PDA

Zobraziť plnú verziu : Datum výroby

stibi
21-11-2008, 14:59
Docela by mě zajímalo, jaký den mi vyrobily auto. V techničáku jsem nic nenašel, dle seriového čísla jsem nic nezjistil. Prohlížel jsem zlehka auto a taky nic, na nějaké hadičce v motoru (možná od klimatizace jsem našel lístek s EAN kódem a datumem 01.09.08) - ale to asi není datum kdy šlo auto z fabriky.
Víte někdo o nějakém jiném místě, třeba datumu na karosérii či tak něco.

ps: Mám maďarskou verzi. Jen tak ze zajímavosti bych rád veděl jak dlouho někde stálo než mi ji přivezli. A propó, budu moc potom slavit třeba narozeniny :D

Duch
21-11-2008, 15:36
Pozri si stitok na bezpecnostnom pase. Tie su vzdy vyrobene max tyzden dva pred datumom vyroby auta. Aspon u suzuki to tak je. Presny den nezistis len mesiac a rok.

ROSI45
21-11-2008, 17:27
Pozri si stitok na bezpecnostnom pase. Tie su vzdy vyrobene max tyzden dva pred datumom vyroby auta. Aspon u suzuki by to tak je. Presny den nezistis len mesiac a rok.
:joke: Asi by se neprodaly vozy z páteční odpolední.Ty by musely do "Akce" :joke:

Duch
21-11-2008, 21:20
Jasne pondelkove su zle, piatkove su zle. V utorok mal nejaky zamestnanec zlu naladu, v stredu zase dalsi aj vo stvrtok sa urcite najde niekto kto nema svoj den :joke: :joke:

monty
22-11-2008, 00:18
Jednoznačne najlepšie budú vyrobené cez sivatok za príplatok, a počas sobotných nadčasov... :joke: Malo by byť nejak zistitelné kedy zišlo auto z výrobnej linky, len treba zistiť ako :?: U nás vo firme robíme do áut káblové zväzky a na každom je nálepka z elektrického testu na ktorej je dátum a čas testovania, čiže aj výroby... ale za aký čas od výroby sa to dostane do auta to netuším... Vo fabrike musia mať archív všetkého čo vyrobili a skontrolovali.

Suuzuukii
24-11-2008, 14:36
V časoch keď som si život rozveseloval Fiatom, tak som mal firemný software s názvom ePer, ktorý okrem iného dokázal vypluť aj "rodný list" auta podľa VINka, kde bolo uvedené všetko možné vrátane kombinácie poťahových materiálov interiéru. Ale dátum narodenia bol aj tu len mesiac a rok, konkrétny deň v mesiaci nie :wtdo:

Ale to moje auto bolo vyrobené isto v pondelok po predĺženom vikende počas ktorého hralo Torino minimálne jeden ligový zápas, a všetci zamestnanci fabriky boli na ňom a spili sa pod obraz, lebo ináč si neviem vysvetliť, že to auto nedokázalo fungovať bez poruchy dlhšie ako 14 dni nikdy :bang: :banghead: