PDA

Zobraziť plnú verziu : Prosím o radu

Jozef9201
24-03-2017, 09:21
Pekne pozdravujem všetkých majiteľov Grand Vitary. Chcel by som vás poprosiť o radu. Mám záujem o kúpu Toyoty Rav 4 alebo Grand Vitary r.v. 2006-2008 v cene do 8000€ a neviem sa rozhodnúť, ale bližšie mám ku Grand Vitare, pretože by som ju chcel využívať aj na poľovačky a podľa toho čo som čítal tak má lepšie terénne vlastnosti. No bohužiaľ som čítal aj o kazových motoroch. Chcel by som asi skôr dieselový motor (1,9DDiS) a tak by som vás poprosil o vaše skúsenosti. Mnohí píšu aj na zahraničných fórach o problémoch s rozvodmi, časté menenie a pod. Ak máte skúsenosti prosím vás poraďte- výmena rozvodov (cena), spotreba, najčastejšie chyby, na čo si dať pozor pri kúpe a pod.
Vopred vám ďakujem za každú radu.

Syfon
25-03-2017, 17:30
Nejaké skúseností si môžeš prečítať aj tu http://www.autorubik.sk/clanky/suzuki-grand-vitara-iii-od-2005-recenzia-a-skusenosti Čo sa terénnych schopností týka Grand Vitara sa dá ešte označiť ako off road, aj keď nemá tuhé nápravy, ale má poctivý pohon 4x4. Dízlovú máme v práci, najazdené okolo 100 tisíc, väčšinou diaľnica, keď treba tak terén, zatiaľ úplna spokojnosť, nesklamala, ale ten motor sa bojím, že je časovaná bomba a skôr či neskôr prídu väčšie investície. Čo sa spotreby týka pod 8 sa dostaneš len s veľmi ľahkou nohou, bez riešenia spotreby, diaľnica či terén, ten priemer máme 8-8,5l/100km nafty.

Jozef9201
25-03-2017, 20:50
Vďaka za info Syfon. Práve toho motora sa najviac bojím. Neviem či kúpiť nejakú so 120000km a dúfať že tam boli menené rozvody a pod. alebo kúpiť 160000km a dať ich tam povymieňať. Koľko by ma to zhruba stálo, vie mi niekto poradiť, príp. niekto s vlastnými skúsenosťami?