PDA

Zobraziť plnú verziu : Pazvuky

Janicko
24-01-2017, 13:06
Zdravím Vás,

máme S-Vitaru 1.6 VVT AllGrip od 04/2016. Keď sme potrebovali kúpiť nové auto, dlho som nevedel, aké. Až prišla nová Vitara. Presne pre nás. Bol som z auta nadšený, ale toto nadšenie netrvalo dlho. Po pomerne krátkom čase a najazdení málo km to začalo. Asi po 2-3 sa začali ozývať pazvuky. Niektoré sa dajú tolerovať, niektoré zase môžu indikovať aj vážnejší problém.

Keďže si nie som istý, kde by som mal zaradiť príspevok, je rozsiahlejšieho charakteru, zakladám novú tému.

Pazvuky sa postupne striedajú, menia až som ich napočítal a zaregistroval niekoľko:

1.Po asi 2-3 mesiacoch a nejakých 2500-3000 km začalo niečo zvláštne pískať. Niekde v prednej časti. Je to z rôznou intenzitou a ťažko predvídateľné. Spozoroval som len to, že to začalo pri jazde na druhý deň po silnom lejaku a začne to pri zohriatí motora. Bol som s tým v servise. Problém je, že keď odstavím auto, začne to znova až po niekoľkých km, ak vôbec. 1.krát sme ukončili jazdu s tým, že nevie, čo to môže byť, ložisko aj brzdy vylúčil. Pri druhej návšteve servisu to ani počuť nebolo. Rozišli sme sa s tým, že v prípade problémov mám prísť opäť a, ako hovoril mechanik, môžem pokojne jazdiť, bezpečnosť určite nie je ohrozená a keby auto ostalo stáť, nie je problém, mám číslo na asistenčnú službu.

2. Po 7-8 mesiacoch a 11 - 12 tis. km niečo hŕka v prednej časti prístrojovej dosky. Vychádza to spred otvorov kúrenia, spred hodín. Demontoval som prednú schránku a tam som skončil. je tam spústa káblov a zariadení, takže aj za pomoci baterky som nenašiel nič odpadnuté, vypadnuté alebo inak povolené. Hŕkanie sa ozýva najmä pri prejazde cez nerovnosti, prudšom rozbiehaní, príp. brzdení. Teraz v zime to trochu ustalo, ale je to stále.

3. Po 8 - 9 mesiacoch a 13 tis. km začalo celé auto vŕzgať. Podobne ako keď si človek ľahne na starú rozvegľanú posteľ, ktorá má namiesto molitanu pružinky. Presne tak to vŕzga. A toto sa deje pri malých pohyboch karosérie - pre rozbiehaní, brzdení, prechádzaní aj malých nerovností, pri prechádzaní zákrut atď. Podotýkam, že toto vŕzganie nie je počuť pre jazde po väčších nerovnostiach.

4. Po 9 mesiacoch a cca 13 500 (teraz v zime) začalo niečo, ale pomerne výrazne, hŕkať, resp. búchať v kufri. Z kufra som preto odstránil všetko, čo sa dalo - plato, medzipolahu, súpravu na opravu defektov, vybral som tie plastové srandy po bokoch, pásy som pozapínal (aby som vylúčil búchanie o oplastovanie vedľa sedadiel), nič. Stále to hŕka a už ma to pomerne dosť hnevá.

5. Približne v tom istom čase som spozoroval, že pri brzdení motorom a poklese otáčok pod asi 1600/min niečo drnčí, stŕpa. To je asi kardán, ale zaujímalo by ma, či sa s tým ešte niekto stretol.

Chcel by som Vás poprosiť, ak máte niekto podobné skúsenosti a zistenia, napíšte.
Vďaka.
J.

Mite
24-01-2017, 14:12
Různé pazvuky, drnčení oken, chrastění plastů, cvakání sedačky a drnčení skříňky před spolujezdcem jsme si užili U SX4 ažaž a vidím, že to pořád pokračuje i u Vitary.
Dost lidí se tomu tady věnovalo a nejvíc asi alarm, který se zakousne do problému dokud ho nevyřeší. A za to mu patří dík (a nejen jemu). Takže v tom nejsi sám a je to zřejmě daň za úsporu a šetření.
Jestli chceš tomu autu dát šanci, tak si pročti všechno co tady bylo napsáno.
Nežádoucí zvuky z interieru - http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2923
Zvuky od předních dveří - http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2808
Vrzání dveří - http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2839
Klepot od zadní nápravy - http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2805
Pískání při couvání - http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2884

alarm
24-01-2017, 22:27
1)Skúšal si mydlo na klinový remeň (remene)? Tieto zvuky sú presne, ako píšeš nepravidelné a závisia od teploty, vlhka. Za určitých podmienok to píska. Ak si neskúšal, tak naštartuj, zober mydlo a opri o remeň z boku zlava aj s prava. Pozor na rotujúce časti. Ak to pomôže ,napíš, je nejaká iná hnota, lebo mydlo dlho nevydrží...
2) Niekto to tu riešil, v prístrojovke bol nejaký kábel... Môžeš ešte urobiť jednu vec. Demontuj schránku spolujazca, vopchaj dnu ruku a jemne vytlač von hodiny. Odpoj ich, nechaj si tam dieru a počúvaj...
3)Auto sa krúti a tieto zvuky by mohli robiť spojenia s gumou. Chcelo by to jamu a pozrieť, prestreknuť každý spoj, ktorý najdeš. Neležal som pod tým ešte, nebol čas na študium, takže neviem, ako je riešený stabilizátor (silenbloky) ako sú podložené pružiny vpredu ,vzadu, byvali pod nimi také gumené sersamy. Uchyty tlmičov napr....
Ono to nemusí byť celé auto, zvuk je sviňa, počuješ to zo zadu , ale príčina je vpredu. Choď na sukromnú STK, dohodni sa s nimi, aby ťa pustili na tester tlmičov, alebo čo to je, na konci STK Možno sa to prejaví...
4)5) Osvedčilo sa mi gumené kladivo. Sklop sedačky a skontroluj ,či máš zaaretované operky hlavy.S citom klepať, kde ťa napadne,napr.v miestach rezervy,aj po plastoch (s citom), miesta, kde dosadá plato, pobuchaj aj po piatych dverách aj po ich plastovom kryte (stačí, ak rupla jedna prýchytka (nemal si dole plasty piatych dverí ?), neťahal si káble s cúvacím?, dorábali ti cúvacie? Treba aj od spodu skontrolovať, či pod nárazníkom nevisí káblik. Ak máš cuvacie, kde je vyhodnocovacia krabička? toto sa dosť podceňuje, tá zvykne robiť riadny hluk, ak nie je obalená...
Tým gumeným kladivkom preklep aj celý spodok auta. Ak trafíš, čo to robí, určite to budeš počuť.:)
A ešte ma napadla dosť pravdepodobná vec. Zhoď zadnú ŠPZ-ku a prebehni sa, alebo ju pokusne zašprajcuj niečim od spodu.

Inak...práve som dorobil zadné plató... odmontoval som tie plastové blbosti, do ktorých zaskajú pod****é čapy, a nahradil ich gumou, hrúbka asi 5-6 mm. Neznášam tie zvuky, ako keby sa mi malo rozpadnúť auto. Gumu možno nahradím mäkšou, ak sa to osvedčí...

Vitara-1,6 VVT 2015
25-01-2017, 19:33
[QUOTE=Janicko;36186]

4. Po 9 mesiacoch a cca 13 500 (teraz v zime) začalo niečo, ale pomerne výrazne, hŕkať, resp. búchať v kufri. Z kufra som preto odstránil všetko, čo sa dalo - plato, medzipolahu, súpravu na opravu defektov, vybral som tie plastové srandy po bokoch, pásy som pozapínal (aby som vylúčil búchanie o oplastovanie vedľa sedadiel), nič. Stále to hŕka a už ma to pomerne dosť hnevá.

skús sa pozrieť sem: http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=3041&p=35942#post35942

Janicko
26-01-2017, 12:16
Ďakujem Vám chalani za tipy, linky... Musím to podrobne preskúmať , aj zospodu. Keď prídem na niečo nové, dám vám vedieť, podelím sa o výsledky...
J.

mino304
02-02-2017, 20:19
To hrkanie v kufri som mal aj ja, robila to ta plastova poistka na bočnom deliacom plaste v kufri.
Ďalej mám občasné klopanie kdesi za zaslepkou hodin možno kdesi pri ofuku skla.
Vŕzganie sa objavuje pri ľavom stĺpiku už som ten plast mal von niečo tam dal a aj tak sa časom potvora rozvrzga.

alarm
02-02-2017, 21:09
Plastová poistka......., ano, velmi zlé a naivné technické riešenie. Aj po zasunutí a jazdení sa vráti o kusok späť, vznikne vôla a potom je to plast o plast. Už som to sem niekde dával, ale opakovanie matka múdrosti. Poistil som to proti samosatopovolovaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=bpeA1wOwsuQ
Vrzganie pri lavom stlpiku:
je otázne (zatial som nedokázal) či to robia dvere vodiča, alebo za vodičom, lebo teoreticky to možné je. Ucho je nedokonalý nástroj a vníma vrzgot od zadu, ale smer presne určiť nevie. Už som aj jazdil s uchom nalepeným na stlpiku, ale jediný výsledok bol, že ma seklo v krku:lol:.
Nechcem byť zlým prorokom, ale podla mňa je to slabý prítlak dverí o tesnenie. Už som to skúšal tak, že som namočil dosadaciu plochu na karoserii a zabuchoval dvere, či sa to otlačí. Otlačilo sa, ale otlačok bol velmi tenký, skrátka,guma je nízka a tým ju dvere nedokážu pritlačiť. Neviem, či to vydržím a pôjdem do servisu, aby mi posunuli zámok predných dverí o 0,5mm smerom dnu, a potom voči týmto dverám posunuli na pántoch aj zadné, alebo sa s tým pohrám sám, ale až keď bude teplo, keď budem mať pokopané, posadené, ale to ma do vtedy s toho šuchotu aj klepne... Keď som natrel tesnenie indulonou, šuchot prestal, ale už je tam zas. Je ešte jednoduchšia cesta, zhodiť dole pyrelu a vložiť do nej nejaký špagát priemer cca 1mm, čím sa tesnenie posunie von, alebo vyhnuť lemy.
Každopádne to bude, riešiť.

Janicko
03-02-2017, 07:46
Vďaka za tip na úpravu poistky. Ja som ale tie platy dal von a to nepomohlo, niečo iné tam hŕka.

Ďalej, to vŕzganie auta mi skôr pripadá, ako keby nebol dobre dotiahnutý nejaký spoj. Na posluch sa zdá, že to ide niekde od podvozka. Som si myslel, že to môže robiť výfuk na silentblokoch, chcem to pozrieť na mont. jame, keď sa na ňu dostanem... Ale zase, nie som si istý, či by sa to od výfuku dostalo až do interiéru a či to toto môže byť, je to vyslovene vŕzganie, alebo ako to nazvať - ako jemné pukanie pružinky (ťažko sa mi to opisuje...:-) ).

To hŕkanie (klopanie) v prístrojovke - presne, je to niekde v priestore pri výduchoch. Sú nejaké videá, ako demontovať oplastovanie, možno skúsim...

A s tým drnčaním (stŕpaním) kardana pri brzdení motorom a otáčkach cca 1500/min ste sa nestretli?

Niekde na fóre som čítal, že tieto choroby nejako treba strpieť, že je to auto s cenovkou od cca 14500 E. To je síce pravda, ale my sme za auto dali 19000, takže by som očakával, že za tie peniaze už nebudem musieť nič svojpomocne upravovať, dorábať, zlepšovať a pod. Týmto sa nechcem dostať s nikým do sporu, je to len konštatovanie.

J.

alarm
03-02-2017, 08:28
Zober šoféra, sklop sedačky , vlez na ne ,hlavu do kufra a poďho. Pritláčaj plasty, plechy rukou.

alarm
03-02-2017, 20:07
Dnes pokus.
Zobral som tenkú, asi 1mm hrubú jednostranne lepiacu gumu. Odrezal som z nej cca 1,5mm. Odhrnul som gumu a nalepil na pevnú časť (nie ten pružný vak,kde dosadajú dvere). Nalepil som ju asi 10cm vodorovne hore v rožku, potom zliezol dole cca 20-25cm. Pirela sa trochu "vzdula", asi 0,5-1mm (vidno opticky). Na obrázku je to "1". Cestou domov žiadny šuchot, ani cek.
Na obrazku označenom "2" je lepšie riešenie, to ma napadlo až doma. Ide o to, že ak sa ta pirela potlačí z interieru smerom von, guma sa posunie asi 1-2 mm smerom von lebo sa stlačí ten opretý obluk. Vtedy vznikne miesto na nalepenie gumičky zvonku. Nalepiť to treba do pirely, nie na plech. Hrubka ako som písal cca 1 mm. O tuto hrúbku sa pirela posunie smerom von a šuchot by mal zmiznúť.

Kulinecko
11-02-2017, 12:37
rozne pazvuky badam aj ja, najviac ma jeduje ten od zadneho plata, este som nemal cas stym nieco spravit. potom som si vsimol ze zvlastne rezonuje vyduch na strane vodica ked je otvoreny obcas, ked ho zavrem je ticho. obcas cosi pocut spoza hodin a dost ma este stve zvlastne drncanie ked je motor uplne studeny teraz v zime akoby od motora. ked na jednotke idem do vyssich otacok, na dvojke a na trojke uz zase v nizkych otackach. akoby nieco drncalo, plech o plech alebo tak. stym sa uz niekto stretol? akonahle sa zohreje trochu je ticho. mam Sko.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

J.H
11-02-2017, 20:17
Dnes pokus.
Zobral som tenkú, asi 1mm hrubú jednostranne lepiacu gumu. Odrezal som z nej cca 1,5mm. Odhrnul som gumu a nalepil na pevnú časť (nie ten pružný vak,kde dosadajú dvere). Nalepil som ju asi 10cm vodorovne hore v rožku, potom zliezol dole cca 20-25cm. Pirela sa trochu "vzdula", asi 0,5-1mm (vidno opticky). Na obrázku je to "1". Cestou domov žiadny šuchot, ani cek.
Na obrazku označenom "2" je lepšie riešenie, to ma napadlo až doma. Ide o to, že ak sa ta pirela potlačí z interieru smerom von, guma sa posunie asi 1-2 mm smerom von lebo sa stlačí ten opretý obluk. Vtedy vznikne miesto na nalepenie gumičky zvonku. Nalepiť to treba do pirely, nie na plech. Hrubka ako som písal cca 1 mm. O tuto hrúbku sa pirela posunie smerom von a šuchot by mal zmiznúť.

alarm
super nápad. mohol si ale nafotiť odkiaľ kam si si presne lepil

alarm
11-02-2017, 20:57
Zvuky sa ešte občas ozvú, takže pomohlo, ale neodstránilo...:-(,
Je tam pozitívna zmena, ale ešte to musím doriešiť, skúsim verziu 2.

Janicko
16-02-2017, 14:51
Kulinecko,

keď som štartoval motor (1.6 VVT) pri -15 a menej, tiež som počul divné zvuky od motora. Ale keď sa zohrial, prestalo to. Skôr ma trochu znepokojuje ten zvuk, ktorý som opisoval v mojom 1. príspevku: keď brzdím motorom a otáčky klesnú tak asi pot 1700 - 1600, niečo ako keby rezonovalo, tŕplo. Myslím si, že to ide od kardana. Ale to si len myslím. Najskôr to robilo na 5-ke, teraz, aj keď podradzujem to 4-ky a 3-ky. A ešte som si všimol, že je to po dlhšej jazde ustálenou rýchlosťou. (Dlhšou myslím 10-15 km. :-) ).

Ďalej som opisoval, že niečo vŕzga (ako stará pohovka). Keďže sa minulý týždeň oteplilo, vytiahol som wapku a umyl som ho. Neviem, či to s tým nejako súvisí, ale vŕzganie prestalo:thumbright:. (Zatiaľ...). Hŕkanie v kufri však nie... :-(. Aj teraz chodím s úplne prázdnym kufrom, snažím sa zistiť, čo to je... No ešte by mi vychádzalo, že je to niečo na plastami v oblasti podbehov. Na preskúmanie budem potrebovať ale viac času.

J.

alarm
23-02-2017, 19:12
Zdroj pazvukov:
Asi som to konečne objavil. Robí to guma na dverách, označená šípkou. Pokus urobite jednoducho. Otvorte zadné dvere, chyťte predné za roh a priťahujte a pritlačte. Ak auto ide po hrboch, tak to kmitá a ozýva sa to nepríjemné bzučano-šušťanie. Zabuchol som tam papier, ostalo ticho, skúšal som obyčajnú elektrikársku čiernu pásku, zvuk sa zmenil a skoro prestal. Spolujazcove dvere to robia tiež, ale pri podstatne väčšej sile, a teda nekmitajú za jazdy s takou volnosťou, ako vodičove. Namazal som aj indulonou, tiež to trochu zabralo, ale po daždi sa to vrátilo. Rozmýšľam, či by nepomohlo navoskovať tú dosadaciu časť autovoskom.
Technické riešenie je asi len jedno. Povoliť dverové závesy a nastaviť dvere tak, aby vrch bol viac pritlačený.
Má niekto nejaký genialny nápad?

alarm
26-02-2017, 18:54
Bol som v servise, som objednaný na nastavenie dverí. Prešli sme s technikom vystavený model, pritlačili horný roh prstom, a bolo ticho. Potom sme pritlačili roh dverí na mojom aute, a začalo to chrapčať. Dokonca aj po prejazde malej nerovnosti na asfalte počuť, akoby dvere kmitali (počuť klepot).
Zreferujem, ako to dopadlo.

alarm
01-03-2017, 23:04
Hlásenie:
Už je ticho. Berte to ale z rezervou, je to tak na 95%, lebo ak vhupnem do jamy tak to trochu zašuští, ale v príncípe je klud. Nenastavovali dvere pántami, ale urobili to, čo som chcel urobiť v garáži ja. Špalík medzi stlpik a dvere a pritlačiť horný roh. Takto sa to riešilo kedysi a takto sa to rieši aj teraz. Tým pádom dvere licujú a vrch nekmitá. U predajcu maximalna spokojnosť. Prišiel som, vypočuli ma, ukázal som, čo ma trápi, objednali, opravili, poďakoval som a odišiel s tým, že neboli sme sa na tom odviesť, ani som to nepožadoval, nakolko pri preberaní dvere sedeli ako zadok na šerbli a pritláčaním horného rohu rukou sa zvuky neozývali.

Mite
02-03-2017, 09:39
Špalík medzi stlpik a dvere a pritlačiť horný roh. Takto sa to riešilo kedysi a takto sa to rieši aj teraz.
To jsou paradoxy, co?
U 5. zveří jsi posouval třmen zámku o 0,5 mm a tady špalek a brutálně ohnout dveře.
Přesně jako kedysi (čas ve videu 1:34) -
https://www.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

Janicko
02-03-2017, 09:50
Zdravím,

vďaka za informácie. Ja som si ale na našej Vitare nevšimol, že by nejako výrazne niečo šušťalo okolo predných dverí. Ja mám problém, že niečo hŕka vzadu, ide to z kufra. Podľa mojich "testov" som ale prišiel na to, že to asi robí zámok 5.tych dverí. Všetko som povyhadzoval, čo sa len dalo, medzi plasty a podbehy som dal papier, stále hŕkalo. Tak som to potom riskol: dal som papier aj do zámku - resp. papier som dal tak, aby zámok nezacvakol. Síce celú jazdu som mal červenú prístrojovku, ale zdá sa, že to robí ten zámok. Keď ale skúšal pohýbať dverami rukami, tak nič. Ešte párkrát skúsim a keď si budem "istý", tak skočím do servisu. Aj keď si myslím, že mi povie: "tak toto som ešte nezažil, a pod." :-).

Hŕkanie v prístrojovke počuť stále, aj pri malých nerovnostiach, keď nebude ochota v servise, tak to skúsim podľa návodov rozobrať sám.

J.

alarm
02-03-2017, 11:20
Janicko:To šušťanie nerobia všetky Vitary, ale už to tu niektorí popisovali a robí im to. U predajcu som skúšal 3 vystavené modely a ani na jednom to nešuchotalo.
Vybral si aj tie malé plastové oddelovače v kufri?
Mite:"brutálně ohnout dveře."
Toto nie je brutalita, robí sa to bežne, ja sám som to robil asi na dvoch mojich autách. Jedno bola Š 100, ktorú som rozobral, nalakoval a zložil, a nech robíš čo robíš, na rovnaké miesto to nedáš... To prihnutie je tam 1-2 mm. Okom nezistíš.Snaha o znižovanie hmotnosti a hlavne prechod z časti pod oknom do obvodového tenkého rámu je nespojitosť tuhosti, spodok je relatívne tuhý, rámik mäkký.
Hlavne že je klud.

Janicko
02-03-2017, 12:51
alarm: vybral som všetko: oddeľovače, plato, medzipodlahu, ten hrubší koberček nad "rezervou", penový organizér s náradím, potom som podložil tie plasty, ktoré idú po bokoch blatníkov, v tej časti, kde doliehajú na plech - vo vodorovnej polohe, aj ten plast v zadnej časti som vypodložil, vybral som tú plastovú vložku okolo oka zámku... jednoducho všetko, čo je demontovateľné. Hŕka to hlavne, keď idem cez väčšie nerovnosti. Tie menej intenzívne zvuky pri prejazde nerovností už ignorujem, lebo to je asi spôsobené kvalitou samotných materiálov a celkovým spracovaním.
... ešte doplním, že aj EČ som zabezpečil, aby sa netriaslo. Pozeral som auto aj zospodu, sú tam niektoré plasty, napr. zadný nárazník by mohol teoreticky klopkať o ťažné, lenže to by taký zvuk nevydávalo... alebo aj tie pliešky nad výfukom, to sa mi tiež nezdá.
Rozmýšľam, či by nemohlo byť niečo vypadnuté, povolené v samotných zadných dverách, len nie som si istý, či zvládnem demontáž plastu z nich...
Možností je viac, ale identifikácia je obtiažna :-)
J.

alarm
02-03-2017, 18:32
Máš tam cuvacie senzory? Robí sa to tak, že ti ich namontuje predajca. Cuvacie majú plastovú krabičku, ktoré je zastrčená za bočným plastom. Musí byť niečim obalená, inak hrkoce. Mal som tie plasty odklopené, aj som mal dole plast piatych dverí. Idú v celku lahučko dole, ak chceš opíšem, aj keď si myslím, že som to tu už niekolkokrát písal (alebo som to posielal cez SS?)
Pozri ešte uloženie zadného stredového pásu, vytiahni ho a zapni do protikusu, aby nebol hore v streche.
Ak to nepomôže, potom je to posledné riešenie: najsť niekoho, komu zveríš volant, sadneš do kufra a počúvaš.
Je ešte jedna jednochlapová metoda. Zoberieš nejaký kartón a prekrývaš časti kufra, napr. prekryješ celú lavú stranu od podlahy po strop- zaprieš tam ten karton. Zvuk potom nejde hneď do ucha a zmení sa jeho intenzita ak trafíš. Potom už máš smer..

Janicko
02-03-2017, 18:48
Vďaka za rady. Ja som myslel, že GLX, teda vrátane cúvacích senzorov, je výbava už z linky...?
Skúsim to nejako demontovať a pozrieť. Ak si to niekde opisoval, ak môžeš, pošli pls link.
Keď to začalo hrkotať, pásy som hne´d všetky pozapínal, ale nepomohlo :-).
Ak niekoho zoženiem (komu dôverujem), skúsim to aj z kufra...
Vďaka ešte raz.
J.

alarm
02-03-2017, 18:58
pozri tu:
http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2936

tenantles
09-03-2017, 13:42
Ahojte, mohli by ste mi poradit cim lepite filc na plast? Inak, to otvaranie bocnych oddelovacov som jednoducho vyriesil natiahnutou gumickou + po stranach trochu filcu. Zatial to funguje vyborne.
https://goo.gl/photos/AbFG9rrpED5t5MuB6

Teraz sa chcem pustit do plata. Alarm, ty si kompletne vymenil tie "panty" za gumu? Spagat takisto? Hore si to upevnil len uzlom, dole takisto? Skusam aj trik z ceskeho fora (malicky z gumenych rukavic na kolikoch), ale nemyslim, ze je problem v tom.

jjb
09-03-2017, 15:01
Celkom fajn napad :thumbright:
Ja som uvazoval pouzit nejaku dvojicu taznych pruziniek...

Len nevidim, kde tam mas ten filc. ?

Mite
09-03-2017, 15:12
Ahojte, mohli by ste mi poradit cim lepite filc na plast?
Záleží jak velká plocha filcu a na jaký plast.
Velké plochy lepím chemoprénem nebo mamutem.
Malé filcové kousky (právě proti vibracím atd) požívám hotové samolepící - https://www.google.cz/search?q=samolep%C3%ADc%C3%AD+filcov%C3%A9+podlo%C 5%BEky&rlz=1C1AOHY_csCZ708CZ709&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiX-teQv8nSAhWCFSwKHa5hDdsQ_AUICCgB&biw=1024&bih=481
Koupíš to v každém železářství a hobbymarketu.

alarm
09-03-2017, 21:24
tenantles: vymenil som pôvodne plastove zacvakavače za gumene, hrubka gumy 5mm. Akušrauberkou som prevrtal demontované plastove sersamy v plate, kde je zachyteny špagat, najprv tenšim vrtakom, aby tade preliezol špagat, a potom som od spodu zväčšil dieru o dva chlpy, aby tam vliezol uzlik. Špagaty som urobil s dlžkovou rezervou, potom som urobil na druhej strane oko, zobral fastonku, odrezal časť na kontakt a ponechal len tu hornu časť, kde sa obopina kabel. Zobral som kliešte na fastonky a zacvakol, prebytok špagatu som potom odrezal. Pozor, je to háklivé na presnosť dľžky.Špagat maju v Rempe, ale už 2 mesiace nemaju čiernu, tak mám modre, neskôr vymenim. Plato je skutočne ticho, vôbec neviem, že ho mám:D. Podkladal som ale aj tie štuple, na ktorych je to zavesené.
Riešiť bočne plasty z gumičkou je sice rychle, ale tie gumičky rychlo zvetravaju a problem, zdanlivo vyriešený sa vrati. Na klasicku vynutu pružinu tam moc miesta nie je, ale skuste pružinky z nožnic.

jjb
12-03-2017, 16:37
Ja som nahodou pri upratovani suplika narazil na nalepovaci suchy zips a napad na riesenie prepazok v kufri prisiel :o

https://youtu.be/QIr9z9S67g4

Uvidim, kolko to vydrzi potichu :-P

alarm
12-03-2017, 21:46
Má to nádej na úspech, ja akurát neverím lepidlu v aute. Mal som suchým zipsom prilepený mikrofon, odpadol za jazdy...vážil 0,000kg.
V lete býva v aute teplo, a lepidlá tečú, ale snáď ti to pomôže.

U mňa vrzgot gumy znovu začal, spomenul som si na Regum, namazal a je ticho. Zvuky uplne ustali, ale stále sa niečo ozýva po prejazde nerovností. Len tak ,okom som kontroloval pri pootvorených dverách, v akej výške sú na stlpikoch protikusy zámkov. Zdá sa mi, že na vodičových dverách (buchocú) je asi o 1 mm nižšie namontovaný protikus na stredovom stlpiku. To by vysvetlovalo ten hrkot. Zoberiem plastelínu, a vyskúšam, a prípadne posuniem.

tenantles
14-03-2017, 15:24
Vdaka za napad s tym samolepiacim filcom (da sa kupit napriklav v IKEA). Plato a oddelovacie listu su relativne tiche (nie je to dokonale, ale to este dam do poriadku). Auto si to vsak zacalo kompenzovat na B stlpiku. Som z toho zufaly, chcem to reklamovat.
Kedze som predtym fungoval na autach z operativneho lizingu, neviem ako funguju reklamacie u predajcu - nemusim ist k predajcovi, u ktoreho som auto kupoval, vsak? Nie ze by som s nimi nebol spokojni, prave naopak, ale mam jedneho predajcu a servis Suzuki 500 m od prace a je to praktickejsie ako tych cca 30-40 km. Je to klasicka reklamacia ako keby som siel reklamovat spotrebic, vsak? Dik za pomoc

Mite
14-03-2017, 18:24
Je to klasicka reklamacia ako keby som siel reklamovat spotrebic, vsak? Dik za pomoc
Reklamaci můžeš uplatnit i u jiného autorizovaného partnera Suzuki než jsi auto kupoval. Určitě to máš v servisní knížce v záručních podmínkách.
Reklamuj podle potřeby. Pokud to neohrožuje bezpečnost (těžko to posoudit :D ) tak bych nechal vyřešení všech reklamačních závad na garanční prohlídku. Pokud ale auto nepotřebuješ nutně každý den, tak to do toho servisu ráno odvez a do odpoledne ti dají vědět, co s tím je a jestli to bude v rámci záruky. Záleží na domluvě s tím servisem.

Já takhle reklamoval cvakající sedadlo řidiče u SX4. Bylo to v rámci první garanční prohlídky u jiného prodejce Suzuki, než jsem auto koupil. Ráno jsem jim auto předal a upozotnil na tu sedačku a tak to zapsali do servisní zakázky jako mojí žádost. Odpoledne jsem si pro auto přišel, byla hotová garanční prohlídka a prohlídka toho sedadla. Řekli mi, že je to záruční závada a že už objednali u výrobce náhradu a až jí budou mít, tak mi zavolají.
Za týden mi zavolali ať si přijedu na její výměnu. Udělali mi záznam do servisní knížky a ofotili si ORV (malý techničák).

alarm
14-03-2017, 22:59
tenentles:
som zvedavý ako dopadneš...
Mňa to tiež rozčuluje, prihli horný roh dverí a dva dni bol pokoj, potom znova začalo čosi šušťať. Ako som písal, po natretí REGUMOM vrzganie prestalo. Pritlač zvonku horný dverový roh prstom. Ak budeš počuť škrabot, je to tá horná guma. Ja ale ešte počujem niečo, čo sa prejavuje po prejazde nerovností. Pripadá mi to, akoby boli dvere volné, ale nie sú. Kontroloval som aj vôlu v zámkoch, je rovnaká. Jediné, čo ma napadá je niečo vo dverách, nejaký búchajúci konektor. Mám tenučkým filcom podložený aj výškový nastavovač pásov, nepomohlo, aj som zašprajcoval hornú rukovať na vystupovanie. Dvere som skúšal aj zaťažovať zvisle, ale zdá sa že sú rovnako tuhé, teda kladú rovnaký odpor. Je ale možné, že zvuk nepochádza z vodičových dverí. Už som robil pokus, a skus aj ty, pod dverové tesnenie predných dverí hore v oblasti úchytu pásu som vložil tvrdý papier, ktorý zamedzil prístupu zvuku od zadu priamo do ucha. Vtedy sa mi zdalo, že to pomohlo, a znamenalo by to, že to ide od zadu. Ešte sa s tým pohrám, ale viac hlav...

tenantles
15-03-2017, 16:14
alarm, kde prosim Ta kupim REGUM? Farby-laky alebo by to mohli mat aj v OBI? Je to na baze silikonu?

Mite
15-03-2017, 20:00
REGUM - třeba tady - http://www.drogeria-vmd.sk/regum-ochranny-prostriedok-k-osetreni-pryzovych-vyrobku-200-ml/
A tady máš bezpečnostní list - http://www.dubrava.cz/files/5/regum.pdf

alarm
15-03-2017, 22:47
Na Slovensku je to trochu problém. Tam, kde som to kupoval sa zmenil majitel a tým pádom aj sortiment. Napadlo ma ešte REMPO, ale nemajú eshop, len zavolať, alebo priamo z Čiech. Našiel som ho, bola tam cena 1,92€, akurát neviem, aká je doprava.

Mite
16-03-2017, 08:13
Našiel som ho, bola tam cena 1,92€, akurát neviem, aká je doprava.
Nic jsi nemusel hledat, stačilo rozkliknout můj odkaz.
A tady je doprava na Slovensko - http://www.drogeria-vmd.sk/doprava-zbozi-slovensko/

tenantles
21-03-2017, 15:40
Dnes pokus.
Na obrazku označenom "2" je lepšie riešenie, to ma napadlo až doma. Ide o to, že ak sa ta pirela potlačí z interieru smerom von, guma sa posunie asi 1-2 mm smerom von lebo sa stlačí ten opretý obluk. Vtedy vznikne miesto na nalepenie gumičky zvonku. Nalepiť to treba do pirely, nie na plech. Hrubka ako som písal cca 1 mm. O tuto hrúbku sa pirela posunie smerom von a šuchot by mal zmiznúť.Ahoj alarm, ako hodnotis s odstupom casu tento pokus? Alebo si prisiel na nieco ine?

alarm
21-03-2017, 19:55
Po prihnutí horného rohu v servise som to strhol a dufal ,že je to vyriešené..
Ale nie je:-(. Dnes bolo teplo ,mal som pootvorené obe predné okná. Prišla roleta. Pravé okno bolo ticho, vodičove som myslel, že vypochoduje von. Nemôže byť príčina niekde tu?
Ja stále počujem po prejazde nerovností zvuk, ktorý vydávala moja stará 28 ročná škoda 100, a to šuchot tesnenia na dverách. Najprv musím opraviť strechu, strhlo nám krytinu, hrady hnilé... a potom sa začnem venovať aj týmto činnostiam. Raz na to prídem:D. Ak niečo objavím, zaručene dám vedieť.
Ešte ten šuchot tesnenia: nemusí to byť nutne dverové tesnenie, môže to byť aj to okenné...

tenantles
28-03-2017, 21:46
Problém so zvukmi od dverí dnes vyriešený - celý deň jazda s otvoreným oknom, od kúpi som si to auto neužil viac.

alarm
28-03-2017, 23:32
Ja som dnes niečo zistil celkom náhodou. Neviem, či to je teplom, alebo som konečne objavil zdroj cvakotov, ale bolo ticho aj so zatvoreným oknom. Dávam to do pozornosti najmä tým, čo počujú zvuk z lavého fukára.
Pritlačil som rukou plast dole, kde je reproduktor ,ten oblý roh:). Cvak. Pustil som to, ...cvak.... a tak som si pár krát zacvakal. Jediné, čo som mal po ruke na odskúšanie, bolo kusok izolačky. Urval som cca 10cm, zlepil dokopy, potom prehol na polovicu, na polovicu, na polovicu, rukou trochu potiahol oblý roh a vopchal pod dosadaciu hranu. Ticho.
Tým, ktorým sa niečo ozýva s fukára, tak kludne to môže byť toto, zvuk sa šíri rôznymi smermi, odráža sa ,a zvyčajne nepochádza z miesta, z ktorého ho vodič počuje.

sepilko
29-03-2017, 00:41
No ja nieco tak badam ale prestalo to tak neviem.. Ja mam pocit ze to ide z predu lavej strany ako je fukar alebo pod palubnou doskou za volantom.NO ako z tamat to pocujem. ak som silne buchol po palubovke lavej strany tak to prestalo takze musi to tam byt:) len neviem co . Prejavuje sa to iba ak samozrejme turujem motor nie ak ide na volnoboech a aj to nie stale len niekedy. Vadsinou skoro rano ako su niske teploty vecer ako je teplo nie!! tak neviem co to je ale

bud to je plat o plast kabel o plast alebo proste nieco co je volne a rezonuje s motorom akpridavam sa to prenasa o nieco.. Neviete co to moze byt??

Da sa palubna doska odmonotvat a ak ano ako??

alarm hod fotku o co sa konretne jedna lebo takto to moze byt hoci co nech sa vie na 100% ze tam.. ako je to take jemne chrastenie a potom to prestane nie je to stale

sepilko
29-03-2017, 11:32
Ide to z lave vyduchu na 100 % ked ho zavrem je tichsie ovela takze zvuk sa moze prenasat po celej rure. Zajtra idem do servisu s tym a budu to riesit.

Alarm-inac spominali ze niekomu hucia dvere v servsie ze moze tam nieco byt. CO s tym nedies do servisu ak mas zaruku ??... chod to riesit :)

tenantles
29-03-2017, 12:50
Ide to z lave vyduchu na 100 % ked ho zavrem je tichsie ovela takze zvuk sa moze prenasat po celej rure. Zajtra idem do servisu s tym a budu to riesit.

Alarm-inac spominali ze niekomu hucia dvere v servsie ze moze tam nieco byt. CO s tym nedies do servisu ak mas zaruku ??... chod to riesit :)Mozem sa opytat, v ktorom servise si bol (mesto)? Dakujem

sepilko
29-03-2017, 13:35
este som nebol len pojdem ..Prešov Servis Ale dal som si ich zavolat na testovaciu jazdu a ukaual im to a priznali to.. a budu to riesit .. takze asi tak..

Preco sa pytas ?Mas dobre zle suksenosti ?

tenantles
29-03-2017, 13:56
Dakujem. Chystam sa s dverami do servisu a chcel som vediet, na ktory servis by som ich teoreticky odkazal (v ktorom servise sa auta s podobnym defektom vyskytli).
Ja som kupoval auto v Piestanoch, ale do servisu pojdem asi v Trnave. Mam to zhruba 500 m od prace.

sepilko
29-03-2017, 19:21
A ty mas s cim problem ? Dvere ? lebo ja toto nemam

tenantles
29-03-2017, 21:38
A ty mas s cim problem ? Dvere ? lebo ja toto nemamÁno,momentálne hlavne tie dvere. Po prechádzaní nerovným terénom (65% Slovenských ciest)to hrkoce ako keby som mal pootvorené dvere. Viem,že máš iný problém s autom, ale potešilo ma, že to niekde niekto už riešil a možno budú vedieť v servise pomôcť.

sepilko
29-03-2017, 22:56
Tak cudujem sa slovakom ze si to riesia tu a nie v servise tu to je len o podani info. Ja som zistil odkial to ide a ci to najdu nenajdu sa nestaram auto je v zaruke ak nenajdu nech vymenia auto co ja viem take auto som si nekupil aby tam nieco bolo a vydavalo neprirodzeny zvuk.Ide to z ventilatora aj servisak to potvrdil lebo ked sme to zavreli bolo ticho ale hluk bol vo vnutri takze vieme ze sa to neprenaslo niekde z ineho miesta auta kedze zvuk ma tendenciz sa prenasat .. co ked mi tam nieco zhori prasktne kabel a nebodaj sa nieco nam stane ? nech to najdu a hotovo

A to iste aj ty. Ak mas problem s dverami a nenajdu to. Povedz im. Dajte mi nove dvere.Netreba sa bat ozvat. Dali sme nemale peniaze za to.A niekto zrejme odflakava pracu ked sa to montuje !!

sepilko
31-03-2017, 23:54
Tak bol som v servise . Kufor mi nastavili.Zamok- dole to kovanie uchyt z vyroby je zle nastaveny !! a kedze to tak maju vsetci nechapem ze to netestuju a nesnazia sa zmenit. Teraz je to uz pohode.Zavrem kufor aj ked je vsetko zatvorene

Co sa tyka toho hluku z predu. Zle od vyrobi nasadena rura ventrania !. Len tak vlozena a rezonovala rura o ruru nebola uchytena.Asi z viac casti bola zlozena. Problem je odstraneny. . Nuz nieco som dnes na 5 % pocul potom to odislo.Tak uvidime.Keby ze sa to opakovao dam im to zase opravit :) Ale da sa povedat ze nic som nepocul uz potom. Takze nasi bratia madari nam fusuju robotu a Japonci nedavaju vobec kontrlovat auta na vyvoz .

marcm
03-04-2017, 20:27
Tak bol som v servise . Kufor mi nastavili.Zamok- dole to kovanie uchyt z vyroby je zle nastaveny !! a kedze to tak maju vsetci nechapem ze to netestuju a nesnazia sa zmenit. Teraz je to uz pohode.Zavrem kufor aj ked je vsetko zatvorene

Ďakujem Ti za info. Skúsim to nastaviť. Tie dvere kufru ma vážne štvu.

sepilko
03-04-2017, 21:32
No vratilo sa to. Preto sa vas chcem pytat vy nic nepocujute vsetko cisto ide .
Idem tam zase kedze je auto v zaruke musia to opravit :) Este dobre ze vieme kde to je ale nezda sa mi normalne aby od vyrobi to tak bolo. Nezabudli tam nieco dat. Vy mate pekne ticho z ventilacie ?

J.H
03-04-2017, 21:42
Tak dvere zadné aj mne nastavili a už 3mesiace je pokoj. A ventilátor je tichý. Do konca aj s klimatizáciou som spokojný. Cez víkend 890 km cesta a z toho asi 700 bola klíma zapnutá. A fakt perfektne vychladíme za chvíľku.

sepilko
03-04-2017, 21:52
No oni sami povedali ze rura v rure bola vsunuta na vodicovaj strane a sa mi to nezda ako to moze byt len tak vsutnue je jasne ze tobude o seba rezonovat.Tak som zvedavy ako to urobia

alarm
15-04-2017, 23:21
Pri inštalácii reproduktorov a montáži tlmenia vo dverách som pred uzavretím priestoru dverí preklepal dvere gumeným kladivom. Pri buchnutí sa ozývalo drnčanie, takže som pátral po zdroji. Vyzeralo to na spätné zrkadlo. Našiel som to vo dverách zvnútra, v rohu pri spätnom zrkadle. Nevidel som to, len nahmatal, a je tam nejaká výstuha pred plechom. Medzi ňou a plechom je nejaká tlmiaca hmota ako pinpongová loptička v pravidelných rozostupoch. Podložil som to asfaltovou foliou (3 na sebe) a stíchlo to.
Len tip...

tenantles
18-04-2017, 22:13
Dnes v servise s hlukmi od šoférových dverí(objednával som sa asi pred tromi týždňami). Samozrejme počas jazdy technika a potom počas jazdy mňa s technikom ani zvuk. Povedal, že mám dôjsť inokedy, prípadne auto nechať niekedy od rána (ale najskôr v máji). Po odchode zo servisu som šiel natankovať, od benzínky to opäť klepalo a rezonovalo.

Tá rada s reklamovaním je síce fajn, ale v takomto prípade, keď sa tie pazvuky neprejavujú stále, ale len, keď má na to auto náladu, je reklamácia dosť komplikovaná.
Počas dovolenky chcem dovolenkovať a nie vysedávať v servise a dokazovať technikovi, že tie zvuky nevznikajú v mojej hlave.

Znechutený z tohto auta, značky, servisu.. Robím quality assurance pre značky áut, na ktoré sa väčšina majiteľovi suzuki pozerá z výšky, ale neviem si predstaviť, že by takéto niečo ako táto vitara, so všetkými jej známymi problémami, vypustili až k zákazníkovi. Zjavne sa okrem plastov šetrí vo veľkom aj na výstupnej kontrole.

Mite
18-04-2017, 22:24
Zjavne sa okrem plastov šetrí vo veľkom aj na výstupnej kontrole.
Ono to s tou výstupní kontrolou může být stejné jako tvoje jízda s technikem servisu.
Prostě se to projeví jen za specifických podmínek (hmotnost pasažérů a obsazení sedadel, jiný povrch silnice, teplota...)
Třeba na to mělo vliv i to tvoje natankování a tím větší zatížení zadní nápravy.

alarm
18-04-2017, 22:50
tenantles:
pomohlo by, keby si im pomohol...
Zober izolačku, a keď to začne , skús prelepiť tesnenie dverí v rohu. Zmena povrchu, Alebo,1 mm hrubá guma ,pásik, a prichyť ho na zvislé tesnenie (zväčšíš prítlak). Aspoň by si definoval smer, ktorým majú ísť, lebo zistiť pôvod zvuku, ktorý je len za určitých podmienok je problém.Tiež hovorím našim zákazníkom, že odmerať vieme len meratelnú závadu(elektro) a ak niečo raz ide a raz nejde, je to problém. Žial, realita. Ja sa s týmto problémom borím už niekolko mesiacov. Na chvílu vyhrám ja, ale Vitara má tvrdú hlavu a vzápätí vyrovná, a potom znova skóruje a doháňam ja.:)
No a ako všade píšem, gumené kladivo. Tým rozvibruješ, ak tam niečo je....
Tie vodičove dvere, to je pekná sviňačina, robí nám to už niekolkým.

joba
18-04-2017, 23:18
tenantles:
Ja som mal obdobný problém. Trocha si si napovedal aj sám "som šiel natankovať, od benzínky to opäť klepalo a rezonovalo". Skús sa pozrieť na tiahlo a lanko k veku palivovej nádrže. To ak je v mieste výstupu (tá čierna západka v priestore hrdla) ale zo strany kufra zle upevnené, dokáže robiť pekný bordel, a ty máš pocit, že to počuješ z ľavej strany od stĺpika. Mám pocit, že rozobratie plastov v priestore kufra aj to lanko už tu alebo na českom fóre niekto riešil. Tak isto vie vydávať dosť nepríjemný zvuk pri prejazde cez nerovnosti (akoby šuchanie a škrabanie) ten plastový pásik držiaci zátku nádrže. Mne to robili v servise pred rokom + nástrek dutiny stĺpika a prahu nejakým antirezonančným sprejom (niečo na báze vosku) + som si natrel pireli tesnenia a tesnenie okna silikónom. Od vtedy mám vcelku pokoj. Sem tam, hlavne zrána niečo vrzne v palubovke, ale po chvíli to prestane. To sa pokúsim riešiť až bude teplejšie, alebo sa na to vykašlem, keďže som od prírody lenivý.

J.H
19-04-2017, 00:43
Mám otázku.....
Vám sa nedá zvýšiť hlasitosť na rádiu????
Mne to zaberie po každé.

tenantles
19-04-2017, 13:28
Mite: Uznavam, to je rozumny argument, v navale emocii som sa na to takto nepozrel. Kazdopadne, je tam kopec inych veci, ktore mohli a mali opravit uz vo fabrike a nenechavat to na zakaznika. Ja osobne si az tak velmi neuzivam drobne upravy, opravy, podlepovanie, klepanie a patranie.

alarm: chapem a chapem aj ludi v servise. Ale je to frustrujuce. Vyskusam tvoje navrhy.

joba: zaujimava rada, skusim sa na to pozriet. Aj ked sa velmi nechcem pustat do rozoberania (ok, trochu ma to zo zvedavosti a zufalosti laka, ale v panelakovych podmienkach si to moc predstavit neviem).
Vcera som skusil natriet tesnenia regumom, uvidim ci to bude mat nejaky vplyv. Ten druhy zvuk (rezonovoanie a praskanie v dverovom obklade v oblasti pod spatnym zrkadlom) je momentalne vyraznejsi a neprijemnejsi a takisto ako pri tom prvom hluku to nedokazem spojit so ziadnymi konkretnymi podmienkami (nerovnosti aj rovna cesta, nizsia / vysia rychlost...).

J.H: na hlucnych susedov reagujes ako? Snazis sa robit este vacsi hluk ako oni? Toto pre mna nie je riesenie (rozumne).

Este taka zaujimavost, dnes som sa bavil so znamymi, ktori maju novu 3008. Boli reklamovat kapotu (pocas jazdy sa hybe hore dole). Odpoved technika bola, aby sa viac sustredili na jazdu a nie na pohyb kapoty. Takze az tak zle na tom snad nie sme.

tenantles
24-04-2017, 21:41
Dnes som zistil, ze praskanie, rezonovanie nejde z dveri, ale asi z vyduchu pri dverach. Po zatvorenie vyduchu zvuk takmer nepocut. Takisto druhy zvuk (ktory znel ako keby neboli dvere 100% zatvorene) uz vyse tyzdna nepocut (tesnenia namazane regumom).

alarm
24-04-2017, 21:59
Viac krát som písal, že zvuk je sviňa, odráža sa vnútri a počuť to z iného miesta.(kolega hovorí, že papier je sviňa...prilepí sa na inú kopu a už sa nenájde:D)
..a ten regum pomáha...

sepilko
24-04-2017, 22:12
Ja som mal ten isty problem co ty. Z vyduchu to praska a rezonuje lavej strany .Odporucam ist do servisu lebo sam to nerozoberes.Neodporucam to robit ak mas auto v zaruke !

Co je problem. Ja som si ten vyduch rozobral sam .Da sa vybrat predna cast ale bacha na to ak to nevies mozes to zlomit ! . Ak to otovris je tam rura + na ktorej je napojena ina rura obalene v pene. Moja rura sa dotykala hned predneho cierneho plastu z vnutra. Ak si otvoris pravu stranu vyducha tak tam to nerobi lebo ta rura ma volu asi 5 mm od cierneho plastu z vnutra .Neviem ci sa rozumieme ? Kedzto na vodicovej strane volu nedali a dotika sa plast o plast.. z vnutra (rura o plast)tak to skripe a rezonuje. Uz mi to opravili a nic nepraska a nerobi .2x som bol v servise lebo to nevedei hned opravit ! Tiez som to zistil tak ze som zavrel prieduch a bolo ticho.. Nuz to robit nebudem ak mam prieduch nech tam je.

Haluz je ze po tomto zasahu prisiel novy pazvuk .Robi ti iba pri startovani a prvje jazdne auta pocas dna. teda myslim si ze je to od motora nieco.
Vrzkanie medzi 2-3 otackami ak sa ubera a pridava plyn..Zajtra idem do Michalovcie.. Volal som tam a sam mi povedal ze tam chodia ludia az z BA to riesit.Ja to az tak daleko nemam. Povedal mi ze vsetky Vitari 1.6 maju nejaku kozmeticku vadu v motori co vydava zvuk nieco co sa prejavuje pri prvych startoch a pootm je ticho.hned vedel o co sa jedna. A to nie je mozne odstranit. Bol sa na to pozriet aj osobne iporter

nuz ja mam 1.4 mozoro a tam mi povedali ze je iny motoro tam nema co rezonovat tak idem do Michaloviec zajtra

sepilko
24-04-2017, 22:13
(tesnenia namazane regumom).- co to je kde to kupim pesny nazov neivem to najst

tenantles
24-04-2017, 22:26
sepilko - to znie podnetne, urcite na to skusim technika upozornit, nech to skontroluje. Vdaka.

Regum som kupoval na radu alarma tuto: https://www.vmd-drogerie.cz/regum-200ml-na-osvezeni-gumy-0761/

sepilko
24-04-2017, 22:51
to je sprej na tesnenie ?? strieka sa to priamo na tesnenie? inac ako to dlho vydrzi ? zima dast atd ??

alarm
24-04-2017, 22:55
Predbehol si ma...:D
Sepilko:
Dával si to dole? ..ten výduch... na čo si dávať pozor. Mne to totiž občas hrozne treskne a potom je klud, hlavne ak nabehnem do jamy.

sepilko
24-04-2017, 23:41
Ja to odfotim a dam to tu

sepilko
12-05-2017, 00:06
Takze po kupe auta som mal tento zvukovy problem. Kym to nasli v servise trvalo to 2 tyzne.V prvom autorizovanom servise SUTUKI Prešov to ani nevedeli poriesit tak som siel inde- Michalovce kde mi pomohli. Nemal som nervy tam chodit na 5 x a aj tak mi nepomohli.

Uz od vyroby bola zla ulozena rura vetrania.Dosiel som do PRESOVA kde to opravili.Jeden zvuk prestal nuz nastal druhy.Rano zapnem a toto pocujem co je na videu. Kym som dosiel do servisu bolo ticho.Rura sa nahriala a prestala. Problem bol v ulozeni trubiek klimatizacie. Dotýkali sa o seba a tak to bolo pocut. Najhorsie bolo na tom to ze to robilo iba na zaciatku ked to bolo studene.Studeny start. Ako nahle sa motor zohrial(ohriala sa aj rura) bolo ticho a tak sa nevedelo odkial to slo. Cela palubna doska sa musela rozobrat a rozmonotvat. Ze vraj 2 dni prace to trvalo !Pritom neratam s tym ze prve dni hladali a upevnovali vsetko co sa dalo na motore ! Chvala bohu sa to naslo a odstranilo teraz to uz nerobi !

Servis v Michalovciach- sa ku tomu postavil inac. Auto si nechali a testovali bolo vidno ze su ochotny. Pisali aj spravu do BA .Hlavny servisak na slovenku to riesil kedze nevedeli co s tym a bolo treba jeho schvalenie na rozobratie casti auta .Kedze to nie je lacna vec toto robit !.

Servis Presov- Po tom co mi prvy problem odstranili je tam podozrenie ze druhe vrzkanie je zapricinene ich pracou.Sami mi povedali ze z vonku posunuli ruru bez toho aby to bolo otvorene a tak nevideli co sa tam deje. Potom nastalo to vrzganie co je dole vo videu !!Naviac ma dostvalo to ked hlavny servisak povedal. Nemozem prist hned pri kazdom vrzgani AUTA do servisu. Musi sa vsetko ulozit a mam trochu pockat a tak prist.Vobec nebola ochota z ich strany to riesit a auto nechat.Clovek nema silu tam chodit fakt som tam bol 4x . Mali povedat nechame si auto tu a nie mi ho vratit ze nic tam nie je a dajte nam pokoj !!
Ba dokoca mi to aj oni asi dosrali kedze tento zvuk som ani v aute nepocul. Az po ich zasahu ! Super.

https://www.youtube.com/watch?v=typr58S2xZY&feature=youtu.be

Kulinecko
12-05-2017, 11:02
sepilko, presne tak isto to drnci aj mne, a tiez vzdy len rano ked je to studene prvu minutu asi. pojdem na garancku a spomeniem to tiez snad to nejako vyriesia.

sepilko
12-05-2017, 11:10
Je auto v zaruke ? Ak ano preco cakas na garancku.. Mozes to riesit aj teraz v ramci zaruky. Ukaz im moje video alebo si urob svoje a povec ze hlavny servisak v BA to uz riesil. Jake snad to nejak vyriesia .Musia ak mas auto v zaruke .

A daj si to opravit. Musi ist dole palubna doska !

Kulinecko
12-05-2017, 17:26
hej je v zaruke. len nemam cas behat po servise, a garancku budem teraz riesit tak to chcem jednym vrzom vybavit

Kulinecko
05-06-2017, 12:16
v servise dnes rano nedrncalo nic, lebo auto bolo zohriate. tak ze stym nemozu nic robit lebo sa nic neprejavilo.. chapete toto ???

sepilko
05-06-2017, 16:42
Nie nechapem ta ze preco si nenatocis video na mobile a im ukazes dokaz ako ja . ked som ti to radil ? a pises tu stale na forum a sa stazujes ?Ako ti potom mozu pomoct ked nemaju a nevedia co to robi ? Potom aj keby ti to nerobilo u nich na mieste je uz ich problem ze to u nich neorbi ked mas dokaz. Musia to riesit. Pocuvaj co ti druhy radia ! alebo nepis nic a rob si veci po svojom. Mne pomohli .

Ja ked som dosiel do Michaloviec nic nerobilo. Auto si nechali kedze som im ukazal video museli byt ticho a bolo u nich 7 dni. Zistilo sa ze to robia klimatizacne rury cez ktrou preteka voda. Tie rezonuju...

Robit ti to stale na zaciatku chladny start ?? alebo nie ?

alarm
05-06-2017, 18:07
Kuôlinečko.
Ja to chápem, pretože bývam v podobnej situacii. Zákazník mi volá, že zariadenie nepracuje správne. Príde servisák, všetko funguje. Toto sa mnohokrát opakuje. Ako mám zistiť závadu, ktorá sa neprejavuje? Ako mám namerať nekontakt, keď v okamihu merania sa tvári, že kontakt je perfektný.

sepilko
05-06-2017, 21:48
Jedoducho natocit video ako ja a mate pokoj . a pomoze to servisu .Keby som nenatocil video nevedeli by nic.

alarm
05-06-2017, 22:33
To je riešenie, škoda ,že to nenapadne aj našich zákazníkov...

sepilko
05-06-2017, 22:45
No moje video riesil az hlavny servisny technik pre cele Slovensko a on daval pokyny co robit. A v dnesnej dobe mas mobily co vedia vsetko tak to nie je problem hned vybrat a tocit.A ty co robis alarm ? servis coho alebo opravu coho ?.

alarm
05-06-2017, 23:21
Vozím železo:(.
SZ.

sepilko
05-06-2017, 23:34
hehe aj ja tak isto rano o 6 :00 chodim uz

Maňo
06-06-2017, 15:06
Uvazujem nad Vitarou, ale ak je to fakt taky nedorobok, ako tu viaceri spominate, tak neviem ci je to dobre riesenie. Potrebujem jazdit (cca 7.000 mesacne) nie sa vrtat v novom aute a riesit servis.
Kupili by ste si Vitaru znova za tie prachy s takymito problemami? Dik.

Kulinecko
06-06-2017, 15:14
no pani to je sice pekne ze natoc si to, ked ja som servisakovi video ukazoval a odpinkal ma tym ze video jemu nestaci ze to mozem mat v pozadi aj zapnuty iny ventilator ze to neni dokaz a na mieste sa nic neprejavilo hotovo!!! takze sepilko nie, neni ccyba vomne, ja som vsetko podlozil a bolo mi to aj tak na dve veci!

Kulinecko
06-06-2017, 15:17
inac Mano k Tvojej otazke, ano ja by som si ku kupil znova. co sa tyka technickej stranky nemam ziaden problem. spominany problem je iba pazvuk z rury kurenia ktora je zial tak navrhnuta ze ma jemnu volu a kym sa nezohreje rezonuje. no vo funkcnosti nicomu nebrani.
takze zamna, ano kupil by som si ju znova.

sepilko
06-06-2017, 15:44
U mna bolo to iste co u teba a mi pomohli . A prejavuje sa to pri chladnych startoch stale ? na toto si neodpovedal ?. Lebo ak ano mas pravo tam auto nechat a prist rano a si to spolu pozriet .To som spravul ja a boli ochotny.Keby mne toto povedla co tebe tak mu poviem auto si nechate je v zaruke a si to testuje tu mam dokaz na videu a ak sa vam nieco nepaci pojdem na obchodnu insekciu !

Ak nie chod do Michaloviec tam ti pomozu a su ochotny to riesit a auto si nechat.

Video je dokaz ak pekne vrzka ako na mojom video .

Robi ti to stale toto kazde rano ?..

Clown Pennywise
06-06-2017, 20:46
Kupili by ste si Vitaru znova za tie prachy s takymito problemami?
Stejně jako Kolinečko, i já bych jí rozhodně znova koupil. Už jen proto, že žádný problém s pazvuky i po 36000 km nemám. Jediná vada byl "kopanec" při větším záběru mezi přeřazení z jedničky na dvojku (automat), který jednoduše vyřešil upgrade řídící jednotky v servisu.

J.H
06-06-2017, 21:41
Kupili by ste si Vitaru znova za tie prachy s takymito problemami? Dik.

Ja by som si vitaru tiež kúpil . Jediný problém čo s tým mám že neviem ho naučiť jazdiť na vodu. Ináč všetko OK!!!!! Zatiaľ spokojný.!!!!!

alarm
06-06-2017, 21:54
Tiež sa pridávam, kupoval by som ju znova. Odstraňujem síce rôzne zvuky, ale u mňa je to chorobné, je to skrátka diagnoza. Na druhej strane, mám uplne tiché auto. Ja by som si ani nemohol kúpiť drahé a tiché auto, lebo by ma kleplo, keby som sa v tom nemohol vrtať :D. Navyše, týmto spôsobom spoznávam svoje auto, ono spoznáva mňa, a takto si možno budeme dlho rozumieť, lebo vieme čo môžeme jeden od druhého čakať.

Kulinecko
08-06-2017, 16:37
U mna bolo to iste co u teba a mi pomohli . A prejavuje sa to pri chladnych startoch stale ? na toto si neodpovedal ?. Lebo ak ano mas pravo tam auto nechat a prist rano a si to spolu pozriet .To som spravul ja a boli ochotny.Keby mne toto povedla co tebe tak mu poviem auto si nechate je v zaruke a si to testuje tu mam dokaz na videu a ak sa vam nieco nepaci pojdem na obchodnu insekciu !

Ak nie chod do Michaloviec tam ti pomozu a su ochotny to riesit a auto si nechat.

Video je dokaz ak pekne vrzka ako na mojom video .

Robi ti to stale toto kazde rano ?..

sepilko ano, prejavuje sa to pri studenych startoch ale len ak je teplota pod 10st, idealne okolo 5 a menej. co je momentalne vzhladom na letne teploty nerealne ani keby auto necham v servise. druha vec je ta, ze auto potrebujem a aby som ho nechal v servise neviem kolko kym to niekto spozoruje, sa mi zda trochu blby napad.

co sa tyka tvojho napadunist do MI, vzhladom ze som z Ba, asi tiez zrovna nie najlepsie riesenie, dam kilo za benzin, a dva dni v prdely a este som
nic nevyriesil..

sepilko
08-06-2017, 18:31
To je rura s klimy kde ide tekutina.. Mne sa to sem tam prjavoval este ked som zapol klimu na max lebo to pekne ochladis. A ja som to riesil asi mesiac do zadu.. vtedy bolo chladno.. No ono to je vec 1-2 dni ak je to ten problem. Tak ty vies ci to chces mat alebo nechces mat hotove ty vies. Ja som nemal problem to riesit.Horsie to bude ked bude po zaruke vtedy ide hodinovka :)

Kulinecko
08-06-2017, 21:37
do konca zaruky su este dve zimy:) riesit to chcem ale nie za cenu ze mna to este bude stat prachy navyse..