PDA

Zobraziť plnú verziu : Vitara 2018 facelift

Sanchez
13-12-2017, 22:13
Zda sa, ze v roku 2018 dostane Vitara facelift:

https://www.youtube.com/watch?v=vIxocDYeaRU

Na videu je vidiet napriklad novy infotainment.
Bohuzial to vyzera na novy HW, takze starsie verzie asi uz ziaden update SW infotainmentu nedostanu...

tu je mini recenzia:

https://www.youtube.com/watch?v=3PCqj5ux71A

a este jedna (viac ukazuje infotainment):

https://www.youtube.com/watch?v=y5zOw4GtS4w

S.

Ufo_esC
14-12-2017, 12:27
Ehm toto nieje facelift to je len vitara s audiom pre iny trh...

Ufo_esC
14-12-2017, 12:40
https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/2018-suzuki-vitara-facelift-spied-has-blocked-off-grille-120028_1.jpg

ppeter
14-12-2017, 19:32
radio s cd prehrávačom, to by sme šli asi krok spať,či ?

Sanchez
14-12-2017, 20:55
CD prehrávač som si tam nevšimol, len AUX vstup :-)
Ťažko povedať. Uvidíme, či je to fakt nejaká špecialita pre iný trh, alebo sa to začne predávať aj u nás...

Der Anwender.
15-12-2017, 12:45
Dostupnosť a možnosť objednania na Slovensku pravdepodobne až od mája 2018 + čakacia doba na auto ako pri aktuálnych modeloch..:)

STENLY.
19-12-2017, 18:10
vie niekto, aký je dôvod umiestniť radar brake dolu do nárazníka? teraz to je krásne zamaskované a nešpatí to auto

Mirekdoda
19-12-2017, 18:55
STENLY:
to bude asi jen kvůli té maskovací fólii na přídi. Když to umí rozhodit i rozmáznutá moucha, třeba ta fólie taky.

Syfon
19-12-2017, 21:40
Pokiaľ viem, práve kvôli týmto problémom s radarom sa presúva do nárazníka.

Ufo_esC
20-12-2017, 11:28
Radar sa pravdepodobne dostane do narazniku pre sucinnost s kamerou ktoru vidno za celnym sklom.
kedze radar terajsi nevedel rozornat ludi pri nudzovom brzdeni a v sucinnosti s kamerou uz vie.

ppeter
20-12-2017, 15:52
mam pocit, ze tieto fotky maskovanej vitari som videl uz pred rokom, autozurnal ma nejaky novy clanok o vitare 2018 aj s foto a tam je maskovana cierna vitara s cervenym lemovanim svetiel a zadne svetla v zadu su nezmenene na rozdiel od tejto. Tato fotka figuruje na nete od februara 2017

ppeter
20-12-2017, 16:14
Sorry, beriem spat , to bolo v clanku od motor1.com alebo tak nejak a tam je radar umiestneny tiez dole

STENLY.
26-12-2017, 19:56
na tomto videu je tiež nejaké iné rádio, s vacsím displejom
https://www.youtube.com/watch?v=sw81ha2XF6k

Syfon
26-12-2017, 21:02
To je turecká verzia s infotainmentom výrobcu Daiichi, facelift podľa mňa bude mať rovnaký SLDA infotainment, maximálne tak s podporou DAB ako v Ignise.

marcm
01-01-2018, 18:48
Nechce sa mi veriť, že toto sú fotky a videá facliftovanej Vitary. Žeby sa na prvý pohľad nič nezmenilo?
Predpokladám, že tam dajú minimálne nový volant a ovládanie palub. počítača ako na Swifte. Predsa tieto sú na dnešné pomery fest zastaralé.
Ako spomínal Syfon. Ak majú nové modely rovnaký BOSCH multim. systém. Bude mať taký určite aj nová Vitara.

http://www.carmagazine.co.uk/Images/PageFiles/71260/SuzukiSwift_10.jpg

GaN
18-01-2018, 12:24
V téme su mixnuté 2 facelifty:D

1. Áno vitara dostala facelift na rok 2018. / 10 nov. 2017/

Všetko je tam to iste, len sa trošku upravuje predná maska, aje tam prerobený entertaiment system - dostala 10 palcový dislpay. + podporu android auta. SWK predajcovia aboslutne netušia kedy sa to bude predávať u nás. /čakám len na to odkedy som sa dozvedel že bude facelift tak som už nechcel kupovať starší model :D

https://www.youtube.com/watch?v=E67rqhJD6M8

2. Faceliflt 2018 sa volá aj modelový rad pre rok 2018 od Maruti suzuki pre indiu. To je v podstate europsky model našej vitary. je tam klasicky 7palcový display.

Tzn podla mna nový facelift pojde do bohatších krajín, a klasická vitara 2015 čo bola doteraz sa ostane robiť pre menej vyspelé trhy. ale to je iba moj dohad.

Markeye
15-02-2018, 16:17
To ako vazne taka show a jedina zmena je dost nasilu narvaty 10" display? Ostali detske chyby ako to upevnenie plata.. tycinky na ovladanie display-a pred vodicom, zobrazenie spotreby namiesto cislom, nezmyselnym grafom a nezobrazovanie zaradenej rychlosti pri automate, klasicke spataky.. atd?
To uz mohli investovat radsej 5 Eur a aspon na tych spatakoch dorobit pasivne zobrazenie auta v slepom uhle.. No aspon som sa pobavil.. :-) lol

Syfon
15-02-2018, 16:37
Ono to skôr vyzerá tak, že na niektorých trhoch sa začala Vitara predávať len nedávno, preto také veľké predstavenie lenže modelu, ktorý sa už skoro tri roky bežne predáva vo väčšine štátov :)

Markeye
16-02-2018, 11:10
Vcera som sa pytal v Suzuki a vraj faceliftovana Vitara pride na jesen, zmena bude predna maska, plasty v interiery a viac nevedia.. mozno nieco casom presiakne z HU, ked budu montovat prve kusy.. :-)

7ome
17-02-2018, 13:44
Nechce sa mi veriť, že toto sú fotky a videá facliftovanej Vitary. Žeby sa na prvý pohľad nič nezmenilo?
Predpokladám, že tam dajú minimálne nový volant a ovládanie palub. počítača ako na Swifte. Predsa tieto sú na dnešné pomery fest zastaralé.
Ako spomínal Syfon. Ak majú nové modely rovnaký BOSCH multim. systém. Bude mať taký určite aj nová Vitara.

to by bolo len dobre,keby mala stary infotiment,lebo buduce akualizacie budu tym padom aj pre nas ;-)

Ceico
20-02-2018, 18:19

No ja neviem, zasadne sa podla mna zmenil na prvy pohlad cely stredovy panel.
Miesot na hodinky je prec, namiesto toho je medzi vyduchmi tlacitko pre vystrazne smerovky + nejaka kontrolka. Ovladanie klimatizacie a vetrania je nove (podla mna uplne naho***).
USB a 12V zasuvky su vystupene a viditelne s krytkou ktora vyzera ako zo zahradnej zastrcky na kosacku... ano, pridali AUX, ale ten mi nikdy nechybal.

Volant je tiez uplne iny, tvarom aj ovladacimi privkami na nom (az na ovladanie telefonu).

Mite
20-02-2018, 21:04
Jak jste přišli na to, že to bude interier Vitary po faceliftu?
Ta fotka interieru patří novému Swiftu 2017.

Ceico
21-02-2018, 10:40
Jak jste přišli na to, že to bude interier Vitary po faceliftu?
Ta fotka interieru patří novému Swiftu 2017.

Hehe, dobry postreh :) To mi uslo...
Veril som tomu ze ten co sem tu fotku dal by toto nespravil... ale ak ma takto vyzerat nova vitara, som rad ze mam tu starsiu :)

Mite
21-02-2018, 10:53
Marcm slovně reagoval na fotku zamaskovaného exterieru Vitary (Viz: "Nechce sa mi veriť, že toto sú fotky a videá facliftovanej Vitary.").

A pak sem vložil fotku interieru Swiftu 2017 (Viz: "Predpokladám, že tam dajú minimálne nový volant a ovládanie palub. počítača ako na Swifte.").

Prostě nedorozumění, no. :)

Ceico
21-02-2018, 11:02
Marcm slovně reagoval na fotku zamaskovaného exterieru Vitary (Viz: "Nechce sa mi veriť, že toto sú fotky a videá facliftovanej Vitary.").

A pak sem vložil fotku interieru Swiftu 2017 (Viz: "Predpokladám, že tam dajú minimálne nový volant a ovládanie palub. počítača ako na Swifte.").

Prostě nedorozumění, no. :)

jj, ako pisem, nevsimol som si :) hlavne mi nesedelo to ze "na prvy pohlad nevidno rozdiel" a tam tato fotka ktora je diametralne odlisna... a zase, Suzuki by nebola prva automobilka ktora by robila rovnaky interier napriec modelmi :)

marcm
31-07-2018, 16:57
Čo vy na to? :)
https://auto.ndtv.com/news/2019-suzuki-vitara-facelift-unveiled-1892283 (https://auto.ndtv.com/news/2019-suzuki-vitara-facelift-unveiled-1892283)

9658 96599660

Flymaster
31-07-2018, 22:56
Farebny displej palubneho pocitaca vyzera celkom OK, bohvie, ako to bude za tmy. Zadne svetla cele cervene super! Ale predna maska mi pride trosku dost zvlastna, ako keby urezali spodok z aktualnej masky Vitary S. Bud ponechat S masku, alebo vodorovnu. Ale to je len moj subjektivny nazor ;)

Baldius
01-08-2018, 14:36
Faceliftom Vitary sa ruší zároveň ponuka atmosferických motorov, čo pravdepodobne ovplyvní aj dopyt. Pravdepodobne pôjde aj cena vyššie, keďže s turbomotorom je Vitara drahšia aj v súčasnej ponuke. Myslím, že to aj výraznejšie ovplyvní dopyt po tomto "ľudovom" SUV.

ppeter
01-08-2018, 15:04
vyzera celkom fajn, ale na mna prilis nalestena z predu. ten radar v dolnom narazniku neviem v com je lepsi, snad v tahani penazi z vacku, kedze uz pri malom tuknuti naraznikov ho bude treba pravdepodobne nakalibrovat alebo uplne vymenit

Clown Pennywise
01-08-2018, 19:43
ten radar v dolnom narazniku neviem v com je lepsi, snad v tahani penazi z vacku, kedze uz pri malom tuknuti naraznikov ho bude treba pravdepodobne nakalibrovat alebo uplne vymenit
Takhle nešťastně to už má S-Cross. Všichni znají, co dokáže taková koule (tažné). "Pěkně se do toho za mnou opřu, vždyť mám kouli a tak si nic nepodřu."

Sanchez
02-08-2018, 11:12
Uz to ohlasuju aj na oficialnych strankach:
https://www.suzuki.sk/automobily/novinka/nova-vitara

Terrier
02-08-2018, 12:48
Uz to ohlasuju aj na oficialnych strankach:
https://www.suzuki.sk/automobily/novinka/nova-vitara

hmmm... Blind Spot Monitor... užitočná vecička...

Markeye
18-08-2018, 00:54
hmmm... Blind Spot Monitor... užitočná vecička...

Asistenti su dobra vec, hlavne ak budu fungovat.. posun radaru do spodnej casti nie je najstastnejsi, viem z BMW ze hlavne v zime je to odstavene za 5min, proste to tam sneh zadr.. skor ako hore v maske..
Z fotiek ale uz su zrejme 2 veci..

1. Horny panel pri spatnom zrkadle uz konecne bude zjednoteny, teda ako pri S-Crosse tam bude drziak na slnecne okuliare a mozno konecne bude automaticke stmievanie spataku.
2. Zo zaberu budikov je jasne ze cudliky na bokoch ostali :-( :-( :-( omg

M

Na tejto indickej stranke je aj iny (vraj) zaber faceliftu, podla toho naozaj zmiznu analogove hodinky a bude tam tlacidlo (skoda, tam mam teraz prilepeny drziak na telefon).
A ovladanie klimatizacie bude prerobene tiez.. vyzera ze konecne bude dvojzonova.

http://stt.india.com/gujarati/sites/default/files/2018/08/02/266350-dual-air-bag.jpg

Terrier
18-08-2018, 06:14
Asistenti su dobra vec, hlavne ak budu fungovat.. posun radaru do spodnej casti nie je najstastnejsi, viem z BMW ze hlavne v zime je to odstavene za 5min, proste to tam sneh zadr.. skor ako hore v maske..
Z fotiek ale uz su zrejme 2 veci..

1. Horny panel pri spatnom zrkadle uz konecne bude zjednoteny, teda ako pri S-Crosse tam bude drziak na slnecne okuliare a mozno konecne bude automaticke stmievanie spataku.
2. Zo zaberu budikov je jasne ze cudliky na bokoch ostali :-( :-( :-( omg

M

Na tejto indickej stranke je aj iny (vraj) zaber faceliftu, podla toho naozaj zmiznu analogove hodinky a bude tam tlacidlo (skoda, tam mam teraz prilepeny drziak na telefon).
A ovladanie klimatizacie bude prerobene tiez.. vyzera ze konecne bude dvojzonova.

http://stt.india.com/gujarati/sites/default/files/2018/08/02/266350-dual-air-bag.jpg

verim tomu (radar). ved aj na sucasnej Vitare (Vitara S 2016) mam problem s radarom ked snezi. za chvilku zaneseny a hotovo.

ta palubovka mi dost pripomina sucasny S-Cross.

a z Blind Spot Monitor som sa potesil, lebo co som jazdil predchadzajuce auta, tak som s mrtvym uhlom problem nemal. na Vitare dost casto. uz som si vypestoval reflex, ze ked sa zaradujem do vedlajsieho pruhu, tak vzdy sa hlavou otocim na tu stranu, kam sa idem zaradovat...

Markeye
19-08-2018, 14:01
Vcera som sedel v novom Suzuki Baleno, kde je podla fotiek podobny kokpit pred vodicom ako bude mat faceliftovana Vitara.

1. No nic moc, popravde, jedina zmena je, ze su tu bocne tikadlove tlacidla dole, takze teoreticky sa daju prepinat lahsie pri jazde, preco nie je na volante aspon
tlacidlo next, netusim..

2. Dufam ze aj na automate bude zobrazovat zaradenu rychlost, ale kedze poznam demenciu suzuki tak nebude len D, alebo N a prevodovy stupen ukaze ak ked manualne preradim padlom na volante.
Na manualy ukazuje rychlost ale tak ze ju blbo vidiet, je uplne naspodu a pocas jazdy naznacuje ze mas preradit na vyssi prevodovy stupen, ale len smerom hore, dole na to uz dlabe.

3. Aktualnu spotrebu STALE ukazuje len stlpcovy hotizontalny graf, ktory je ciachovany do 50, cize je to nah.. pouzitene, nepochopim preco to nemoze byt ako na Alfa Romeo alebo inych znackach ze v strede zobrazuje digitalne tychlost,
ked ju auto vie v digitalnej podobe a volitelne zobrazuje pod tym aktualnu spotrebu a hore ukazuje zaradeny prevodovy stupen asi 5-6s aj pri automate, ked preradi.. .

Skoda ze sa to neda upravovat, hned by som to cele prerobil..

Ako som ale porovnaval tak Baleno ma tikadla dole ale Vitara stale hore, skoda
Za asistentov som rad, hlavne ten mrtvy uhol je super..

Vlavo Vitara, vpravo Baleno

96689669

Morty
31-10-2018, 14:32
Ahojte,

tak uz som ja ja Vitarak. Vybral som si faceliftovanu 1.4 Elegance. Okrem naraznikov, led svetiel, masky chladica je nova aj palubovka z makcenych plastov (pri hodinach a vyduchoch) a vzor calunenia sedaciek vdaka ktoremu, podla mna vyzera interier hodnotnejsie. Koli narazikom sa neda namontovat rovnake tazne ako na staru Vitaru. Co sa nikde nepise, tak nove su aj panty dvery. Pri zatvarani/otvarani nekladu taky odpor a idu lahucko, mozno az moc :) . Pretlak v aute a nedovieranie kufra je ale stale rovnake. Zatial mam 1000km a som spokojny. Neskor aktualizujem skusenosti.

Syfon
05-11-2018, 15:52
Čau Morty, mohol by si odfotiť tie pánty, celkom by ma zaujímalo čo nové vymysleli. Díky a nech auto slúži :D

Morty
05-11-2018, 19:02
Myslim ze su rovnake, skor inak vyladene. Ked ich pustis z tej poslednej polohy, asi 30cm, zatvoria sa same. Teda ak mas otvorene okno alebo ine dvere. Ak nie koli tomu pretlaku sa nezavru :)
Predne dvere
9721
Zadne dvere
9722

Mite
05-11-2018, 19:42
Co sa nikde nepise, tak nove su aj panty dvery.
Takže ne nové panty, ale jiný tvar omezovačů (brzd) dveří?

sherpa
05-11-2018, 19:55
Vcera som sedel v novom Suzuki Baleno, kde je podla fotiek podobny kokpit pred vodicom ako bude mat faceliftovana Vitara.

Vlavo Vitara, vpravo Baleno

96689669

farebne medzibudikove displeje? to je celkom pekne. a podsvietenie budikov je namodro?

shimie
26-02-2019, 13:09
Chcel by som sa spytat na chromove doplnky, konkretne tie na narazniku okolo denneho svietenia, ako su prichytene na narazniku. Ci su nalepene obojstrannou paskou, alebo nejako nacvaknute v narazniku. Vsetky chromove dolnky potrebujem dat dole a nastriekat na cierno, chrom je proste hruza a vobec sa na cervene auto nehodi, alebo mne osobne sa to vobec nepaci. Vetky cervene doplnky ktore su na fotkach chcem cierne, cize nejako to musi ist dat dole. Nasiel som videa ako menili tieto doplnky na vitare 1, ale po facelifte som nic nenasiel a 150 eur za original len v inej farbe nedam. Vdaka
9775 9776

shimie
26-04-2019, 17:23
Keby to niekoho zaujimalo, horna maska ide krasne a rychlo dole, je pripevnena na siestich sroboch a kazda chromova cast na dalsich dvoch samoreznych sroboch. Znak nalepeny obojstranou lepiacou paskou. Horsie su na tom spodne chromove plasty okolo denneho svietenia. Na ich demontaz treba dat dole naraznik. Kazdy plast je v narazmiku prichyteny siestimi skrutkami, tak isto aj ten plasovy pasik pod spz je z troch casti a kazda je priskrutkovana k narazniku. Zadny plastovy pas siel dole po ciastocnej demontazi naraznika. Ten chrom sa na to auto vobec nehodi. Za ciernu strechu som nebol ochotny zaplatit 900 eur. Dal som v nalepit kvalitnu foliu na strechu, specatka a kridlo, presne tak ako na origalnej dvojfarebnej kombinacii. Kolesa tiez cierne zo starej S-kovej vitary. Tie co davaju teraz su proste katastrofa.

9788 9789 9790 9791