PDA

Zobraziť plnú verziu : Dodatočná montáž ABS

Hugo
04-11-2008, 19:06
da sa do starsich jimnykov (r.v. 2000) nejako "dorobit" ABS ?

Suuzuukii
04-11-2008, 19:17
Noooo, dá sa všetko.... skoro všetko. Ale chcel by som vidieť šialenca čo sa do toho pustí :D
Asi aj keby si domontoval snímače na kola (predpokladám že budú na ložiskách ako magnetické krúžky - čiže asi nutná výmena ložísk), plus domontovať jednotku ABS do brzdovej sústavy, kabeláž ťažko povedať či je predpripravená a zrejme v neposlednej rade by bolo treba aj iny bodycomputer.... a kto vie čo ešte iné. Robota pre Copperfielda :mrgreen:

Hugo
04-11-2008, 19:28
v tom pripade jasne...
len cakam kedy to moja draha v zime rozbije :(

Suuzuukii
04-11-2008, 19:30
Treba ich oboch poriadne poistiť :mrgreen:

Hugo
04-11-2008, 19:42
no jimnyka uz stihla raz prevratit... nastastie sa nikomu nic nestalo
uz je odvtedy aj poisteny :)

Suuzuukii
04-11-2008, 19:47
Panenko Podsrpenskááááá :o Tak tu tuším máme prvého pravého offroaďáka.... alebo offroaďáčku? :?:

Duch
04-11-2008, 20:01
Pravy offroad ;)

Ako uz bolo spominane domontovanie ABS by ta vyslo take peniaze ze by si si mohol kupit druheho Jimnyho ale neviem ci sa robili aj s ABS.

Btw. Niekto chce ABS domontovat, iny zase vypnut. Vcera prebiehalo prve testovanie na letisku bez ABS. Pri slalome mi riadne leze na nervy :lol: To len tak medzi recou, samozrejme ze je ABS dobra vec, nechcem ho odstranit len ho mat vypinatelne na slalomy.

Hugo
04-11-2008, 20:31
no ja mam na mojej toyke vypinatelne (vyberiem poistku) lebo ani v offroade ti abs az tak nepomoze
pri zjazdoch na listi, alebo v blate ti viac uskodi ako pomoze :)
a slalom som este neskusal :joke:

Duch
04-11-2008, 21:08
Slalom s offroadom by som neskusal :D Nie je to take lahke vybrat poistku. Ja ked vyberiem poistku tak odstavim nie len ABS ale aj EBD (rozdelenie brzdnej sily) tym padom to brzdi uplne na nic. Kamos ma Ibizu Cupru vybral positku (ABS+EBD) a stale mu prebrzdoval zadok, ako keby tahal rucnu. S tym sa seriozne jazdit nedalo. ;)

Hugo
04-11-2008, 21:23
tojo ...
to su tie vydobytky dnesnej elektronickej doby...
nastastie ja mam v aute poistku na vsetko zvlast :D cca 60 poistiek