PDA

Zobraziť plnú verziu : Volať k nehode políciu?

Suuzuukii
11-11-2008, 09:00
Zaujímavý článok ohľadom nutnosti privolania polície k dopravnej nehode a o možných následkoch ak ju neprivoláte - ČLÁNOK (http://auto.pravda.sk/kedy-k-nehode-volat-policajtov-deh-/sk-aporadna.asp?c=A081110_075715_sk-aporadna_P39).

Suzi SX4
12-11-2008, 16:00
A čo ak je auto na leazing? Volám leazingovku, poisťovňu a políciu, alebo polícia sa v tomto prípade (ak škoda nepresiahne 120000sk) nevolá?

KSX4OL
12-11-2008, 21:03
Mal som už predtým auto na leasing a pri nehode bola podmienka zápis od polície. Takže ja by som volal políciu pretože:
1. neviem reálne odhadnúť výšku škody (na všetkých autách, ktoré sú učastníkmi dopravnej nehody spolu)
2. auto je poistené na leasingovú spoločnosť a plnenie poisťovne ide do leasingovky.
Je možné ze zaplatím pokutu za to, že som volal políciu, ale určite sa vyhnem problémom s leasingovkou a poisťovňou.

Peco
13-11-2008, 21:16
policajti tie ceny pri odhade tiez strielaju len tak od pasa. takze keby odo mna chceli pokutu za to ze som ich volal zbytocne. asi by som odmietol zaplatit s tym ze si pockam na znalecke posudky.

moj konkretny priklad co sa stal mne TOTO (http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=0d833d315a8148677a3a075d23a a6bec).

policajti povodne odhadli na 15-20 000 sk ja som im povedal ze to bude okolo 40 000 tak nech tam napisu minimalne to. nakoniec to bolo 75 000! a to druhe auto na tom bude urcite podobne. kedze jemu odhadli 10-15t. a to mal pokrceny predok, svetla rozbite, ohnutu masku, kapotu atd.

ROSI45
13-11-2008, 22:22
Není tady někdo kdo zná praxi v okolních státech ?

Suuzuukii
26-04-2010, 21:24
No, tak od júna bude povinnosť mať v aute formulár "na zapísanie" poistnej udalosti.

ROSI45
26-04-2010, 21:41
Měl jsem tu čest to vyplňovat. V klidu a za stolem.
Nevím jak to bude vypadat po havárce. Nasraný, vystresovaný, nervozní. Doporučuji vozit v autě výrazně barevný spray a min. foťák v mobilu. A třeba alkotestr. Nefoukne - volám poldy z podezření na alkohol. Pokud ho budu mít já - nevytahovat!:joke:

autospravca
31-05-2010, 16:28
No, tak od júna bude povinnosť mať v aute formulár "na zapísanie" poistnej udalosti.

Formular o nehode na stiahnutie

Beaumont
31-05-2010, 23:13
Měl jsem tu čest to vyplňovat. V klidu a za stolem.
Nevím jak to bude vypadat po havárce. Nasraný, vystresovaný, nervozní. Doporučuji vozit v autě výrazně barevný spray a min. foťák v mobilu. A třeba alkotestr. Nefoukne - volám poldy z podezření na alkohol. Pokud ho budu mít já - nevytahovat!:joke:

V autě jako součást výbavy mám osmi pixelový foťák, formuláře o nehodě, přičemž jeden jako vzor ve 4x zvětšeném provedení, neb ten originál má tak malá písmenka, že na něm vidím hovno, křídu, barevný sprej a pepřový sprej.
Stejně si nedovedu představit, jak budu nutit škůdce aby přiznal svou vinu (sám jsem zatím za 30 let neměl nehodu). Takže budu volat policajty k jakékoliv škodě, i kdybych jejich výjezd měl sám zaplatit. To že v Česku není třeba volat policii ke škodě do 150 000,- Kč je absurdní a z hlediska bonusu velice riskantní.

ROSI45
01-06-2010, 01:20
V autě jako součást výbavy mám osmi pixelový foťák, formuláře o nehodě, přičemž jeden jako vzor ve 4x zvětšeném provedení, neb ten originál má tak malá písmenka, že na něm vidím hovno, křídu, barevný sprej a pepřový sprej.

Teda vybavený jsi jako na manévry :thumbright: , ale jak se říká - štěstí přeje připraveným.

Dysky
11-07-2010, 20:39
Ako správne vyplniť formulár Správa o nehode (http://auto.pravda.sk/ako-spravne-vyplnit-formular-sprava-o-nehode-fn5-/sk-aporadna.asp?c=A100709_105425_sk-aporadna_P39)

Ako sa postupuje po autonehode (http://auto.pravda.sk/ako-sa-postupuje-po-autonehode-dzb-/sk-aporadna.asp?c=A100708_180002_sk-aporadna_P39)

Na čo si dať pozor:
- zistite všetky údaje, ktoré bude možné - zaistite údaje o všetkých účastníkoch dopravnej nehody, ich mená, bydlisko, údaje o poistení a pod.
- v zázname o nehode treba označiť vinníka nehody, prípadne sa dohodnúť na spoluvine
- všetci účastníci nehody musia záznam podpísať
Najčastejšie chyby:
- chýbajúci podpis
- chýbajúce identifikačné údaje
- nesprávne zakreslený plánik nehody

Zdroj: Pravda

lorenzlubos
11-07-2010, 23:05
Ak nie ste vinnikom, je len dobre, ak policiu zavolate. Staci, ze mate podozrenie, ze budete mat zdravotne nasledky. Tym chcem povedat, ze je to postacujuci dovod a zaroven, ze len tazko mozte zdravotne nasledky vylucit. Kazdopadne odpadavaju mozne problemy s dokazovanim...atd. a tiez problemy, ak sa ukaze, ze celkova Vasa skoda je nad 120000.-Sk, napriek tomu, ze ste si boli isti, ze urcite je nizsia.

Kulinecko
12-07-2010, 09:27
chlapi ale pozor, ono s tou skodou do 120tis skk, teda 4000eur to je len v pripade, ak to chcete kryt z vinnikovej zakonnej poistky. Pokial by ste chceli skodu pokryt sprva svojou havarijnou poistkou, ktora si to nasledne bude vymahat u vinnikovej ZP, tak policiu musite volat aj keby bola skoda 500eur! inac Vam to v poistovni neuznaju. A je vyhodnejsie si najprv auto dat opravit zo svojej havarijnej poistky, nakolko to trva ovela ovela kratsie, a preplatia Vam az na spoluucast vsetko do posledneho centa. Potom si podate ziadost o vratenie spoluucasti, nakolko ste skodu nezavinili vy a Vasa havarijna poistka Vam tu spoluucast vrati, bude si ju vymahat u vinnikovej ZP. Vy tak nepridete o ziaden bonus, nestratite ani cent na amortizacii ktoru by Vam napocitali ak by ste auto chceli nechat opravovat hned z vinnikovej ZP, a budete to mat podstatne skor vsetko vybavene.

ROSI45
12-07-2010, 13:15
Kulinečo :thumbright:
VELMI důležitá informace!

autospravca
12-07-2010, 13:44
chlapi ale pozor, ono s tou skodou do 120tis skk, teda 4000eur to je len v pripade, ak to chcete kryt z vinnikovej zakonnej poistky. Pokial by ste chceli skodu pokryt sprva svojou havarijnou poistkou, ktora si to nasledne bude vymahat u vinnikovej ZP, tak policiu musite volat aj keby bola skoda 500eur! inac Vam to v poistovni neuznaju. A je vyhodnejsie si najprv auto dat opravit zo svojej havarijnej poistky, nakolko to trva ovela ovela kratsie, a preplatia Vam az na spoluucast vsetko do posledneho centa. Potom si podate ziadost o vratenie spoluucasti, nakolko ste skodu nezavinili vy a Vasa havarijna poistka Vam tu spoluucast vrati, bude si ju vymahat u vinnikovej ZP. Vy tak nepridete o ziaden bonus, nestratite ani cent na amortizacii ktoru by Vam napocitali ak by ste auto chceli nechat opravovat hned z vinnikovej ZP, a budete to mat podstatne skor vsetko vybavene.

Vcelku máš pravdu, až na to, že škodu do 500 € bez asistencie polície neuznajú. Posledný mesiac som riešil dve poistné udalosti u zákaznikov (každá okolo 600€) z havar poistiek+zápis nehody a pokiaľ sa obe strany dohodnú zápisom o nehode, tak políciu nie je potrebné volať (mimo nehôo nad 4000€). Platí to pre ZP a HP rovnako. V servise požiadaš o opravu na krycí list - po oprave platiš len spoluúčasť z tvojej HP, ktorú Ti neskôr poisťovňa poukáže na Tvoj účet (platba ide zo ZP vinníka), tak ako si to vyššie správne uviedol.

Suuzuukii
12-07-2010, 15:58
...V servise požiadaš o opravu na krycí list - po oprave platiš len spoluúčasť z tvojej HP,....

Ale to len v prípade, že servis má s danou poisťovňou zmluvu, ináč ti auto nedajú, kým to nevycashuješ celé.

autospravca
12-07-2010, 21:01
Ale to len v prípade, že servis má s danou poisťovňou zmluvu, ináč ti auto nedajú, kým to nevycashuješ celé.

Presne tak. Preto sa treba v poisťovni informovať o zmluvných servisoch.

ROSI45
12-07-2010, 23:34
A jak je to přesně když je auto líznuté?

autospravca
13-07-2010, 08:46
A jak je to přesně když je auto líznuté?

Pošli v prílohe odfotené poškodenie+bližšie údaje o vozidle a Tvojej poistke, prípadne či máš vinníka.

ROSI45
13-07-2010, 13:06
Já to dřív myslel teoreticky - líznuté auto - HP

1/ co dělat při nehodě - pokud nejsem vinník a vinník je známý a souhlasí (a škoda je nižší - vyšší)
2/ pokud jsem vinník (a škoda je nižší - vyšší)
3/ co dělat pokud mám poškozené vozidlo bez vinníka (i když škoda je menšího rozsahu)
4/ pokud jsem poškodil vozidlo jinému i sobě, ale nemám majitele (a nemíním ujet)

Jde mi o to, kdy volat policii - mimo jasné případy (nedohoda, zranění, velká škoda, alkohol apod.)
Určitě v tom nemají všichni jasno a štěstí přeje připraveným :thumbright:

autospravca
13-07-2010, 18:04
Já to dřív myslel teoreticky - líznuté auto - HP

1/ co dělat při nehodě - pokud nejsem vinník a vinník je známý a souhlasí (a škoda je nižší - vyšší)
2/ pokud jsem vinník (a škoda je nižší - vyšší)
3/ co dělat pokud mám poškozené vozidlo bez vinníka (i když škoda je menšího rozsahu)
4/ pokud jsem poškodil vozidlo jinému i sobě, ale nemám majitele (a nemíním ujet)

Jde mi o to, kdy volat policii - mimo jasné případy (nedohoda, zranění, velká škoda, alkohol apod.)
Určitě v tom nemají všichni jasno a štěstí přeje připraveným :thumbright:

K bodu 1.: Vyššie už to bolo spomínane, tzn. spravi sa zápis o nehode. Na dispečink poisť. tel. nahlásim nehodu.Idem na obhliadku do poisť.,alebo obhliadač pride za mnou.
So zápisom o obhliadle idem do zmluvného servisu,kde požiadam o kryci list, ktorým sa vyhnem priamej platbe v servise. Poisťovňa si platbu+spoluúčasť vyrovná s vinníkovou poisťovńom. policajtov nevolám (okrem škody nad 4000€ .....).Vždy keď poznám vinníka využijem svoju HP (neprídem ani o korunu)

2. Pokiaľ si vinník, tak poškodený čerpa z Tvojej ZP a Tebe poisťovňa strhne spoluúčast za opravu Tvojho auta. Ďaľši postup je rovnaky, ako v bode 1.

3. to iste, ako v bode 2. V servise zaplatiš, len spoluúčasť.

4. Pri poškodení Tvojho vozidla je Ti už postup z vyššie uvádzaného textu zrejmy. Poškodenému nechaš listok za sklom s kontaktom na Teba.

ROSI45
14-07-2010, 03:06
DÍKY- stručné a jasné! :thumbright: