PDA

Zobraziť plnú verziu : Grant Vitara 1.9DDiS

novacik
09-12-2016, 14:33
Zdravim vsetkych nadsencov GV, uvazujem o kupe GV 1.9DDiS r.v. 2007/2008 (rozpocet max 8500,-) a vsade kde som sa dostal k teme o tomto motore som sa docital len ze aky je poruchovy, ze sa ho neoplati kupovat atd, chcem sa opytat, kto tu z uzivatelov ma tuto GV s tymto dieslom ci je naozaj taky poruchovy alebo je to len o tom ako sa majitel o to stara? nad benzinom ani neuvazujem lebo je nad moj rozpocet...
Budem rad za kazdu vasu radu, postrehy a hlavne vas cas...

Mite
09-12-2016, 19:32
Opravdu jsou na Slovensku benzínové verze o tolik dražší než nafta? No to by mohl býr první postřeh pro tebe, ne?
Ale u nás ty rozdíly nejsou takové (přeci jen jsou to auta stará 10 let a tak ten rozdíl v cenách není tak markantní) - https://www.sauto.cz/osobni/hledani#!category=1&condition=1&condition=2&condition=4&yearMax=2008&yearMin=2007&manufacturer=90&model=1521

mba_sk
20-12-2016, 11:29
Priamo pri kupe diesla zaplatis mozno o nieco menej.
Neskor ale v sucte mozes zaplatit daleko viac ako pri kupe benzinu.
1.9DDiS su starsie Renault motory.
Kym som chodil na pravidelne servisky do znackoveho servisu, tak sami technici spominali, ze benziny v podstate neservisuju a diesle tam maju stale - ako som dostal posuvam dalej...;)
Dalsim indikatorom by mohlo byt, ze dieslovych GV je v ponuke jazdeniek daleko viac ako benzinovych.

satanokky
20-12-2016, 11:47
Ak kolega novacik zvažuje kúpu GV r.v. okolo 2008 tak tam sa po facelifte koncom roka 2008 už objavil aj benzín 2,4VVT, ale tých je ozaj málo na inzerátoch. Dominuje jasne 1,9DDiS od Renaultu. Osobne by som GV 5 dverovú v prípade benzínu zobral len s tým 2,4VVT motorom - to je už ako tak výkonovo na tú ťažkú karosériu GVčky.