PDA

Zobraziť plnú verziu : Prvá odporúčaná prehliadka auta

lump
17-07-2016, 08:27
Zdravím od začiatku Júla 2016 som majiteľom nového auta Suzuki Vitara S 4x4, chcem sa spýtať ako je to s prvou odporúčanou prehliadkou po 1.000 km., respektíve po jednom mesiaci. Bude prúser, keď prešvihnem kilometre alebo dobu jedného mesiaca ? Teraz ešte nemám najazdený potrebná počet km. a potom idem na dovolenku, keď sa z nej vrátim kilometre a dobu prešvihnem.

Kulinecko
17-07-2016, 12:34
nazdar, ja som mal podobny problem s rovnakym autom. mal som planovanu cestu do nemecka co na jeden otoc bolo hned 2000km plus nieco na pobehanie, este viac. tak som sa pytal ci mam prist az potom alebo radsej predtym. povedali mi predtym, takze som tam bol s cca 470km. inac by to vyslo az na 2700 :))

Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk

lump
17-07-2016, 14:56
Zatiaľ dík za info.

satanokky
18-07-2016, 08:34
nazdar, ja som mal podobny problem s rovnakym autom. mal som planovanu cestu do nemecka co na jeden otoc bolo hned 2000km plus nieco na pobehanie, este viac. tak som sa pytal ci mam prist az potom alebo radsej predtym. povedali mi predtym, takze som tam bol s cca 470km. inac by to vyslo az na 2700 :))

Čo sa vlastne robí pri tejto prvej prehliadke? Menía sa aj oleje aj filtre, alebo je to len kontrola spojov, tesnosti atď? Nemal som ešte tú česť kúpiť si funglovku z predajne tak ma to zaujíma.
Viem akurát, že keď si kamoš kúpil nového Bandita 1250S tak sme naháňali kilometre aby išiel na prvý servis pri 1000km a tam mu menili aj motorový olej a filter a kontrolovali vôle a tesnosti.

Markeye
18-07-2016, 10:11
Prva prehliadka Vitary po 1000Km je dobrovolna, ak je vsetko v poriadku, nemusis ju absolvovat (ani ja som ju neabsolvoval), tu sa len technik spyta ci je vsetko OK. Dalsia je po 15.000 Km (mne vraveli 20.000 Km, musim to pozriet v servisnej knizke, alebo pls pozrite)

Čo robili:
- Výmena oleja a olejového filtra
- Vizuálna a manuálna (rukami) kontrola hlavných hnacích častí podvozku (kolesá, nápravy, brzdy a pod.)
- Vizuálna a manuálna kontrola motorových častí
- Prestriekanie kontaktov (batéria, všetky kostry na karosérii v motorovom priestore a pod.)
- Prestriekanie čapov a pohyblivých mechanizmov na nápravách
- Prestriekanie pántov a zámkov, uchytenia pedálov a pod
- Kontrola vzduchového filtra (mám nový, takže bez problémov)
- Kontrola a ručnej brzdy (nastavenie nebolo zatiaľ nutné)
- Kontrola a brzdovej kvapaliny a chladiacej zmesi

Čo robili navyše:
- Dotiahnutie všetkých skrutiek na prednej náprave (pri obutí pneu 185 pri cúvaní občas niečo buchne v prednej náprave), iná závada na náprave nezistená
- Servis zadných bŕzd (pri stláčaní brzdového pedálu, alebo zaťahovaní ručnej brzdy sa z nich ozývalo vŕzganie). Technik premazal klzné plochy pakní a brzdy vyčistil od nečistôt
- Servis spojky (spojka vŕzgala – technik premazal klasické miesta spojkového mechanizmu teflónovým mazivom)
- Servis predných bŕzd

Kulinecko
18-07-2016, 11:28
o tej dobrovolnosti by som to tak nepovedal, dobrovolna nieje, ale povinna. je aj normalne zaznacena v servisnej knizke ako kazda dalsia po 15,30,45 atd.
nemeni sa pri nej nic, ani naplne ani filtre nic, ale kontroluje sa cele auto, ide na dvihak a kontroluju sa asi spoje, tesnosti atd.
ak sa ale neabsolvuje moze to mat dopad na zaruku si myslim.

Markeye
18-07-2016, 12:37
Ok, nebudem sa hadat, ja som volal osobne do servisu, spytal som sa ci musim prist na prehliadku po 1000Km, odpovedali ze je dobrovolna a ked nemam ziadny problem staci pri na tu po 15.000 Km, ktora uz je povinna.
Ale vsak zavolaj si do servisu aj ty a budes to mat jasne a na 100%
Marek

o tej dobrovolnosti by som to tak nepovedal, dobrovolna nieje, ale povinna. je aj normalne zaznacena v servisnej knizke ako kazda dalsia po 15,30,45 atd.
nemeni sa pri nej nic, ani naplne ani filtre nic, ale kontroluje sa cele auto, ide na dvihak a kontroluju sa asi spoje, tesnosti atd.
ak sa ale neabsolvuje moze to mat dopad na zaruku si myslim.

lump
18-07-2016, 14:44
Zdravím
Takže dnes som telefonoval do servisu a tam mi uviedli, že kľudne môžem švihnúť kilometre ako aj dobu jedného mesiaca, takže asi na túto prehliadku pôjdem až po návrate z dovolenky keď už by som mal mať najazdených cca. 1.800 km, aj na takýto počet km v servise povedali, že OK.
Ináč dík všetkým za snahu.

STENLY.
21-07-2016, 18:48
Prva prehliadka Vitary po 1000Km je dobrovolna, ak je vsetko v poriadku, nemusis ju absolvovat (ani ja som ju neabsolvoval), tu sa len technik spyta ci je vsetko OK. Dalsia je po 15.000 Km (mne vraveli 20.000 Km, musim to pozriet v servisnej knizke, alebo pls pozrite)

Čo robili:
- Výmena oleja a olejového filtra
- Vizuálna a manuálna (rukami) kontrola hlavných hnacích častí podvozku (kolesá, nápravy, brzdy a pod.)
- Vizuálna a manuálna kontrola motorových častí
- Prestriekanie kontaktov (batéria, všetky kostry na karosérii v motorovom priestore a pod.)
- Prestriekanie čapov a pohyblivých mechanizmov na nápravách
- Prestriekanie pántov a zámkov, uchytenia pedálov a pod
- Kontrola vzduchového filtra (mám nový, takže bez problémov)
- Kontrola a ručnej brzdy (nastavenie nebolo zatiaľ nutné)
- Kontrola a brzdovej kvapaliny a chladiacej zmesi

Čo robili navyše:
- Dotiahnutie všetkých skrutiek na prednej náprave (pri obutí pneu 185 pri cúvaní občas niečo buchne v prednej náprave), iná závada na náprave nezistená
- Servis zadných bŕzd (pri stláčaní brzdového pedálu, alebo zaťahovaní ručnej brzdy sa z nich ozývalo vŕzganie). Technik premazal klzné plochy pakní a brzdy vyčistil od nečistôt
- Servis spojky (spojka vŕzgala – technik premazal klasické miesta spojkového mechanizmu teflónovým mazivom)
- Servis predných bŕzd

zadarmo ti vymenili olej a filter?
vitara predsa nemá pakne a pneu 185
to mi príde, ako keby si to odpísal z nejakého iného auta

ja ked som bol a áno, prešvihol som kilometre aj dobu, pretože ak nejazdíš, tak mi príde blbé tam chodiť s pár kilometrami... osobne si myslím, že v tomto prípade sú dôležitejšie km ako čas...
a nerobili tam dokopy skoro nič... auto iba prebehli vizuálne a napichli na PC... nič sa nemenilo, nič sa nemazalo...

Mixy
22-07-2016, 11:08
Keď som kupoval teraz po zime swift, v Ideal BA mi vraveli že je na mne či ju absolvujem, alebo nie. Aj keď som žiadne vady nespozoroval, bol som na prehliadke cca 15 min. Každopádne záruka na vozidlo nepadá ak ju neabsolvuješ.

topvideo
25-07-2016, 14:27
zadarmo ti vymenili olej a filter?
vitara predsa nemá pakne a pneu 185
to mi príde, ako keby si to odpísal z nejakého iného auta

ja ked som bol a áno, prešvihol som kilometre aj dobu, pretože ak nejazdíš, tak mi príde blbé tam chodiť s pár kilometrami... osobne si myslím, že v tomto prípade sú dôležitejšie km ako čas...
a nerobili tam dokopy skoro nič... auto iba prebehli vizuálne a napichli na PC... nič sa nemenilo, nič sa nemazalo...

Na riadnej prehliadke po roku ti nič nevymenia zdarma, všetky náplne si zaplatíš.
Tu sa hovorí o prvej dobrovoľnej prehliadne po 1000 km, bol som, trvala cca 15-20 minút, je to skôr vizuálne auto bolo na zdviháku.

foxo79
26-07-2016, 18:09
Tak je zvlastne ako rozne na tuto prvu prehliadku servisy reaguju. Niektore ju povazuju za dobrovolnu ine nie.
Uvediem moj konkretny priklad:

Mal som najazdenych cca 800 km a na prehliadku som prisiel s tym, ze bolo presne 2 dni po termine (1 mesiac od kupy auta). Po prehliadke (zadarmo a cca 20 minut) mi servisak povedal ze kedze som prisiel po termine tak musi zmenit datumovu peciatku a ze mi nastavi datum peciatky o dva dni skor, pretoze by som mohol mat potom problem. Ze oni to zasielaju do bratislavy a tam to eviduju.
A ze plati pravidlo ze sa ma prist vtedy kedy sa blizi jeden z dvoch udajov (termin alebo pocet km). U mna to bol ten termin.

Mne osobne to pride divne, ze musim prist este pred terminom.. Lebo to som sa ho rovno opytal ci mozem zajtra prist na tu rocnu prehliadku kedze splnam podmienku ze som prisiel pred terminom..
Jasne ze som bol za velmi mudreho a ze mam prist tak tyzden pred terminom 1 rok..

Mite
26-07-2016, 19:21
A co máte, chlapi napsáno v záručních podmínkách ve smlouvě nebo v servisní knížce?
Když mi v servise řeknou, že "by som mohol mat potom problem", tak by mě zajímaly ty konkrétní problémy.
Jakými problémy tobě konkrétně vyhrožovali?

Kulinecko
26-07-2016, 19:37
tak ono je to diskutabilne, moze Ti nieco odist v ramci zaruky a ked to prides reklamovat nemusia Ti ju uznat stym ze si nedodrzal termin napr. vymeny oleja ci inej kontroly.
moj priklad: swift sport, mal som nanom aj predlzenu zaruku, cize 5 rocnu. po 3 rokoch prec, cca 105000km zacal vydavat alternator divne zvuky.-odchadzal.
tak som siel do servisu, kde to potvrdili, a zaslali do poistovne kde bola predlzena zaruka. ta chcela ofotenu zarucnu knizku. nakolko som 4 roky bol mimo SK, a tocil som dlhe trasy tak som jednu garancku presvihol o ca5000km. no a toho sa hned poistovna chytila ze som nedodrzal zmluvne podmienky atd. nastastie v servise boli ustretovi a postavili sa zamna, a nakoniec alternator vymenili a poistovna preplatila.
neviem sice co ma spolocne alternator a motorovy olej ci filter, no ako vidite ked sa chce, vyhovorit sa da na hocico pokial ide o prachy.
takze tolko moja skusenost.

foxo79
26-07-2016, 21:39
A co máte, chlapi napsáno v záručních podmínkách ve smlouvě nebo v servisní knížce?
Když mi v servise řeknou, že "by som mohol mat potom problem", tak by mě zajímaly ty konkrétní problémy.
Jakými problémy tobě konkrétně vyhrožovali?

Tak argumentoval presne tym, ze by som mohol mat problem so zarukou keby sa nieco pokazilo. Nevravim, ze sa mi vyhrazal, len ma na to upozornil. Ved keby chcel tak mi tam tu peciatku so spravnym datumom da a ani ma na to neupozorni. Nemam dovod neplnit nejake predpisy, kludne nabuduce pridem tak ako mi to nakazali. Akurat ze mi to pride prilis striktne a obzvlast ked vidim, ako tu servisy radia ostatnym (kazdy inak).