PDA

Zobraziť plnú verziu : Skusenosti s vitaru

ivang
09-11-2017, 12:52
Nazdar vitaraci/čky.
Mam 2 mesiace novu vitaru 1.6 benzin allgrip, najazdenych mam 2400 km.
- Začínajú zvuky zo strany vodiča, nacital som sa o tom dosť, len by som sa chcel opýtať že co všetko musim uvolnit aby som zvesil dvere? Keby mohol niekdo dat dake fotky nebolo by zle. Videl som nieco v priehradke pri tlacidlach, len neviem ako to otvorim, srobovakom do toho nechcem moct ísť aby som to nedoškrabal.
-Vsimam si ze prevodovka niekedy ide dosť ťažko až niekedy cez zuby. Napríklad dnes som išiel 40 km/h po meste daval som z 3st na 4st najprv tam nešla potom som trocha zatlacil a bolo ocut ten nádherný zvuk železa o železo, ako keby nebola spojka dobre stlačeba pritom som sa ešte aj pozrel na tu nohu a bola az na podlahe. Tak som sa chcel opýtať či ma niekto podobnú skúsenosť, či to je tým ze je este malo najazdenych km alebo ci to treba dat overiť do servisu.
Inak som s kupou velice spokojný, dobre auto za dobrú cenu.

Terrier
09-11-2017, 16:53
Nazdar vitaraci/čky.
Mam 2 mesiace novu vitaru 1.6 benzin allgrip, najazdenych mam 2400 km.
-Vsimam si ze prevodovka niekedy ide dosť ťažko až niekedy cez zuby. Napríklad dnes som išiel 40 km/h po meste daval som z 3st na 4st najprv tam nešla potom som trocha zatlacil a bolo ocut ten nádherný zvuk železa o železo, ako keby nebola spojka dobre stlačeba pritom som sa ešte aj pozrel na tu nohu a bola az na podlahe. Tak som sa chcel opýtať či ma niekto podobnú skúsenosť, či to je tým ze je este malo najazdenych km alebo ci to treba dat overiť do servisu.
Inak som s kupou velice spokojný, dobre auto za dobrú cenu.

Ahoj!
S prevodovkou mávam občas podobný problém (Vitara S, 4WD, manuál), najmä pri zaraďovaní jednotky na križovatkách a občas aj počas jazdy, ale to sa mi stalo asi dva krát (neviem už presne aká to bola situácia, zdá sa mi že podraďovanie z trojky na dvojku). Spojka úplne na podlahe a jednotka tam nie a nie ísť. Cítim v ruke, že keby som to tam tlačil, tak príde ten neznesiteľný zvuk. V takom prípade vyradím do neutrálu a pohádžem tam trojku, štvorku. Potom sa to už umúdri.

ivang
09-11-2017, 19:06
Ahoj!
S prevodovkou mávam občas podobný problém (Vitara S, 4WD, manuál), najmä pri zaraďovaní jednotky na križovatkách a občas aj počas jazdy, ale to sa mi stalo asi dva krát (neviem už presne aká to bola situácia, zdá sa mi že podraďovanie z trojky na dvojku). Spojka úplne na podlahe a jednotka tam nie a nie ísť. Cítim v ruke, že keby som to tam tlačil, tak príde ten neznesiteľný zvuk. V takom prípade vyradím do neutrálu a pohádžem tam trojku, štvorku. Potom sa to už umúdri.

Problém so zaradením jednotky mám tiež podobný, cítim ako to o seba tre a 2 tak isto hádžem s trením. Čo som písal tak to som sa pomýlil (to je tak keď človek mysli na jedno a píše druhé), situácia bola že som sa v meste rozbiehal a pri 35-40 som chcel nadradiť z 2-3 a vtedy nešla a po potlačení išla cez zuby so zvukovým sprievodom. Inokedy to iba cítim v ruke, že to tre. Dúfam že sa to už nestane ale keď sa mi nabudúce stane, že nebude chcieť isť, dám neutrál trochu dám plyn a skúsim zaradiť.
Keď si písal o tom podriaďovaný na starom aute som si skoro furt podraďoval s medziplynom na tomto to ešte moc nechcem robiť.

tenantles
10-11-2017, 21:14
Prevodovka mi ide po 15000 km bez problemov. Zvuky su strasne, v lete to bolo takmer tichucke, teraz na jesen to uz znovu zacina liezt na nervy. Vzdy, ked idem do servisu, auto sa umudri a je to tichucke zlaticko. Problemy robi vyduch klimatizacie na lavo od volantu a nieco v B stlpiku, alebo od okna (aj sofer, aj spolujazdec). Okrem toho som s autom spokojny. Minule som dostal z pozicovne mercedes amg gle, po dvoch tyzdnoch a navrate do suzuki som sa bavil soferovanim ako maly chlapec.