PDA

Zobraziť plnú verziu : automaticke zamykanie po rozjazde

xetko
18-04-2017, 20:10
Zdravim, som cerstvy majitel suzuki vitara a neviem najst kde sa da nastavit automaticke uzamykanie dveri po rozjazde.. Mal som to v predchadzajucom aute a kamosovej skusenosti /ked mu na krizovatke vybrali z auta notebook,ktory mal na zadnych sedadlach/, by to rad aktivoval aj v mojej vitare..
Za info dakujem

alarm
18-04-2017, 20:21
Neviem, či to tam vôbec je, (nepátral som), ale máš možnosť keď otváraš auto, otvoriť len vodičove dvere, ostatné ostanú zatvorené. Strana2-13

xetko
18-04-2017, 20:29
Neviem, či to tam vôbec je, (nepátral som), ale máš možnosť keď otváraš auto, otvoriť len vodičove dvere, ostatné ostanú zatvorené.

to ano,to viem.. :)
ale zajtra skusim 2-13

alarm
18-04-2017, 20:59
Mal som to aktivované, prvé stlačenie vodičove, druhé celé auto, ale zrušil som to. Dôvodov bolo viac, ale najnepríjemnejšie bolo, keď som cvakol prvý krát , nastupujúci mi chceli urvať klučky. Bolo mi ich lúto, trpel som pri tom:lol:. Okrem toho, tak trochu vypozorované ale nepotvrdené, že ak niekto trhá klučku, akoby si ju chcel odniesť domov a vtedy príde druhý klik dialkového, tak to neotvorí. (neoverené)
Edit:
nechapem, čo je systém blokovania zámku...

xetko
18-04-2017, 21:15
Mal som to aktivované, prvé stlačenie vodičove, druhé celé auto, ale zrušil som to. Dôvodov bolo viac, ale najnepríjemnejšie bolo, keď som cvakol prvý krát , nastupujúci mi chceli urvať klučky. Bolo mi ich lúto, trpel som pri tom:lol:. Okrem toho, tak trochu vypozorované ale nepotvrdené, že ak niekto trhá klučku, akoby si ju chcel odniesť domov a vtedy príde druhý klik dialkového, tak to neotvorí. (neoverené)
Edit:
nechapem, čo je systém blokovania zámku...

zajtra to zistim a vecer napisem,ak nezabdnem ;)

xetko
18-04-2017, 21:53
no neviem.. sadol som doauta, stlacil 2x po sebe do 3s zamknut a auto sa zamklo.. :) a neviem ze co s tym sa malo inak..

alarm
18-04-2017, 21:57
Tak to sme dvaja...
Ten preklad manualu je jaksi:wc:.
Skúsil si byť vnutri a otvoriť dvere spolujazca? Samozejme, klučik do spinačky...

xetko
18-04-2017, 22:08
Tak to sme dvaja...
Ten preklad manualu je jaksi:wc:.
Skúsil si byť vnutri a otvoriť dvere spolujazca? Samozejme, klučik do spinačky...

mam bezklucove startovanie (vitara S)
nj, to som neskusal (spolujazdca).. zajtra skusim.

ale tak o chvilu mam 1000km, tak som opytam v suzuki pri prehliadke, ci je to mozne alebo nie.. co by bola skoda ak by nie..

Mirekdoda
19-04-2017, 09:51
alarm:
systém blokování zámku je v anglickém textu popisován jako deadlock.
Co to tedy znamená:
pokud odcházíš od auta a zamkneš ho dvojím stiskem na dálkovém ovladači do 3 sekund, aktivuje se deadlock. A pokud v době aktivního deadlock někdo vyrazí okénko a bude si chtít odemknout dveře auta pomocí čudlíku u vnitřní kliky auta a následně tyto dveře otevřít, nepovede se mu to kvůli tomu blokování zámku. Čudlíkem půjde pohnout do polohy odemknuto, ale fyzicky k odemknutí nedojde. A pozor, pokud takhle někoho z rodiny zamkneš ve svém autě před obchodem a půjdeš nakupovat, stane se pro něj tvoje auto malou zadržovací celou, protože bez dálkového ovládání se dotyčný z auta nedostane.
Tento systém jsme měli u našeho Ignise z roku 2004. Mám ověřeno, že v naší Vitaře (bezklíčové startování) není, protože má alarmem hlídaný neautorizovaný vstup. A ten text v manuálu o deadlock tam jaksi proplouvá těmi roky, jak se měnila výroba a typy aut, ze setrvačnosti, jak dochází ke kopírování textů ze starých manuálů do nových, také postupně dochází ke komolení textu při překladu a ten je více a více nesrozumitelný...
Možná, že to Vitara s klíčovým startováním má jinak a deadlock by u ní mohl fungovat, stačí vyzkoušet a ověřit.

xetko
19-04-2017, 11:01
no fajn.. dik za vysvetlenie :)

Mirekdoda
19-04-2017, 11:10
xetko:
k tvému původnímu dotazu. Nevím, jestli to automatické zamknutí při rozjezdu jde dodatečně nastavit. Však se zeptáš na té prohlídce po 1000 km.:)

xetko
20-04-2017, 15:16
xetko:
k tvému původnímu dotazu. Nevím, jestli to automatické zamknutí při rozjezdu jde dodatečně nastavit. Však se zeptáš na té prohlídce po 1000 km.:)

no to ano.. opytam sa. lebo zatial som nenasiel nikde v menu take nieco :)