PDA

Zobraziť plnú verziu : nefunguje Start Stop Vitara 1.6. 2016

vitarafan
11-12-2017, 12:02
ahojte, uz asi 3 tyzdne sa mi neozval Start Stop na vitare a teraz netusim, ci to moze byt zlou bateriou, ci sa s tym uz niekto na tomto fore stretol.
Dakujem za odpovede.

Mite
11-12-2017, 13:01
Systém S/S funguje jen při splnění mnoha podmínek a vše je provázané.
Napiš přesné všechny podmínky při kterých nefunguje a něco se tady vymyslí.

ppeter
11-12-2017, 13:31
nemas nahodou nonstop zapnute vyhrievanie sedaciek? Pri vacsom odbere energie by sa nemusel aktivovat. Taktiez pri pri prilis kratkych jazdach by sa bateria nestihala bobijat- moze byt nastaveny od urcitej dlzky prejdutych km alebo casovo. Taktiez i pri nezapnutom bezp. pase na strane vodica pokial vypnes pas skor ako das nohu dole zo spojky.

Mite
11-12-2017, 13:46
Ale to může klidně mít při zastavení trochu natočený volant nebo nastavený ofuk čelního skla a S/S nefunguje.
Tady opravdu nemůžeme suplovat manuál k autu a vše tu vypisovat.
To je věcí konkrétního řidiče, aby navodil přesné podmínky pro fungování S/S a pokud nefunguje, tak to začít řešit.
Od stolu bez informací tady nikdo nic nevymyslí.

Sanchez
11-12-2017, 14:12
Alebo preto, že sa vonku ochladilo a pri krátkych jazdách systém správne usúdi, že je lepšie motor nevypnúť...

Vitara-1,6 VVT 2015
11-12-2017, 15:54
ahojte, uz asi 3 tyzdne sa mi neozval Start Stop na vitare a teraz netusim, ci to moze byt zlou bateriou, ci sa s tym uz niekto na tomto fore stretol.
Dakujem za odpovede.

Ak máš zapnutý len ofuk čelného skla,tak Ti motor nevypne,skús pred zastavením vypnúť ventilátor do OFF a uvidíš či to už bude vypínať motor.

Mite
11-12-2017, 15:57
..........

Ale to může klidně mít při zastavení trochu natočený volant nebo nastavený ofuk čelního skla a S/S nefunguje.
Tady opravdu nemůžeme suplovat manuál k autu a vše tu vypisovat.
To je věcí konkrétního řidiče, aby navodil přesné podmínky pro fungování S/S a pokud nefunguje, tak to začít řešit.
Od stolu bez informací tady nikdo nic nevymyslí.

odaros
14-12-2017, 23:20
aj mne to minule nefungovalo, tak som len použil tlačítko na manuálne vypnutie štart-stop, čiže som ho vypol a zapol a potom to už išlo.

Syfon
15-12-2017, 00:02
Keď je vonku chladno, cca okolo nuly a menej tak sa S/S neaktivuje, ale ako bolo spomenuté, je tam viacero podmienok.

odaros
15-12-2017, 08:41
Keď je vonku chladno, cca okolo nuly a menej tak sa S/S neaktivuje, ale ako bolo spomenuté, je tam viacero podmienok.Ja mám iný problém, občas sa stane že keď chcem vypnúť motor tak musím dva krát stlačiť tlačítko štart.

Odoslané z Lenovo A6020a46 pomocou Tapatalku

emiro
19-12-2017, 12:49
tak co by som ja dal zato aby mne ten system nefungoval. zial neda sa to chore akoze setriace stacitko deaktivovat a vyzdy nadavam ked zastavim a idem zaradit spiatocku a skape to na dve sekundy. ja si to palivo priplatim len nech to vie dakto deaktivovat ,nebavi ma to stale vypinat po nastartovani

Mirekdoda
19-12-2017, 13:26
emiro:
jsou na to možnosti. Jedna je taková, že to za sebe necháš deaktivovat nějakým dodatečně připojeným automatem, ale bude svítit kontrolka deaktivace a dá se to kdykoli aktivovat. Druhá, že se toho zbavíš jednou pro vždy, nic nebude svítit a kdykoli to jde přepnout do funkčního stavu, viz popis činnosti druhé varianty zde: http://www.suzukiclub.cz/forum-tema/start-stop-45006?kols=13
a schéma zapojení zde: http://www.suzukiclub.cz/forum-tema/start-stop-45006?kols=11

alarm
19-12-2017, 17:18
Tá druhá možnosť, tú som si urobil ja je, že systém je sfunkčnitelný na zatlačenie origo tlačítka, ale cca 6 sekund po naštartovaní mi ho automat vypne, zasvieti kontrolka, čím som si istý, že je to deaktivované. Ak vidím, že budem stáť dlho na križovatke, stlačím origo tlačítko, auto skape, po vyšlapnutí spojky naštartuje a po 6 sek. sa znova rozsvieti kontrolka na znak deaktivacie systemu.
https://www.youtube.com/watch?v=6F_1YDQ-HrQ

Výhoda je, že podla mňa nie je účelné zbaviť sa toho raz a navždy, lebo za určitých okolností je dobré mať možnosť použiť to. Vec názoru....

odaros
19-12-2017, 21:19
Mne sa obččas stáva, že keď chcem vypnúť motor, tak až na druhé stlačenie, ale len niekedy, väčšinou to ide na prvý krát, ale príde deň a vic krát po sebe musím stlačiť tlačítko 2x aby sa motor vypol.:(

alarm
19-12-2017, 21:31
Má na to vplyv rýchlosť. Pri malých rýchlostiach mi to tiež občas nezareagovalo, najmä ak som sa neskoro zbadal, že budem v kolone pred semaforom a už som skoro stál.

Sanchez
19-12-2017, 21:36
odaros asi myslel štartovacie/stopovacie tlačítko (pre bezkľúčové verzie), nie systém štart/stop :-)
Či ?

Mirekdoda
19-12-2017, 21:36
odaros:
o kterém tlačítku mluvíš? Tlačítko deaktivace/ aktivace S-S, nebo tlačítko spouštění/ vypínání motoru?
P.S. Sanchez rychlejší.

alarm
19-12-2017, 22:31
Tak to mi nenapadlo, lebo také tlačítko u mňa neexistuje.:D

odaros
19-12-2017, 23:03
o tlačítku štert - stop pre bezklučové zapalovanie :-)

Mirekdoda
21-12-2017, 14:10
odaros:
zkus tedy při vypínání motoru nejen zmáčknout ono tlačítko, ale trochu s ním v zamáčknuté poloze zavrtět, jestli to pomůže.

Maňo
25-12-2017, 14:55
Zial, priklad z tohto vlakna plati pre celu spolocnost. Niekto vymysli totalnu kravinu (v tomto pripade SSS), presadi si ju zakonom (EU), ludia na to frflu ale nemozu to obist, a nakoniec im to po spracovani propagandou bude este aj chybat.

Ja som bol neskutocne spokojny ked mi v servise v ramci prvej prehliadky definitivne SSS vyradili. Ale na inom aute nie Suzuki.

Samozrejme, je to vec nazoru.

VerhovcevVF
02-09-2019, 22:45
Так то прикольно,по сути сигналка с функциями start-stop и бесключевой доступинтересно тем у кого его нет Правда походу только с доп сигналкой