnu stranku suzuki bison brown najdete len pre stvorkolku navi plus, v inych vybavach ta farba chyba), a mali zrovna jedneho holotrta skladom, tak som hned v ten den sa do predajne vratil, vyplatil zalohu a o tyzden odviezol. Pravdupovediac asi zlomovy moment bola ta farba :).

Mali skladom hnedu aj na 2WD Navi plus a 2 dni som rozmyslal, ci dam za to auto o 2 tisic viac, ale som dnes celkom rad, ze som nedal. Pretoze pri kategorii 12300 EUR uz sa otvaraju hranice uplne inych aut a ja som sa pokial mozno chcel vtesnat okolo tych 10.

Co ma trochu negativne prekvapilo je hlucnost, aj od podvozku, aj od motora, cakal som o stupen lepsie odhlucnenie, ale nie je to nic strasne, na aute za 10k ma to serie o dost menej ako keby som zan dal 12.

Co ma prekvapilo negativne celkom dost je servo. Normalne som mal chut po 10 kilometroch to otocit naspat do predajne, ze to moje auto je nejake defektne, ale asi sa s tym musim naucit zit. Pri rychlostiach nad 80kmh je to parada, vtedy mam pocit ze soferujem auto o 2 triedy vyssie, odozvy super, aj spatna vazba od kolies je vynikajuca, citim v rukach ci idem po hladkom alebo drazkovanom asfalte, niekomu to moze vadit, ale mne sa to paci presne takto, naposledy som nieco take zazil asi v Subaru.
Zial pri parkovani a manevrovani v malych rychlostiach to servo mi absolutne nevyhovuje, som snad este ani nezazil auto, kde sa volant nevracia spat do stredovej polohy a jednoducho zostane na mieste, treba si zvyknut ze zo zakruty treba volant vyrovnavat rucne a nespoliehat sa na fyziku, posilovac to proste drzi a volant sa vracia velmi pomaly. Zasa nemozem povedat, ze by to bolo nepresne, ale jednoducho je to nieco s cim som sa fakt nestretol, a uz som teda jazdil naozaj na bohatej skale aut.

Tretia vec co mi velmi nesedi, ale opat si len spomeniem na cenovku a nemyslim na to - radenie. Spojka trochu makka a tazko je ju utrafit, ale to bude chciet len zvyk, po 120km je naozaj skoro, jednotka/dvojka ide OK, do trojky to trosku zadrhne, do stvorky to ma vyrazny gumovy doskok, nieco ako Peugeoty, do patky ide celkom OK, ale pri vyradeni z 5ky (a len z 5ky) to ide jednak relativne tazko a jednak nemam dobry pocit z toho, ale dam tomu 5 - 6 tisic kilometrov, nech si to cele sadne a zabeha sa. Moze to byt aj tym, co som sa prave docital na fore, ze treba sa naucit pustit plyn o sekundu skor ako sa vytlaci spojka pri preradovani, plane medziplyny som dnes strielal ostosest ;).

Co ma pozitivne prekvapilo je motor, cakal som ze pod 3000 to nepojde vobec, ale vyzera to ze cosi k svetu uz ma aj nad 2000, snazil som sa ho dnes drzat v spektre 2300-3000, presiel som asi 50km dialnica a 60 okresky, na par sekund ked bol teply motor som mu dal nad 4500 otacok mozno na useku 1km, ked prejdem prvych 400-500km, tak dostane aj nad 5000rpm na chvilku, nech si nezvyka na komotne jazdenie.
S motorom som spokojny, po rokoch stravenych s turbami prijemna zmena, prevodovka dufam sa trosku podda, a na to servo si snad zvyknem a tiez dufam, ze sa malicko podda a aj gumy sa trochu zjazdia a nebudu tak lepit.

Ak niekto presada z niecoho starsieho do SX4 asi nenajde vela nedostatkov, ja som asi trochu rozmaznany uz, ale na auto na kratke kazdodenne jazdenie za 10 tisic, nelutujem. Este aj tie puklice na plechacoch vyzeraju dobre, take kilometrove, z kilomtra sa to hra na hlinik :).

Pavelo
04-07-2013, 10:02
ja nezartujem, na suzuki nedam v mnohom dopustit, v tomto je vsak sx4 za fabiou

Bohužiaľ, musím sa pridať do tejto témy, lebo viem porovnať Fábiu I (cca osem rokov skúseností a jedna je stále doma) a SX4 (viac než rok a pol jazdenia) a potvrdzujem, že vo veľa veciach má Fabia navrch, hlavne v prípade, ak idem v aute sám alebo vo dvojici..

Takže začnem:
rozmiestnenie ovládacích prvkov pri vodičovi - menovite palubný počítač (a taktiež aj jeho funkčnosť)
tempomat (tu by som jednak chcel kritizovať to oznamovacie svetielko o zapnutom tempomate, ktoré vyzerá ako prežitok z 80tych rokov a taktiež fungovanie celého tepomatu, ktorý mi oveľa viac sedí vo Fabii než tu)
pedále (v SX4 mi prídu tenké, krehkejšie a blízko pri sebe)
radiaca páka
servo+volant
farebné vyhotovenie interiéru (šedú fakt nemam rád, príde mi moc lacná, mohlo byť tmavšie)
zátvaranie dverí (mám pocit, že nimi musím v SXke viac tresknúť aby sa zabuchli)
odhlučnenie (samozrejme je to ale iná trieda auta, SXka je vyššia no aj tak to spomeniem)
prichytenie gumových tesnení na dverách (pár cvokoch na celú dĺžku tesnenia, skúste ho natiahnuť, že akú má vôľu... a na toto som fakt háklivý, pretože auto a voda nie je dobrá kombinácia)

..samozrejme tieto kvázi nedostatky vychádzajú z toho, že SX4 je fakt budgetové auto a Fabia je zbytočne drahá, no niekedy mi rozum ostáva stáť nad niektorými šetrivými riešeniami v SXke.. viď napr. tie tesniace gumy.

A aby to nevyzeralo, že sa len sťažujem, tak SXka má veľa výhod, hlavne pri tej cene - ozvučenie auta (fakt WOW!!), svetlá výška, priestor na zadných sedadlách, priestor v motorovom priestore, výborný benzínový motor aký Fabia asi nikdy nemala (MPi, HTP, 2.0 ani 16V sa nechytá..) a kopec iných.

deividmanBB
04-07-2013, 11:53
Co tu trepes o gumach sak take hrube gumy ani kamos na mazde nema a zvuk pri zatvoreni dveri s fabiou ani porovnavat nemusim... na fabii jak dva hrnce ked buchnu. neviem ci je toto setrenie ale podla mna je setrenie ked tam tu gumu nedaju co uz dnes nie je vynimocne

Pavelo
04-07-2013, 12:48
Co tu trepes o gumach sak take hrube gumy ani kamos na mazde nema a zvuk pri zatvoreni dveri s fabiou ani porovnavat nemusim... na fabii jak dva hrnce ked buchnu. neviem ci je toto setrenie ale podla mna je setrenie ked tam tu gumu nedaju co uz dnes nie je vynimocne

V prvom rade netrepem, ty len zle čítaš alebo máš problém pochopiť napísané... písal som o prichytení tesniacej gumy na dverách (a tuším aj na rámoch okolo dverí), zbehni dole pred panelák a presvedč sa sám.

Zvuk je iný, to Ti kvitujem ale zasa si úplne vedľa jak tá jedla - mal som na mysli celkové zatváranie dverí. Keď niekoho veziem prvý krát, tak má problém dobre zatvoriť dvere, až to vyústi do situácie, že s nimi tak buchne, že sa rozkýve auto. Možno je to tým, že je auto ešte relatívne nové a v "zábehu".. Uvidím časom.

expert007
04-07-2013, 13:04
Pre deividmanBB
Keď niekto (PAVELO) napíše svoj názor, tak ma na to právo a v slušnej spoločnosti sa takýto názor neoznačuje ako "trepanie". Páči sa mi na tomto fóre, že okrem iného sa tu dodržiava pri komunikácii slušné správanie, tak by bolo fajn, keby to tak bolo aj naďalej.

Teraz k téme a názoru Pavela. Áno, ja som šetrenie na mnohých miestach v tomto našom šikovnom autíčku tiež postrehol a tiež ma to trocha mrzí. Tie úchyty gumeného tesnenia sú fakt až príliš miniatúrne, ale zatiaľ svoju funkciu spĺňajú. Rovnako by guma okolo okien mohla byť z vnútornej strany z iného materiálu aby v zime nevŕzgala, plasty by mohli byť kvalitnejšie, koberec je ako z papiera, lepšie odhlučnenie a.t.ď. Ale, po roku a pol, odkedy toto autíčko vlastním viem, že by som ho ťažko chcel zameniť s niektorou inou značkou v rovnakej cenovej hladine (možno nová Toyota Auris :confused:). Spoľahlivosť, motorizácia a hospodárnosť, priechodnosť spolu s 4x4 , dizajn a účelnosť, to sú pre mňa podstatné veci pri užívaní. Takže celkom súhlasím s Pavelom a jeho hodnotením a myslím, že sme pri výbere nového prevážadla neurobili výberom SX4 zle rozhodnutie.

Suuzuukii
04-07-2013, 13:18
...Takže začnem:
rozmiestnenie ovládacích prvkov pri vodičovi - menovite palubný počítač (a taktiež aj jeho funkčnosť)
tempomat (tu by som jednak chcel kritizovať to oznamovacie svetielko o zapnutom tempomate, ktoré vyzerá ako prežitok z 80tych rokov a taktiež fungovanie celého tepomatu, ktorý mi oveľa viac sedí vo Fabii než tu)
pedále (v SX4 mi prídu tenké, krehkejšie a blízko pri sebe)
radiaca páka
servo+volant
farebné vyhotovenie interiéru (šedú fakt nemam rád, príde mi moc lacná, mohlo byť tmavšie)
zátvaranie dverí (mám pocit, že nimi musím v SXke viac tresknúť aby sa zabuchli)
odhlučnenie (samozrejme je to ale iná trieda auta, SXka je vyššia no aj tak to spomeniem)
prichytenie gumových tesnení na dverách (pár cvokoch na celú dĺžku tesnenia, skúste ho natiahnuť, že akú má vôľu... a na toto som fakt háklivý, pretože auto a voda nie je dobrá kombinácia).....

Bez emócii :)
Ad1) Porovnávať Fábiu s SX4 je o ničom, pretože Fabia 6Y (1999-2007) je oproti SX4 črep a Fabia 5J (2007-2013) je úplne iné vývojové obdobie ako to kedy vznikala SX4.
Ad2) Palubný počítač má také ovládanie aké má, lebo SX4 je "Japonec". Funkcie PC Fabia 6Y sú sotva obsiahlejšie ako má SX4.
Ad3) Tempomat: v čom je lepší vo Fabii? Adaptívny nie je, tak v čom? Kontrolka kde? Na palubke CRUISE? Čo je na nej archaické? Či dorábaná v slepom vypínači?
Ad3) Pedále: sú blízko seba lebo to je opäť "Japonec". Krehké - zatiaľ sa nikomu neodlomili :)
Ad4) Radiaca páka? Čo je s ňou?
Ad5) Servo + volant? Volant je perfektný. Servo? Preposilované? Ktoré dnešné auto nemá preposilovaný posiľňovač riadenia? Snáď nie Fabia? :)
Ad6) Farba interiéru je vec vkusu. Ale čierny plast, rovnako ako šedý, tiež nie je známkou luxusu :D
Ad7) Zatváranie dverí. Na novej SX4 to ide "ťažšie", ale keď si gumy sadnú nevidím problém. Treba viacej buchnúť? Možno preto, že SX4 ma väčšie dvere ako Fabia. A zvuk zatvárania dverí? :)
Ad8) Odhlučnenie: Fabia 6Y na tom isto nie je lepšie.
Ad9) Prichytenie gumových tesnení? Je to funkčné? Je. Odpadáva? Neodpadáva. Tečie cez? Netečie. Vplyv na funkciu? Žiadny :) SX4 totiž nie je BMW. Rovnako ako Fabia (aj keď v recenziách z nej robia niečo čo nie je a nikdy nebude).

Ako pravil klasik, moja obľúbena scéna: "Co dál?" ;)

eKLIhsA4TAo

Pavelo
04-07-2013, 14:07
Expert007: ďakujem, že si môj post pochopil tak, ako som ho myslel - postrehy bežného človeka, ktorý kupuje autá v lacnejšom segmente.

Nenadržiavam žiadnej značke, pretože vonkoncom mi je to šum-a-fuk, vždy ide len o to, aby vás auto spoľahlivo a bezpečne doviezlo na miesto určenia a v tomto prípade má SXka navrh (už len preto, že je o 6r mladšia).

Suuzuukii, skúsim Ti bližšie opísať, prečo som spomenul tieto veci, aj keď veľa vecí môže byť buď subjektívnych alebo jednoducho vecou vkusu.

Ad 1) Tento názor je kompletne zcestný, pretože mňa nezaujímajú vývojové obdobia a zmeny paradigmy pri vývoji auta - jednoducho tieto dva vozy stoja vedľa seba v garáži a vozia ma na miesta, kam sa potrebujem dostať. Nejazdím rallye ani časované okruhy, preto autá neposúvam až do ich limitov, len ich využívam ako bežný motorista.

Ad 2) To ospravedlnenie ovládania je chabé. Japonskú kultúru som nikdy neštudoval a aj preto tu žiadnu kauzalitu nevidím. Strkať ruku cez/okolo volantu počas šoférovania mi nepríde moc japonské, ani nemecké, ani dokonca slovenské. Priemerná rýchlosť, automatické nulovanie prvého kanálu každý nový deň, ako aj prehľadnejšia aktuálna spotreba sú veci, ktoré sú možno niekomu naprd, no ja mám veľmi rád čísielka a rád sa s nimi hrám. Plus jedna podstatná vec - dojazd. Keď na SXke pípne rezerva, dojazd ukazuje 0km. Na F6Y to ukazuje cca 100-120km (podľa aktuálnej priemernej spotreby) a človek má oveľa lepší prehľad o stavu nádrže.

Ad 3) Kontrolku som myslel tú veľkú zelenú pri ovládači sklonu svetiel. Naozaj mi tam nesedí a príde mi to ako zbastlené doma na kolene. Pri zapnutom tempomate na SXke a pri jemnom pridávaní plynu sa občas dostávam do situácie, že auto nevie, či má tempomatovať alebo to nechať na mňa a potom celý chod je taký trhaný + do toho neustále cvaká to relátko, ktoré počuť pri zapínaní. Taktiež občas, napríklad pri brzdení motorom, keď stlačím SET tak mi to nedá presne tú istú rýchlosť, ktorá je v okamihu stlačenia ale cca o 5km/h inú.

Ad 4) Znova toto ospravedlnenie za nič nestojí - japonec/nejaponec, predáva sa to v EU a my tu máme iné "telesné štandardy". Je mi jasné, že pedál sa snáď ulomiť nemôže, len mi pri tom stúpaní príde taký jemný - konkrétne hlavne brzdový pedál.

Ad 5) Hlavica alebo kulisa má po roku jemnú vôľu, nič strašné ale dokážem to spozorovať.

Ad 6) Tu sa ospravedlňujem, na mysli som mal len volant, neviem prečo som tam dával aj slovo servo.. Volant mi príde taký trocha hračkársky - samozrejme je to zasa len vec vkusu, ale prijal by som hrubší veniec.

Ad 6²) O luxuse sa nikde ani len nezmieňujem, pretože viem, že pri týchto triedach sme na hony vzdialení od luxusu.. Len jednoducho ten čierny antracitový interiér, ktorý mam vo faceliftovanej fábií (model. rok 2007) mi príde oveľa krajší, než taká obyčajná šedá, ktorá sa napríklad dávalo do týchto českých ľudových vozítiek okolo roku 2000 a od ktorej úplne upustili. Ale zas napríklad plne chválim ten šesťuholníkový vzor na sedáčkach, to sa mi naozaj páči.

Ad 7) Hej, pravdepodobne to bude tou veľkosťou.. ja to už zatvárať viem, len mám náramnú radosť, keď sa to niekto pokúša zatvoriť na 3. či 4. krát, lebo mu to stále nejde. Neviem, čo máte s tým zvukom - oba mi pripadajú normálne, samozrejme až do chvíle, kedy nezačnú vŕzgať pánty/vymedzovače..

Ad 8) Pri 125km/h na diaľnici sa mi rozpráva (a počúva) v SXke horšie, než vo Fábií.. asi to bude aj celkovým tvarom a náporovým vzduchom, no je to tak.

Ad 9) Ja len fakt dúfam, že máš pravdu a neodpadáva! :) Vodu som už v (starších) autách zažil a fakt ďakujem pekne, nikdy viac... Skôr sa popravde bojím toho, že mi to nejaký expert omylom strhne, nevšimne si toho a potom bude len sranda.

Ešte raz ale pripomeniem - žiadnej strane nijako nenadržaviam, je to vonkoncom len spotrebný materiál, ktorý sa jedného dňa znova vymení. Len ma to jednoducho občas pri presadnutí do druhého auta trocha zamrzí. Na druhej strane keď sa pozriem dnes na Fábiu, tak si pomyslím "Ako toto dopekla mohlo stáť skoro pol mega???".. A podobné myšlienky mám aj pri aktuálnych cenníkoch tohto auta, hlavne pri porovnaní s väčšími autami ako napr. Peugeot 301/Citrón Elyse

Suuzuukii
04-07-2013, 15:58
Pokiaľ r.v. a obdobie návrhu/vývoja auta nehrá rolu, tak potom zbytočne porovnávať.

P301/C-Elysee, produkt automobilovej krízy... Ilúzia, že za málo peňazí dostane človek veľa muziky... O 3-5 rokov môžeme spočítať náklady na prevádzku, servis a opravy a potom sa ukáže výhodnosť lákavej nákupnej ceny :-)

P.S.: V prípade P301/C-Elysee, alebo Fabia (keď je už o nej reč) by som si radšej kúpil Fabiu Combi.

Suuzuukii
04-07-2013, 18:31
Ad 3) Kontrolku som myslel tú veľkú zelenú pri ovládači sklonu svetiel. Naozaj mi tam nesedí a príde mi to ako zbastlené doma na kolene. Pri zapnutom tempomate na SXke a pri jemnom pridávaní plynu sa občas dostávam do situácie, že auto nevie, či má tempomatovať alebo to nechať na mňa a potom celý chod je taký trhaný + do toho neustále cvaká to relátko, ktoré počuť pri zapínaní. Taktiež občas, napríklad pri brzdení motorom, keď stlačím SET tak mi to nedá presne tú istú rýchlosť, ktorá je v okamihu stlačenia ale cca o 5km/h inú.
Tá kontrolka je tam kde je preto, lebo to nemáš fabricky montované, ale až dodatočne po kúpe. Pokiaľ by to bolo s tempomatom priamo z fabriky, tak sa ti rozsvecuje na prístrojovom štíte CRUISE.
To trhanie, skákanie, ťažko povedať. Poznám par Suzukistov, čo si dorábali, alebo nechali dorobiť tempomat (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=250), ale od žiadneho som nepočul podobné skúsenosti.

Pavelo
05-07-2013, 10:32
Tá kontrolka je tam kde je preto, lebo to nemáš fabricky montované, ale až dodatočne po kúpe. Pokiaľ by to bolo s tempomatom priamo z fabriky, tak sa ti rozsvecuje na prístrojovom štíte CRUISE.
To trhanie, skákanie, ťažko povedať. Poznám par Suzukistov, čo si dorábali, alebo nechali dorobiť tempomat, ale od žiadneho som nepočul podobné skúsenosti.

Áno, ten tempomat bol tuším dorábaný až u dealera pri objednávke, tak potom to beriem späť, som nevedel, že existuje aj taká možnosť.

deividmanBB
05-07-2013, 19:48
kazdeho nazor respektujem, ale v tomto so suuzukim suhlasim, ze porovnavat fabiu s sx4kou je dost odveci a myslim si, ze fabia sa moze ***ine vyrovnat akurat tak v naftovom motore, to je vsetko, to je moj nazor.

mambov
02-10-2013, 10:36
neviem co tu porovnavate nejaku skodovku a sx4 suzuki. predsa sx4 je ina kategoria auta a este ked je 4x4 tak niet o com debatovat.