PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 Motor 2009 do bezpečnostného režimu

halas64
05-03-2017, 16:56
Zdravím Vás, mám SX4 motor 2009 a asi 2 roky nainštalované splynovanie. Motor pri otáčkach 2000 - 2500 ot/min sa prepne do tzw bezpečnostného režimu, ide na 3 valce.
Pri napojení na diagnostiku vykazoval chybnú dekompresiu na 2. valci. Postupne- boli vymenené sviečky, zreparovaná hlava, kontrola u auto elektrikára, ktorý premeral okrem iného premeral aj riadiacu jednotku - všetko ok.
Bola skontrolovaná ventilová vôla-ok, nakoniec bola urobená skúška piestnych krúžkov petrolejom, ktorá potvrdila, že krúžky prepúšťajú. Aké mám možnosti? Výmena piestnych krúžkov, alebo radšej kúpa nového motora (motor M15A, 1490 cm3, výkon 82 kW/6000min-1), respekt.tzw. polmotora, keď hlava je zreparovaná...poradíte mi?

Mite
05-03-2017, 18:49
A co ti teď poradil ten, kdo ti před 2 roky poradil jezdit na plyn?
Toho bych se držel, protože je to daleko větší odborník než my tady všichni dohromady.

Mirekdoda
05-03-2017, 20:34
halas64:
z tvých sdělení jsem poněkud mimo.
O jaké dekompresi mluvíš? V čem spočívala oprava hlavy? Kolik má motor najeto celkem? Kolik má najeto s plynem? Je správně seřízené dávkování plynu? Je správně udržovaná plynová zástavba? Při přechodu do nouzového režimu se motor přepne na tři válce? Jak tomu mám rozumět?
Pokud nedodáš relevantní informace, nečekej relevantní odpovědi.
A platí, co napsal Mite. Ať poradí ten, kdo namontoval plyn.

halas64
06-03-2017, 15:28
Ahoj, po pripojení na diagnostiku, vykazoval motor chybu na kompresii (dekompresii) 2 valca - takúto odpoveď mi dal mechanik.

Oprava hlavy spočívala v generálke - teda po rozobratí a prezretí hlavy bolo vykonané brúsenie ventilov, frézovanie a výmena sedla,
výmena ventilov, montáž a nadstavenie.

Na plyne bolo najazdených 20 000 km.

v MP-Gas mi skontrolovali dávkovanie plynu - ok. Na kontroly plynu som chodil pravidelne.

Pri prepnutí do núdzového režime som mal pocit , ako by išlo auto na 3 valce. Možno sa neviem vyjadrovať odborne, preto píšem

čo mi bolo povedané.

Mirekdoda
06-03-2017, 16:38
halas64:
já si to pro sebe poskládám chronologicky. Motor padal do nouzáku, dal jsi to na diagnostiku, zjistili špatný kompresní tlak na 2. válci. Sundali hlavu, opravili sedla a dali nové ventily, některé jen přebrousili (jen u toho jednoho válce) a petrolejem vyzkoušeli těsnost pístních kroužků (nevím, jestli u všech válců, nebo u toho jednoho, který vykazoval chybu). Motor je zkompletovaný? Těsnost pístních kroužků nech proměřit tlakoměrem na měření kompresních tlaků, dírami po svíčkách. Potom nech porovnat naměřený tlak v každém jednom válci mezi sebou a s předepsanými hodnotami. A pak řeš, jestli potřebuješ nějakou další opravu, nebo výměnu motoru.
Oprav mě, pokud jsem v chronologii něco zaměnil.

halas64
06-03-2017, 16:48
halas64:
já si to pro sebe poskládám chronologicky. Motor padal do nouzáku, dal jsi to na diagnostiku, zjistili špatný kompresní tlak na 2. válci. Sundali hlavu, opravili sedla a dali nové ventily, některé jen přebrousili (jen u toho jednoho válce) a petrolejem vyzkoušeli těsnost pístních kroužků (nevím, jestli u všech válců, nebo u toho jednoho, který vykazoval chybu). Motor je zkompletovaný? Těsnost pístních kroužků nech proměřit tlakoměrem na měření kompresních tlaků, dírami po svíčkách. Potom nech porovnat naměřený tlak v každém jednom válci mezi sebou a s předepsanými hodnotami. A pak řeš, jestli potřebuješ nějakou další opravu, nebo výměnu motoru.
Oprav mě, pokud jsem v chronologii něco zaměnil.

Poskladanéjetodobre,akurát riešilivšetky4 valce.Ale pôjdem podľa Tvojich rád a nechám s ipremerat tesnosť piestnýchkrúžkov.Díky.

Mirekdoda
06-03-2017, 17:02
halas64:
OK. Domnívám se, že to poškození sedel ventilů a asi i ventilů samotných způsobil provoz na plyn. Jen je překvapivé, že tak brzy, už po 20000 kilometrech. Tyhle motory jsou při provozu na LPG velmi choulostivé na poškození sedel a ventilů. Může se to brzy opakovat.