PDA

Zobraziť plnú verziu : Výmena brzdovych doštičiek.

Michall
31-07-2017, 16:02
Zdravim vas, chcem sa spýtať, idem prvý krát na výmenu brzdovych dosticiek, plati sa vobec za to alebo aj to sa vzťahuje pod záruku a neplatim nič. Ďakujem za všetky odpovede. :-)

Mirekdoda
31-07-2017, 17:10
Michall:
brzdové desky jsou spotřební materiál, až si ojezdíš pneumatiky a pojedeš si pro nové, dají ti je na záruku? Nedají, musíš zaplatit.:(

Michall
31-07-2017, 17:52
Ďakujem a môžem vedieť pribliznu cenu? Viem ze každý servis ma inu taxu ale chcel by som vedieť kolko budu asi pýtať.

alarm
31-07-2017, 19:20
Ak to nie je tajomstvo, kolko máš najazdené? Brzdové doštičky na autách pred vitarou som si menil sám, ale už mali cca 45 000km, pri druhej výmene išli aj s kotúčmi.

Michall
31-07-2017, 20:31
Nieje :-) najazdené mám 23 000 viem malo ale mám problém a to taký, že skoro pri každej ľavotočivej zákrute mi začne pískať koleso v predu na strane vodiča. Začalo mi to v sobotu, zajtra som stym objednany na servis, ty mi napísali ze to môžu byt doštičky... inak sám neviem čo by to mohlo byť

alarm
31-07-2017, 20:39
Predpokladám, že aute je ešte v záruke. Nechcem byť zlým prorokom, ale toto nevyzerá na platničku...

Michall
31-07-2017, 21:01
Ano je v zaruke, z ničoho nič mi to začalo robiť, neviem čo by to mohlo byt, stale mi to nerobi len sem tam a bud to vela piska alebo menej takže som zvedavý ako zajtra dopadnem a co to vlastne môže byť. Nema nik z vás skúsenosti nejaké z týmto problémom? Ďakujem

alarm
31-07-2017, 22:03
Ono to môže byť aj platničkou, (bodaj by) ale potom ťa nemusí zaujímať cena. Píska...vymenia, alebo zistia príčinu.
Niekde sa už toto pískanie spomínalo, ale neviem kde...
Nepredpokladám pokazenú gumičku, ktorá vracia platničku naspäť, skôr ma napadá, že v zákrute sú odstedivé sily a tie by mohli o chlp posunúť strmeň, čím sa doštička oprie o kotúč. Ale to sú len špekulácie.
pískať to môže aj preto, že platnička nie je homogénny material, sú tak prímesy vo forme zrniečok, a takéto zrnko vie narobiť galibu. Koniec koncov, môžeš tam mať aj nečistotu vtlačenú do platničky...

Michall
01-08-2017, 09:00
Prave som prisiel zo servisu, bolo to nakoniec spina ktora sa naberala pri jazde po meste kde casto clovek brzdi, robieva to ale je to jedna Vitara zo 100 000, platnicky ma vydrzia este do nejakych 55 000 zalezi od jazdy. Takze je uz vsetko poriadku :-)

topvideo
01-08-2017, 10:52
Prave som prisiel zo servisu, bolo to nakoniec spina ktora sa naberala pri jazde po meste kde casto clovek brzdi, robieva to ale je to jedna Vitara zo 100 000, platnicky ma vydrzia este do nejakych 55 000 zalezi od jazdy. Takze je uz vsetko poriadku :-)
Platil si, alebo na záruku? Ak áno, koľko?

Michall
01-08-2017, 10:55
Neplatil som nič, prišiel som previezli sme sa, rozobral spravil čo treba a šiel preč

Vladis
26-07-2018, 22:23
Chalani menil už niekto doštičky?. Ak áno pri koľkých cca km ? Vďaka

Clown Pennywise
27-07-2018, 11:50
Bude hodně záležet na stylu jízd.
U mě je zbývající stav cca 40% přední a 50% zadní při nájezdu 61t km.

Vladis
27-07-2018, 12:39
Bude hodně záležet na stylu jízd.
U mě je zbývající stav cca 40% přední a 50% zadní při nájezdu 61t km.

No tak by som povedal že asi normal jazda..klasika..žiadne prudké brzdenie ...a ručná brzda ako? drži mi takmer pri úpnom zatiahnutí, v servise povedali že je to normal

Puccky1
27-07-2018, 13:00
Vydrz platniciek? To je tazka tema ako vydrz pneumatik alebo spotreba paliva
Kazda platnicka ma ine zlozenie kazdy sofer uplne inak jazdi automaticka alebo manualna prevodovka to vsetko ma suvis na vydrz platnicky
Predchadzajuca Skoda Roomster mala pri predaji 66 000 km a platnicky vyzerali ako nove a to myslim ozaj vazne ziadne viditelne opotrebenie
No ale ked som sa pozrel na kotuce tie vyzerali kadejake predpokladam ze novy majitel bude musiet menit prve kotuce nie platnicky ;)
Teraz mam automat ale aj tak sa snazim brzdit motorom ked sa da tak uvidim casom kolko vydrzia platnicky na Suzuki :)

Takze odpoved je ze nikto nevie povedat kolko ti maju vydrzit platnicky

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku

Mite
27-07-2018, 21:25
...a ručná brzda ako? drži mi takmer pri úpnom zatiahnutí, v servise povedali že je to normal
Nemám sice Vitaru, ale bude to stejné jako u SX4. Zašlápni nožní brzdu a pak zatáhni ruční na 5-6 zub a uvolni nožní.
Ta ruční tě pak udrží i když tě zezadu bude tlačit kamion.:D

Vladis
27-07-2018, 22:46
Nemám sice Vitaru, ale bude to stejné jako u SX4. Zašlápni nožní brzdu a pak zatáhni ruční na 5-6 zub a uvolni nožní.
Ta ruční tě pak udrží i když tě zezadu bude tlačit kamion.:D
Ráno to skúsim. Dík

Michall
06-08-2018, 23:49
Dobry vecer, chcem sa Vas spytat, mam Vitaru 1.6 dvojkolku najazdenych okolo 34 000. Mate podobny problem ze Vam pri zatacani do lava alebo do prava piskaju brzdy? Len ked mierne zatocim alebo ked trochu priprzdim tak mi to hned velmi nahlas piska. V servise mi vravia aby som to prudko prebrzdoval. Mate stym nejake skusenosti? Dakujem Vam

Clown Pennywise
07-08-2018, 07:23
Mně tedy nepískaly, ale tak šustily. Zvlášť to bylo slyšet podél stěny nebo svodidel, kde se zvuk odrážel. Při zatočení doleva víc, rovně méně a zase doprava víc. Prý to znají a je to nějaký plíšek ve třmenu nebo někde tam. Při každé servisce doporučovali vyčištění brzd (cca 300Kč) a byl vždy klid. Jednou mi to neudělali a před další serviskou to začalo vydávat ševelení. Takže pročistit a bude pokoj.

Michall
07-08-2018, 15:09
[QUOTE=Clown Pennywise;38969]Mně tedy nepískaly, ale tak šustily. Zvlášť to bylo slyšet podél stěny nebo svodidel, kde se zvuk odrážel...
Dakujem, takze nic vazne by to nemalo byt? Lebo nemam stakym niecom doposial skusenosti, co som mal auta pred vitarou tak mi to ziadne nerobilo. Dokazal by som si to aj sam doma spravit? Dakujem

Clown Pennywise
08-08-2018, 07:51
Pokud jsi zručný, tak určitě ano. Nebo si nech v servisu jen poradit, příp. nacenit a pak uvidíš, zda se ti to vyplatí.

Michall
08-08-2018, 12:23
Pokud jsi zručný, tak určitě ano. Nebo si nech v servisu jen poradit, příp. nacenit a pak uvidíš, zda se ti to vyplatí.

Pozriem sa na to lebo ako som to dnes videl tak ten strmen drzia dva sroby takze to nebude problem. Hadam mi zaruka nepadne ked si to sam precistim. Dakujem za rady.

TomasHR
21-10-2019, 16:05
Zdarec,

cez víkend sa chystám na výmenu predných brzdových doštičiek. V akom poradí nacvakať na doštičku tie “pliešky”? V manuáli to nie je.

Dík za všetky rady.

9817

vlad39
29-11-2019, 12:46

Nerobi to jedna Vitara zo 100.000 :lol:.....dobre ohlupuju. Ja mam po tretej garancke a trubi mi to odusu.
Na garancke mi povedali,ze to brzdy na Vitarach zialbohu robia....presne ako hovoris,spina v nejakych zliabkoch. Ze ked budem menit,aby som nekupoval originalne od Suzuki :roll:. To mi povedali v originalnom
servise Suzuki.